I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 31, 2019 11:53 pm

Changing Lanes (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0264472/

Нисам веровао да постоје филмови са СЛЏ које нисам гледао, али изгледа је и то могуће :ugeek:
Како год, солидна драма о људској бедастоћи али и искупљењу на крају. Ни Афлек није тако лош глумац, шта год о њему причали...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Feb 03, 2019 8:06 pm

Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer (2018)
https://www.imdb.com/title/tt3722234/

Zanimljiv film o slucaju Gosnell, sve je spakovano u 90 min ali je solidno odradjeno.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Feb 03, 2019 8:57 pm

^ Da znaš da sam se pitala, negde videh komentare "amaterski" pa sam odustala na kratko. A ni taj slučaj mi nije poznat.

The Last Seduction (1994) mislim da mi je Alek skrenuo pažnju na ovo, naleteh na strimu, pa ajd'. Linda Fjorentino, šta je ono ljudi moji, kakva je to bomba bila 90tih...inače film ok, malo razbacan i nerealan, ali ok. Linda!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Mon Feb 04, 2019 1:22 am

Ja ga pamtim kao vrlo dobar postmodernisticki noir, mislim da i treba da se posmatra u okviru tog zanra, kao "film o filmu", ni ne tezi realnosti. Opet, odavno sam gledao, moguce da gresim. Imas od istog reditelja jos bolji (i formalno normalniji) Red Rock West, sa kontrolisanim Nikom Kejdzom, preporuka ako naletis :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 04, 2019 11:08 am

Al'Eksandar wrote: sa kontrolisanim Nikom Kejdzom
:lol: a više ga volim nekontrolisanog, ali ok, bacim pogled negde. hvala!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Feb 04, 2019 12:38 pm

Andriesh - s obzirom na to da sam odrastao uz sovjetske bajke emitovane u okviru školskog programa, prijao mi je ovaj Paradžanovljev debi, iako ne doseže poetske visine njegovih kasnijih, daleko cenjenijih radova.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Wed Feb 06, 2019 7:14 pm

Euthanizer

nisam načisto, neki ga guraju u horor i ima težih scena, ali generalni vajb je neka drama koja ima ispade tipa Južni vetar, ali gde suština nije horor

više kao neki uvrnuti crnjak od filma sa, bar meni, lošijim završetkom filma, sklepanim na brzinu

Na trenutak sam se ponadao da će biti sličan onom mađarskom Taxidermia, ali se pogubio na kraju, nije da je ikad prišao Taxidermiji ali bilo je zanimljivih momenata

biće to sigurno mojih top10, al zato što i nisam pogledo više nehorora :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 07, 2019 10:19 pm

The Favourite (2018) zapravo bih se sasvim naslonila na NGboo-ov utisak o ovom filmu. Prevazišla svoju odbojnost prema period piece dramama i pogledala film. Zabavio me je, nasmejao i na neki način rastužio. Uloga Ane je savršena, mislim da su drugi glumci i glumice ostali u senci ovako iznijansiranog lika i moćne glume.
7+ i od mene, zaista je kraj mogao da bude upečatljiviji.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 07, 2019 10:54 pm

Fleuve Noir (Black Tide)

Da ne ostanem dužna rečenicu-dve o ovom filmu.
Ovako se ne pravi triler, Vensan je opet nenormalan ko u svakoj svojoj ulozi (kosa masna, proređena i slepljena, distracting) a torzo vrlo toniran, alkoholičar koji se ne šiša ali vežba. I siluje po kućama dok je na dužnosti inspektora. Hau jes nou.
Predugo, razvučeno, potrošili su 90 min da nas navedu na jedan trag da bi se stvar razrešila u poslednjih 10, skroz sleva. OK.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Josef K.
Posts: 194
Joined: Mon Dec 11, 2017 11:07 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Josef K. » Fri Feb 08, 2019 6:09 am

Overlord, jako dobar!

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Mhejl » Sat Feb 09, 2019 12:04 am

odgledah mnogohvaljenog Sicaria, moram da kažem da je sveukupni utisak prilično loš. Tačnije rečeno - film je imao sve, od odlične glumačke postave do prezanimljive i preaktuelne teme, pa do pametno napisanog scenarija - a ipak u skoro svakom momentu odiše hladnoćom, dosadom, nepotrebnom suzdržanošću i tek ovlaš naznačenim temama koje nisu do kraja iskorišćene, što rezultuje snažnim osjećajem frustracije prilikom gledanja istog.

Inače, narko-rat u Meksiku mi je vrlo zanimljiva tema - smatram da je nevjerovatno da smo za Siriju i Irak svi čuli, ali ne i za ovaj oružani sukob koji je takođe odnio ogroman broj života i možda nam, nažalost, daje uvid u to kako bi mnogi potencijalni ratovi budućnosti mogli da izgledaju - ali od Sikarija nisam dobio iole zanimljiv i emocionalan prikaz istog, već jednu hladnu, "odzumiranu" perspektivu na ludilo koje kulja ijužno (i sjeverno, dodao bih) od Rio Grandea. Možda i najiritantnija činjenica tu jeste što smo praktično primorani da čitavu fabulu filma pratimo iz ugla blijede, neinteresantne, nevjerovatno naivne glavne junakinje, čija je osnovna preokupacija da li u borbi sa narko-kartelima na život u smrt prate apsolutno svaki neophodan propis i slovo zakona, te koja na kraju filma završi moralno slomljena - bez da je i u jednom djeliću priče pokušala da artikuliše svoje moralne stavove i djela na osnovu njih, ma bez da je uradila apsolutno išta od značaja u cijelom filmu. Može se reći da ona predstavlja nevinost i ignorantnost prosječnog amerikanca, itd., i slične kritičarske fraze, ali zbog ovakvog postupka svo vrijeme dok gledate "Sicario" imate osjećaj da ste primorani da gledate manji i dosadniji dio jedne ogromne priče, koja bi bila sjajna da joj je dopušteno da bude ispričana - ona solo filmska dionica Benisija del Tora (koji je razvalio u ulozi) južno od granice pokazuje koliko je zanimljiv film mogao da bude.

Druga stvar jeste upitnost čitave ove perspektive na narko rat u Meksiku, tj. film je ipak manje pametan nego što misli da jeste, a zbog svoje hladnoće i nevjerovatno razvučenog tempa dešavanja ne uspjeva da ubjedljivo iznese ni ono stavova što ima. Da, američke agencije vrše kojekakve sumnjive poslove i unutar i van granica SAD-a. Da, u Meksiku vlada stanje bezakonja i infiltriranja zvaničnih državnih organa od strane kartela, a na korupciju ove vrste nisu imune ni američke instance. Da, nemoguće je iskorijeniti ovu vrstu kriminala bez "prljavih metoda",a  i to je beskorisno, jer sa tržištem od više miliona situiranih narkomana, droga će svakako naći put u zemlju. Šta je tu novo, sem za najnaivnijeg gledaoca, pa da to "Sicario" hrabro iznese i umjetnički zadovoljavajuće artikuliše? Ništa.

Vidim da se nastavak "Dia del soldato" fokusira isključivo na del Torov lik, pa ću mu stoga dati šansu.

p.s. ako znate neke dobre filmove o ratu u meksiku, slobodno mi napišite preporuku

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Feb 09, 2019 11:04 am

Savršena analiza Sicaria. Ni drugi nije mnogo bolji. Bukvalno gledati samo zbog Benisia.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sat Feb 09, 2019 6:51 pm

Narcos Mexico je najbolje stivo sto se tice narko kartela u Mexicu.

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Mhejl » Sun Feb 10, 2019 12:39 am

Hvala na preporuci, već sam u cugu slistio prve tri epizode i zasada sam vrlo, vrlo zadovoljan.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Feb 10, 2019 5:57 pm

The Man who Killed Hitler and Then the Bigfoot
Da li biste ikad očekivali da film koji nosi ovakav naslov bude dosadan?
Ubistveno dosadna drama sa sećanjima usamljenog matorca. Sem Eliot je ubedljiv samom pojavom i glasom, a film tretira ovako zajebantsku postavku sa više ozbiljnosti nego što je to uopšte zamislivo. Neverovatno. Kakav promašaj i kosmička dosada umesto nečega što je zvučalo kao eksploatacija i sprdnja. :hand:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Beonegro » Sun Feb 10, 2019 8:01 pm

O neee, imao sam visoka očekivanja :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Feb 10, 2019 10:56 pm

^ Tj niska :mrgreen: ništa od toga. Film fulao na polju zabave što mu je, sa ovakvim naslovom, bio jedini posao :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Beonegro » Mon Feb 11, 2019 8:42 pm

Pogledao ovaj Netflixov IO, slobodno ga možete preskočiti :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Feb 12, 2019 11:07 pm

Da pohavlim novog Creed-a (2). Dobri fajtovi i treninzi prošarani Staloneovom signature naklonošću ka porodičnoj drami, smešnim alegorijama i patosu. Sve što se može očekivati od još jednog Rokija, ovaj film ima. Uključujući Lundgrena kao Ivana Draga, malu povratničku ulogu namenjenu Brigit Nilsen i kršnog Rumuna u ulozi Dragovog sina...Viktora, kako bi se drukčije zvao :mrgreen:
Neke brutalne sekvence iz ringa, loš ruski bez prevoda iz protivničkog, ruskog tabora - ja zadovoljna. 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Beonegro » Wed Feb 13, 2019 2:59 pm

Dybuk zivi za fajt :mrgreen:
Testalone kralj, pricam ja ovuda od pocetka 8-)

Post Reply