Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Tue Feb 05, 2019 9:35 pm

Overlord odlican. :)

Nije mi ni pocetak bio nezanimljiv. Bas onako kako treba, cudovista i horor scene odlicne, sve u svemu jedan od boljih horora u slaboj konkurenciji zadnjih godinu-dvije. 8.5/10
► Show Spoiler

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Feb 05, 2019 10:01 pm

8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Mhejl » Tue Feb 05, 2019 10:05 pm

Overlord jeste odličan, izuzetno zabavan film koji je kao ekranizacija povratka u zamak volfenštajn, svakako prijatno osvježenje u svakom smislu, naročito u pogledu vremenskog perioda i vizualija filma. uvod filma jeste donekle upitan, tj. nakon odlične scene skoka iz aviona - po intenzitetu i emocijama skoro nepodnošljivoj za gledati - dolazi do određenog pada u atmosferi sve do momenta kada glavni junak ulazi u podzemnu laboratoriju, što je prejeziva scena, volio bih da traje duže i da imamo još detaljniji prikaz gromoroznih nacističkih eksperimenata.

u pogledu likova, imamo postavku vojnika koja je manje-više standardna - glavni lik, iako donekle predstavlja politički korektnog protagonistu skrojenog za današnje doba, solidno funkcioniše kao oličenje nastojanja da se očuva (krhka) humanost u ratu, kao određena kontrateža mu služi lik narednika koji će "uraditi ono što treba da bude urađeno", tj. obaviti misiju po svaku cijenu. Da li je rat mogao biti dobijen i bez takvih ljudi? Ne vjerujem, ali je svijet mira koji jeitzgrađen kroz njihova junačka dijela pripao je ljudima kao što je Ed, koji su sačuvali želju za životom i lljubavlju. Kliše? Svakako, ali poruka je tačna. Smetalo mi je ničim neophodno patetisanje u pogledu klinca, to je bio klasični jeftini trik emocionalnog uvlačenja publike u film. Zadnji okršaj sa negativcem prelazi u palp, prvenstveno zbog njegove loše, prenaglašene glume i replika. Malo suptilnosti ne bi škodilo, ali ne previše, jer bi onda ubila draž ovog filma.

Osnovna ideja jeste da nije rješenje postati nemilosrdan poput protivnika da bi ga se pobijedio, što potvrđuje konačni ishod narednika i preživjelih vojnika, ali ona nije previše značajna za uživanje u filmu. Ipak... kada pomislite da se ovakvi užasi jesu dešavali u tek nešto malo prozaičnijem obliku - japanska jedinica 731, eksperimenti nacista u koncentracionim logorima... jedan dio uživanja u ovome filmu nestane.

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Tue Feb 05, 2019 10:12 pm

Почели на Пинк Хорор да пуштају и не-хорор филмове ( драме, СФ, мистерије...) што је за сваку похвалу. Изгледа да кока Жељку М. није тотално испрала мозак!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 05, 2019 11:57 pm

Pa zašto je to za svaku pohvalu pobogu Trumane? Imaju kanal za svaki mogući žanr i podžanr, zašto dirati jedini takav kanal koji postoji verovatno u celoj exyu? Pa tu su se mogli iskopati pravi treš biseri iz 70-80-90, desilo mi se par puta bukvalno da natrčim na horor koji sam voleo kao klinac i potpuno ga zaboravio.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Wed Feb 06, 2019 12:48 am

Па ето, мало да прошарају. Мада и ови нехорори што су их данас пуштали имају неке елементе хорора!
И видим да се фолирате - као испод вам части да гледате канал Жељка М. а у ствари га више пратите од мене! :naughty:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed Feb 06, 2019 5:54 am

Ja te nisam prozivao koliko se sećam A gledam PH kad god sam u mogućnosti.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Feb 06, 2019 12:19 pm

Slažem se s Pecom, horor kanal treba da pušta samo horore :snooty: Ja sam te Trumane zezala što stalno pominješ Željka, inače bih možda gledala da sam u mogućnosti (mada odavno ne gledam tv), ali, nemam Pink :mrgreen:

Mhejl wrote: Smetalo mi je ničim neophodno patetisanje u pogledu klinca, to je bio klasični jeftini trik emocionalnog uvlačenja publike u film. Zadnji okršaj sa negativcem prelazi u palp, prvenstveno zbog njegove loše, prenaglašene glume i replika. Malo suptilnosti ne bi škodilo, ali ne previše, jer bi onda ubila draž ovog filma.
možda, ali mene su obrlatili, ne toliko likom klinca nego onog vojnika koji s njim izgradi emotivni odnos, posle inicijalne odbojnosti :mrgreen:
Zadnji okršaj liči na jedan od Resident Evil delova, možda poslednji, sa super-zombijem.
Ali, bez obzira na palp koji pominješ uspeli su da izbegnu opštu eksploataciju i preterivanje, skliznuce u sprdnju što je kod ovakvih filmova čest slučaj. Nije ni čudo, čak je i horor fikciji potreban veliki otklon od užasa stvarnosti.
Dobra analiza, hvala!

saglasna sa Sectorom da je trebalo ubaciti više kreatura i borbi. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Feb 07, 2019 8:06 pm

Event Horizon (1997)
https://www.imdb.com/title/tt0119081/

Занимљив СФ хорор о ужасу у свемиру. Мрачној сили која напада посаду. Дуго нисам гледао Сема Нила, он ми је један од омиљених нон-стар глумаца.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Feb 07, 2019 10:38 pm

Dnevnoy dozor
https://www.imdb.com/title/tt0409904/

Руски вампирски хорор...нисам одушевљен.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Feb 07, 2019 10:44 pm

Prethodni, ili prvi film (Nochnoy dozor) je bolji, mada je meni i Dnevna Straža dobra.

meni je to više fantastika ali ajde, ako Pink kaže, onda može i horor :P
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Feb 07, 2019 11:38 pm

https://www.imdb.com/title/tt0096256/
Класик Карпентера кренуо на Пинк Хорор! Не пропустите!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Feb 08, 2019 10:38 pm

The Hole in the Ground Ovaj irski horor je sve što biste očekivali od ovakvog filma, posebno ako ste pogledali trejler (previše odaju, često) Irci ne odustaju od određene atmosfere, setinga i fotografije, recimo The Hallows je dobar primer. Ono što je u rupi je diglo ocenu za pola poena, ali ovde osim kredibilno snimljenog filma, nećete naći bog zna šta originalno i novo. Ipak, bolje od proseka, koji je drek :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Beonegro » Sun Feb 10, 2019 7:54 pm

Overlord odličan, One Cut of the Dead nisam uspio da završim, smorio snažno i temeljno

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Feb 11, 2019 11:54 am

La Casa Lobo - zamislite priču o tri praseta donekle propuštenu kroz filter Goodnight Mommy, a vizualizovanu po uzoru na stop-motion animacije Jana Švankmajera i braće Kvej. Bizarno, enigmatično i košmarno do 101 i nazad, mada je moglo da stane i u manje od sat vremena. (8-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Feb 11, 2019 1:41 pm

NGboo, jesi li gledao the Isle?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Feb 11, 2019 10:28 pm

Dybuk wrote: NGboo, jesi li gledao the Isle?
Nisam, ali mi deluje kao nešto što bih mogao da odgledam! :D

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 12, 2019 8:27 pm

Odličan je Overlord, konačno da neko snimi film koji je zabavan, zanimljiv, napet, tehnički upeglan. Ono kad ti gomila wtf momenata (super vojnik davi u kadi glavnog lika umesto da ga jednostavno ubije :mrgreen: , vojnici hodaju kroz nepoznatu okupiranu teritoriju noću kao kroz svoje dvorište, komandanta nema celu noć i dan i niko se ne zapita gde je, vojnik sa vezanim ustima na motoru vrišti i pokazuje na pokrivene bombe a "glupe švabe" se deru na njega i ne provaljuju ništa...) uopšte ne pokvari ugođaj, naprotiv... :dance: I ja sam očekivao malo više fajta sa hibridima, i da se glavni baja na kraju pretvori u neku malo ozbiljniju kreaturu, ali i ovako je ok. Akcione scene su odlične, krvi kol'ko voliš, ma sve je super. Gledao sam sa sluškama na ušima, zvuk i muzika kidaju. 4/5 lagano.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Feb 12, 2019 8:58 pm

:dance:

Film oko koga se svi slažemo!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 12, 2019 9:04 pm

Pa film je prvenstveno zabava, a OL je zabavan film. To svi vole. :D Plus taj fantastični Wolfenstein setting, gejming akcija, i horor elementi, šta više čovek da poželi ?!? Otprilike se iz trejlera moglo naslutiti da će da valja.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply