Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sun Oct 21, 2018 10:31 pm

Dobra je kuća, nisam završio prvu epizodu ali sviđa mi se iako me uklete kuće i duhovi generalno smaraju. Pomislio sam da je priča gde se porodica useli u kuću pa ih duhovi maltretiraju 10 epizoda ali sreća da nije taj koncept.

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Oct 24, 2018 11:08 pm

Posle 3 odgledane epizode nerado konstatujem da je ovo za sada ipak samo porodična drama ispresecana džampskerovima. Ima tu mesa, ali nekako stičem utisak da netflix još uvek nije uspeo da se probije u premijerovu prvu A jelen super ligu. Delom zbog upadljivo loše dečje glume, a delom i zbog relativno neubedljivog vođenja priče, makar za neke moje standarde. Eto ako bih uporedio sa HBO Castle Rock, koji je klasična limunada u suštini, i mnogo manje kompleksan što se tiče likova, njihovog razvoja, odnosa, itd... ipak me je CR mnogo bolje vozio, makar u prvoj trećini. Normalno, odgledaću do kraja, moguće da će se utisak popraviti, nije to ni sad loše, ali je delovalo mnogo bolje na početku nego sad. Počeo sam i Fargo s03, mislim da tu neće biti iznenađenja, iz keca u kec. 8-)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Oct 25, 2018 10:45 am

Meni se dopada porodična drama, jer inače volim te 6 ft Under tripove :mrgreen:

pričekaj, priča se polako intezivira i eskalira, tako da u kasnijim epizodama bude malo više haunting-a.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Nov 01, 2018 7:15 am

Zabatalio sam HoHH (nisam odustao), ali sam počeo Fargo s03, ok mi je za sada, i deluje bolje nego s02 definitivno.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Pizzobatto » Mon Nov 05, 2018 9:05 am

Gul nagrdio 2-

THE HAUNTING OF HILL HOUSE je razlog zašto u principu ne gledam američke TV serije. To ne može, to jebeno NE MOŽE a da NE bude sapunjara. S tim što je ovde melodrama odvrnuta na besramnih 12/10. Tu ima takvih scena, takvog glumatanja, takvih ispovesti i urlanja i busanja u grudi i plakanja naglas i beslovesnih tirada i mudrovanja da je to ko da gledaš neki noviji srpski film.

a kaže da je niđe veze s knjigom, izmijenjen kraj i drugi pričaju

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 05, 2018 10:37 am

Nema on pojma. (Tačno je da se nisu držali knjige).

meni je ovako izmenjena priča efektnija
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Pizzobatto » Wed Nov 07, 2018 10:11 pm

pogledo pilot, ne znam što su se svi napalili, prosječan horor za sada

ne vuče me mnogo da gledam, al sam bolestan pa ću probati dalje

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Nov 07, 2018 10:28 pm

Strpljenja! Osim ako nećeš da budeš another Gul :twisted:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Nov 08, 2018 6:26 am

Ili another Peca :dance:

Što se tiče Farga, juče sam odgledao 3 poslednje epizode, a 5 za 2 dana. Mogu slobodno da kažem da je ova sezona rame uz rame sa prvom. Najviše mi se dopao ta blagi otklon u realnost. I dalje je to Fargo, ali nekako drugačije upakovan. Glumci su fenomenalni, poslednje 4 epizode su furiozne, a pogotovo raduje povratak onog cara sa legendarnom seljoberskom jaknom :mrgreen:. Varga je genijalan negativac, jednake snage kao BBT u s01, ili to je u stvari crnac kad dobije kancelariju u s02 pa posle jedno 20 godina. I svi ostali likovi su mi sjajni, da ne nabrajam sad, malo je zaškripala finalna scena sa Emetom i Swango, ali to što zameram, nebitno je suštinski za priču, samo mislim da je mogla biti bolje osmišljena i odglumljena.

Bata bi mogao da odgleda i malo prokomentariše, kao najobrazovaniji u datoj oblasti. Jel ovo izjednačavanje mafije i kapitalista (neoliberala?) iskreno ili neoliberali nekom obrnutom psihologijom hoće da nas probrate? :think:
I zašto je Varga KGBovac? I koja je fora sa Kozacima i čistilištem? Msm, mafijaši su zli Rusi i Azijati, iskreno želim da verujem da je to sve sprdnja sa Američkim mozgovima i propagandom generalno? Ajde Bato skidaj ovo i gledaj, kao da imaš pametnija posla. :mrgreen:
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Pizzobatto » Thu Nov 08, 2018 11:57 am

Peca marketing stručnjak, samo spomene neoliberalizam i Bata skida seriju :mrgreen:

aj vidjeću, jel to antologija, nisam gledo ništa sem prve sezone

inače sam praktično odusto od Hill House, iz nekog razloga poslije 2. epizode komp mi prebacio na 6. i onda ja gledam i skontam ništa se nije desilo između 2. i 6. haha

možda je rješenje misterije dobro na kraju, al vožnja mi ne prija nažalost

npr, što se tih ukletih kuća tiče, Rose Red mi je nekad bio znatno zanimljiviji, iako je u stvari produkciono slabiji od Hill House

ovo me prosto ne dotiče nikako

možda da sam čito knjigu, ovako...

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Nov 08, 2018 12:30 pm

Aj ne zezaj nego skidaj, makar jednu - dve epizode. Nije povezano ništa. Stvarno su negativci zanimljivi. Kad malo bolje razmislim, Varga je možda i sinonim za ove IT aždaje tipa google i microsoft, što proždiru manje firme. Slušao sam glasine o akcijama ms-a kako prisiljavaju raznim metodama manje firme na prodaju. Mada Staljinova slika na zidu...

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 08, 2018 12:55 pm

Pizzobatto wrote: možda da sam čito knjigu, ovako..
Ma ne, vidiš da su se neki čitaoci razočarali i gledaju kvalitet serije kroz poređenje sa romanom :D

Nema puno veze s knjigom, samo motiv uklete kuće i dvoje kućepazitelja. U knjizi se ne radi o porodici već o međusobno nepovezanoj grupi ljudi koje neki dr, istraživač paranormalnog, poziva da provedu vreme u kući ne bi li ispitali da li tu ima paranormalnih dešavanja. Znači, forma socijalnog eksperimenta, gde psiha i podložnost sugestiji igraju glavnu ulogu. Naravno, tu je i magnetizam same kuće, na koji učesnici različito reaguju.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Pizzobatto » Thu Nov 08, 2018 3:50 pm

jao ne, sad se ja slažem s Gulom... :oops:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 08, 2018 4:44 pm

I Pecom! :P
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Nov 27, 2018 9:14 am

Odgledao Making a murderer s02 sa gospoDŽom, pošto smo zajedno ispratili i s01. Potpuno nepotrebno izmuzavanje. Mogli su sačekati još jedno 5 godina pa prikazati nešto konkretno. Bukvalno materjala za 2-3 epizode. Sve ide ka tome da je stvarno nevin.

Što se tiče Haunted House, odgledao još 4. i počeo 5. i definitivno odustao. Previše je dosadno i sapunjavo, stvarno ne znam kako si Dybuk odgledala ovo do kraja, previše si zavisna od strave pa kad ti je zikra gledaš svašta :D Ustanovio sam da je pored scenarija, gluma ozbiljan problem, a ni režija nije na nekom baš visokom nivou. Jedan pretenciozan a u svakom smislu osrednji tv proizvod. Za svaki slučaj, odgledao Castle Rock pilot ponovo, 2 nivoa iznad u svemu, i pored svih ranije pobrijanih mana. Čak mi je sad i bolji posle HH.

Sent from my LEX820 using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Nov 27, 2018 11:21 am

Peca wrote: Previše je dosadno i sapunjavo, stvarno ne znam kako si Dybuk odgledala ovo do kraja, previše si zavisna od strave pa kad ti je zikra gledaš svašta
istina je da gledam svašta, ali serija je jako hvaljena, mislim da si u manjini. Tako da u ovom slučaju nije do krize :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Nov 27, 2018 11:33 am

Meni su dovoljni Bata i Ghoul da znam da sam u pravu. 8-)

Sent from my LEX820 using Tapatalk
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Nov 27, 2018 11:46 am

Peca wrote: Ghoul
:angry-screaming: :confusion-helpsos: :obscene-hanged:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Tue Nov 27, 2018 5:43 pm

Ja sam prvi preporucio Ukletu Kucu. Meni je serija bas legla, brzo sam je odgledao. Samo da bih sve detalje pohvatao morao bih bar jos jednom da je pogledam, za to nemam ni volje ni vremena. Ali sam zadovoljan serijom, osvjezenje u zanru kad su serije u pitanju.

Castle Rock je meni zestoko razocarenje, dobar start ali kasnije previse konfuzno ali i dosadno. Ukusi jbg...

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Nov 27, 2018 9:27 pm

Ma normalno, pa i zanimljivije je ovako, možemo jedni druge da zayebavamo i slično :mrgreen: Jes da nas ima malo ali zato svako ima svoje mišljenje. :D
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply