Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

AgliMad'fakrr

Post by AgliMad'fakrr » Sun Jul 22, 2018 10:45 am

Cloak and Dagger mi je fino počela ali u 4 epizodi mi ogadili sa propagandom ali nastavljam da gledam čim uzmognem.

Dybuk

Post by Dybuk » Mon Jul 23, 2018 1:03 pm

https://www.youtube.com/watch?v=_v8Fm3O8cp0

Izašla 3. epizoda (izlaze nedeljom u Americi)

Inače, režiju potpisuje reditelj Big Little Lies (vrhunska!) a po knjizi autorke Gone Girl, tako da ovo baš obećava.
Ejmi Adams glumi funkcionalnu alkoholičarku i novinarku koja se vraća u svoj rodni gradić da napiše članak o seriji ubistava devojčica u tom mestu.
Južnjački šmek, odlična atmosfera i ona klinka iz novog IT, koja glumi Ejmi iz mladjih dana - kroz seriju flešbekova koje glavna junakinja doživljava. Klinka slobodno može da joj bude mladja sestra, neverovatno liče! Tu su, naravno i demoni iz prošlosti i breme traumatičnih sećanja glavne junakinje koji polako isplivavaju. My kinda shit! :dance:
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Jul 31, 2018 1:23 pm

Ne sećam se kad sam poslednji put pratila seriju po 1 epizodu nedeljno, bindž je zakon :mrgreen:

Sharp Objects baš lagaaano otvara karte, evo izašla 4 i još uvek samo naznake, delići mozaika. Nadam se da će od 5. uhvatiti zamajac. Jer već smo na polovini sezone, sad ili nikad.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Peca

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Jul 31, 2018 9:05 pm

Jao pa ja sam čitao taj roman. Oduševio se sa Dark Places, pa onda budala pročitam Gone Girl i Sharp Objects. Klasični ženski romani, ajde gone girl ima taj zanimljiv twist i nesvakidašnji način pripovedanja, ali sharp objects nedaj bože, ne bih gledao tu seriju za pare, mada kontam zašto ti se sviđa. Inače ima i Dark Places film sa Šarliz T. ali nije ni blizu romanu.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Jul 31, 2018 9:40 pm

:lol:

Gledala sam Dark Places, ali se sad ne sećam ničega. Dala sam mu 6, čini mi se.
Peca wrote: mada kontam zašto ti se sviđa
Zašto, reci? Baš me zanima haha :mrgreen:

Peca

Post by Peca » Wed Aug 01, 2018 6:06 pm

Pa kažem, prava ženska priča. Nije da te stavljam u neke kalupe ili da generalizujem, ali vrlo je lako da se pronađeš u nekom(j) od likova, dok sam se ja užasno dosađivao. Kraj je ono, kliše, a i cela priča je nekako generički ispričana, jeste do sve lepo i precizno napisano ali nema te živine. :D
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Aug 01, 2018 6:34 pm

Peca wrote: Kraj je ono, kliše, a i cela priča je nekako generički ispričana, jeste do sve lepo i precizno napisano ali nema te živine.
Bah, znači nema nekog misterioznog obrta, ili brutalne završnice...bezeze

Dybuk

Post by Dybuk » Sat Aug 04, 2018 5:27 pm

Vidim da je krenula 2. sezona The Sinner (2017-) sa Džesikom Bil i Bilom Pulmanom. Po 1 nedeljno.

Post Reply