Košarka

Moderator: Beonegro

Post Reply
User avatar
Filaret
Posts: 189
Joined: Thu Nov 23, 2017 12:37 pm

Košarka

Post by Filaret » Thu Apr 26, 2018 2:09 pm

Ма не бринем ја за зета, но за таста :D

Видиш да туче на све стране, а ниједно име да каже. Нека буде да је све ово истина, али ко те за то пита кад изгубиш од Борца? Јесте ред да се залегне за зета, али прећера га. Што неко негде написа, тачно да човек зажали што нема Вујошевића, онда би имао једну мету, овако ратује бог свети зна против кога.
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.

User avatar
Filaret
Posts: 189
Joined: Thu Nov 23, 2017 12:37 pm

Košarka

Post by Filaret » Sun Apr 29, 2018 6:42 pm

:D

Image
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Sun Apr 29, 2018 7:28 pm

LBJ je najodvratnija pojava u košarci ikad. Jedva čekam da ode u penziju da ga ne gledam više.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Sun Apr 29, 2018 8:09 pm

Ajbg, ja ga isto ne volim, ali objektivno, lik je igračina, od svih koji su igrali otkako ja svjesno pratim košarku prvi do Jordana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Sun Apr 29, 2018 8:39 pm

Mogu da se ne složim. Evo ovako iz prve, Kobi Brajant.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Sun Apr 29, 2018 8:43 pm

Peca wrote: Mogu da se ne složim. Evo ovako iz prve, Kobi Brajant.
Lebron je bio prvak sa ekipama sa kakvima Kobe nije mogao da uđe u PO

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Wed May 02, 2018 7:00 pm

Ne mogu da se setim takvih detalja, ali znam da je LBJ osvojio 3 titule. Dve sa Majamijem i jednu sa CLE. Majami je po meni bio prilično jak i bez njega, sa Vejdom i Bošom. Jedino je ova treća upitna, moglo bi se analizirati ali bih morao da konsultujem internet. Svakako Kobe ima više titula, čak i ako oduzmemo onu otetu Kingsima. Ali nešto drugo imam na umu. Svaki veliki košarkaš ima neki svoj stil igre, karakteristične pokrete, šut, itd. MJ, Kobe, Ajverson, Harden, Karmelo Entoni, sad sam izlupao onako random košarkaše koje volim ali shvataš. LBJ je jedan običan robot, kao CR7 u fudbalu. Ima strahovite fizikalije, vežba kao konj, ali ne bih ga prepoznao u gomili drugih košarkaša. Nema ni jedan karakterističan dribling, pokret, ništa. Da ne spominjem timsku igru koja se svodi na to da se svi sklone i on potroši 5 napada zaredom, kao sad protiv indijane, da ga trener nije izbacio verovatno bi ispali, toliko je počeo da smara da su ih stigli i prestigli, da bi Klivlend preokrenuo posle njegovog izlaska. Moguće da sam subjektivan i da me je lako demantovati nekim suvim statističkim podacima, ali brate jednom odvratan lik i totalni stepbek za košarku generalno.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Wed May 02, 2018 7:06 pm

Svakako vih voleo da pročitam neku tvoju analizu i opširnije mišljenje spenki, jer smatram da odlično poznaješ košarku, verovatno najbolje od svih nas ovde. Ili Filaretovo, Batino, nemoguće da niko ne prati NBA više?

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Košarka

Post by Pizzobatto » Wed May 02, 2018 7:30 pm

ja ne pratim... jedino bih dodao da se Kobe nije sad nešto naosvajao titula pa da kažemo da mu je bilo lako. Imao je i žestoku konkurenciju...

na kraju će Lebron imati više prstenova od Kobea, možda i Džordana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Wed May 02, 2018 7:33 pm

Pa treba mu dva samo da stigne Kobea, a tri da ga prestigne. Ima 34 godine već. Ove sezone nema šanse, ni protiv Hjustona ni protiv GSW, ko god da im dođe, ako uopšte i stignu do finala, to odgovorno tvrdim. On neće još dugo biti u godinama da može ovako da igra, a pitanje je koji ozbiljan tim će ga posle hteti sa takvim karakterom i odnosom prema saigračima i samoj igri.

Sent from my Le X626 using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Wed May 02, 2018 8:04 pm

Hvala na komplimentima, ali ne stižem da pratim dovoljno da bih nešto pametno pisao, samo se plašim da onaj silovateljski Hjuston ne osvoji ove sezone.
Što se tiče Lebrona, ja kod njega stvarno poštujem to što se kroz čitavu karijeru usavršava, kad pogledaš statistiku vidiš da praktično u kontinuitetu popravlja procenat šuta iz igre (tj. selekciju šuta), sve više je šuter (mislim da mu konstantno raste broj šutnutih trojki po sezoni) i sve više je plejmejker - pogledaj recimo poslednje dvije sezone, lik je na 9 asistencija po tekmi uz racio od preko dvije asistencije po izgubljenoj lopti, to je vrhunski podatak.
Tebi smeta što on u ovom PO siluje, a ja mislim da ne može drukčije, bukvalno nema nijednog saigrača koji sebi može da iskreira koš, i to upotrebljivih igrača što ima u Klivlendu su likovi koji se namjeste i čekaju da im neko doturi loptu.
Kobe ili Iverson su bili neuporedivo gori ball hogs, to su likovi koji čitavu karijeru iz igre šutirali oko 40% i bili znatno manje voljni da dodaju od Lebrona.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Thu May 03, 2018 7:55 am

Bravo Utah, bravo Inglese blentavi :clap: :dance:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Thu May 03, 2018 10:08 am

Haha trojke šutirao 7/9.

Inače je Igor Kokoškov potpisao ugovor sa Sansima i od noćas je njihov zvanični trener. Ušao u istoriju kao prvi europe born trener jedne nba ekipe, što je za mene frapantan podatak, ako twiter ne laže. Posebno mi je drago zbog njega jer mi je takoreći komšija, odrasli u komšijskim selendrama :)

Sent from my Le X626 using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Sun May 06, 2018 7:34 am

Nedovoljno sam nahvalio Lebrona u odnosu na to kako igra poslednje 3 tekme :shock:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Košarka

Post by Peca » Sun May 06, 2018 6:50 pm

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Mon May 07, 2018 4:08 pm

Topić umesto zeta do kraja sezone.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Sun May 13, 2018 7:50 pm

Spenki jel gledaš NBA? Počela finala konferencija, evo sad ide cle - bos. Šteta što je Kajri povređen, bio bi ovo fantastičan duel.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Mon May 14, 2018 7:12 am

Eeeeh, nekoliko dana nije bilo tekama i totalno sam zaboravio da pocinju finala konferencija, vidjeh jutros da ih je Boston rasrafio

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Košarka

Post by Peca » Mon May 14, 2018 8:13 am

Gledao sam prvo poluvreme, generalni utisak je sa pobednik duela Hjuston - GSW lagano osvaja.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Košarka

Post by Beonegro » Tue May 15, 2018 5:41 am

Nije da se razumijem, ali ovako laički bi' reko' da su Warriorsi noćas malo spenkovali one prevare iz Teksasa :clap:

Post Reply