Extreme cinema

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Mon Jan 22, 2018 2:27 pm

Hajde da progovorimo i na ovu temu.

Od ludih Japanaca, Talijana, Njemaca, Srba, Francuza...dosta se toga nakupilo u okviru ovog podžanra horora.
Međutim, nekako opada broj respektabilnih uradaka zadnjih godina, pa se stalno vrte isti naslovi po listama diljem neta.
Lično nisam veliki fan, ponešto sam gledala, dosta toga me, pak, ne zanima.

Ko hoće da da doprinos u vidu liste, omiljenih ostvarenja itd, tema je tu pa izvol'te.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Mon Jan 22, 2018 6:48 pm

Kad neće niko, da počnem ja.

Dosta se u ovom kontekstu pominje (a Bata će znati) film Headless (2015)

Vagam da l' da krenem u tu priču, film iz koga je Headless prirodno proistekao - Found (2012) je indi uradak koji mi se jako dopao. Medjutim, sam Found - osim što kroz "film u filmu" predstavlja sadističkog ubicu koji će kasnije postati glavni lik Headlessa - nije nešto ekstreman.
Bez obzira na to, ovom prilikom preporučujem Found. Zamerano mu je da je gluma amaterska, no to za jedan ovakav horor stvarno nije presudno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2813
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Extreme cinema

Post by Peca » Mon Jan 22, 2018 8:25 pm

Angst? Ne znam ni šta je EC, ono, lupetam?

Ček, jel taj Headless onaj film što je Bata spominjao na sagiti, u kontekstu najodvratnijinajogavnijifilmnacelomsvetu??
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Mon Jan 22, 2018 8:36 pm

Peca wrote: Ček, jel taj Headless onaj film što je Bata spominjao na sagiti, u kontekstu najodvratnijinajogavnijifilmnacelomsvetu??
Jeste. To ti je, uglavnom, ono čemu EC teži. Najšokantnije, najbrutalnije, najgadnije.

Srpski film je, recimo, stalno u vrhu "most extreme, depraved, sick" lista filmova. Eto, bar po nečemu smo u vrhu :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Filaret
Posts: 189
Joined: Thu Nov 23, 2017 12:37 pm

Extreme cinema

Post by Filaret » Mon Jan 22, 2018 8:49 pm

Еве ви сникерс :D

Subconscious Cruelty (2000)
http://www.imdb.com/title/tt0166370/
"Subconscious Cruelty" is divided in four segments: Ovarian Eyeball - a naked woman is sliced by a sharp blade and an eyeball is removed from her belly. Human Larvae - a deranged man that hates his sister that is pregnant kills her newborn offspring and she during the delivery. Rebirth - a group of naked people rolls around in mud and blood. Right Brain/Martyrdom - religious symbolism associated with gore and sex.
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Mon Jan 22, 2018 9:03 pm

Fala vi, čak ne zvuči loše :mrgreen:

ali vidi slične filmove, Murder Set Pieces, Slaughter Vomit Dolls, Melancholie der Engel (animal cruelty!) samo još fali August Underground's Mordum

sve sam ovo naučila za svoga vremena na Imdb horor forumu, kids, nisam gledala. meni je i Martyrs dovoljan da me izbedači.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Tue Mar 20, 2018 5:50 pm

Da dignem ovu relativno neposećenu temu, iz specifičnog razloga.

Na forumu imamo, bar sudeći po niku, ljubitelja podžanra. Možda bi mogao da nas uputi u sve lepote August Underground serijala :) i sl.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Extreme cinema

Post by Beonegro » Wed Mar 21, 2018 2:50 pm

Dybuk wrote: Na forumu imamo, bar sudeći po niku, ljubitelja podžanra
Ma ne, on samo romantične komedije gleda :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Wed Mar 21, 2018 3:04 pm

I one mogu biti užasne :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
AugustUnderground
Posts: 22
Joined: Sun Mar 18, 2018 1:49 pm

Extreme cinema

Post by AugustUnderground » Thu Mar 22, 2018 11:17 pm

Dybuk wrote: Na forumu imamo, bar sudeći po niku, ljubitelja podžanra. Možda bi mogao da nas uputi u sve lepote August Underground serijala i sl.
Ima ovde par stvari koje sam planirao da odgledam.
Tacno, obozavam ekstremnije horore, samo sto nisam siguran sta ovde se podrazumeva, posto mozda ima i ljudi sa brutalnijim ukusom od mene. AU trilogija je stvar za koju se osoba mora spremiti i glavna stvar je da deluje previse realno. Cak i ocajan (gotovo da moze epi napad da izazove), kvalitet kamere pomaze u tom utisku. Cini mi se da je Penance za dlaku najbolji.
RomKom se ne secam poslednji put kad sam odgledao, gadja neka tanja osecanja za moj ukus. :D
Elem, ovde je vec spomenut Found, MSP i jos nekolicina. Ipak, za mene je verovatno skolski primer ovakvog ovog filma, tj. pun paket The girl next door. Samo nikada nisam znao moze li se svrstati u horore ili dramu.
Tu se mogu ubaciti stvari kao Man bites dog (bukvar), Grotesque (jap), 100 tears (?), Excision (to i May su mi primeri nekih komercijalnijih / prihvatljivijih "sokantnih" horora), Schramm(?), Haze (??), Antichrist (???), Nekromantik i ima jos da se nabraja ovde. Nikako nemojte da ispustate ove poznatije malo komedi gluposti kao Teeth, Human centipede, iako je malo vise prereagovano na sadrzaj tih filmova.
Da, i ABC's of death 1 i 2 imaju neke odlicno ekstremne delove, Zetsumetsu mi prvi pada na pamet, hteo sam ceo film o tome.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Extreme cinema

Post by Beonegro » Fri Mar 23, 2018 8:49 am

Man bites dog nije ekstreman film, Benoit Poelvoorde je jednostavno previše cool da bi to izgledalo strašno a.k.a. ne bih imao ništa protiv da me ubije :lol:

User avatar
AugustUnderground
Posts: 22
Joined: Sun Mar 18, 2018 1:49 pm

Extreme cinema

Post by AugustUnderground » Fri Mar 23, 2018 10:02 am

Svrstavan je u sokantnije filmove, iako je kul.
Ja bih uvek voleo da me roknu oni likovi iz rimejka filma Funny games. :lol: Oni su mi bas ledjendarni.

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Fri Mar 23, 2018 12:00 pm

AugustUnderground wrote: Ipak, za mene je verovatno skolski primer ovakvog ovog filma, tj. pun paket The girl next door. Samo nikada nisam znao moze li se svrstati u horore ili dramu.
Drama, ako ćemo objektivno. Apsolutno tragična priča, baš da slomi srce, a bogami i razbesni.

Verovatno si gledao Megan is Missing? Zadnjih 20 minuta čisti užas.

A uvek ima ljudi sa brutalnijim ukusom; ja sam npr svesna ovog "realizma" AU, i nikako to ne bih mogla da gledam.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Fri Mar 23, 2018 12:14 pm

Kad sam tu, setih se jednog treši filma, Love me Deadly

zamislite spoj Danijele Stil i Nekromantika. Ako možete da izgurate ovu uvrnutu kombinaciju, bićete nagrađeni nekim baš gadnim i neočekivano šokantnim scenama.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Extreme cinema

Post by Beonegro » Fri Mar 23, 2018 12:34 pm

Uzgred, Avguste, jesi li gledao The Threads? Meni je to možda najužasniji film koji sam vidio.

User avatar
AugustUnderground
Posts: 22
Joined: Sun Mar 18, 2018 1:49 pm

Extreme cinema

Post by AugustUnderground » Fri Mar 23, 2018 1:57 pm

Cekaj, jedan po jedan. :D
Definitivno, drama, ali jednostavno one gore scene i napetost mi nisu davale mira jedno par dana. Megan sam video negde, ali sam ga preskocio zato sto sam mislio da je slabija verzija Hard Candy, provericu to.
Love me deadly mi deluje kao vrhunska iskopina. Nisam cuo za taj film. Bukvalno mogu bilo sta da savladam, jedino me je The girl next door bas uznemirio, da sam stavljao pauze da skontam zasto se odredjene stvari desavaju.
Jaoj! The threads, pre nekog vremena sam citao o tome negde i zuji mi u kompu vec godinu i nesto. Dakle, i to mora da se pogleda.
Interesuje me, kakvo je vase misljenje o Srpskom filmu? Mozda ste pisali, mozda i ne, ali u mojoj glavi spada u jedno od najboljih ostvarenja nase posleratne kinematografije. Uz dodatak da se radi o nezavisnom filmu, gde nije bilo petljanja svakojakih budaletina u film.
Ovo svakako ne pripada hororu, niti ekstremnom filmu - jos jedan uznemirujuc, ratni film sa ovih prostora je Nafaka. Teze varim drame nego horore i nasilje. :lol:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Extreme cinema

Post by Pizzobatto » Fri Mar 23, 2018 3:39 pm

SF meni na drugo gledanje znatno slabiji.
Nisam ni ljubitelj žanra al ni priča nije nešto. Npr Martyrs je ipak intrigantniji

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Fri Mar 23, 2018 5:28 pm

Ja ga nešto ne bih gledala ponovo (SF), mučno mi je sve to, ne uživam.

Slažem se da je Martyrs intrigantniji i dosta bolji, ali i to je muka živa od filma.

Obavezno Threads. Upozorenje: deluje realistično (gotovo dokumentarno) i crn je da crnji ne može biti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Filaret
Posts: 189
Joined: Thu Nov 23, 2017 12:37 pm

Extreme cinema

Post by Filaret » Sat Mar 24, 2018 12:06 am

Сад се сетих оног јапанца где рибе саме себи цепају лице и тело, нека грешка у хемији, јебем ли га. Мислим да је то једини филм који нисам имао желудац да одгледам.
I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.

User avatar
Dybuk
Posts: 11849
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Extreme cinema

Post by Dybuk » Sat Mar 24, 2018 10:37 am

^ Naked Blood

Ja, začudo, jesam, I dadoh mu 7 :think:
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply