I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue Jan 12, 2021 7:03 am

Dybuk wrote:
Peca wrote: Odgledao Hollydate sa ženom.
Prvo smo pogledali The Heartbreak Kid koji je bio zabavan, a onda je mr Dybuk poželeo još jednu rom kom pa sam se setila ove tvoje preporuke, ili bar napomene :D
Uživali smo u oba filma, Holidate je nenormalno predvidiv, za razliku od prvog koji je samo donekle predvidiv, ali stvarno su opuštencija...
Jesi li gledala Ibiza(2018) sa netflixa? Sexy romkom, ima psovanja, drug abuse, fensi žurke, zgodni dj, a ipak je u centru priče neka kao fina cura. Meni je bila malo bljuks ali odgledo, ženi se naravno sviđa.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 12, 2021 11:38 am

Stavila na listu, hvala! :D

Pieces of a Woman (2020) ozbiljnija i mračnija tema, moram malo da mešam :)

Vanesa Kirbi (igrala princezu Margaret u The Crown) Šia le Buf i uvek fantastična Elen Burstin igraju u ovoj dosta naturalistički urađenoj drami o gubitku deteta i posledičnom nošenju sa istim. Definitivno film koji se ne preporučuje onako kežualno, neke scene (ali i ukupna atmosfera) su dosta mučne za gledanje. Mene je, pak, držao zainteresovanom od početka do kraja, uprkos ležernom ritmu koji preuzima posle vrlo intezivnog otvaranja. Mislim da je prvenstveno dobra gluma bila presudna za ovako povoljan utisak. Mnogo mi je bolje legao od prošlogodišnjeg Marriage Story, mada ne deli iste teme.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 13, 2021 1:48 am

The Reckless Moment (1949)
https://www.imdb.com/title/tt0041786/

Kvalitetna krimi drama o ženi koja u pokušaju da spase svoju porodicu od skandala biva ucenjena. Ali neočekivana pomoć dolazi upravo od ucenjivača!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Jan 13, 2021 2:25 pm

Last Vegas (2013) dobra igra reči i jak ansambl u ovoj komediji o četvorici matoraca koji pokušavaju da vrate životnu iskru, odlaskom u Vegas na "momačko" veče. De Niro, Morgan Frimen, Majkl Daglas i Kevin Klajn su prijatelji iz detinjstva koji, bez obzira na razmirice i životne okolnosti, uspevaju da provedu uzbudljiv vikend i zakopaju neke ratne sekire.
Rekla bih da niko od glumaca nije izašao iz svojih očekivanih okvira - pod tim podrazumevam da uglavnom glume sebe - što je posebno tačno za De Nira u matorijoj fazi; pa ipak ih je dobro gledati jer nijedan ne guši ostatak ekipe, funkcionišu kao tim u dobro uigranim ulogama. Simpa, iako relativno rutinski odrađeno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 13, 2021 11:54 pm

Sećam se tog filma, simpa komedija.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 14, 2021 2:10 am

Jumanji: The Next Level (2019)
https://www.imdb.com/title/tt7975244/

Dobih ono što sam tražio. Dva sata razbibrige uz ovu avanturu. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jan 15, 2021 9:12 pm

Brute Force (1947)
https://www.imdb.com/title/tt0039224/?ref_=hm_rvi_tt
Ovo je jedan od najboljih zatvorskih filmova koje sam gledao.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Jan 17, 2021 7:24 pm

News of the World (2020)

Pristojna drama sa elementima akcije. Hanks u glavnoj ulozi. 6.5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 17, 2021 8:07 pm

Spenser Confidential (2020) derivativan, sa gomilom klišea. Hteli su sa naprave neki buddy cop film, i glumci su pojedinačno ok sa ponekom smešnom replikom i scenom... Ali film je ukupno vrlo mlak. Mark Volberg mi je ok u komičnim ulogama, ali ovde je rutinski odradio posao - taman koliko treba i ni makac dalje. Mislim, ovakav scenario i nije zahtevao puno ulaganja. Za ulogu plavuše koja je totalno nebitna za plot su trebali da angažuju Ninu Ariadnu. Tako bi uloga imala neku dimenziju a ne samo loud mouth love interest glavnog junaka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 17, 2021 10:45 pm

We're the Millers (2013) Dženifer Eniston možda nije poš glumica, ali svoje uloge odrađuje krajnje korektno. Ova komedija o likovima s koca i konopca koji se pretvaraju da su porodica ne bi li izbegli podozrenje policije i carine prilikom krijumčarenja tone marihuane iz Meksika u Ameriku nije baš da se valjaš od smeha - ali ima šmeka i par fora.
Glumi i Ema Roberts, ćerka Erika i sestrična Džulije, koja je svakako bolja glumica od svog ćaleta. Ok filmić za nedeljno veče sa porodicom ili partnerom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 18, 2021 6:18 pm

We're the Millers je odlična komedija!

La mortadella (1971)
https://www.imdb.com/title/tt0068970/
Lepa komedija sa Sofijom Loren o ženi koja dolazi u Njujork da se uda i sa sobom dovodi svoje italijanske običaje. Vatrena kao i sve Napuljke ne prilagođava se tako lako!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 19, 2021 4:45 pm

Opet ja sa Dženifer Eniston, ovog puta u ozbiljnijoj drami, ne znam zašto nosi oznaku komedije Friends with Money Amerikanci sjajno rade ove priče o disfunkcionalnim odnosima i ljudima, u pitanju je 'manji' film koji je urađen na indie način, uprkos nekim poznatim glumcima. Dženifer je fino odigrala razočaranu, depresivnu i neurotičnu ženu. Fransis Mekdormand uvek divna, kao osoba sa sličnim psihološkim profilom.

Tower Heist uprkos, za mene, neatraktivnoj temi, ova akciona komedija me je privukla zbog glumačke ekipe. Za Bena Stilera sam se vremenom donekle 'zagrejala' iako mi je ranije bio bzv, a bila sam radoznala da pogledam Edija Marfija posle sto godina. Dobar je Edi, super se drži - mada je film sad već punih 10 god star.
Ok priča, sa nekim neverovatnim idejama i rešenjima, dosta apsurdnim. Ipak, solidna mejnstrim zabavica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 21, 2021 8:34 pm

La proprietà non è più un furto (1973)
https://www.imdb.com/title/tt0070568/

Zanimljva italijanska drama. Bavi se temom krađe, pohlepe i požude. Dosta originalan film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Fri Jan 22, 2021 1:45 pm

Luminous Motion - iščašena priča o odrastanju ili bolje reći, postajanju psihopate, ispričana paralelno sa nadrealno-poetskim istraživanjem disfunkcionalnog odnosa između majke (predivna Deborah Kara Unger) i sina (opako slatki Eric Lloyd). Rediteljka majstorski primenjuje zasićene boje, brišući granicu između stvarnosti i fikcije. Odlična, mračno-duhovita psihološka drama!

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Jan 22, 2021 3:13 pm

Zvuči zanimljivo, mogla bih da pogledam. Hvala :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Jan 24, 2021 11:43 am

Run Hide Fight (2020)

Meni se ovaj film dopao. Grupa psiho tinejdzera ulece u skolu, ubija, drzi taoce i to sve strimuje. Mala Isabel May u hero ulozi je preslatka. Bez obzira na samu zavrsnicu koja mi nije bas legla, dajem 7/10.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 24, 2021 11:50 am

Čitala sam malo juče Imdb stranicu filma, pominje se da 'promiče' konzervativne ideje o nošenju oružja bez poštenog osvrta na američki problem školskih pucnjava. A inače bih pogledala, samo me je to malo poljuljalo u nameri.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 24, 2021 5:03 pm

A Perfect Murder (1998)
https://www.imdb.com/title/tt0120787/
Odgledah juče u kinoteci ovaj triler koji sam iz nekog čudnog razloga propustio. Majkl Daglas na vrhuncu moći i Gvinet Paltrou na vrhuncu lepote. Zaplet solidan. Od mene osmica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Sun Jan 24, 2021 9:24 pm

Ja se ne sjecam
5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Jan 25, 2021 9:47 pm

Paa, Run Hide Fight je OK, nije mi baš držao pažnju sve vreme, ali dosta pristojan - bez nepotrebnog učitavanja. 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply