Reprizirao sam...

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Sat Aug 01, 2020 8:13 pm

:mrgreen: :mrgreen: eto tako
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Nov 25, 2020 1:52 pm

Drag me to Hell (2009) ovo je možda 3. put da ga gledam, i svaki put mi je pomalo bolji. Dosta potcenjen i neozbiljno shvaćen film, ali jako dobro odrađen, sa zanimljivim likovima i odličnom fotografijom. Naša Bojana Novaković igra malu ulogu, ona je inače odigrala zapažene role u solidnim horor filmovima, ovaj, The Hallow, Devil.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao sam...

Post by Peca » Wed Nov 25, 2020 8:16 pm

Reprizirao sam predatora u 4k, i to untouched remux od 50gb, dakle najbolji mogući kvalitet. Ima dosta scena sa izraženim grainom, neke izgledaju odlično, neke solidno, a neke užasno loše. Neko upućeniji će ovo verovatno znati da objasni (inspektor Vasa Tajčić?), pretpostavljam da je analogni master snimak takav, da je oprema kojom je snimano bila takva i da tu nema pomoći.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao sam...

Post by Peca » Thu Nov 26, 2020 7:32 pm

Predator 2 (1990) - nažalost, UHD remux od 60gb nije imao dovoljno seedera, pa sam odgledao full hd rip solidnog kvaliteta (oko 13gb). Tehnički, dosta bolji remaster od prvog dela.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Ispettore Morosini
Posts: 54
Joined: Tue Dec 26, 2017 7:11 pm

Reprizirao sam...

Post by Ispettore Morosini » Thu Nov 26, 2020 8:34 pm

Peca wrote: Reprizirao sam predatora u 4k, i to untouched remux od 50gb, dakle najbolji mogući kvalitet. Ima dosta scena sa izraženim grainom, neke izgledaju odlično, neke solidno, a neke užasno loše. Neko upućeniji će ovo verovatno znati da objasni (inspektor Vasa Tajčić?), pretpostavljam da je analogni master snimak takav, da je oprema kojom je snimano bila takva i da tu nema pomoći.
Немам техничке могућности да гледам UltraHD тако да не могу коментарисати квалитет слике. У сваком случају она је много боља од оне на Blu-ray диску са додатним садржајем за коју се може рећи да представља фестивал воштаних фигура због неконтролисане употребе дигиталне редукције шума.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Reprizirao sam...

Post by Peca » Fri Nov 27, 2020 7:45 am

Eh, sećam se toga. U stvari, onako kroz maglu, čini mi se da je i tada bilo dve verzije. Kad kažem tada, mislim na vreme pre UHD ere, u vreme 1080p blurej remastera. Čak je možda ta "grain" verzija izašla na umrlom HDDVD -ju. A onda "voštana", koja je stvarno bila negledljiva. Verovatno su pokušali da ispeglaju taj grain, pa su se malo zaneli.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Reprizirao sam...

Post by Peca » Fri Nov 27, 2020 7:54 am

Evo objašnjenja, nije bilo HDDVD verzije, već dva bluray izdanja, i oba su bila loša. Prvi je imao low bitrate i nije se razlikovao od DVD verzije po kvalitetu, dok je drugi bio spomenuti voštani.

https://www.darkhorizons.com/4k-predato ... -problems/
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Dec 30, 2020 9:01 pm

The Ritual (2017) na Netflixu, tad sam mu dala 6, sad ocena raste na rezervisanih 7/10, šta vam je perspektiva. Ovaj film je folklorno-muški odgovor na The Descent, sa elementima još nekih horora. Ovde zaista nema mnogo šta da se zameri, stvorenje - niži red nordijskih božanstava je jako čudno sklepano, i ne baš jasno vidljivo tokom filma, i tumaranje kroz šumu predugo traje. Eto, to bi bile glavne zamerke.
Međutim, film generalno dobro funkcioniše, i spada u red Netflix horora rame uz rame sa Apostle i Caliber - potonji je inače više rivendž triler, ali testosteron ih lepo povezuje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Reprizirao sam...

Post by Sector » Thu Dec 31, 2020 8:14 am

Ja mu dao 7 na prvo gledanje. Ove godine bi mi bio sigurno u top3 horora.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Thu Dec 31, 2020 11:18 am

Solidan je film, ali nije bolji od filmova koji su mi ovogodišnji top 3. Bilo je ponešto da se probere i ove bedne godine.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Tue Jan 12, 2021 10:53 pm

ABC's of Death 2 (2014) nekih 10 od 26 kratkih filmova su solidni do dobri, ostalo je ili lenčarenje ili otaljavanje. Mislim, ovde gledam prvenstveno priču, i u tom smislu nastavak Abecede Smrti zaista ne može da se pohvali kreativnim rešenjima.
Ne ložim se na bizarnosti, ovde ih ima par, uglavnom omiljeni su mi u drugoj polovini abecede - X i Z, ali i G (krajnje uvrnut) i J sa gornje polovine.
T i V su feministički i jako dobri u tom ključu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Jan 13, 2021 10:34 pm

E, pa dobro, pošto se i drugi pokušaj da nađem ABC's of Death (2012) sa pridruženim titlovima završio fijaskom, gledala sam bez. Objektivno, titlovi i nisu neophodni sa ovim ultra-kratkim filmovima; kažu sve i vizualima.
Slična situacija kao sa drugim delom, mada prvenac ima više japanskih i latino filmova - što garantuje luđu vožnju.
Sa gornje lage su mi najbolji D i L (jedan od najbolesnijih), X I Y su odlični.
Ispostavlja se da imamo 2 WTF segmenta - jedan koji se zaista zove tako - pod W, i poslednji, japanski, koji nije loš.
Ukupno, mada je u prvom delu bilo više kreativnosti, broj kratkih filmova koji su mi se dopali je otprilike podjednak.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Tue Feb 23, 2021 11:04 am

Spring (2014) bolji utisak nakon reprize, likovi, dijalozi i fx su efektniji nego što se sećam. Jedino što mi je i dalje manjkavo, prekrasne lokacije u Italiji nisu dobile dostojnu fotografiju. Boje su isprane, kao da je snimano u Detroitu. Kad se bolje prisetim, takvi su im i ostali filmovi - Resolution i Endless. Uvek sam gladna dužeg i boljeg pogleda na monstruozne kreacije, na nekim mestima u filmu su u punom sjaju, negde pak samo nagoveštene. To je verovatno do budžeta, ali to što vidimo je dosta kreativno. Mada nisam preveliki fan ovog rediteljskog dvojca, Spring je definitivno njihov film koji mi se najviše dopao.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Mar 03, 2021 4:54 pm

The Sentinel nudi galeriju poznatih faca i bizarnosti, ali je vrlo gledljiv i atmosferičan. Scenario je verovatno najslabiji deo ovog vrlo 70s filma (sa sve golotinjom i psihodelijom), ali kao pomalo trashy religijski horor u senci slavnih prethodnika, funkcioniše jako dobro i na drugo gledanje 7/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Fri Mar 05, 2021 12:10 pm

Bacila sam se na manje kultne klasike 70tih, ovog puta to je Burnt Offerings (1977), sa Oliverom Ridom, Bet Dejvis i Karen Blek. Jača imena svog vremena, u žanru i van njega.
Ovo je vrlo dobar haunted house horor kojeg nose protagonisti. Nema džamp skerova, nema štrecanja i preglasne muzike koja telegrafiše strašne scene ali film sve vreme drži pažnju, iako je većinom horor implicitan, do samog finala.
Sam naziv filma nije u direktnoj ili očiglednoj vezi sa dešavanjima, a sugeriše religioznu prirodu filma, kao prinošenje žrtve. Naravno, ispostavlja se da je upravo to žrtvovanje radi prosperiteta ili zadovoljenja nekog entiteta srž priče. Solidan jako, ko voli ovaj podžanr Burnt Offerings je jedan classy predstavnik. 7.5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Thu Mar 11, 2021 12:41 pm

The Thing (2011), ovaj prikvel (važno napomenuti da nije rimejk, jer je to strašna greška u nekim krugovima) :mrgreen: je snimljen dosta ambiciozno, od glumačke ekipe do CGI "stvari" koja uz sav trud deluje znatno lošije od Karpenterovog fx. Sećam se da sam davne 2011. pogledala neku skrndavu piratsku kopiju i film mi je delovao užasno. 10 godina kasnije, vizuelni deo je bolji ali film je i dalje dosadan i neinventivan, kao prikvel, a ustvari potpuno ponavlja Karpenterovu filmsku priču bez bitnijih inovacija, pa bi kao takav komotno mogao da bude još jedan nekreativni rimejk - nije ni čudo što ga ljudi tako i doživljavaju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Reprizirao sam...

Post by Sector » Thu Mar 11, 2021 3:02 pm

Dobar film, dva puta sam ga gledao. Cak sam mu dao ocjenu 10 iz revolta jer ima 6 na imdb. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Mon Mar 29, 2021 8:32 pm

The Skeleton Key (2005) je solidan mejnstrim horor/triler koji je inspirisao Get Out. Vrlo malo se pominje, valjda što je mejnstrim i ne baš posebno 'tvrd', ali meni se svideo i drugi put. Taman pomislila zašto je Kejt Hadson nestala, ništa lošija glumica od majke, a sad vidim da igra u nekakvim nebitnim projektima. Nebitnim za mene, ali ipak igra. Valja pomenuti velikane Đinu Roulends i pokojnog Džona Harta, zaista predivnog glumca u ovoj southern gothic priči o crnoj magiji i posledicama iste.
Ukratko, she should've gotten out :(
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Apr 07, 2021 10:38 am

The House of the Devil (2009) najbolji film Ti Vesta, po meni. Sjajna atmosfera i fotografija, jedan punokrvni troubek koga se ni Karpenter ne bi postideo.
Fali ovakvih filmova, fali dobrih filmova :cry:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Reprizirao sam...

Post by Sector » Wed Apr 07, 2021 11:24 am

Eh, cuvena 2009-ta. Koliko dobrih horora je snimljeno te godine...

Post Reply