Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Tue Nov 24, 2020 6:12 am

Znam da sam gledao ali niceg se ne sjecam 4/10

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed Nov 25, 2020 8:08 pm

Run - solidan saspens ako isključite mozak, jer je pun rupa i nelogičnosti. Jedan od filmova koji je kao realističan, ali ne ovako kako je izveden. Moš se pogleda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 27, 2020 9:40 pm

The Vigil prerano sam se obradovala, ova godina baš nije blagonaklona, a i kad se desi neko iznenađenje, bude nebrušeni dijamant.
S obzirom da volim posednuća i religiozni horor, I s obzirom na to da sam, kako mi ime kaže, zainteresovana za atipična folklorna stvorenja i demone - očekivala sam dosta od ovog filma. Trejler je obećavao.

Sad, ima ovde valjanih stvari, novi demon, 'mazik' ili 'evildoer', autentična atmosfera i više neprevedenog jidiša nego što prosečna osoba može da obradi, ali film je ipak dosta skromniji nego što sam očekivala. Na svim poljima.

Snažno preporučujem da ne gledate bez titlova.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Nov 28, 2020 9:52 pm

Voces aka Don't Listen Španci, braćo, okan'te se Netflixa. Jadno, čak mi je i onaj poljski slešer bio inovativniji :? :cry:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Dec 03, 2020 1:03 pm

Dybuk wrote: The Vigil prerano sam se obradovala, ova godina baš nije blagonaklona, a i kad se desi neko iznenađenje, bude nebrušeni dijamant.
S obzirom da volim posednuća i religiozni horor, I s obzirom na to da sam, kako mi ime kaže, zainteresovana za atipična folklorna stvorenja i demone - očekivala sam dosta od ovog filma. Trejler je obećavao.

Sad, ima ovde valjanih stvari, novi demon, 'mazik' ili 'evildoer', autentična atmosfera i više neprevedenog jidiša nego što prosečna osoba može da obradi, ali film je ipak dosta skromniji nego što sam očekivala. Na svim poljima.

Snažno preporučujem da ne gledate bez titlova.
U početku je delovao kao solidan "minimalistički" horor (sa dovoljno jezivom atmosferom), a onda se na kraju ispostavilo da je ovaj Tomas još jedan reditelj koji ne ume da završi film. Anticlimax par excellence.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri Dec 04, 2020 9:08 am

Freaky - nisam gledao komediju Freaky Friday u kojoj majka i kćerka zamene tela, ali mi je zato ovaj Freaky (Friday the 13th) baš fino leg'o. Pojedina ubistva su baš brutalna za jednu slešer-komediju, a lik Vinsa Vona je prilično smešan dok je u njemu introvertna tinejdžerka (naročito kad se uzme u obzir da je čovek visok skoro 2m). Pravi gender-&-genre-bender. :D (7+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Dec 04, 2020 10:49 am

NGboo wrote: lik Vinsa Vona je prilično smešan dok je u njemu introvertna tinejdžerka (naročito kad se uzme u obzir da je čovek visok skoro 2m)
Stvarno je dobar, ubedljivo najbolji deo filma, za mene.
Ostalo...eh.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sat Dec 05, 2020 8:59 pm

What Lies Below

Jos jedan horor koji cu brzo zaboraviti. Nije toliko los ali ne nudi nista posebno, uz to mi djeluje da je budzet bio bas skroman pa smo uskraceni za malo jacu zavrsnicu. 5.5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Dec 05, 2020 9:12 pm

Mda, previše priče, previše drame. Plejer nije našao titl pa pičim bez, sreća da su radnja, gluma i dijalozi na nivou onih Trumanovih guilty pleasure filmova :mrgreen:

Mena Suvari je baš omatorila, jbg.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Sat Dec 05, 2020 10:42 pm

Ala je smeca nasnimila

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Dec 07, 2020 11:23 am

Najnovija roba, Anything for Jackson (2020) je solidniji film od ostalih u ovom izvlačenju, ali mene ponovo nije impresionirao. Baba i deda pokušavaju da vrate unuka koji je poginuo u saobraćajnoj nesreći, i u te svrhe kidnapuju trudnicu u čije će dete uz pomoć obreda "ubaciti" duh pokojnog Džeksona.
Kombinuje poznate motive od Terrified, do nekih "satanic rite gone wrong" filmova, i delimično je uspešan u tome. Nisam baš ukapirala sam kraj filma :oops: pretpostavljam da su ga namerno ostavili ambivalentnim. U svakom slučaju, indie film koji ima potencijal da se svidi većem broju fanova bez pratećeg najbolji/najgori ikad folklora, od mene 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Dec 08, 2020 3:47 pm

Dead End deluje kao epizoda zone sumraka, i kao troubek filmova 80tih, što bi bio plus da nije zaglavljen u svojevrsnom prostornom loop-u, a lično me smaraju takva ponavljanja.
Sve ovde fino funkcioniše na glumačkom i zanatskom planu, film je čak gori na momente, mislim da je problem u mojoj recepciji ovakvih tema. Kraj i 'tvist' je vrlo efektan, pa zato neka 6-ca od mene.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Tue Dec 08, 2020 9:50 pm

Aaaa tek sad to gledas
Meni je 9/10
Skoro 10/10
Bio mi je najbolji horor film dugo dugo...
Dok nisam pogledao nekoliko stotina...ovo sam poceo gledati s pojavom divixa...medju prvima garant je zato dobra ocjena

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Dec 08, 2020 11:42 pm

I ja sam gledao onomad na diviksu, sećam se samo naslova i covera.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Dec 09, 2020 10:48 am

Truba wrote: Aaaa tek sad to gledas
nisam gledala ni neke filmove starije od mene, nije to baš argument :D

jeste dobra fotografija i sve, vidim da ga ljudi hvale, ali nešto nisam bila raspoložena za takvu priču.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truba » Wed Dec 09, 2020 3:26 pm

Peca wrote: gledao
Meni je bitno da se sjecam kako sam uzivao

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Dec 18, 2020 11:10 pm

Wolf Creek 2 (2013) prvi film mi nije bio posebno zabavan, ali je nastavak dosta brutalan.
Mik se sreće sa naivnim nemačkim turistima, ali i super simpatičnim i izdržljivim Pommy bastard-om po imenu Pol.

Zaboravih da pomenem; film se otvara odličnim krvopljusom, pa ko voli Mikove ludorije, mislim da nastavak nudi nešto više u odnosu na dosta standardan backwoods/slešer original iz 2005.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Dec 19, 2020 10:34 pm

Hunter Hunter (2020) kao što sam i mislila. Ništa više horor of The Bone Tomahawk, a dosta slabiji u svakom smislu. Kraj je radikalan u odnosu na ostatak filma, ali šta to vredi ako ostatak nema nameru da se profiliše vam slabašnog indie-ja, u bilo kom drugom trenutku? Ne volim ovakve filmove. Pišem o HH na ovom podforumu samo zbog kontinuiteta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Dec 20, 2020 3:07 pm

The Dark and the Wicked 2020 - Prekinuo na pola i neću nastavljati. Dosadan, nestrašan, prepun klišea, glumci prilično neupečatljivi. Šteta, solidan cover.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Dec 20, 2020 3:43 pm

5/10, sve je kao što si napisao.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply