Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sun Nov 22, 2020 10:41 pm

Nemam disney, nf koristim bratov nalog povremeno, a prime sam aktivirao 7 dana free pa sad nikako da poništim. HBO go imam u sklopu telenor pretplate.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Mon Nov 23, 2020 9:48 am

Manda gledam ko i sve drugo, na torentima. :)

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 23, 2020 6:34 pm

Manda gledam ko i sve drugo od Diznija - nikako! Teram čisti inat, da vidim koliko dugo mogu bez njihovih proizvoda, pa ko duže izdrži. Znam, vrlo zrelo, ali odluka je pala!

Poslednje dve epizode Britannije koje sam pogledao (šesta i sedma iz druge sezone) su bile ne samo dobre, već PREDOBRE.

Kakav to halucinogeni i magični sastojak ima ova serija pa je tako privlačna, iako se na prvi pogled može činiti drugačije? (Ali istina je da mi je bila privlačna od početka, bez zastoja i padova. Jedino nisam bio siguran da mogu da je nazovem dobrom.) Nekoliko puta sam čuo poređenje sa Igrom prestola, ali osim nekih osnovnih žanrovskih odrednica, sličnosti su površne. Jedino što ima jednak nivo emotivne i fizičke surovosti, ali ima i mnogo više humora. Nema Martinovog pažljivog planiranja i vođenja narativa poput vrlo preciznog satnog mehanizma (... koji je poludeo na kraju, doduše); nema opsesije realizmom; nema tolikog bogatstva likova i lokacija; shodno tome, nema ni toliku produkcijsku raskoš - ali gde naći raskoš među polucivilizovanim Keltima i asketskim rimskim legionarima? Međutim, ima slika i scena koje se dugo pamte: u jednoj od pomenute dve epizode, Ania od Regnija u jeku bitke izgleda kao da je sišla sa Frezetine slike, u borbenoj opremi i sa ratnim bojama i ekstazom na licu.

Britannia je svoje uzore našla na drugim mestima. Fear and Loathing in Old Britain Las Vegas, Excalibur, možda malo Valhalla Rising, i samo malecko Montija Pajtona i Svetog Grala.

I glumci su prva liga. Kakav bre omršaveli Christian Bale i Michael Fassbender - Mackenzie Crook u normalnoj formi je strašnija pojava za ljudsko oko od obojice zajedno! I ume to da iskoristi! Čak i ova mala Eleanor Worthington-Cox mi se sviđa više od sve Starkove dece iz Igre prestola.

Zašto onda toliko niska ocena na IMDB-u (6.7)? Zato što se ljudi olako priključuju trendu "hajde da imamo mišljenje iako nemamo pojma", udruženo sa suviše malim brojem glasova. Što će reći, verujem da kritike na račun rasne raznovrsnosti i feminizma - a to je valjda reč koja u ovom slučaju označava fantazije o ženskoj moći - imaju veze s tim. Glupost. I ja sam osetljiv na "pseudo-diversity" koji se nameće na silu, kada "američki" pogled na svet postane obaveza, ali ovde nema toga. Ima crnaca u rimskoj legiji, ali samo tamo, i ne znam da li je bilo istorijski sasvim tačno, ali je svejedno sasvim razumljivo. Ovo ionako nije serija koja se bavi konkretnom istorijom, već je samo koristi kao pozornicu i u najširim crtama. Prefekt Vitus, ogromni vojnik afričkog porekla, je impozantan i kao pojava i kao lik.

Poslednja scena koju sam odgledao, razgovor Mrtvog čoveka i rimskog generala koji je više od toga, je u meni probudio želju da ustanem i poklonim se odjavnoj špici. The Witcher, koji ima ocenu 8.2, nikada to nije uspeo. Možda zato što sve ukupno ima dvoje ili troje dobrih glumaca.

Uspeo sam da napišem ovoliko a da ne pomenem ime tvorca serije. Pwykka, zmija iz podzemnog sveta! Ne, naravno, već Jez Butterworth, pisac iz pozorišnog sveta! I to jedan od najboljih, kako kažu.
Last edited by ridiculus on Mon Nov 23, 2020 7:04 pm, edited 5 times in total.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 23, 2020 6:36 pm

ridiculus wrote: Manda gledam kao i sve drugo od Diznija - nikako! Teram čisti inat, da vidim koliko dugo mogu bez njihovih proizvoda, pa ko duže izdrži. Znam, vrlo zrelo, ali odluka je pala!
Ni Amazon nije bez putera na glavi :whistle:

https://www.imdb.com/title/tt11817212/?ref_=fn_al_tt_1
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 23, 2020 6:42 pm

Da, Amazon je veća korporacija, ali (još) nikad nije izazvao u meni želju da se ispovraćam kao neke odluke Diznijevog menadžmenta. Možda zato što nemam dovoljno informacija, ali svejedno.

Osim toga, Amazon daje veću slobodu svojim projektima (dok pričamo o TV-u ili filmovima), inače nikad ne bismo dobili The Boys. I ne bismo dobili... Britanniju (čija prva sezona je koprodukcija sa Sky-jem).

https://youtu.be/lGk5Yy0Upwk
https://youtu.be/lGk5Yy0Upwk

Suviše su insistirali na humoru u ovom trejleru za drugu sezonu - nije serija uvek takva.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 23, 2020 6:47 pm

Dobro, da, Dizni je ekstra ljigav, ali Bezosu i njegovoj pohlepi je samo nebo granica. Zapravo, nije, oće i u svemir. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Mon Nov 23, 2020 7:18 pm

Sve ista goMna, al' ajde. A, i ima li boljeg osećaja nego da otmeš materijal od Diznija tako što ćeš ga odgledati a ne platiti?!?

Btw, Ridiculus, danas sam se setio tebe. Zapazio sam da hvališ neku seriju community, i danas na cinestar comedy nabasam na jednu epizodu i rek'o ajd da pogledam, baš sam se iskidao od smeha, odlični su :D

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 23, 2020 7:26 pm

Ridiculus opasno hajpuje serije. :D Nažalost, glupavi Netflix nema ništa od toga.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Mon Nov 23, 2020 7:48 pm

Kad smo već kod komeNdija, primećujem da sve više gledam iste. Ajde neki horor i pogledam, ali trilere, crnjake, drame i slično, odmah šaltam. Juče sam, na primer, odgledao romkom sa Rajanom Rejnoldsom koga organski ne podnosim, plus je ovde ekstremno loš i iritantan. I opet sam odgledao do kraja. Puko sam skroz očigledno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 23, 2020 8:13 pm

I ja sam se okrenula 180° sa odabirom tema ove godine.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 23, 2020 8:22 pm

Pobeda za Community! Ja ga gledam preko imperijalističkog Prime-a. Imaju oni dosta tih sitkoma na našoj teritoriji: Parks and Recreation, The Office, Two and a Half Men. Ne znam kako je vani, ali čuo sam da su mnogi skoro gledali Community na Netflixu. U Americi, valjda.

Ja mogu da pogledam svašta, u zavisnosti od raspoloženja i nekih elemenata koji bi me privukli (žanr, tema, glumci, itd.) ali imam granicu tolerancije. Samo što ne pišem o takvim serijama često, mrzi me da se trudim, čak i kao eventualno upozorenje. Rekao sam da retko bindžujem, što nije sasvim tačno. Serije koje mi se dopadaju volim da gustiram, ali one koje gledam poluzainteresovano mogu da zbrzam. Evo, skoro sam gledao The Magicians, prvu sezonu, 10 i kusur epizoda za dva dana. Nema tu mnogo stvari vrednih duže priče (osim što je jedna od glumica, Jade Tailor, stvarno, stvarno zgodna), možda nekoliko zanimljivih rešenja u zapletu ili worldbuildingu. Ali onda, negde pred kraj sezone, glavni lik i njegova devojka se posvađaju pošto ga je ona uhvatila posle seksa sa parom njihovih prijatelja (pod dejstvom viška emocija uzrokovanog magijom). I sve se to desilo tik pre nego što je trebalo da odu svi zajedno na putovanje od kojeg zavise njihovi životi. I više nisam mogao da podnesem priču koja ima toliko glupe preokrete, gde su tinejdžerska osećanja među ljudima koji nisu baš tinejdžeri bitnija od života i možda sveta. Slično se bilo desilo sa True Blood, koji sam prekinuo zbog imbecilnih likova glavne junakinje i njenog brata.
Last edited by ridiculus on Mon Nov 23, 2020 8:41 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Mon Nov 23, 2020 8:23 pm

Ja komedije jako slabo gledam, mada mi je to ok zanr kad nije u kombinaciji sa hororom. Npr pocetkom decembra krece posljednja sezona Shameless koja mi je jedna od omiljenih serija iako je cista komedija. Horore slabo gledam u zadnje iskljucivo jer je manjka dobrih stvari na trzistu. Tu su mi igrice spas, ima bas vrhunskih stvari u modernom gejmingu da se nadoknadi manjak filmova i serija.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 23, 2020 10:07 pm

HBO Go je upravo malčice poboljšao interfejs. :)

User avatar
Retrokid
Posts: 51
Joined: Thu Oct 29, 2020 8:16 pm
Location: Beograd

Serije koje trenutno pratimo

Post by Retrokid » Tue Nov 24, 2020 8:29 pm

Sector wrote: Ja komedije jako slabo gledam, mada mi je to ok zanr kad nije u kombinaciji sa hororom. Npr pocetkom decembra krece posljednja sezona Shameless koja mi je jedna od omiljenih serija iako je cista komedija. Horore slabo gledam u zadnje iskljucivo jer je manjka dobrih stvari na trzistu. Tu su mi igrice spas, ima bas vrhunskih stvari u modernom gejmingu da se nadoknadi manjak filmova i serija.
Ja sam profi gejmer, da čujem šta igraš. 8-)
:angry-devil: Keep rocking! :angry-devil:

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Wed Nov 25, 2020 12:33 pm

Ma ja sam rekreativac totalni. :mrgreen:

Od pocetka godine sam igrao Resident evil 7, 2 remake, 3 remake, Fallout, trenutno igram Evil Within 2 (uglavnom sve sa Evil :lol: )... Ako imas jos nesto slicno da preporucis malo novijeg karaktera, udri. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Nov 25, 2020 8:30 pm

Safe naleteh na ovu seriju, misterija, ubistvo, nestanak tinejdžera. A sve to u jednom gradu, ili gated community zajednici stanara, većim delom. Super brzo se gleda - što bi ovdašnji poznavaoci rekli, triler u nastavcima.
Serija je engleska, a glavnu ulogu igra Dexter, koji mi je vazda bio odbojan.
Pošto serija ima samo 1 sezonu, biću jako nezadovoljna ako je završe na klifhengeru, budući da evo 2 godine nije izašla druga sezona. Možda je i obustavljeno snimanje, koliki sam baksuz :x
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 26, 2020 5:17 pm

Neverovatan broj "crvenih haringi" i ovoj seriji, to još nisam videla :lol: svi su u sve upleteni i za sve sumnjive se ispostavi da je njihov greh tek nešto minorno.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Nov 27, 2020 8:23 pm

Završio Britanniu pre neki dan.

Iako to nisam očekivao, ili možda baš zbog toga, druga sezona je bila među najboljim sezonama bilo koje serije u prethodnoj godini. Jeste, formalno pripada 2019, jer je Sky pustio u Britaniji u oktobru prošle godine, ali u Americi su je dobili tek u oktobru ove godine, na Epixu.

U stvari, Britannia mi je bila toliko dobra da ću je čitavu reprizirati pre početka treće sezone, koja bi trebalo da izađe negde tokom 2021. Pa ćemo onda pričati detaljnije o njoj.

P.S. E, da. Gianni Calchetti ili ne igra u njoj, ili se savršeno sakrio. To pominjem zato što se njegovo ime prvo pojavljuje na spisku glumaca koji igraju u seriji, na IMDb-u. Toliko o modernim izvorima informacija.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Nov 27, 2020 10:48 pm

Sad sam se preračunao, i ispostavilo se da sam ove godine, do sada, pogledao oko 50 sezona raznih TV serija. Računao sam i The Witcher i Locke & Key, za koje nisam sasvim siguran kada sam ih gledao, ali mislim da je to bilo početkom godine, pre izbijanja pandemije. Neke su bile reprize, ali velika većina je za mene bila nova. I pogledao sam nebrojeno pojedinačnih epizoda drugih serijala, koje nisam nikako zaveo u ovu računicu - nekad samo po jednu, ali nekad i više. Verovatno će broj kompletiranih sezona do kraja godine biti oko 60.

Imam utisak da, za svaku sezonu koju pogledam, saznam za još dve koje bi trebalo da pogledam. I sve više zaostajem... :cry:

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Fri Nov 27, 2020 11:13 pm

Ima neka dijagnoza i za to :violin: :whistle:

Post Reply