Glumci/glumice zbog kojih...

(opšte teme vezane za 7. umetnost)

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Fri Jul 17, 2020 4:20 pm

A kad sam pomenula Ivon, tu je i Elizabet Mos, koju ne treba posebno predstavljati :)
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Jul 18, 2020 6:41 am

Sviđa mi se Strahovska. Ima široko, okruglo, otvoreno lice, a čini mi se da je to pogodno za prikaz raznovrsnih emocija. Ali nisam gledao mnogo od nje.

Lako sam mogao ovde da stavim neke starije, svetski poznate glumice, poput Julianne Moore ili Naomi Watts, ali to mi je prelako. Ili glumce, naravno - zašto gravitiram ka ženskom polu?

Ok, ovo je bilo retoričko pitanje, ali glupo. Pravite se da ništa niste čuli!

Hoću da kažem da više uživam u otkrivanju novih i manje poznatih, ali jednako kvalitetnih. Kad smo kod žena, ovde ću pomenuti i Helen McCrory (Penny Dreadful, Peaky Blinders) i Ruth Wilson (Luther, His Dark Materials) - koja me potseća na lisicu, ali ume da bude prilično privlačna na svoj specifični način - i Lucy Punch (A Series of Unfortunate Events, gde je urnebesna kao Esme Gigi Geniveve Squalor; komedije Hot Fuzz, Dinner for Schmucks).

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Sat Jul 18, 2020 9:20 am

Nije ono široko i okruglo lice (Ruskinje recimo imaju takvo, ona je ipak Polska), već ovalno :D
Otvoreno jeste.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Jul 18, 2020 9:40 am

Ok, pošteno. Nisam pričao u apsolutnom smislu, već sam više mislio na odnos sa onim što obično gledamo. Ali, primedba prihvaćena!

A u vezi svega ovoga, i situacije u kojoj se svet danas nalazi, najzabrinutiji sam upravo za glumce. Ne pričam o holivudskim zvezdama, ne pričam o "seks-simbolima" - ti će se snaći, iako će osiromašiti u procesu - već o glumcima i glumicama koji žive relativno normalnim životom. Ili su živeli. Ali sada, kada prođe talas serija i filmova koji su već snimljeni, šta dalje? Ta profesija je možda najteže pogođena pandemijom od svih iz sveta umetnosti i zabave, jer zahteva prisustvo više ljudi. Pisci, crtači, slikari, muzičari, pa čak i mnogi koji se bave filmom, ali rade putem kompjutera, mogu da rade u fizičkoj izolaciji. Glumci ne mogu. Uglavnom.

I sve je to paradoksalno, zato što je striming filmova i serija način zabave koji je najpodesniji za ovakvo vreme.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Sat Jul 18, 2020 11:05 am

Da, to si dobro primetio i zaključio.
Neće valjda ovo globalno vanredno stanje večno da traje.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Jul 18, 2020 11:54 am

Problem je veći u Americi, gde imam utisak da paranoja raste sve više i verovatno će tako biti sve do izbora. Možda grešim jer ne pratim prevelik broj glumaca na društvenim medijima, ali od ovih koje pratim, ovi koji žive van Amerike su nešto opušteniji.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Wed Jul 22, 2020 7:48 pm

Pošto je moj prvi izbor na ovoj temi bio Tom Pelphrey, koga smatram jednim od najvećih glumaca svoje generacije, evo nekoliko scena sa njim:

1. Banshee
https://youtu.be/1QvuHSslKjY


2. Iron Fist
https://youtu.be/npnzwh3dXPM


3. Ozark
https://youtu.be/MGKXzsyfuuQ


Likovi koje igra u Banshee-ju i Iron Fistu su toliko fizički različiti da nisam uspeo da ga prepoznam. U Banshee-ju je snažne konstitucije i prisustva na ekranu, u Iron Fistu je slabašni i bolećivi korporacijski rukovodilac. To je promena na nivou Daniela Day-Lewisa ili Christiana Bale-a. U Ozarku je nešto sasvim treće. Mada u sve tri uloge ima emotivni intenzitet koji nije lako naći na drugim mestima.

A Julia Garner na kraju scene iz Ozarka ostaje zabezeknuta, kao da razmišlja "mislila sam da sam ja ovde najbolja, a kako, jebote, ovo da dostignem?!" :lol:

Pelphrey ima pozorišnu zaleđinu i dolazi sa Brodveja. Ne mogu da tvrdim da će postati svetski poznat, jer takve stvari nikad nisu sigurne, i ne zavise samo od talenta, ali od svih glumaca i glumica koje sam skoro upoznao, na njega bih se prvo kladio. Najnovija uloga mu je u Fincherovom filmu Mank, koji govori o snimanju Velsovog Građanina Kejna, i trenutno je u post-produkciji. Pa ćemo videti kuda to vodi.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Wed Jul 22, 2020 8:38 pm

Tilda Svinton. That is all.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Thu Jul 23, 2020 7:35 am

Dybuk wrote: Tilda Svinton.
To jeste potpuna rečenica. :D

Moje poštovanje prema njoj je dobro dokumentovano na drugim mestima, ali nisam hteo i ovde da pominjem glumce koje pratim 20 i kusur godina i koje svi ionako znaju. Inače bih ubacio mnogo britansko-irsko-australijsko-novozelandskih imena, počev od (na drugom mestu) pominjanog gospodina McShane-a. A sa druge strane, teško da će iko iz te garde išta bitno uraditi u budućnosti (mada, kad bih hteo da budem cinični pesimista, izrazio bih sumnju da će iko išta uraditi u budućnosti), jer uglavnom igraju uloge koje su već igrali i po čemu su poznati.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Thu Aug 20, 2020 9:30 pm

Baš gledam Disturbia sa Šija (Šaja?) Lebufom i Dejvid Mors je u ulozi negativca.
Gadan, a dobar :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Fri Sep 11, 2020 1:35 pm

Ko je Dominique McElligott?

Žarko bih na ovo želeo da odgovorim sa "Svašta! Ko pita nešto toliko glupo? :shock: " ali nisam čuo da je iko pominje ovde (*na domaćim forumima), pa, ukratko:

Irska glumica, '86 godište.

Image Image Image


ovo poslednje je iz The Boys, gde igra Queen Maeve, Wonder Woman-lookalike, što nije baš uobičajena uloga za nju, ali je ispala dovoljno interesantna jer njene glumačke sposobnosti nisu male. Neko ko zna mnogo više od mene o američkoj televiziji je pomenuo kao "glumicu iz The Last Tycoon", ali to nisam gledao.

A tu je na poslednjoj slici i Antony Starr kao Homelander, i zato, od pre neki dan:

Sat vremena razgovora sa Starrom (ali čuvajte se spojlera!)

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Sep 12, 2020 2:40 pm

Kad će ovaj softver za unos postova evoluirati i prestati da mi šalje uloženi trud u ništavilo? :evil:

Napisao sam malčice duži post na temi o serijama koje gledam, i ne pada mi na pamet da ga pišem ponovo (kad sam pritisnuo "submit" ispostavilo se da više nisam ulogovan, i kada sam se ulogovao, posta nigde, naravno).

Zato ću ovde samo staviti jedno ime iz te serije (Into the Badlands), najbolju glumicu odatle, a to je još jedna Irkinja, Orla Brady. 'Nešto' je starija od McElligottove, '61 godište. Ali bila bi odlična Kejtlin Stark. Ili možda suviše lepa za Kejtlin Stark i samim tim ne i idealna. Ali GoT je ionako pobrkao čitav svoj kasting u tom smislu - recimo, Iain Glen je super kul, i baš volim da ga gledam u različitim ulogama, ali igra lika koji je u originalu sve samo ne kul, vrlo neprivlačan, i beskrajno slab na lepe žene.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Sat Sep 12, 2020 5:03 pm

ridiculus wrote: Napisao sam malčice duži post na temi o serijama koje gledam, i ne pada mi na pamet da ga pišem ponovo (kad sam pritisnuo "submit" ispostavilo se da više nisam ulogovan, i kada sam se ulogovao, posta nigde, naravno).
Žao mi je, možda ti je wifi nestabilan, ovo izlogovaje se meni dešava kad koristim VPN, kao da se konekcija resetuje svaki put kad se VPN uključi.
Alternativno, može biti do hosta ali to se zaista retko događa, s obzirom na to koliko je domen jeftin :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Sep 12, 2020 7:16 pm

Pristupam internetu preko kablovske. Dešavalo mi se na Sagiti nekoliko puta da izgubim sadržaj posta kada se prekine konekcija, dok npr. na nekim forumima ono što sam kucao pre logovanja bude snimljeno i jednostavno se pokaže i posle. Zavisi od softvera i/ili opcija.

U svakom slučaju, izuzetno je frustrirajuće. Imao sam naviku da sam kopiram sadržaj posta na klipbord, ali, eto, nisam sasvim dosledan.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Sat Sep 12, 2020 7:41 pm

:( Znam, meni je u tim okolnostima pomagalo da idem "back", tako bi se vratila na tekst; zatim copy tekst i ponovo postuješ tj pejstuješ.
Retko se dešava, ali ovaj dan nije normalan, žao mi je još jednom.

PS. trenutni wifi me na telefonu stalno izloguje, upravo sam testirala i ovaj postupak povratka pa kopiranja pomaže :)
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sun Sep 13, 2020 1:55 pm

"Back" može da pomogne, ali u mom konkretnom slučaju nije uspelo. Nema veze, biću oprezniji sledeći put.

Evo šta je interesantno. Tri glumice koje smo pomenuli do sada na ovoj temi - Dominique McElligott, Yvonne Strahovski, Odette Annable - igrale su zajedno u seriji The Astronaut Wives Club, što čini tu seriju must see-vušom:

https://youtu.be/GUCQhUGGKlE

Inače, McElligott je misterija. Nema je na društvenim mrežama, a tokom promocije The Boys, među bezbroj intervjua i panela, video sam je samo jednom, možda dvaput, a čak ni tu nije imala mnogo učešća.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sun Sep 27, 2020 5:02 pm

Došla je i prošla dodela Emija, i među mnoštvom zamerki, jedna od najčešćih je odsustvo Rhea-e Seahorn iz nominacija za najbolju glumicu. Nisam gledao Better Call Saul - ne još - ali mnogi znalci tvrde da je njena uloga u toj seriji jedna od najboljih iz nekoliko poslednjih godina, pa, ako neko tu ima nešto da doda, slobodno.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Oct 10, 2020 5:24 pm

Izgleda da je Lena Headey postala ultimativni izbor za zlu kraljicu ili čarobnicu: vidim na njenom IMDB profilu da su je izabrali za Evil Lyn (Masters of the Universe) i Morganu (Wizards mini-serijal). Nadam se da je u novim Dark Crystals nešto drugačija uloga... U svim tim projektima je samo davala glas, ali ipak, izgleda da kolektivno, kao rasa, bolujemo od raka imaginacije.

Znam da će neko reći da ovde problem nije u imaginaciji, ali ipak...

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by ridiculus » Sat Oct 31, 2020 12:45 pm

Dakle, Anna Camp i Bridget Regan. Njih dve i Trieste Kelly Dunn su završile UNCSA (University of North Carolina School of the Arts, najprestižnija škola za glumce na istočnoj obali) kao deo iste generacije. Eh, kako ja nisam išao u školu sa takvom generacijom... :(

Anna Camp:
► Show Spoiler
Bridget Regan:
► Show Spoiler
Anna Camp je najpoznatija od sve tri, i to pre svega po ulozi u filmovima Pitch Perfect, ali ja sam je upoznao u True Blood. Ko je gledao tu seriju zbog priče ili likova, bio je na krivom tragu (Peca?) - ne, to se gledalo zbog jako mnogo seksipila, sve do trenutka kada su glavni likovi postali toliko nepodnošljivi da nikakav seksipil niti gole grudi Lizzy Caplan nisu mogli da ih izvuku.

Anna Camp je inače dobra u komedijama, iako priznajem da možda izgleda suviše "američki" za nečiji ukus.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Glumci/glumice zbog kojih...

Post by Dybuk » Tue Nov 10, 2020 5:01 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply