I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sat Sep 05, 2020 12:00 pm

Atlantique - ogavna ziheraška bljuzga, ali nema veze, tu je Zlatna palma... (3/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Sep 07, 2020 8:30 pm

The Binge Zašto ovako niska ocena???
Seronje i puritanci sa Imdb. Enivej, mene je film vanredno zabavio! Radi se o komičnom odgovoru na The Purge (parodija) koja se bavi jednako NSFW temom: alkohol i droga su zabranjeni, i samo jednom godišnje je dozvoljeno da se isti konzumiraju u neograničenim količinama. Nekoliko 18-togodišnjaka tek treba da iskusi vatreno krštenje, i to dovodi do raznih situacija, uglavnom smešnih i zabavnih ali je humor dosta adult, što filmu daje posebnu draž.
Vince Vaughn je jedini poznat veteran u ovoj ekipi - dobra uloga; a mladog glumca Skyler Gisondo-a ne mogu da gledam bez blagog keza na licu, jednostavno popravlja raspoloženje. Narator - Morgan Frimen :D Preporuka!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Sep 08, 2020 12:48 pm

Synecdoche, New York - pripremajući se za I'm Thinking of Ending Things, odgledao sam debitantsko ostvarenje Čarlija Kaufmana i ne mogu da opišem koliko je to iskustvo frustrirajuće. Nemam ništa protiv toga da umetnici svoja dela koriste kao jedan vid terapije, ali me užasno nervira kad autorova 'boljka' postane do te mere dominantna, da sve ostalo (ma koliko dobro) deluje nebitno. Tako da u duhu Hofmanovog lika, antipatičnog pozorišnog reditelja i hipohondra, ovom filmu dajem alternativni naslov: "Oh, vidi kako sam depresivan, mislim da bi svi trebalo da pomremo, pošto više ne vredi ni stvarati, ni živeti". (4/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Sep 08, 2020 1:05 pm

^ Alt. naslov se otprilike može primeniti i na najnoviji film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Sep 08, 2020 2:25 pm

Dybuk wrote:
Tue Sep 08, 2020 1:05 pm
^ Alt. naslov se otprilike može primeniti i na najnoviji film.
Znači, da lepo obrišem onaj mp4, pošto mi se još 2 sata i 14 minuta istog sranja, a drugog pakovanja, izvin'te na izrazu, ne gleda po drugi put. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Sep 08, 2020 2:40 pm

Nisam pogledala SNY, komentar o I'm Thinking.. ostavih na tvojoj Arthouse temi :D
Ne bi bilo fer da savetujem brisanje jer ne mogu da uporedim, ali da je film depresivan, to jeste. Probaj pa vidi kako će ići.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Sep 08, 2020 9:13 pm

Pogledala sam Istvudov Changeling pre neki dan, moram da primetim da mu je rediteljski opus dosta neujednačen, ovaj film bi po meni spadao u neku sredinu, not great, not terrible. Sam triler nije loš, međutim, izbor Anđeline Žoli za glavnu ulogu je meni prilično pokvario utisak, ona je prosečna glumica koju je teško gledati zadnjih 10-tak godina, mada u ovom filmu još nije bila postigla rekordnu mršavost.
Smešten u kasne 20., rane 30. godine prošlog veka, pripoveda priču o ženi kojoj su kidnapovali sina a potom policajci našli i vratili - pogrešnog dečaka. Anđelina ne odustaje od borbe za istinu i svoje dete.
Film izgleda solidno i obogaćen je još nekim poznatijim glumcima u sporednim ulogama, međutim Anđi je zapalo da iznese priču pa je konačni utisak o filmu da je tek nešto iznadprosečan.
Treba biti pošten i priznati da za film znam otkad se pojavio, ali sam ga izbegavala dok mi nije dosadilo :D u tom smislu možda i nekakvo prijatno iznenađenje - it doesn't completely suck.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Sep 10, 2020 10:26 am

Assault on Precinct 13 - ne znam zašto sam ovoliko dugo odlagao gledanje ovog akcionog remek-dela (briljantno režiranog kao survival horror), ali štono kažu, bolje ikad nego nikad. Čini mi se da još uvek mogu da opipam napetost... A Lori Zimer je čarobna, ogromna je šteta što joj je glumačka karijera trajala kratko. :romance-heartbeating:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Sep 11, 2020 1:11 pm

Manhattan Nocturne Neo-noir sa Brodijem i Ivon Strahovski u glavnim ulogama, prerazvučen i nakićen brojnim subplotovima, ali prati formulu to a T, sviđa mi se što ima dosta patologije kod likova a i u središtu misterije/ubistva. Mislim da je to i najbolja stvar u filmu uz solidne glumce.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Sep 11, 2020 8:26 pm

Samo da skoknem na forum i da preporučim Dybuk ( a i ostalima ) da gledaju sjajnog francuskog sineastu Claude Chabrola. Ovih dana se daju njegovi filmovi u kinoteci. Napravio je neke izuzetne krimiće i trilere.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Sep 11, 2020 8:43 pm

Fala Truki :D

Unpregnant nije na nivou Juno, ali skroz zdrav film. Simpa cure i priča.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Tue Sep 15, 2020 4:53 pm

Dybuk wrote: Mrljavila ovih dana Silencing (2020) tu mi ni Nikolaj Lanister nije pomogao da ostanem budna,
Meni je Silencing bio zanimljiv, najviše zahvaljujući događanjima u središnjem delu koji su me iznenadili nakon gomile stereotipa na početku kada je sve izgledalo kao one b produkcije s početka 90ih. Na kraju ipak prelazna ocena mada verujem da ću ga brzo zaboraviti. Moram primetiti da nakon gejmotrona Džejmi Lanister (da, zanavek ćemo ga tako zvati) nije snimio nijedan potpuni krš.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Sep 16, 2020 7:41 pm

Il portiere di notte (1974)
https://www.imdb.com/title/tt0071910/
Lep SM film. Nisam mogao da odolim a da ne skoknem.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Sep 17, 2020 3:51 pm

Da, to je klasik, Rempling je prelepa.
Neka si skoknuo :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Sep 20, 2020 8:47 am

The Devil All the Time (2020)

Sinoc reko da odgledam nesto poslije duze pauze, ali sam ga prekinuo na pola. Nikako mi ne leze netflixovi filmovi, cast izuzecima.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Sep 20, 2020 9:17 am

Uglavnom su slabi, istina. Mada sam ubola par drama koje su bile solidne.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Sun Sep 20, 2020 1:53 pm

Sector wrote: The Devil All the Time (2020)
Meni dobar. Šta ću kad volim te mračnjake i crnjake američkih zabiti i sve bizarnosti usput.
Malo je problematičan tempo i još neke stvari, ne mogu da potpišem da film nudi dobru vožnju jer ima puno klackanja ali ipak preporučujem.
I drago mi je da vidim mlade nade Holivuda (koje nisu više tako mlade) u ovako nečemu a ne po blokbasterima.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Sep 20, 2020 3:00 pm

Ovo je novo na Netflixu (i torentima), može da bude okej, The Paramedic

https://m.imdb.com/title/tt11127690/?ref_=nv_sr_srsg_0
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Tue Sep 22, 2020 4:20 pm

Pogledao sam ga sinoc.

Ne propustate bas nista ako ga preskocite. 5/10 plafon.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sat Sep 26, 2020 4:27 am

ex pistol wrote:
Sector wrote: The Devil All the Time (2020)
Meni dobar. Šta ću kad volim te mračnjake i crnjake američkih zabiti i sve bizarnosti usput.
Malo je problematičan tempo i još neke stvari, ne mogu da potpišem da film nudi dobru vožnju jer ima puno klackanja ali ipak preporučujem.
I drago mi je da vidim mlade nade Holivuda (koje nisu više tako mlade) u ovako nečemu a ne po blokbasterima.
Potpuno isti utisci, dobar film. Recimo 3+/5.

Jedan od onih kome možeš izbrojati dosta zamerki, ali opet kao celina prilično dobro funkcioniše. Čak mislim da je mogao biti duži, ili da je lik Lenore trebao biti malo detaljnije razrađen, nekako nisam uspeo da se vežem za nju, a svestan sam da je trebalo. Setting odličan, fotografija, gluma. Jes' malo problematičan tempo. I što je najbitnije, nema BLM proseravanja, ni u naznakama.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply