Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Apr 29, 2020 10:02 pm

prvi film je bolji, mada generalno Avati je druga liga među Talijanima

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri May 01, 2020 5:35 pm

Volim Avatijev L'arcano incantatore, gledao sam još La casa dalle finestre che ridono i Zeder koji mi se nisu nešto preterano dopali, naročito ovaj drugi, ali Il signor Diavolo je prilično slab - skoro pa na nivou Šotrinog TV-filmmejkinga. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 6:54 pm

Da, kao tv film. I ponovo italijanski motiv mlade, zavodljive žene u negližeu na koju klinci otkidaju. (baš je lepa glumica!)

Čini mi se da smo i mi prihvatili ovaj ruralni lajtmotiv delimično obnaženih žena koje služe samo da se nad njima balavi i da se eventualno spopadnu u našim filmovima, čime nisam oduševljena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri May 01, 2020 8:37 pm

The Wretched je tinejdž horor koji je gledljiv ali glupav kao i svaki takav film. Pola gledo pola poruke kuco. 2+/5.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 8:45 pm

Peca strog i nepravedan :mrgreen:
Mene koncept podseća na Fright Night rimejk. Stvarno bih volela da prošire malo priču o veštici ali to izgleda sve manje verovatno.
Po meni je ovo klasičan američki horor i, iskreno, osveženje. Ne videsmo odavno kako
► Show Spoiler
a falilo nam je. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Fri May 01, 2020 8:56 pm

Odlican meni, zapravo, konacno jedan koji mi je drzao paznju do kraja. U konkurenciji vjestica recimo bolji mi je od Ivice&Marice i The Witch.
► Show Spoiler
Film na momente ima taj teenage vajb poput Stranger Things ali i dosta solidnog horora. Od mene 7/10.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri May 01, 2020 9:25 pm

Pa to, tinejdž horor, mene je podsetio i na summer of 84 (ako se tako zvao, onaj sa Semvajzom Gemdžijem kao komšijom ubicom). Moj problem je što ne podnosim ovakve filmove gde imamo eto kao neku vešticu, koja je i čudovište, čas baca čini čas je "običan" monster, ne znamo ni otkud tu, ni šta je tačno, koje su joj slabosti, ništa, nikakvih pravila nema. Čim nema pravila može da se desi bilo šta, likovi mogu da se ponašaju kao potpuni idioti i preživeće, opet neki drugi neće iako su pravili iste ili manje greške, i tako. Uopšte nisam zadovoljan, iako deluje kao zabavan film, previše je nerazrađen da bih mu dao prelaznu ocenu. Kraj je užasan, najgori mogući kliše.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 9:37 pm

Sector wrote: U konkurenciji vjestica recimo bolji mi je od The Witch.
:naughty:

Dajem mu srčanu sedmicu ali dosta je to nedokuvano sve u svemu.
Ima Peca poentu, mada sam ja jedva dočekala da nekom novom filmu dam bolju ocenu :mrgreen:

Ako misliš na spasavanje ćalca sa tavana, Sectore
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri May 01, 2020 9:42 pm

Sector wrote: bolji mi je od Ivice&Marice i The Witch.
znači, VVitch je najgori od triju? :mrgreen:

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Fri May 01, 2020 10:02 pm

Nije VV moja solja kave, ali je ipak bolji od Marice. :mrgreen:

@Dybuk

Na tu sam scenu mislio, samo nisam pretpostavio da je vec na njega pocelo da djeluje. I od mene nategnuta sedmica, koja klizi ka 6.90. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 01, 2020 10:08 pm

Ima tu rupica, nije da nema. Uključujući i poslednju scenu koja je kul, ali kako se to desilo? No dobro, kako smo se nadali... :D
Sledeći koji se čeka je Antlers, i u njega polažem neke nade.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri May 01, 2020 11:39 pm

Solidan je ovaj The Wretched, iako je napravljen po formuli, zbog čega ne može da bolji ni od Veštice, niti od Marice i Ivice. :D A definitivno neodoljivo podseća na 80-e i dovoljno je napet, zbog čega dobija dodatne poene.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu May 07, 2020 9:13 pm

Z (2019) nije ni posebno dobro snimljen, niti originalan, ali mogu vam reći da me je čudovište toliko ispresecalo i čak uplašilo jezivim izgledom, da samo zbog toga vredi pogledati.
Ne znam kako je ovakav film uspeo da iznedri nešto što zaista ima to iskonsko što naježi, ali svaka čast, zanima me da li će još neko ovako reagovati, ili je Mesec u Škorpiji odradio svoj posao :mrgreen:
"Z" sam po sebi zaslužuje bolji film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri May 08, 2020 8:03 pm

Dybuk isključivo tebe krivim što sam odgledao ovu Z - prevaru . To jezivo čudovište se pojavljuje 3 puta po pola sekunde, ali bukvalno, ne karikiram. Film se nekako drži do zadnje trećine (mada je deo kad umre majka a one bleje po kući kao da je kanarinac crko posebno glup), ali poslednja trećina, u kući roditelja, je potpuni raspad. Niti je išta objašnjeno niti smo išta videli. 2/5 skoro ne dadoh nekom filmu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 08, 2020 8:09 pm

Peca wrote: Dybuk isključivo tebe krivim što sam odgledao ovu Z - prevaru
:mrgreen: :mrgreen:
Mogao je češće da se pojavljuje, ali Peco, zar ti nije grozno ono što se dešava u roditeljskoj kući :?
Ili scena u kadi, najgoraaaa.
► Show Spoiler
Ja sam priznala da je film mogao da bude bolji, ali Z me je sinoć maltene prestravio kao onaj trčeći duh u Mami (tj Mama)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sat May 09, 2020 6:01 am

Izem ti horor u kojem je najstrašniji (i drugi najstrašniji) momenat džampsker. Meni je deo u roditeljskoj kući ubedljivo najgori. Nekako bi mi bilo jedino logično da je Z zapravo duševna bolest koja se prenosi genetski a oni je doživljavaju kao monstera, ali problem je fensi lajtšou pre pogibije muža. Ako je to stvarno neko supernaturalno zlo, onda smo morali više da ga gledamo i upoznamo, ovako je nešto što pali lampice i samo ga oni vide, nepoznata neobjašnjiva sila. Pa to može svako da smisli. Oće horor al' oće i porodičnu dramu. Već sam pisao o tome, lako je smisliti film u kojem nema pravila i sve je nedefinisano. Smućkaš malo (očajne) porodične drame i kao nekih odnosa sestre-majka, malo čudovišta koje se skoro i ne vidi i ne znaš ni šta je ni odakle je, ubaciš par džampskerova i eto ti film. E nećemo tako drugovi.

Što se mene tiče, nije loše do dela kada klinac pada niz stepenice, tj. taj deo mi je ok, posle toga film zapravo postaje taj klinac koji se strmoglavljuje.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon May 11, 2020 9:47 pm

Što se tiče Awoken (2019) glagol(ska imenica?) me je malo bacio u rebus :mrgreen: ali film predstavlja uradak koji je nekako najgora varijanta: izgleda vrlo pristojno, fino snimljeno i producirano, ali je jako dosadan.
Ovde baš doslovno nema ničega što bi držalo pažnju, a verovatno do sad znate da su possession filmovi meni omiljeni podžanr. Pa, kad je mene ostavio ravnodušnom, presuda je jasna...5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat May 16, 2020 9:56 pm

House at the End of the Street sa Dženifer Lorens. Zbrljano i loše, preskačite.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun May 17, 2020 12:51 pm

Dybuk wrote: Što se tiče Awoken (2019) glagol(ska imenica?) me je malo bacio u rebus ali film predstavlja uradak koji je nekako najgora varijanta: izgleda vrlo pristojno, fino snimljeno i producirano, ali je jako dosadan.
Ovde baš doslovno nema ničega što bi držalo pažnju, a verovatno do sad znate da su possession filmovi meni omiljeni podžanr. Pa, kad je mene ostavio ravnodušnom, presuda je jasna...5/10
Meni nije bio dosadan, ali jeste nekako... osrednji. Treba baš napregnuti suspenziju neverice, preskočiti neke rupice i rupe, i progutati dosta kliše-kolačića, da bi se uživalo. :D A slažem se da izgleda sasvim pristojno.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 17, 2020 8:37 pm

Da. Sad kad pogledam da smo se davnih dana žalili na The Ritual, Get Out ili Us, pa da se lupaš u dupe kakvi su to filmovi u odnosu na smeće ove godine :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply