K Draft: utisci o filmovima

Moderator: Dybuk

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Wed Apr 08, 2020 3:00 pm

Kao i uvek, evo teme za ostavljanje utisaka o filmovima sa aktuelnog Drafta, trivije isl.

Da počnem, juče sam pogledao Big Bad Wolves. Ludilo od filma. Tonalno neobična, ali koherentna mešavina trilera i komedije. Formalno interesantno, duhovito i uzbudljivo. Prvih 10ak minuta je možda moglo da bude bolje odrađeno, u smislu da je trebalo lepše da nas uvedu u priču, a čini mi se i da je u audiovizuelnom smislu film mogao da bude bolji. Glumci - odlični. Ne bih davao ocene dok ne pogledam sve filmove, ali svideo mi se, drago mi je što je Dybuk odlučila da ispromoviše ovaj naslov. :D

The Devil's Backbone - odličan, više mi se svideo sad nego na (davnašnje) prvo gledanje. Mračna, ali topla priča, elegantno režirana. Baš mi je lepo legao film, i podsetio me da treba da repriziram Panov lavirint, koji mi je svojevremeno bio fantastičan, a i da pogledam neke del Torove filmove koje nisam do sada (Mimic, Crimson Peak).

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Wed Apr 08, 2020 3:36 pm

Hvala Alek, drago mi je da ti se film dopao!
Ja preferiram Panov Lavirint, Cronos je isto dobar, što se njegovih filmova tiče greške nema, svi su prelepi samo je pitanje da li će ti leći sama priča ili ne.
Crimson Peak nije naišao na dobar prijem ali...videti gornju izjavu :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Wed Apr 08, 2020 3:59 pm

Krenuću redom, Mimic - Crimson Peak, pa onda sa reprizama dokle stignem. Zaintrigirao me je sad del Toro, čak mi je posle Đavolje kičme došlo da ponovo pogledam The Shape of Water, koji mi je bio 'samo' dobar na prvo gledanje. :) Jedino me Pacific Rim ne privlači...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Wed Apr 08, 2020 4:09 pm

Mimic nije nešto lep, creature feature, pomalo mračna fotografija, koliko se sećam.
Ok ali ne spada u raskošnije radove, sigurno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Wed Apr 08, 2020 7:00 pm

In the Mouth of Madness

Uh, ovo je bas heavy hororcina. Grickao sam nokte od ludila u drugoj polovini filma. :D Horori 90-tih imaju stvarno taj neki prepoznatljiv smek iako tehnologija nije bila na danasnjem nivou. 7.5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Wed Apr 08, 2020 8:32 pm

Dobar je ITMOM, baš, gledala sam nedavno :D ista ocena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Fri Apr 10, 2020 8:04 pm

Braindead (1992) je dosta zajeban, baš gross out splater, od onog gnoja mi se ladno slošilo :mrgreen:
Pohvalila bih odlične efekte za tako niskobudžetan film i opšte krvoproliće u završnici. Ima tu kul stvari ali i potpunog preterivanja. Sik horor komedija, teško je zamisliti da je Džekson posle radio ultra mega giga budžetnog GP.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Fri Apr 10, 2020 10:03 pm

Aanture Tintina...(2011) ne znam, kad god vidim ovako čudan proizvod (CGI, nit je crtani, nit je film) malo se blokiram. Ne baš srećan izbor, ali priča uglavnom drži pažnju i nije mi bio dosadan. Nisam čitala strip, pa je to možda i oslabljenje u celoj priči. Akcenti su zabavni. Korektno, ali nije moj fazon :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by NGboo » Sat Apr 11, 2020 9:40 am

^ Haha... i ja sinoć gledao jedan od tvojih predloga. :D Not my cup of (horror) tea. Iako za koju nijansu bolji od promašenog rimejka Strave u Ulici brestova (što i nije tako teško), Evil Dead je nepotreban film sa generičkom mlađarijom kao likovima, na trenutke užasnim radom kamere i kao nekakvom po(r)ukom o zavisnosi, ali sa dovoljno gross-out mase da se popune rupe i maskiraju ostali nedostaci. Drži pažnju, ali što bi rek'o moj brat od tetke - "ovo je bolesno, kol'ko je glupo". :lol:

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Beonegro » Sat Apr 11, 2020 10:06 am

Dobar Tintin, dosta dobro je prenio duh stripa, mislim da je to najvažnije.

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Sat Apr 11, 2020 10:29 am

Aj da se i ja upisem u ''not my cup of tea'' ekipu. :D

Braindead

Ovaj film zapravo nije los ali meni jednostavno ne idu horor komedije pa to ti je. U sustini vec na strartu se moze naslutiti koji je fazon filma ali sam imao tracak nade u ozbiljniji ishod dok se nije pojavila karate zombija. :D Lik Lionel je uzasno antipatican, mama mu se pretvara u cudoviste a on sve vrijeme u fazonu nista strasno. Mada jasno da mu je ta uloga debila i namjenjena u ovakvom filmu. Elem, dovoljno na kraju za neku prelaznu ocjenu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 10:41 am

Sector wrote: U sustini vec na strartu se moze naslutiti koji je fazon filma ali sam imao tracak nade u ozbiljniji ishod dok se nije pojavila karate zombija.
A đe, posle sumatranskog ratmonkey-a je već sve bilo jasno :lol:
Meni je ovo bila kao repriza, i čak stoji ocena od pre na Imdb ali kao da sam ga gledala prvi put.
I kick ass for the lord :lol: meni je onaj karate pop vrh :mrgreen:
Ima nekih kultnih scena tu, film kakav god da je - nerealno da se Lajonel onako ponaša, a vala i zombiji - ima kultni status.
Deo sa zombi-mamom su pozajmili u odličnom filmu Zombies of Mass Destruction - opet komedija :mrgreen:


I još bih propo-po komedija, zato se meni rimejk ED i dopada, potpuno je ozbiljan, za razliku od originala :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Beonegro » Sat Apr 11, 2020 1:15 pm

Karate pop - jedino što stvarno valja u filmu :D

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Sat Apr 11, 2020 1:47 pm

Eh, meni je film bio prilično zabavna sprdnja (između ostalog, sa indeed legendarnom replikom "I kick ass for the lord!"), ali mene generalno rade horor-komedije pa verovatno imam snižene kriterijume :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 2:11 pm

^ Počele su i mene od pre neku godinu, do tad sam bila kao Sector ili čak isključivija :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Al'Eksandar » Sat Apr 11, 2020 3:46 pm

Najbolji film te vrste koji sam gledao je i dalje American Werewolf in London, valjda zato što je to (relativno) ozbiljna drama sa zlokobnim horor scenama, a ne pretežno sprdnja kao većina ostalih komedija strave i užasa. Recimo, ona scena kad grozničavo šparta po sobi, razmišljajući da li da izvrši samoubistvo ili da postane vukodlak (heavy shit), i da li će se uopšte pretvoriti u vukodlaka kad nastupi pun mesec, dok u pozadini ide Bad Moon Rising, je :clap:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 4:55 pm

Meni su najbolje scene u pabu + naravno napad vukodlaka i scena u metrou.
Dobra je transformacija, love interest mi nije bio nešto kao ni oni njegovi snovi, wtf.
Ali film je klasa, to sam shvatila posle reprize, do tad mi je Howling bio bolji.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Sat Apr 11, 2020 7:37 pm

Big Bad Wolves

Dobar triler sa elementima horora i umjerene komedije. Mislim da mi je ovo jedini izraelski film do sada, ne mogu da se sjetim da sam ranije gledao nesto njihovo. Glumac koji glumi oca me malo podsjeca na Woody Harrelsona. :D
► Show Spoiler

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Dybuk » Sat Apr 11, 2020 8:08 pm

Sectore, @spolier, da.

Napravio je ovaj dvojac kao horor Rabies ali je film malo čudan, na kraju ispada neka parodija.
Vidim da nisu ništa radili posle kratkog segmenta u ABC's of Death a dobri su...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

K Draft: utisci o filmovima

Post by Sector » Sat Apr 11, 2020 8:24 pm

Pregledao sam povezane filmove i izbacili mi bas Rabies. :D

Nego pade mi nesto na pamet za spenkijev Heavy Trip. Gledao sam ga prije ~ godinu dana i mislim da je bila preporuka bas na ovom forumu. Mozda se neko sjeca te diskusije a mozda sam i pobrkao sa jednim pokojnim forumom gdje smo kuckali ja i spenki. :D Inace vrhunska zabava, bas otkacen film.

Post Reply