I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sat Dec 07, 2019 2:50 pm

Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)

Natrčao na HBO, i oduševio se prvenstveno tehnikalijama. Ovo je rađeno nekom revolucionarnom tehnikom gde animacija izgleda kao strip. Nemoguće opisati rečima. Scenario je isto odličan, zanimljiva priča, dosta humora, ma baš onako kompletan animirani film, za svaku preporuku.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Dec 08, 2019 12:22 am

After Class (Safe Spaces, 2019) Haha, kunem se da se naziv filma na imdb promenio u roku od par sati, a otprilike je takva i atmosfera ove drame.
Naime, sudbina likova se vrti i plete oko bolničke postelje matrijarha porodice (majke, babe, prababe) i usput jedan od likova bije sopstvenu bitku za opstanak u ulozi profesora usred PC kulture na jednom američkom univerzitetu.

Teško je, lik je praktično doživeo sudbinu nekog modernog Jozefa K., iako realno nije trebalo zalaziti u datu temu onako kako je on u filmu, u ulozi profesora kreativnog pisanja, uradio - i dalje se čini kao da mnogi ljudi doživljavaju svojevrstan Proces u takvom okruženju, rekavši nešto nesmotreno ili neumesno. Zauzvrat, to radikalizuje mnoge mlade ljude, jer ne nalaze način da se izraze prirodno, bez osuda i histerije.

Ne znam, baš deluje komplikovano ova svetska današnjica. Ovo je svakako jedna od onih intelektualnih free-floating drama gde su sudbine i životni putevi likova kreativno razbacani, pa ko šta pokupi iz gledalačkog iskustva. Meni je sama vožnja prijala, i uglavnom sam izvukla pouke iz američkog visokoškolskih sistema i klime. Doduše, to sam mogla i bez ovog filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sun Dec 08, 2019 9:59 am

Peca wrote: Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Jedan od najboljih filmova o superherojima i jedan od najboljih filmova prošle godine :clap:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Dec 08, 2019 10:13 am

Al'Eksandar wrote:
Peca wrote: Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Jedan od najboljih filmova o superherojima i jedan od najboljih filmova prošle godine :clap:
Čim je mene, kao nekoga ko je u principu ravnodušan na super - herojske filmove, na prvu privukao i zakucao za ekran do kraja, mora da valja.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Mon Dec 09, 2019 9:01 am

Wild Pear Tree
Mogli su snimiti i u Srbiji, ne bi bilo mnogo razlike. Težak film koji dekonstruiše razne aspekte društva u Turskoj, tačno pokazuje kako je kemalizam propao i zamijenio ga Erdoganov neoliberalizam na svakom nivou.


User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 10, 2019 10:08 pm

Ok, pogledala preko pola Irishmana i realno me baš zabole i za temu i za film, ništa novo, stalno isto.
Ono što mi je zanimljivo, deaging tehnologija koja u De Nirovom slučaju baš loše izgleda - mada se oko vremenom privikne - Paćino još deluje prirodno.
To je zato što je Paćino baš rano ostario i poprimio taj oblik koji ima u podmlađenoj verziji - neka bora i seda vlas manje, više.
De Nirovo lice glatko, ali oči imaju neki bolestan plavkasti sjaj, kretanje, mimika i glas starog čoveka (u skladu s realnim godinama koje ima) Zapravo izgleda kao da ima 20 godina manje, a glumi onako kako je glumio u zadnjih 10ak filmova, dakle sa 70+. Svi ga se sećamo kao mlađeg, i ovo je baš raskorak između filtera i ostatka osobe. I bre uklesano onih par grimasa na licu, stalno deluje kao da je pojeo limun. Baš me je razočarao ovde. Paćino nešto bolji.
Meni je ovo generalno neuzbudljiv film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 11, 2019 9:07 am

Jeste, podmlađeni De Niro baš bode oči. Paćino je bolji, ali meni je i on čudno izgledao, kao starac od 75+ godina (što i jeste), a glumi dosta mlađeg čoveka. Bedno je što je veliki deo budžeta otišao upravo na ove efekte. Skorsezeu je tek Netflix obezbedio budžet koji mu je "trebao", a da je hteo da snimi kraći film bez de-aging tehnologije, verovatno bismo mogli da ga pogledamo u bioskopu...

Što se tiče samog filma, ja sam bio umoran kad sam gledao, tako da ću sigurno da pogledam još jednom (ne pada mi teško :D), ali utisak je da Skorseze izgleda više nije lucidan kao ranije, vođenje likova je recimo malo konfuzno (na primer, Širanovo prvo ubistvo za mafiju nije prikazano - zar to ne bi trebalo da bude jedan od ključnih momenata u njegovom životu?)...

Iako ima dosta sličnosti sa prethodnim Skorsezeovim gangsterskim filmovima, ima i dosta razlika, tako da ne mislim da je The Irishman bio nepotreban. I tempo je dosta sporiji, mislim da Skorseze nije ni ciljao na to da bude uzbudljiv, dosta je drugačiji od Goodfellas u tom pogledu... Džo Peši glumi drugačijeg lika nego što je do sada glumio kod Skorsezea (uključujući tu i ulogu u Raging Bull), on mi se najviše dopao od glumaca, uz Harvija Kajtela, koji ima mnogo manju ulogu.

Otišli su Skorseze i ekipa dostojanstveno, ali očekivao sam više. Ostaje mogućnost da promenim mišljenje kad ga budem gledao ponovo, ili da ću samo da imam konkretnije zamerke šta je tu pošlo naopako pa ovo nije odličan film :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 11, 2019 11:23 am

A ja sam shvatila da nikad neću biti dovoljno odmorna za ovo :D pa sam presekla posle priče o ovoj dvojici sa druge teme.
Kad kažem neuzbudljiv, mislim dosadan, iskreno. Jasno, ovo je sporija saga, ali mene valjda mafijaške teme više ne zanimaju, iako je ovo možda poslednja prilika da vidimo ovu dvojicu glumaca u istom filmu i rame uz rame. Meni je podmlađivanje donekle upropastilo tu priliku.
Kajtel i Peši su odlično izneli svoje uloge.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 11, 2019 11:39 am

Da, ovo je film za one koje "radi" ta tematika, ali čini mi se da nije dovoljno dobar da preobrati gledaoce koji nisu fanovi...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 11, 2019 11:54 am

Tako nekako. :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 11, 2019 1:27 pm

U akciji gledanja filmova iz 90ih, što premijerno, što reprizno, pogledao sam i film Girl, Interrupted. Dybuk, si ti beše imala avatar sa Vinonom Rajder iz ovog filma, ili je to bio neki drugi film sa Vinonom (ili uopšte nisi imala takav avatar :D)? Film mi se, inače, svideo, jedino mi je voiceover na kraju bio višak. 90s vajb je snažan u ovom filmu :D

Ovo ostalo što sam gledao se kreće od mnogo dobrog (As Good As It Gets), preko solidnog (Cop Land, Talented Mr Ripley), do meh nivoa kvaliteta (Things To Do In Denver When You're Dead).

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 11, 2019 1:32 pm

Uopšte nisam imala takav avatar :lol: ali je film super.
As Good as it Gets je odličan ali Talented Mr Ripley me je oduvao. Mada sam ga davno gledala.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Wed Dec 11, 2019 1:34 pm

dobar je Girl interupted
čak ga se i sjećam

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 11, 2019 1:49 pm

Dybuk wrote:
Wed Dec 11, 2019 1:32 pm
Uopšte nisam imala takav avatar
Hm, pamtim (ili ne) neki tvoj avatar sa ZS, crno-bela slika sa nekom devojkom (koja izgleda nije Vinona), u prugastoj majici (koja mozda nije prugasta :lol:)...

A Ripleya sam malo ocrnio sa ovim "solidno", dobar je, ali falila mi je tu (još) uverljivija karakterizacija naslovnog junaka, kao i neki suvisli zaključak...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 11, 2019 1:54 pm

Al'Eksandar wrote: Hm, pamtim (ili ne) neki tvoj avatar sa ZS, crno-bela slika sa nekom devojkom (koja izgleda nije Vinona), u prugastoj majici (koja mozda nije prugasta )...
A Girl Walks Home Alone at Night

dobro si zapamtio ;) i fenomenalan film, sve preporuke!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Fri Dec 13, 2019 12:26 pm

The Irishman - uh, mislim da mi treba neki de-aging tretman posle gledanja... :?

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Dec 13, 2019 12:34 pm

Hahahaha :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Dec 16, 2019 9:53 am

The Room (2019) - trinaest godina nakon hiperstilizovane neo-noir/cyberpunk animacije Renaissaince, Christian Volckman nam se predstavlja kamernim natprirodnim trilerom koji se najpribližnije može opisati kao "zonosumračni". Na trenutke hororičan, ovaj film vas vodi na zabavno-košmarnu vožnju i pritom se dotiče raznih tema, od pohlepe do Edipovog kompleksa, ne otkrivajući misteriju naslovne sobe koja ispunjava sve želje, ali i ne iscrpljujući svoj potencijal do maksimuma... (7-/10)

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Mon Dec 16, 2019 10:16 am

e baš sam to bio nacalio sinoć na stik da gledam na TVu ali pobijedili neki drugi naslovi... biće biće dobro je znači

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Dec 16, 2019 12:41 pm

Okačih taj Room na friške filmove pre neki dan. Nisam mislila da gledam, ali sad si me zaintrigirao NGboo.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply