Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sat Nov 30, 2019 8:25 pm

Pizzobatto wrote:Ih, sad se vadimo na art film :D
Pa niko se ne vadi, to sam ja napisao, jer tak'e filmove ne volim i ne kontam. Što bih pljuvao nešto što ne razumem, a rekao bih da ima dosta tih arty momenata. Mada mi se čini da je reditelj mnogo hteo, u fazonu da se film svidi široj publici, a opet da glumi neko ludilo sa igrom i pesmom dva sata od dva ipo kol'ko traje film.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 30, 2019 9:01 pm

Dybuk se vadi!

Misim ja ne čuh da Ng ovo nešto posebno hvali, a čak i da je čistokrvni art film, što mislim da nije, to mu ne daje za pravo da brlja.

Nisu art filmovi neartikulisani i na konfuznim nogama, ispade da art filmovi nemaju standarde.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Nov 30, 2019 9:08 pm

Ne vadim se, nije meni ovaj film konfuzan.
To što ne kapiram sam ritual nije neki pokazatelj apstraktnosti priče.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 30, 2019 11:59 pm

Nisam mislio da je konfuzna priča, jasno je šta se dešava i kako ide od tačke a do b, ali i loš fudbal traje od prvog do posljednjeg minuta. Ne može brljanje da se opravda ako kažemo da je artistički fudbal.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Dec 01, 2019 12:15 pm

Pizzobatto wrote: artistički fudbal.
:lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 04, 2019 11:32 am

Pogledao sam Midsommar, dopao mi se. Mada, gledao sam director's cut verziju od 170 minuta, cini mi se da bi bilo bolje da sam gledao theatrical cut i da je ta verzija intenzivnija i da ima bolji tempo. Koga zanimaju razlike izmedju ove dve verzije, prilazem clanak na tu temu - https://www.indiewire.com/2019/08/midso ... 202166882/

Kraj mi se nije preterano svideo i nisam kupio odluku junakinje
► Show Spoiler
Ok, bila je na drogama, ali to je u ovom slucaju dosta banalno resenje za jednu od kljucnih scena u filmu. Uporedio bih to sa transformacijom junakinje u The Witch, gde je na kraju sa psiholoske strane njen preobrazaj veoma ubedljiv, dok ovde, jbg, bila je na drogama :lol: (dobro, kapiram ideju da je njoj potrebna podrska i da na taj nacin menja momka za ovu zajednicu, ali kad to cini jer nije pri zdravom razumu, to kod mene nema efekat koji je reditelj hteo da postigne... pitam se sta ce da bude kad se otrezni i shvati sta je uradila... sem ako ne nameravaju da je drze na halucinogenim supstancama ceo zivot :mrgreen:).

Tako da, sa neke dramske strane, Midsommar nije ostavio previse jak utisak na mene, ali tu je vrlo dobar audio-vizuelni dozivljaj, nekoliko upecatljivih ideja u scenariju, dobar casting, interesantan koncept, kao i pristup autora koji je za svaku pohvalu (vidi se da Aster ima slifa i da ne zeli da podilazi publici). Ne slazem se da likovi nemaju dusu, montazi nisam primetio da nesto fali, a lapot je vrhunac filma i osmisljen je i napravljen bas kako treba (da su starci pricali sa likovima, ta scena bi bila previse intenzivna za taj stadijum filma; bar u verziji koju sam ja gledao). U svakom slucaju, radujem se sledecem Asterovom delu, i zahvalan sam mu sto me je podsetio na ovu lepu pesmu Roberta Planta koju nisam cuo odavno :- )
Odgledao sam inace i Hereditary do pola, nastavicu uskoro dalje. Za sada mi se i taj film svidja, izgleda mi da je Aster, za moj ukus, najefektniji kad se vise fokusira na sjebane medjuljudske odnose u normalnijim okolnostima, a manje na predstavljanje ne-preterano-upecatljive paganske zajednice :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Dec 04, 2019 12:08 pm

Lapot i 'blood eagle' ftw!!

Moraću da pogledam dc, imam je ali nikako da izdvojim 3 sata za to. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Wed Dec 04, 2019 12:44 pm

To i Irishman, pune ruke posla :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Dec 04, 2019 2:07 pm

Baš posao :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Thu Dec 05, 2019 7:24 am

The Dead Don't Die. Lepo, ali svakako marginalan film u Džarmušovom opusu. Kraj je bezveze i tu se film, po mom mišljenju, raspada. Nisam siguran šta je Džarmuš hteo da postigne sa ovakvim krajem, slutim da je hteo da odvede film u pravcu gotovo potpune parodije, sa sve naracijom Toma Vejtsa u stilu nekog trash ostvarenja, ali ta nagla promena u nivou "parodičnosti" ne funkcioniše dobro. Mada, možda je potrebno dublje poznavanje tradicije zombi filma da bi se shvatile Džarmušove namere.

Ni do tada film nije nudio posebno interesantnu dekonstrukciju žanra, ali bar je bio zabavan, uz prepoznatljiv Džarmušov autorski pečat (doduše, ovde možda malo "pripitomljen"). Takođe, znam da od njega ne treba očekivati da bude majstor saspensa, ali mnogo su, bre, ovi zombiji bezopasni... ok što su spori, ali moglo je tu da bude više jezovitih scena (na primer, kod smrti likova), horora nema mnogo u filmu, a mislim da bi se takve zlokobne, malo intenzivnije scene dobro uklopile u postojeću atmosferu i da bi uvećale kvalitet filma. Sve u svemu, razočaranje (doduše, ne veliko, jer je i trejler ukazivao na to) nakon izvanrednog niza The Limits of Control - Only Lovers Left Alive - Paterson, ali ok, Džarmuš je to, vredi pogledati...

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Dec 05, 2019 9:20 am

The Odd Family: Zombie on sale

Zombie komedija, super ludilo. Jedna porodica nalazi kakve sve koristi može imati od zombija kojeg su našli.

Meni neke scene bile brutalno smiješne. Žutaći su totalni ludaci.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Dec 05, 2019 12:15 pm

S Korejcima nema (mnogo) greške, ali ne mogu više zombi komedije. I gleda mi se, i ne gleda.
Btw, prvi put čujem za taj film, gde ih samo nalaziš? :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Dec 05, 2019 1:37 pm

Slučajno pirat izbačio. To i Divine Fury al to me plaši da će biti neki treš. A onaj Zombi Child Gul spominjao će da gleda.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Dec 06, 2019 9:15 pm

Zoo (2019) je sličan prošlogodišnjem Night Eats the World.
Još jedan mali, "intimni" zombi film koji ne donosi ništa novo ni zanimljivo; par okej scena i to je sve.
Neka neko konačno napravi masivni zombi film tipa Dawn of the Dead ili nešto, i neka ugase ove kamerne zombi dramice. Boring.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri Dec 06, 2019 10:40 pm


Dybuk wrote:Neka neko konačno napravi masivni zombi film tipa Dawn of the Dead ili nešto, i neka ugase ove kamerne zombi dramice. Boring.
Eto, ja sam ovo pisao čim sam pogledao (svoj) prvi film koji je počeo da eksploatiše zombije na ovaj način, još ubaciše i jadnog Švarcija. Kao da nije dovoljna zombi tinejdž drama sama po sebi. Ne znam sad ni kako se zove, ali znam da sam posle i na kablu prebacivao takve filmove, nedaj bože da pustim da gledam. Te izmislili lek pa kao šta ćemo sad, te zombi dečko pa kako će mami i ćaći naoči sa takvim, oni hteli zeta inženjera... i slične gluposti.

Train to busan zadnji ljucki zondbi što sam gledo, ovo sve ostalo gomna.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Dec 06, 2019 10:47 pm

Peca wrote: Train to busan zadnji ljucki zondbi što sam gledo, ovo sve ostalo gomna.
Realno.
Ono sa Švarcijem je Maggie, i stvarno su presrali s tim konceptom :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Beonegro » Fri Dec 06, 2019 10:56 pm

Peca wrote: Train to busan zadnji ljucki zondbi što sam gledo, ovo sve ostalo gomna.
Extrazetan film :clap:

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun Dec 08, 2019 9:46 am

The Tokoloshe - kompetentno režiran, fino odglumljen i jako lepo uslikan, ali klišetiziran i ne baš najpametnije napisan južnoafrički horor. Videćemo da li će svojim drugim filmom Pikwane ispuniti obećanje koje je u tragovima prisutno u njegovom debiju... (6/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Dec 08, 2019 11:00 pm

Dr Sleep - preeeedugačko, ambiciozno ali na momente ne dobacuje dalje od Bafi Ubice Vampira ili Vampirskih dnevnika. Bolno tinejdžerski (imaju kraći attention span i od mene, pa čemu to?) ok prvih sat, naredni sat dosadan, zaključak neke jade bolji. Sve u svemu, moj prvobitni osećaj vezan za ovaj film me nije izneverio - nisam morala ni da gledam, iako nije potpuna propast.

Plus za Vendi lookalike i naravno kopiranje Kjubrikovih scena ali već znamo da reditelj nije početnik
I plus za devojčicu+prelepu Rose the Hat. Mogli su da nađu boljeg fejk Nikolsona.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Dec 09, 2019 1:42 pm

Al'Eksandar wrote: Dr Sleep: dostojni naslednik Kjubrikovog remek-dela, potpuni mućak, ili nešto između? Al'Eksandar presuđuje!
Pročitala sam rivju, generalno se slažem s tobom.
Lepo si primetio neke stvari, epizodnost prvog dela filma, predstavljanje pa isključivanje ili napuštanje likova.
Isto važi za (divnu) mačku i Denijev posao, uvode neke zanimljive stvari da bi se u sledećoj epizodi bavili drugim dogodovštinama. Pokrio si dosta toga u kritici.
Vrlo dobar zaključak teksta.

Detalj u kome se ne bih složila s tvojim viđenjem (ali to je samo lični ukus i senzibilitet) je ubistvo dečaka, meni nije bilo posebno efektno. Ono što mi jeste bilo efektno i jako tužno je ranija smrt jednog manjeg deteta, da ne otkrivam scenu zbog onih koji nisu pogledali.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply