I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Nov 06, 2019 2:40 pm

Jeste Jackie Brown extra, pogledaj ako nisi i druge filmove iz 90ih po romanima Elmora Lenarda - Out of Sight i Get Shorty, odlicni su (posebno volim Out of Sight), a bas se vidi da su zasnovani na romanima istog pisca, ne samo po zanru i zapletima, nego i po likovima/dijalozima.

Inace, ja bih ovako rangirao filmove QT-a:

01. Pulp Fiction
02. Reservoir Dogs / Jackie Brown / Hollywood
05. Kill Bill
06. Django
07. Death Proof
08. Unglorious Basterds
09. The Hateful Eight

... 90-e svakako prednjace :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 4:06 pm

Hm, kod mene je pola-pola otprilike, PF i Džeki sigurno na prva dva mesta, KIll Bill možda 3. Death Proof mi nije nešto, Planet Terror superiorniji.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Nov 06, 2019 5:01 pm

Meni su Death Proof i Planet Terror otprilike podjednako zabavni, s tim sto mi je Death Proof zanimljiviji. U Planet Terror najupecatljivija mi je megabadass, zlokobna pojava Dzosa Brolina. Ali sto se mene tice, Rodrigez je ostvario vrhunac u 90im, kad je vezao niz Desperado - From Dusk Till Dawn - The Faculty, posle je imao dobre filmove (PT, Sin City, Alita), ali je pomalo zapao u manirizam po meni, posebno sa Maceta filmovima.

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 5:04 pm

Rodrigez načisto propo, a baš je obećavao!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Nov 06, 2019 6:15 pm

I meni je Dead Proof baš dobar, volim Russela a tu je baš izdominir'o. Svakako PF je najbolji tarantino, Reservoir Dogs u samom vrhu, može i Kill Bill. Ovo ostalo onako, Đango, H8, Bastards, sve mi je nekako na istu foru. Daleko da su loši, ali daleko su i od gornjeg doma.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Nov 06, 2019 8:12 pm

^Tako nekako, vidi se odavno da Tarantinu fali neko da mu kaze: "E, previse se proseravas, ovo ti ne treba u filmu, a bogami ni ovo!" :mrgreen: Hateful 8 bi, recimo, bio mnogo bolji film kad bi bio dosta kraci. Srecom, ja sam u naletu gikovanja napravio svoju verziju kad se film pojavio, nekih 45 minuta kracu. Bio sam prilicno ponosan, posebno na montazno resenje koje mi je dozvolilo da mnogo skratim flashback poglavlje pri kraju. Treba to da uploadujem ovih dana, pa mogu i ovde da okacim.

S obzirom na sve skorasnje Tarantinove filmove, Once Upon a Time me je prijatno iznenadio, jer po mom vidjenju tu nema viskova i proseravanja, nego je sve bas kako treba...

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 8:29 pm

Al'Eksandar wrote: Srecom, ja sam u naletu gikovanja napravio svoju verziju kad se film pojavio, nekih 45 minuta kracu. Bio sam prilicno ponosan, posebno na montazno resenje koje mi je dozvolilo da mnogo skratim flashback poglavlje pri kraju. Treba to da uploadujem ovih dana, pa mogu i ovde da okacim.
YES!!! :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Nov 06, 2019 8:42 pm

Nisam gledao ovaj zadnji zaboravih da naglasim, čekam bluray pa da odgledam kako treba.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 11:15 pm

After the Wedding Drama sa dve odlične glumice, koje gotivim. Film je mlak, bez obzira što je na papiru sve kako treba, a zašto? Jbn rimejk danskog filma sa Madsom Mikelsenom iz 2006. :evil: Osećam se prevareno...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Thu Nov 07, 2019 11:56 pm

Gledao original u društvu davno još, jedini sam se bunio što baš to puštamo i ... oduševio me. Odličan, zaista ubedljiva ali od danskih drama iz tog perioda nenadjebiv je Jagten (Lov).

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Fri Nov 08, 2019 5:24 am

Lov je vrh, ko nije gledao nek' overi obavezno.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Nov 08, 2019 11:06 am

Super je Hunt, ali sad mi je ovaj drugi uništen, znam radnju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Nov 11, 2019 9:59 pm

The Nightingale Dobra Dženifer i ovog puta. Priča smeštena u vreme kad su Englezi i njihovi zatvorenici naseljavali Australiju, pobili Aboridžine, silovali žene, ubijali decu i muškarce. Posle ovog filma, vala, ko nije voleo Engleze voleće ih još manje, negativci su right bastards bez zadrške.
Avantura/rape revenge, drama, film je dosta dobar i na momente jako brutalan i potresan.

Dženifer, vrati se hororu! :pray:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 9:55 pm

Joker je postao prvi R-rated film koji je zaradio milijardu! dolara, a ja sam ga konačno pogledala.
Uvek mi je Hoakin delovao pomalo mračno, ipak je kao dečko prisustvovao smrti svog brata Rivera. A i roditelji su im bili sektaši jedan deo života.
Svakako je čovek izneo veći deo filma na nejakim plećima, sve je jasno, poruke su jasne, društvo je sranje i melje pojedinca itd. Dobar film, ne mogu da kažem da nije.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 16, 2019 11:13 am

dobra stvar je što je Betmen ispao Vučićev sin! :mrgreen:

i što su ubili Ivana Ivanovića :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Nov 21, 2019 12:59 pm

E kad se čovek naivno uvali, čudim se što film nikako da se završi The Goldfinch
Dva i po sata o...nečemu, odrastanju. Kuriozitet je onaj dečko, Mike iz Stranger Things, koji glumi Ukrajinca :mrgreen: Dobar je. Generalno su deca glumci dobri u ovoj predugačkoj dramurdi.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Fri Nov 22, 2019 11:51 am

The Man Who Killed Don Quixote (2018)

Odlična prva polovina i nejasno srozana završna faza. Kontam poentu koju je htio iznijeti i možda na drugo gledanje povoljnije ocijenim drugu polovinu.

Ovo je svakako bolje od svega što je Gilliam snimio zadnjih dvaes godina. Ovako se prave filmovi. Čak i kad griješi, Gilliam griješi filmski, mane mu opraštam i razumijem.

Još par ovakvih reditelja je ostalo, šta ćemo raditi poslije pitam se...

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 22, 2019 2:44 pm

Filmski je gresiti...

Dzarmus i Gilijam mi spadaju u omiljene reditelje, a nisam jos gledao njihove nove filmove, sramota! :(

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Nov 22, 2019 2:48 pm

Kad pomenu Džarmuša...kako je ono kripl definisao, "omiljeni reditelj ljudi koji ne vole film" ili nešto u tom stilu.
I ja volim Džarmuša. 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 22, 2019 3:04 pm

Nadam se da se Cripple salio (u fazonu "meni se to ne svidja, pa cu da podjebavam ljude kojima se svidja, ali deep down, postujem cinjenicu da se ukusi razlikuju")...

Post Reply