I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Oct 27, 2019 7:51 pm

Dovoljno je Kate i nečuvena premisa, ostalo ćemo istrpeti.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sun Oct 27, 2019 9:14 pm

Ne vjeruj nikad ženi koja laže! Sem Kejt :dance:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Oct 27, 2019 9:44 pm

Super, javljajte kakav je :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Oct 28, 2019 7:29 am

Gwen - sjajno uslikana (i ozvučena!) atmosferična drama, na trenutke borderline horror a la The Witch, sa odlično odigranom naslovnom ulogom.

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sat Nov 02, 2019 9:55 pm

Truman wrote: За мене је ово за сада филм године. Идем вчр гледати Џокера ( опет сам! ) па да видимо да ли ће тако и остати.
Ако ти се свидео нов Тарантино верујем да ће ти се свидети и Ад Астра јер и једном и другом замерају на истом ( спорост ).
Pogledao Jokera u medjuvremenu, i meni se veoma dopao, ali ne mislim da je toliko pametan u odredjenom smislu, kao sto ga predstavljaju. Mislim, uzivao sam u filmu, odlicno je snimljen i veoma zabavan, pun mastovitih situacija i scena (i naravno Hoakin je apsolutno pokidao, rodjen je za ovu ulogu), ali je po meni film ipak prilicno povrsan u pogledu komentarisanja politicko-socijalne situacije i povlacenja paralela sa realnoscu (velikim delom zbog toga sto je dobar deo filma
► Show Spoiler
Mislim da je stvar u tome sto su kriticari konacno dobili film iz sveta superheroja koji ipak ima pretenzija ka ozbiljnijem filmmejkingu, pa su bili pozitivno iznenadjeni i uzeli da ga kuju u nebesa. Po meni, ovo jeste vrlo dobar film, ali nema ni govora o nekom sad toliko "bitnom", drustveno znacajnom delu (bar kad se evaluira sam film, ali eto, sad u stvarnosti ljudi vec pocinju da se maskiraju u klovnove na protestima, tako da on mozda i jeste znacajan na neki nacin)...

Opravdano poredjenje sa Skorsezeovim filmovima, konkretno Taxi Driver i The King of Comedy, dodatno srozava Jokera u mojim ocima, jer eto, bas se Taxi Driver bavio istom tematikom na daleko ozbiljniji, pametniji i realniji nacin. Dok su autori Taxi Drivera stvarno imali nesto da kazu, ovo u Jokeru je mnogo povrsnije i meni izgleda kao samo donekle prvoloptaska pozadina za ono sto u filmu valja - look & feel filma, i Jokerov lik i Hoakinova gluma. A cak i tu imam zamerku, a to je da nije dovoljno paznje posveceno Jokerovom stanju pre njegovog prvog ubistva, tj. nije dovoljno dobro prikazano zasto je njemu u tom trenutku toliko lose (nadalje je sve u vezi sa Jokerovim likom odlicno).

Tu je i osecaj da film prelazi granicu koja odvaja omaz od bezobrazne kradje. Posle dosta stvari u filmu koje asociraju na Taksistu, kad Joker uperi prst u glavu kao pistolj, sto je ocigledna referenca na ikonicni kadar iz Taxi Drivera, i onda to nastavlja da radi kroz ceo film, zapitam se da li je ok da film u toj meri preuzima delove najboljeg filma svih vremena, a da je pritom kilometrima inferiorniji u pogledu supstance, i jos to radi vise da zabavi publiku nego da podvuce poentu koju zeli da iznese.

Meni svakako jedan od boljih filmova koje sam gledao iz ove godine, ali malo mi je iritantno sto sad ispada je to neko mnogo duboko, pametno i bitno delo, kad to zapravo nije... Once Upon a Time in Hollywood je vrhunac intelektualnosti za ovo...

PS: Ja sam mnogo puta isao u bioskop sam, briga nas, ionako gledanje filma u bioskopu ne dozivljavam u toj meri kao socijalnu aktivnost, ono, ides da pogledas film :D A kad idem sam, meni to dodaje neku duhovnu dimenziju celom dozivljaju, maltene kao da sam otisao u hram. Ali ja, recimo, volim i da odem na kafu sam, a volim i sa drugim ljudima, obe situacije imaju svoje prednosti (isto vazi i za bioskop)...

Ad Astru cu da pogledam, ako nista drugo onda jer formula Bred Pit u svemiru ne moze da iznedri toliko los rezultat :)

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Nov 02, 2019 9:58 pm

Добар је Ад Астра, а Бред Питу и Томи Ли Џонсу бих дао кандидатуре за оскара.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Nov 02, 2019 10:11 pm

Silom prilika se skidam sa horora nakon oktobra, pa sam u tom smislu pogledala jedan filmić koji predstavlja zgodnu tranziciju jer je mešavina žanrova.
Paradise Hills je vizuelno lep film sa par poznatih imena, Mila Jovović ima zanimljivu ulogu. Nije sasvim dosadan, mada pričom i raspletom podseća na neke horore, posebno A Cure for Welness (da ne spojlujem nadalje)
Ovo bi načelno moglo biti nešto za NGboo-a, jedino mi se čini da bi bio manje zadovoljan nego ja, već vidim kako "pizdi" na površnost filma. :mrgreen: Sve u svemu, još sam i dobro prošla u odnosu na očekivanja, a i fino legne malo šarenila i fantastike (sf/f) na ovo sumorno vreme.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 02, 2019 10:27 pm

Aleksandar, pa svi Betmenovi filmovi imaju ovaj društveni aspekat. Mislim Hardijev Bejn je aluzija na Occupy Wallstreet, sam Betmen nadzire građane kao Bušove tajne službe itd... Uvijek je bilo tih elemenata u Betmenu, za ostale superherojske ne znam.

Joker je u suštini što je opiso Aleksandar, možda još i gori, al s druge strane žalosno je što nema boljeg i društveno angažovanijeg filma. Ima dva de Nira ovdje, i Taksista i King of Comedy.

I realno su smorili boga oca svi talk show voditelji, i u Americi i Srbiji, taj dio mi je bio najzanimljiviji.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Nov 02, 2019 10:32 pm

Al'Eksandar wrote: Pogledao Jokera u medjuvremenu, i meni se veoma dopao, ali ne mislim da je toliko pametan u odredjenom smislu, kao sto ga predstavljaju. Mislim, uzivao sam u filmu, odlicno je snimljen i veoma zabavan, pun mastovitih situacija i scena (i naravno Hoakin je apsolutno pokidao, rodjen je za ovu ulogu), ali je po meni film ipak prilicno povrsan u pogledu komentarisanja politicko-socijalne situacije i povlacenja paralela sa realnoscu
Dobar rivju, Alek. Deluje mi veoma realno sve što si napisao, i mene iritira ta gotovo nekritička fascinacija, iako ga nisam gledala...valjda je takvo vreme.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Nov 02, 2019 11:48 pm

Искрено, нисам ни ја фасциниран и не мислим да је један од најбољих филмова икада, али да је добар добар је.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sun Nov 03, 2019 1:56 am

Pizzobatto wrote: Aleksandar, pa svi Betmenovi filmovi imaju ovaj društveni aspekat. Mislim Hardijev Bejn je aluzija na Occupy Wallstreet, sam Betmen nadzire građane kao Bušove tajne službe itd... Uvijek je bilo tih elemenata u Betmenu, za ostale superherojske ne znam.
Ima toga i u drugim superherojskim filmovima, ja naravno nemam nista protiv toga (naprotiv), samo mi je malo lejm sto se sad Joker uzdize kao da je ko zna sta... Ali dobro, pretpostavljam da je u krajnjoj liniji najbitnije to sto je Joker stvarno prilicno dobar film (sto kaze Truman, da je dobar dobar je :mrgreen:)
Dybuk wrote:
Sat Nov 02, 2019 10:32 pm
Dobar rivju, Alek. Deluje mi veoma realno sve što si napisao, i mene iritira ta gotovo nekritička fascinacija, iako ga nisam gledala...valjda je takvo vreme.
Mozda ga kriticari toliko uzdizu jer smatraju da ce onda tekstovi da im budu bolji/upecatljiviji, sto je opet veoma bedno...

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Nov 03, 2019 9:38 am

Dybuk wrote: Paradise Hills je vizuelno lep film sa par poznatih imena, Mila Jovović ima zanimljivu ulogu. Nije sasvim dosadan, mada pričom i raspletom podseća na neke horore, posebno A Cure for Welness (da ne spojlujem nadalje)
Ovo bi načelno moglo biti nešto za NGboo-a, jedino mi se čini da bi bio manje zadovoljan nego ja, već vidim kako "pizdi" na površnost filma. Sve u svemu, još sam i dobro prošla u odnosu na očekivanja, a i fino legne malo šarenila i fantastike (sf/f) na ovo sumorno vreme.
Meni je taj film sjajan, uprkos tome što stavlja stil iznad sadržine. Napisao i recenziju pre par meseci. :D
https://ngbooart.blogspot.com/2019/09/p ... -2019.html

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Nov 03, 2019 10:39 am

NGboo wrote: Napisao i recenziju pre par meseci.
https://ngbooart.blogspot.com/2019/09/p ... -2019.html
Odličan tekst!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Nov 03, 2019 10:40 am

Dybuk wrote: Odličan tekst!
Merci beaucoup! :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Nov 03, 2019 10:48 am

:D i stvarno bih morala konačno da pogledam Innocence.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Nov 03, 2019 11:09 am

Iii, ne mogu da nađem na torentima :(
Izbacuju mi ovaj Ghost in The Shell 2: innocence. Ako neko ima link za Innocence 2004. prosledite pliz.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Nov 05, 2019 10:06 pm

Pogledah ja Reservoir dAgs, pa, mislim muzika i ekipa teška klasika. Bla bla bla, mnoogo priče :mrgreen: Dobar, naravno, mada ga ne bih smestila u neki top Tarantinovih filmova. Ovo je neko zagrevanje sa minimalnim plotom i maksimalnom govorljivošću, budžet samo milionče, malo preko? Jes da je '92 al jeftino svakako.
Meni je Pulp Fiction i dalje srcu najmiliji. Slična ekipa i koncept ali jbg, sve zavisi šta je čovek pogledao u kom trenutku.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Wed Nov 06, 2019 2:03 am

Ja sam veliki fan Reservoir Dagza, ali i meni je Pulp Fiction bolji film, a i objektivno je mnogo vise slojevit i ambiciozan, a rekao bih i da je kvalitetniji/interesantniji film. I takvi, meni Psi spadaju medju omiljene filmove, ali razumem zasto ti je to zagrevanje malo underwhelming... Ja sam odrastao na tim filmovima, pa nemam taj "problem". Inace, veliki ljubitelji takve muzike na jos opskurnih, a odlicnih bubblegum hitova ne reaguju sa "meh, teska klasika" nego sa "super, jos odlicnih pesama koje cu da slusam u godinama koje su pred nama" :mrgreen: (desilo mi se sa Once Upon a Time in Hollywood, koji ima odlican soundtrack, u relativno slicnom stilu... mada mi je ovaj i dalje neprevazidjen, dobrim delom jer sadrzi Little Green Bag i Stuck in the Middle With You, zajedno sa pripadajucim fenomenalnim scenama)

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Wed Nov 06, 2019 10:51 am

Tarantino 1990s >>>> Tarantino 2000s!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 2:26 pm

Meni je Jackie Brown extra. Đanga još nisam pogledala.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply