Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Sep 30, 2019 4:31 pm

NGboo wrote: da je (prerijska) atmosfera jeziva i psihološki napeta, da sam u nekoliko navrata osetio kako mi se kosa diže na glavi,
Ljubomorna :) Meni ovaj film baš nije legao, premalo dešavanja upareno sa sporim tempom. Drago mi je da si našao favorita za ovu godinu, doduše :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Sep 30, 2019 4:38 pm

Dybuk wrote: Ljubomorna Meni ovaj film baš nije legao, premalo dešavanja upareno sa sporim tempom. Drago mi je da si našao favorita za ovu godinu, doduše
Izgleda da mi više prijaju spori filmovi koji bez mnogo džamp-skerova postižu jezu. :D The Wind mi se bukvalno uvukao pod kožu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Sep 30, 2019 4:48 pm

Less is more ;) Lično ne verujem u tu devizu (u hororu!), al neki ljudi se kunu u nju.

Nekako sam u fazi da više ne mogu pretpostaviti šta će da mi prija dok ne vidim, evo i moja odbojnost prema dugim filmovima je debunked u slučaju nove Suspirije i Midsommara. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Oct 01, 2019 7:19 pm

Haunt (2019) još jedno prijatno iznenađenje, ponekad ovi filmovi bez velike životne filozofije, slojeva značenja i na poznatoj teritoriji znaju i te kako da prijaju. Naravno, da nije pristojne produkcije i ultra nasilja ne bi bilo ovoliko gledljivo. Za promenu, dvoje glavnih protagonista su simpatični i sposobni, posebno lik Nejtana koji je konačno jedan normalan tip sa ljudskim kvalitetima u žanru koji se baš ne može uvek pohvaliti dobrom karakterizacijom. A kako je ovo slešer-tu pogotovo!

Gde je Sektor i zašto još uvek nije pogledao Haunt? :mrgreen:

Pre svega, NGboo mi je skrenuo pažnju na ovaj film svojim upisom, zahvaljujem :D 6.5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Wed Oct 02, 2019 8:28 pm

Gledacu za vikend.

Ako je suditi po posteru, djeluje kao masterpic, ali da sacekamo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Oct 02, 2019 8:50 pm

Sector wrote: Ako je suditi po posteru, djeluje kao masterpic, ali da sacekamo.
Ne, nikako masterpis, ali je dovoljno zabavan. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Oct 02, 2019 9:34 pm

Head Count Eh, da je bar neki hedkaunt. Mnogo dosadno 4/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Oct 03, 2019 8:30 pm

The Serpent and the Rainbow (1988) kul Vudu šit Vesa Krejvena sa Bilom Pulmanom u glavnoj ulozi. Uvek mi je bio simpa. 7 ko vrata.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri Oct 04, 2019 4:21 am

^Dobar je to filmić.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Oct 05, 2019 12:15 am

Artik - ne znam šta je reditelj hteo da kaže (a govori mnogo, umesto da pokazuje), ali znam da pored sebe ima boljeg direktora fotografije i majstora za krvave efekte nego što zaslužuje. Srećom, vreme trajanja jedva da dobacuje do 70 minuta, pa ova stilska vežba koja pokušava da bude film nije naročito bolna. (3+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Oct 05, 2019 10:36 am

Pogledala sam nekoliko minuta tog filma i odustala, delovao mi je užasno.
Neću mu se vraćati posle tvoje ocene :D to sam otprilike čekala
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Oct 05, 2019 8:22 pm

In the Tall Grass Neka manipulacija vremenom koju nisam u potpunosti savladala kroz ceo film, ali mi je utisak pozitivan. Dosta jakih slika i scena. Patrika Vilsona koriste kao pozitivca u većini filmova, ali mene više impresionira njegov mračni potencijal, prikazan i kroz ulogu u ovom filmu. 6.5/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sun Oct 06, 2019 5:10 pm

Dobar Haunt. Btw ovakvi filmovi ne mogu da dosade. :D Nema mnogo razmisljanja, mozak na ispasu i lagano.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Oct 06, 2019 7:53 pm

Haha, da, znala sam da će ti se svideti :D

Draug Odavno ne videh ništa od Šveđana, što je šteta jer je skandi horor tu i tamo izbacivao dobre filmove tokom prošle decenije. Ovaj foklorni horor je definitivno uništen manjkom budžeta, lošom produkcijom i fotografijom, pa čovek svako malo mora da se podseća da je film smešten u daleku prošlost (11. vek) jer ne izgleda tako ni u jednom momentu. Baš kao tv film, slabašna atmosfera, gluma i efekti koji nisu dočarali ono što je trebalo: jezu i nekakav osećaj starine, sve ono što dobar folklor poseduje. Draug je gladni duh/demon/onostrano biće koje ne miruje nego luta ovim svetom u potrazi za ljudskim žrtvama i osvetom. Opšte mesto. Poster je dobar, pojavnost draugova takodje, ali šta to vredi kad neke osnovne vizuelne komponente/filmski elementi nisu odrađeni na nivou.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Oct 08, 2019 11:27 am

Rabid (2019) rimejk Soska sestara je stvarno jedan od onih nepotrebnih filmova koji mogu da se pogledaju ali su sasvim beskorisni i bleda kopija originala. Inače nemam ništa protiv ovih Kanađanki koje su jedne od feminističkih lučonoša nezavisnog filma, ali Kronenberg je takva veličina da teško može da se nadigra u filmskim izrazu i imaginaciji bodi horora. Rabid nije njegov najbolji film, međutim i kao takav briše pod ovim rimejkom.
Pogrešila sam što nisam reprizirala originalni film pa da mogu detaljnije da uporedim, (ovako ostaje opšti utisak) mislim da ću to uraditi ovih dana.
Nekih 6/10 za sestre i da nastave sa radom, ali na originalnim projektima.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Oct 08, 2019 10:13 pm

It Chapter Two E, ovo je posao! Tri sata, čoveče...tek mi je zadnjih 20 minuta bilo okej. Neverovatno. Nije loš film, objektivno, ali nisam ja za ovo...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Thu Oct 10, 2019 8:08 pm

Dybuk wrote:In the Tall Grass Neka manipulacija vremenom koju nisam u potpunosti savladala kroz ceo film, ali mi je utisak pozitivan. Dosta jakih slika i scena. Patrika Vilsona koriste kao pozitivca u većini filmova, ali mene više impresionira njegov mračni potencijal, prikazan i kroz ulogu u ovom filmu. 6.5/10
Svaka ti čast, meni je ovo bukvalno time loop. Beskonačno ponavljanje vrištanja, trčanja kroz travu, mučenja sa užasnim likovima i njihovim nezanimljivim odnosima itd itd... Dobar je Vilson, ali ovo je moralo biti kraće i manje repetitivno. Prekidam posle sat vremena, ćaozdravo.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Oct 10, 2019 8:51 pm

Peca wrote: Svaka ti čast
Čestitaj mi ponovo, pogledala sam Killer Sofa

A vidiš, neki ga (In the Tall Grass) upoređuju sa Triangle (2009), koji se meni nije dopao, baš zbog tog ponavljanja. Malo je klaustrofobičan film, dopada mE se zbog toga, između ostalog.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Oct 18, 2019 2:59 pm

NGboo wrote: Us - sve mi se više čini da 'suptilnost' ne postoji u rečniku Džordana Pila, jednog od najprecenjenijih reditelja danas. Zanimljiva ideja, ali previše objašnjavanja, rupa i nabijanja na nos, a preokret je nedotupavan. (5-/10)
ček, a kako previše objašnjavanja, meni ništa nije jasno haha

misim okle dođoše ovi dođoši :mrgreen:

štasu, kosu, nema nikakvog smisla

ajd ako je afroamerička neka poruka, ali kakva poruka, ne kontam stvarno

misim ti evil dopelgengeri bar imaju neku predistoriju u američkom horor filmu čiji uticaj uopšte ne vidim u US. Štaviše, i tuneli i svašta drugo pod zemljom je vrlo bitno za Afroamerikance, jer su kroz tajne tunele bježali od robovlasnika (inače je Exorcistov Džordžtaun bio poznat po tunelima). Ali ni jedno ni drugo ja ne vidim kao bitno za US.

tvist na kraju tek nema smisla

ovdje baš nedostaje neko objašnjenje čemu sve to, jbt kad moram talijanske horore da spomenem kao nešto što je više objašnjeno onda šareći za US :mrgreen:

nije dosadno, to moram priznati, i crnačke horore podržavam, ne zbog rase, pravde, jednakosti i slično, nego dosadiše vrljavi bijelci u hororima, ovi su nekako zanimljiviji, drugačije reaguju, drugačije glume, a što je najvažnije nisu glupi hiphoperi koji su dosadili boguinarodu

Gul koliko sam čito misli da je film nedovršen, ali bojim se da ovo nije film, ovo je mogla biti serija jer više ima taj vajb, za film bi maltene svaka scena morala biti nanovo pisana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Oct 18, 2019 3:16 pm

Uh, bogami se ni ja ne mogu $etiti odakle tačno dvojnici, i da li je to objašnjeno, ali film je bombona za gledanje. Toliko je lepo i efektno prikazan pokret i dupli život - imitacija nadzemnog sveta dole da sam baš uživala. I super je gluma. Pil je po meni majstor zanata, bez obzira na nesuptilnost koju pominje NG.
I trigeruje rasiste po Americi samo tako :)

A sad, Midsommar 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply