Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jul 29, 2019 6:19 pm

Al'Eksandar wrote: A tu je i nas miljenik Brus Vilis
8-)

Probala sam da gledam kad se pojavio. Nije mi legao, možda bi sada bilo drugačije. Fala :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Jul 30, 2019 12:04 pm

NGboo wrote: Drago mi je da ti se dopao.
Kvotujem post da bih te dozvala :D
Pogledala sam sinoć Jack&Diane, i podsetio me na naš film Otvorena (koji smo komentarisali)
Verujem da si gledao i ovo, kakvi su ti utisci, ako se sećaš/imaš negde zapisano?

Film ima nešto magično i autentično u sebi, pre svega mislim na mladu ljubav i intenzitet iste, romansa mi je delovala jako životno. Naravno, film je delimično u domenu fantastike/horora (da ne elaboriram i time spojlujem), pa dosta toga izlazi iz okvira realnog, pre svega mi ne znamo odakle je jedna od protagonistkinja (Diane) došla i kuda je krenula. Usto je prilična čudakinja. Devojka koja igra ulogu Jack podseća na mladu Sigurni Viver. Jedan ubrzani kurs o odrastanju i buđenju seksualnosti i senzualnosti, film mi je ukupno prijao na audio-vizuelnom planu, i držao me zainteresovanom do kraja. Naravno, moglo je ovde da bude više horora, koji je uglavnom implicitan i služi kao metafora.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Tue Jul 30, 2019 12:06 pm

^ Nisam gledao Jack & Diane, hvala na preporuci! :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Jul 30, 2019 12:14 pm

:D jedino bih dodala da ne očekuješ previše, film je daleko od savršenog ali je je osvežavajuća indi pričica. Needless to say, nestrpljivo čekam utiske.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Aug 08, 2019 9:12 pm

Man's Best Friend Lans Henriksen i genetski modifikovani doggo. Zapravo, novi Kudžo, ali ovaj ogromni kuca je presladaaak! Osim kad je besan :D OK film, ko voli ovakve teme.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Aug 10, 2019 8:34 am

Dybuk wrote: jedino bih dodala da ne očekuješ previše, film je daleko od savršenog ali je je osvežavajuća indi pričica. Needless to say, nestrpljivo čekam utiske.
Uh, ne da nije savršen, nego me je ubio u pojam kol'ko je mlitav. Džuno Templ i Rajli Kio su obe preslatke, ali nisam osetio nikakvu hemiju između njih dve. Horor element deluje nespretno nalepljeno, i uopšte ceo film je nekako bezizražajan. I sa premotavanjem mi je delovao kao da traje preko 2 sata. Otvorena je, sa svim svojim manama, remek-delo u poređenju sa Jack & Diane.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Aug 10, 2019 9:27 am

Ajoj, žao mi je što te ubih u pojam sa predlogom :? :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Aug 10, 2019 2:24 pm

Dybuk wrote: Ajoj, žao mi je što te ubih u pojam sa predlogom
A početak (monstrum + stop-motion) je baš obećavao, tj. stvorio relativno visoka očekivanja, međutim kako je film odmicao, tako me je sve više davio. :?

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Aug 12, 2019 7:58 pm

Rings (2017) američka limunada, destilat destilata...tačno ono što mi je trebalo ;) :dance:

Pošto nisam neki zaluđenik za kontinuitet u serijalima (koje inače slabo pratim, as a rule) pogledaću još poneki film iz serije na preskoke. Sad mi se čini najizgledniji direktni nastavak rimejka, Ring Two (2005), baš ne mogu da se bavim japanskim serijalom tj nastavcima u ovom trenutku. Not enough brain power :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2817
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Aug 13, 2019 5:28 am

Bad Samaritan (2018) - Jednom rečju, sranje. Summer of '84 na istu foru, mnogo bolji film. Samarićanin od pokušaja ozbiljnog filma na kraju postaje sprdnja koja nije smešna, dok leto84 radi potpuno suprotno. Preskočiti.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Aug 13, 2019 10:06 am

Ja sam tom filmu dala 7 :think: ne znam šta mi bi, evo pokušavam da se prisetim, kad vrtim film i meni izgleda kao sranje :mrgreen:

Smlatila i The Ring Two (2005) ovo mi već nije tako lepo leglo i zabavilo kao - verovatno objektivno lošiji - Rings. Tja, kad gledaš jedan za drugim sve je to isto, stalno se ponavljaju motivi, nijanse su u pitanju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Aug 14, 2019 5:41 pm

Prophecy (1979) vrlo dobar eko-horor, štono vele, ovakve više ne prave. I ne samo zbog politički nekorektnog govora, naprosto je ovo klasično snimljena i tretirana eksploatacija sa merom, ali i brutalnom porukom o uništavanju prirodnih resursa pa konsekventno i ljudskih života. Imamo Indijance, belog čoveka uništitelja prirode i ogromnog, mutiranog medveda-ubicu. Na Jutjubu, pristojan snimak i preporuka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Aug 16, 2019 11:35 am

Nije loša Ma, jedino što ima problema sa tempom i neoriginalnošću priče. No, to je delimično ispeglano jakim performansom Oktavije Spenser i Džulijet Luis u sporednoj ulozi. Koliko god je lik Keve nenormalan, njena sudbina izaziva i sažaljenje. You never really leave high school.

Darker Than Night Još jedan film sa alternativnim nazivom - generalno loš znak. Može da se preskoči, gomila naslova (između ostalog recentni Hush) je bolje i kompetentnije pokrilo temu home invasion gde je glavni protagonista/kinja slepa. Ima film nekog šarma nesumnjivo, glavna glumica je zanimljiva i kraj zadovoljava ali ovo je ipak dosta slabašan uradak.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Aug 16, 2019 9:11 pm

Pogledala sam novu Anabelu (Annabelle Comes Home), lepo je to urađeno. Jedino mi je bedak totalno romantizovan pogled na Vorene, koji su nežni roditelji, savesne komšije i dobri hrišćani. Sve to pod uslovom da ne verujete da su šarlatani.
Naravno, cela franšiza se oslanja na ovaj par bogobojažljivih egzorcista, iscelitelja i vidovnjaka, ali nekako mi je ovaj deo serijala bio posebno sućutan prema njima. No wonder, film je posvećen sećanju na Ilejn Voren koja je preminula ove godine.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sun Aug 18, 2019 8:31 am

Mene smorio nekako Anabel. Nedovoljno napet i strasan. Sjecam se kad sam prvi put gledao Insidoous 1 ili Conjuring 1, bio sam u lokvi znoja na kraju filma. :D

Ove limunade me smore.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Aug 19, 2019 3:23 pm

Pogledala sam nešto što se zove St Agatha nadajući se mom omiljenom podžanru demonske posednutosti (u manastiru) :dance: da ne kažem nunsploitation, da ne kažem religijski horor.
No, ova je priča krenula u sasvim drugom smeru, bez natprirodnih dešavanja, samo sadističko ponašanje i zločinačko udruživanje radi pribavljanja nelegalnog profita :mrgreen: or sumpin'. Ajde, ok su zle opatice, ali film je generalno bezveze.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Mon Aug 19, 2019 7:25 pm

Ma nije los. Mane su mu sto je bas predvidiv i manjak ludila na kraju, ocekivao sam ipak malo vise od Mame, kao npr.
► Show Spoiler
:mrgreen:

Ali generalno je ok, 6/10.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Aug 19, 2019 8:22 pm

Ahahaha dobar Remzi!! :lol:

Super je ona glumica što igra mother superior, baš sam je pogledala na Imdb. Mora da je bila jako lepa kao mlada.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Aug 19, 2019 8:37 pm

Kad smo već kod sadističkih 'mama', jesi li gledao Macabre, Sectore? Vrv jesi, meni nije nešto genijalan mada ga horor fanovi uglavnom vole.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Aug 20, 2019 6:04 pm

Sector wrote: Ma nije los
Damn, nisam ukapirala da pričaš o MA nego o ovom prethodnom :doh: bravo ja.
Sad onaj gif ima više smisla :lol:
Ja mu dadoh 6.5/10 Simpa filmić, posebno na ovu nestašicu.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply