White Mouse Arthouse

Moderator: NGboo

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Wed Apr 03, 2019 10:37 pm

Na kraju se isplatilo. :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Sun Apr 14, 2019 11:31 am

Otkrivam print za poster fiktivnog akcionog B-filma Dangerous Speed koji igra značajnu ulogu u kratkometražnom filmu Slabikář radosti (Syllabus of Joy) češkog reditelja Petra Makaja. Folou d link bilou. :D

https://ngbooart.blogspot.com/2019/04/s ... speed.html

(Postoji i verzija gde je glumac zamagljeno-izobličen, pošto u jednom trenutku napušta poster...)

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Tue May 14, 2019 3:55 pm

High Life - još uvek nisam 100% siguran u svoj utisak, verovatno delimično zbog toga što je ovo prvi film rediteljke Kler Deni koji sam odgledao. U svakom slučaju, scena masturbacije lude naučnice koju tumači Žilijet Binš, a koju glavni lik (Robert Patinson) u jednom trenutku nazove "šamankom sperme" ostaje u sećanju kao uznemirujuće erotična (ili obrnuto?). :o

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon May 27, 2019 11:59 am

NGboo, jesi li gledao Darling (2015), i valja li?

https://www.imdb.com/title/tt4126394/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Mon May 27, 2019 8:43 pm

Dybuk wrote: NGboo, jesi li gledao Darling (2015), i valja li?
Jesam, ali mi se nije dopao. Evo mog komentara sa Znaka Sagite:

"... stilski ujednačen, ali dozlaboga derivativan psihološki horor; lepo uslikana (i sa svojih sedamdesetak minuta, preduga) imitacija Repulsion-a, koja povremeno "isijava" i pokušava da gazi po linčovskom terenu. Loren Ešli Karter pomalo podseća na Aziju Arđento i daje sve od sebe da oči načini još krupnijim (jer neimenovana "junakinja" koju tumači ponire u ludilo), ali čim progovori, ne vredi joj ni naknadno otkrivanje grudi."

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon May 27, 2019 9:16 pm

Hvala, preskočiću! :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Fri Jul 05, 2019 10:17 am

Diamantino - nadrealizam, transdženderizam, izbeglička kriza, palp SF sa ludom naučnicom, dekonstrukcija Pepeljuge i sprdnja sa Evropskom unijom i kultom poznatih (u disclaimer-u tvrde da je sličnost sa stvarnim osobama slučajna, ali protagonist neodoljivo podseća na Ronalda :D). Ovaj hrabri, preambiciozni i krajnje uvrnuti miks ideja mi na prvo gledanje nije leg'o koliko sam očekivao (donekle su krivi i google-titlovi), ali sinoćna repriza (u Oficirskom domu u Nišu) mi je baš prijala. Jedan od najzabavnijih novih arthaus naslova. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon Jul 22, 2019 10:51 am

Our very own NGboo dao sjajan intervju za Film Panic :clap:

https://filmpanic.co.uk/2019/07/22/film ... ola-gocic/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Fri Aug 16, 2019 12:34 pm

Ovih dana, naleteo sam na nekolicinu ne baš inspirativnih arthouse naslova:

El día que resistía (Alessia Chiesa, 2018) - troje dece samo u kući na ivici (ili usred?) šume zvuči kao potencijalno dobra premisa za bajkoviti horor, ali u ovom slučaju je protraćena na dosadnjikavu dramu sa snažnim elementima misterije koji su i bili glavni razlog za ostajanje do kraja. (5+/10)

Ham on Rye (Tyler Taormina, 2019) - ako ste registrovani na Festival Scope-u, možete ga odgledati besplatno do 31. avgusta, mada meni uopšte nije leg'o (4+/10). Evo komentara sa moje FB stranice:

"The awkwardness of being a teenager in an increasingly alienating world is amped up to eleven (and above!) in Tyler Taormina's feature debut Ham on Rye – a visually pleasing coming-of-age drama with an authentic suburban setting, rife with uninvolving characters and imbued with initially delightful, slightly surreal bizarreness that gets progressively tiresome, along with the film's anticlimactic narrative."

Gangbyeon hotel (Sang-soo Hong, 2018) - taman sam se poradovao jednom južnokorejskom filmu koji traje manje od dva sata, kad ono... (3/10)

"While watching or rather, struggling to sit through 'Hotel by the River', I could envision the embodiment of my love for arthouse cinema writhing in agony - as you may guess, it was not a pleasant sight. In an incessant stream of dull visual compositions showing uninvolving protagonists engaged in painfully banal dialogue, I was vainly trying to catch a glimpse of poetry promised by the film's beautiful poster. That one shot of two women standing in the snow was the only redeeming value I got from the proceedings posing as lyrical, and coming off as the exact opposite." (moj kratki rivju sa letterboxd-a)

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Wed Nov 06, 2019 7:19 pm

NGboo wrote: High Life - još uvek nisam 100% siguran u svoj utisak, verovatno delimično zbog toga što je ovo prvi film rediteljke Kler Deni koji sam odgledao
Trouble Every Day nisi gledao?
Nisam ni ja, nije mi se dalo, ali mogla bih negde da zasučem rukave i prionem na taj posao :D
Inače sam skinula ovaj a rešila i da pogledam neku od njenih drama, izvesne Bastards, pa kad stigne na red.

Kako bi okarakterisao High Life, ima li nekih horor/mračnih elemenata?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Thu Nov 07, 2019 11:13 am

Dybuk wrote: Kako bi okarakterisao High Life, ima li nekih horor/mračnih elemenata?
Evo kratke recenzije:
https://ngbooart.blogspot.com/2019/05/h ... -2018.html

Jeste mračnjikav, ali nije horor.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Tue Nov 12, 2019 10:24 pm

Uh, High Life, ponešto mi je bilo ok, ali uglavnom sam gledala sa blagom nezainteresovanošću. Lepo je to snimljeno, nema zbora, nego nekako samo sebi svrha bez poente.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Mon Dec 09, 2019 10:42 am

Nekoliko reči iz mog FB posta o najnovijem filmu austrijske rediteljke Jesike Hauzner. Pritajeni horor, skriveni humor. :D

"Jessica Hausner's latest offering feels like a pharmaceutical riff on ‘Invasion of the Body Snatchers’ by way of Yorgos Lanthimos, with a color palette that was hand-picked by Mika Ninagawa and Wess Anderson, and yet it comes off as refreshing (and wryly funny) as a film revolving around an ‘evil flower’ can be. Katharina Wöppermann and Martin Gschlacht did an amazing job as production designer and cinematorapher, respectively, so every minute of ‘Little Joe’ is absolutely gorgeous to look at, and the weird takes on Japanese traditional music composed by Teiji Ito complement the visuals in the most uncanny way possible. Loved it!"

A moram da dodam i to da sam slab na riđokose glumice koje se odlično snalaze u svojim ulogama, tako da :romance-heartbeating: za Emili Bičam.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Sun Dec 29, 2019 8:20 pm


User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Wed Jan 22, 2020 11:21 am

Moj kratki kolažni film Untold je završen i može se pogledati na Vimeu. :D

https://vimeo.com/386450935

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Wed Jan 22, 2020 2:08 pm

Nova faza u stvaralaštvu! Lepo. Kako si došao na ideju da animiraš kolaže?

Možda će sledeći korak biti kratkometražni arthaus, a zatim i dugometražni.

Seti nas se kad budeš poznati reditelj 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Wed Jan 22, 2020 3:30 pm

^ Hvala, Dybuk! :happy-sunshine:

Nekoliko prijatelja me je pitalo zašto ne bih probao da animiram kolaže, pa sam se, eto, odlučio i na taj korak. :)

A već planiram da od radova koje sam izbacivao u serijama, napravim i neki slideshow, čisto zbog promocije...
Dybuk wrote: Seti nas se kad budeš poznati reditelj
Hahaha... Kakve sam sreće (i kakvi me filmovi privlače), teško da ću stići do tog statusa. :D

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

White Mouse Arthouse

Post by Al'Eksandar » Wed Jan 22, 2020 10:13 pm

Ja sam jedva uspeo da pokrenem video, ali ne prikazuje mi sliku, samo se čuje zvuk :think:

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Thu Jan 23, 2020 9:54 am

Al'Eksandar wrote: Ja sam jedva uspeo da pokrenem video, ali ne prikazuje mi sliku, samo se čuje zvuk
Ne znam zašto neće da ti prikaže sliku, niko mi se dosad nije žalio, a i kod mene radi bez problema. :(

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Thu Jan 23, 2020 9:55 am

^ Sad mi pade na pamet, ako nemaš Vimeo nalog, možda neće da ti prikaže pošto je označen kao "mature" zbog golotinje. :D

Post Reply