Na čemu spavate?

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

Post Reply
User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Na čemu spavate?

Post by Peca » Sat May 25, 2019 3:50 pm

Već par dana vodim bitku sa ženom oko dušeka. Treba da se menja stari, nikad ni nije valjao, al' klasična srBska priča, uvek ima nešto preče. Da ne dužim, deci smo uzeli kvalitetne dušeke u Jysku, oni sa oklopljenim federima, i penom preko. Otprilike srednja viša klasa, za mene je to vrh, žičano jezgro i preko pena, čvrsta struktura a uz leđa sloj pene koji se prilagođava. I ovog vikenda akcija na dušeke u emmezeti, to je neki slovenački super super market, moram da vozim donde 35 minuta i da ubijem još 3 sata dok obiđem, dobijem robu iz magacina, utovarim, i vratim se kući mrtav umoran. Fora je što žena oće 100% dušek od pene, a meni je to sranje da izvinete, kad propadnem ko u živo blato, plus greje kao lud, sintetika. Srećom, slovenci prevaranti nemaju artikle na akciji na stanju niti će ih imati, klasična navlakuša, srećom zvala gospoja telefonom, inače bi ih pobio tamo da sam otišao i da nema. Provozamo se do jyska, 5 minuta od stana, dušeci na akciji, plus na kasi 10%, i kupim ono što sam i 'teo. Gospođa kad je legla, predomislila se, iako je bilo i penastih. Jes malko jača cena, al' ko ga šiša, ne kupuje se svaki dan. Eto, izvinjavam se na malo dužem uvodu, ali baš me zanima na čemu spavate? Federi, pena, ili nešto treće?
Image
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Na čemu spavate?

Post by Peca » Sat May 25, 2019 3:53 pm

Sad nešto razmišljam, moglo je ovo i u "crnogorska veza".
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Na čemu spavate?

Post by Dybuk » Sat May 25, 2019 5:00 pm

Nemam pojma, klasičan dušek, valjda federi :mrgreen:
Važno da je razumno tvrd, da se ne utone u njega, ni ja ne verujem tim memorijskim penama.

Samo što sa jastukom muku mučim, nikad dovoljno dobar/debo, pa koristim dva, najčešće. Na tankom ne mogu da spavam.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Na čemu spavate?

Post by Pizzobatto » Sat May 25, 2019 5:10 pm

đe ležite? :mrgreen:

spavam na stomaku, tako da mi taj ne odgovara nikako jer ulegnem i iskrivim se sav, spavao sam kod neke rodbine kao Buda otprilike, meditirao čitavu noć

tako da sam za tvrđe dušeke, dobru potporu, pojma nemam koji je moj, imam ga dosta dugo, neki feder svakako

ti pjenasti možda odgovaraju onima koji spavaju na boku, vjerujem da se super ušuškaju i još ako vole toplo njima uživancija

radije bih spavao na podu haha


jastuke nisam mogo da riješim dok nisam bukvalno počo neki ukrasni da koristim haha
ono tipa mali a debo za trosjed, ja lijepo odnio u krevet, otad više ne hrčem :mrgreen:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Na čemu spavate?

Post by Peca » Sat May 25, 2019 5:40 pm

Jastuk koristim jedan jedini ceo život, napunjen perjem, hladan, veliki i tvrd. Kad promenim jastuk ne mogu da spavam ko čovek.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Na čemu spavate?

Post by Dybuk » Sat May 25, 2019 6:31 pm

Da, tako bih i ja opisala idealni jastuk :lol:

elem, prinuđena sam da češće kupujem i menjam jer se brzo spljošti. Tako da sam navikla na promene jastuka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Na čemu spavate?

Post by Beonegro » Sat May 25, 2019 7:59 pm

Pizzobatto wrote: spavam na stomaku, tako da mi taj ne odgovara nikako jer ulegnem i iskrivim se sav
Isto, ako krevet nije tvrd i ravan odmah me ujutru leđa bole

Post Reply