Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu May 23, 2019 4:52 pm

Ghoul napljuvo Us, ako vas to brine :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu May 23, 2019 10:14 pm

Pilove filmove nit volim, nit mrzim. Pošto je reditelj koji polarizuje, mislim da je to jedna retka pozicija.
On svakako dobro režira, bira dobre glumce. Njegovi filmovi nisu originalne priče, Get Out je vrlo sličan Skeleton Key, za US kažu da je pokrao zaplet neke Twilight Zone epizode.

Naprosto mislim da je ugodio pravi trenutak i da jaše na talasu tog političkog i društvenog momenta.
Pil uspešno apdejtuje i oblači stare priče u novo ruho, njegovi protagonisti su afroamerikanci, na čemu insistira. Mislim da je svakako dobar reditelj, čiji su filmovi, uz malo reklame i hajpa izrazito prijemčivi novoj publici. Ostali su ili oprezno optimistični ili autrajt hejteri. Ok, generalizujem, ali mislim da je Pil ujedno lakmus za prikriveni, otvoreni pa katkad i neosvešćeni - rasizam je teška reč, ali izvesnu iritaciju njegovim političkim stejtmentom kod Amerikanaca.

Mislim da smo mi ostali donekle relaksirani pa možemo da merimo Pilove filmove filmskim aršinima, bez tereta robovlasničke prošlosti.

US me nije oduševio, kako je moglo da se pretpostavi i iz uvoda. Ostaviću neko vreme da se slegne, možda padne repriza, ali sada su to 2/2 filma istog reditelja za koje mislim da su jako kompetentno i vešto snimljeni (iako možda nesuptilni, što reče NG) ali na koje nisam reagovala emotivno niti se preterano uživela. Šta tu onda fali, ostaje da se utvrdi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Fri May 24, 2019 9:19 am

Pogledao sam sinoc ipak.

Nisam odusevljen. Prva polovina filma je ok ali druga mi je kao neka komedija verzija serije Leftovers. Pisac je pretjerao sa nekim poukama a od dobrog horora i uzbudjenja nisam vidio mnogo. Zapravo paznja je pocela da mi opada od momenta kad su duplikati pobili one njihove prijatelje. Mislim oni onako hladnorkvno sjede pored mrtvih tijela u kuci a jedino je klinjo konstatovao da mu je cudno otkud toliko blizanaca. :lol: I naravno svi su se momentalno adaptirali na ubijanje kao da zive u tom svijetu bar 10 godina. Sve u svemu, 5/10 puna kapa.

Inace Get Out je meni bar za klasu bolji film.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 24, 2019 10:06 am

Sve što si napisao stoji, ali nekako ne mogu da dam manje od 6.5 jer je stvarno efektno snimljen film, odlična gluma.
I ja sam više uživala u Get Out
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri May 24, 2019 10:32 am

Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You - devetominutno remek-delo Brendona Kronenberga, daleko iznad njegovog dugometražnog debija Antiviral. Hteo sam da ga odgledam ponovo, ali Festival Scope (gde je dostupan do 2. juna za dž!!!) dozvoljava samo jedno gledanje.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 24, 2019 10:41 am

NGboo wrote: Hteo sam da ga odgledam ponovo, ali Festival Scope (gde je dostupan do 2. juna za dž!!!) dozvoljava samo jedno gledanje.
Probaj da pristupiš sajtu sa druge adrese :mrgreen:

hvala za link, taman ću da pogledam. Antiviral mi se nešto nije svideo onomad, možda bih sad bila prijemčivija.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri May 24, 2019 10:48 am

^ Ni meni se Antiviral nije mnogo dopao, ali ovaj je pun pogodak - mladom Kronenbergu je trebalo da se još izvežba na kratkim filmovima, pre nego što se oprobao u dugometražnom. Vidim da je između Antiviral i Please Speak... režirao samo spotove (pevačice koja se predstavlja kao Animalia, a koju sam jedno vreme intenzivno slušao), i izgleda da mu je to baš prijalo, jer je ovaj filmić odradio sa merakom.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 24, 2019 1:51 pm

Malo sam zabrinuta za sebe, kakav sam ja to horor fan ako više uživam u filmovima tipa Polaroid i Escape Room nego u autorskom projektu kao što je Us? :cry:


....prosečan? :think:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri May 24, 2019 6:06 pm

Pa to je normalno, svakom se desi da mu se dopadnu neki manje ambiciozni filmovi od autorskih, a ponekad to vise govori o filmovima nego o fanovima ;)

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat May 25, 2019 10:27 am

U prilog ovome što kaže Alek: The Perfection
Skromniji budžet i gluma, ali me je držao u neizvesnosti i skroz uključenom od početka do kraja. Film je pomalo krosover žanrova, i pravi povremene obrte u priči tako da nijednog momenta nije monoton, bez obzira da li vam se zaokreti sviđaju. Violončelo kao instrument i muzičke kompozicije predstavljene u filmu su strašno sexi. Prijatno iznenađenje i preporuka!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 26, 2019 7:42 pm

Perfection dobija lots of love na ovoj mojoj stranjskoj grupi 8-) možda je to pokazatelj kakva je ova godina u hororu uopšte, ali film je vredan pažnje.
Repriziram US mimo svih dybuk navika i pravila, rešena sam da mi se svidi a i da usput pokupim detalje koje nisam na prvo gledanje :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 26, 2019 10:37 pm

Definitivno stoji da film ima pad oko polovine, sa blagim kick-om kojeg predstavljaju okršaj u podzemlju i tvist. Međutim, do tad je prošlo već puno vremena i Pil mora bolje da tempira svoja iznenađenja jer je pad tempa osetan. I dalje mislim da je Get Out, iako manje originalan, bolje skockan i efektniji film (ne računajući glupav kraj). Daću Us 7/10 bez veće griže savesti, mislim da je Pil dobar reditelj, a gledajući neke video-analize, čini mi se da je film veoma ambiciozno osmišiljen, što je pohvalno.
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 29, 2019 9:11 pm

The Curse of La Llorona (2019) kad se Đejms Van i slični ufate meksičke legende o Ženi koja plače, La Joroni...
Znate šta da očekujete. Pa, bar je produkcija na nivou, i glumci su ok, posebno latinoamerički.
Inače je ovaj film povezan sa Conjuring univerzumom, prosto neverovatno, kroz jedan fleš bek lutke Anabele.
Bilo je nekih starih filmova o ovoj legendi, ali mislim da nisu bolji od ovog rutinskog cash grab uratka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sun Jun 02, 2019 5:34 pm

^
Meni film nije los, samo sto je sve vec vidjeno milion puta tj ne nudi nista novo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jun 03, 2019 9:43 am

Pa da, može da se pogleda, a i ne mora. Sve je već viđeno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Jun 10, 2019 6:54 pm

The House That Dripped Blood (1971)
https://www.imdb.com/title/tt0065854/

Леп омнибус који чине четири хорор приче. Све им је заједно инспектор Скотланд Јарда који мора да их решава, а он скептик.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jun 10, 2019 7:02 pm

Jeste, baš lep oldskul chiller
Kušing i Li, nema greške.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Jun 17, 2019 9:29 pm

Slender Man (2018)
https://www.imdb.com/title/tt5690360/?r ... f_=nv_sr_1

Оцена свега 3,2?! Ако ништа друго, барем је крај упечатљив. Дадох му шестицу. Ок, није ово неки сјајан хорор, али није ни тако лош!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jun 17, 2019 9:56 pm

Pa vala i nije nešto!

Šta je moglo da utiče na ocenu: u vezi creepypaste Slendermena, dve devojčice su pokušale da ubiju svoju drugaricu pod uticajem ove internet legende, i gledaoci verovatno smatraju da film nije tretirao ovaj slučaj/problem/fenomen na odgovarajući način.

https://en.wikipedia.org/wiki/Slender_Man_stabbing
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Jun 17, 2019 11:16 pm

Некако сумњам да је тај злочин мотивисао људе да дају ниске оцене. Да је добар филм давали би десетке и још се "хвалили" како је филм тако јак да су неке мале психопаткиње радиле то на основу њега. Можда је филм ипак толико лош, а ја га мало прецењујем.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply