I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed May 15, 2019 4:27 pm

Truman wrote: Живио Пинк Вестерн!
:lol:

nepopravljiv
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 15, 2019 5:23 pm

Смеј се колико год хоћеш, ја се захваљујући Пинковим филмским каналима ближим 3000. рејтингу на ИМДБ-у. Да ми није њих не бих стигао толико филмова да одгледам.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Wed May 15, 2019 6:01 pm

Željko, revolverašu! :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu May 16, 2019 11:49 am

Greta (2018) već obradjivana tema usamljene žene u godinama koja se opsesivno vezuje za svoje žrtve i počne da ih proganja. Dobro je ovo urađeno i odglumljeno, Izabel Iper je već veteranka kojoj ovakve psiho uloge savršeno leže, i uvek digne film na viši nivo svojom glumom i harizmom. Lik Grete nije u potpunosti ravan jer ima nekih vrlo lepih detalja koji obogaćuju i prevazilaze zadati stereotip. Upotreba mađarskog mi je posebno prijala i dala neki sočnu i još mračniju dimenziju liku.

Nisam fan Kloi Morec, ali moram priznati da je ovde dobro odigrala, takođe Maika Monro (It Follows) u sporednoj ulozi, koja se profiliše kao jedna od zanimljivijih mladih glumica.
Film koji neće preterano iznenaditi, čak ni svojim polu-obrtima, jer je tema poznata, ali koji je vrlo solidno i kredibilno realizovan u svakom pogledu. Rock-solid 7/10 od mene.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu May 16, 2019 4:03 pm

Transporter 2 (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0388482/

Након Транспортера 1 ипак сам мало више очекивао. У овој двојци имамо спасавање дечака, смртоносни вирус блаблабла...ништа спец, иако је Статам као и увек у изузетној форми.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 17, 2019 10:45 pm

Џон Вик 3 је што се мене тиче оправдао у потпуности очекивања. Акција од крви и меса од првог до последњег тренутка. Нема поштеде за главног јунака, мора да крвари и изгуби један део тела. Бобан се појављује на почетку, није ме нешто одушевио глумом када је реч о покретима али ајде...ипак је ово његово ватрено крштење, надам се да ће имати још пуно холивудских улога. Џон Вик у овој епизоди се суочава са највећим изазовом у виду Високог Савета ( еквивалент Спектри из 007 серијала ) и највише крвари. И што је најбоље - биће и четвртог дела!
Џон Вик ми је након Џејмса Бонда дефинитивно омиљени акциони херој. Нека поживи још дуго!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat May 18, 2019 7:12 pm

Reč-dve o We Have Always Lived in a Castle (2018) verno se drži knjige, ali filmu nedostaje živahnosti i atmosfere. Glumci su dobri, Taisa Farmiga, Krispin Glover a A. Dadario koja je dovoljno lepa da ne mora ni da glumi, već samo postoji - što joj je za ovu ulogu manje-više dovoljno.

Taisa igra Meriket Blekvud, 18-togodišnju čudakinju koja je ujedno i glavni lik; nekoliko godina ranije, pola porodice Blekvud je potrovano arsenikom, i ostale su dve sestre i ujak, sad invalid, koji je jedini preživeo trovanje.
Radi se o bogataškoj porodici koja živi u pravom zamku iznad varošice čiji stanovnici gledaju na Blekvude sa podozrenjenjem pa i otvorenom mržnjom, jer je otac porodice očito bio bogati tiranini koji je eksploatisao sve oko sebe.

U njihov zatvoreni svet jednog dana ulazi dalji rodjak Čarls; materijalista čiji je jedini cilj da se dokopa porodičnog bogatstva. Meriket mu ne veruje od početka, dok naivnoj Konstans (Dadario) dobro dodje društvo i pažnja, jer inače živi u potpunoj izolaciji. I to je siže, u medjuvremenu, upoznajemo se sa detaljima prodične tragedije i ličnostima protagonista.
Film je nekako ravan i neuzbudljiv, nedostaje misterije i zlokobnosti koja u romanu visi u vazduhu, tako da dobijamo vernu ali krutu i beživotnu adaptaciju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sun May 19, 2019 4:28 am

Dragged Across Concrete. Mozda nije ispunio sva moja ocekivanja, ali zadovoljan sam. Posle odlicnog Brawl in Cell Block 99, ocekivao sam da saradnja reditelja-scenariste S. Craig Zahlera (jos je radio i upecatljivi Bone Tomahawk) i dua Mel Gibson / Vince Vaughn, i to u okviru crime zanra, bude nesto posebno. Verovatno sam ja previse ocekivao, ali nema veze, jer je Dragged Across Concrete vrlo dobar film (mada mi Brawl ostaje omiljeni Zahlerov naslov).

Sve sto se ocekuje od Zahlera je tu: "sirova" rezija, odlicno napisani dijalozi koji ne teze realizmu, nepredvidivost radnje, akcenat na drami, junaci koji preuzimaju pravdu u svoje ruke, mnogo ironije, mesanje zanra i arty pristupa... Jasno je da je Zahler pop culture junkie, ali te uticaje obavija u art house oblandu na jedan specifican nacin, koji je meni zanimljiv. Njegovi svetovi su uvek mracni, a u ovom filmu njegovi junaci su prinudjeni da se bave kriminalom zbog nekih spoljnih okolnosti, deluje mi da je to cest slucaj kod savremenih noirish filmova...

Sto se rezije tice, ne znam da li je ovaj film ovako snimljen i montiran jer Zahler ne ume bolje, ali ta sirovost se uklapa sa beskompromisnom pricom, tako da mi je to sasvim ok, iako bih licno vise voleo da je rezija bila u skladu sa holivudskim standardima. Likovi su koliko-toliko zanimljivi, a odlicna glumacka podela ih podize na sledeci nivo (posebno mi se dopao Tory Kittles u jednoj od tri glavne uloge). Nije mi se svidelo sto ima nekih bas ociglednih viskova, a i vise prica koje istovremeno pratimo mogle su da budu bolje uklopljene, tj. sve to na trenutke deluje konfuzno. No, to su stvari koje cine ovaj film jednistvenim (i ekscentricnim), tako da ne spadaju u velike mane (za razliku od, opet po mom ukusu, rezije). Sve u svemu, tvrdo, sporo i beskompromisno, a opet zabavno i interesantno.

Polar. Film po istoimenom stripu koji konstantno prelazi sve granice dobrog ukusa, na jedan prilicno infantilan (da ne kazem glup :mrgreen:) nacin. Sto se scenarija tice, film je glup u svakom mogucem smislu, mada se situacija popravlja od druge polovine i ispostavlja se da glavni lik vrhunskog (najboljeg, naravno) placenog ubice, koga tumaci Mads Mikelsen, zapravo i ima neki relativno efektan character arc. Opet, to je moglo mnogo bolje da se izvede. Tokom prve polovine filma (traje oko dva sata), problem je i cudan ritam, jer se megabrze sekvence smenjuju sa sporijim deonicama na neki neprijatan nacin, sto je verovatno posledica epizodicnosti samog stripa (sto, opet, nije opravdanje, trebalo je i na tome da se poradi). Od druge polovine film postaje dosta bolji zajedno sa vecom "fokusiranoscu".

Medjutim, meni je i tokom prve polovine film bio prilicno zabavan. Kad se prihvati cinjenica da je sve to samosvesno, razdragano glupiranje, koje tokom prve polovine gotovo deluje kao parodija, ostaje samo zabava i reakcije u fazonu "wtf did I just see?!" :mrgreen: Verujem da niko ne bio mogao da predvidi kakvo ce sledece ludilo da nastupi u svakoj narednoj sceni. Posto je druga polovina bolja, a i rezija je sve vreme vrlo dobra, dinamicna i adekvatna jednom akcionom filmu po stripu, od mene preporuka za sve ljubitelje stripskog preterivanja.

I da, mene je Polar podsetio, recimo, na Atomic Blonde, s tim sto mi se Polar mnogo vise dopao jer sam kod Plavuse imao utisak da su autori previse ozbiljno shvatili (lame) materijal (a onda i nisu imali dovoljno vestine da taj materijal povade). Druga asocijacija mi je John Wick, sto zbog stripskog pristupa, sto zbog toga sto je glavni lik placeni ubica koga okolnosti vracaju iz penzije (a tu je i jedna direktnija referenca, da ne spoilujem). Polar mi se vise dopao i od John Wick filmova, koje ne volim zbog dosadnog Keanua. Znam da se Truman nece sloziti, a i generalno volim da vidim Keanua u nekom filmu, ali u John Wicku je za moj ukus neadekvatan.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 19, 2019 11:32 am

Al'Eksandar wrote: Dragged Across Concrete. Mozda nije ispunio sva moja ocekivanja, ali zadovoljan sam. Posle odlicnog Brawl in Cell Block 99, ocekivao sam da saradnja reditelja-scenariste S. Craig Zahlera (jos je radio i upecatljivi Bone Tomahawk) i dua Mel Gibson / Vince Vaughn, i to u okviru crime zanra, bude nesto posebno. Verovatno sam ja previse ocekivao, ali nema veze, jer je Dragged Across Concrete vrlo dobar film (mada mi Brawl ostaje omiljeni Zahlerov naslov).
Pretpostavila sam da će ti se svideti :D
Meni ovaj reditelj nekako ne odgovara, gotovo sam sve njegove filmove pogledala sa naporom; izuzev možda BT
mislim da mi je Dragged Across the Concrete nekako najteže pao, ne umem da objasnim zbog čega mi je njegov stil toliko zahtevan za gledanje...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun May 19, 2019 11:50 am

Dybuk wrote: Film je nekako ravan i neuzbudljiv, nedostaje misterije i zlokobnosti koja u romanu visi u vazduhu, tako da dobijamo vernu ali krutu i beživotnu adaptaciju.
Nisam čitao roman, a film definitivno nije dovoljno dobar da bi bio preporuka za isti. Iako vrlo lep za oko (mada previše 'uštirkan' za moj ukus), kako odmiče postaje sve dosadniji usled svoje uštogljenosti.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 19, 2019 11:59 am

NGboo wrote: Nisam čitao roman, a film definitivno nije dovoljno dobar da bi bio preporuka za isti. Iako vrlo lep za oko (mada previše 'uštirkan' za moj ukus), kako odmiče postaje sve dosadniji usled svoje uštogljenosti.
Drago mi je da nisam jedina i da nam se mišljenja podudaraju. Pomislih da mi su mi (filmski) kriterijumi odjednom jako skočili :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun May 19, 2019 12:04 pm

^ Dodao bih još da se najčešće slažem sa sudom kritičara Variety-a, ali ovaj put moja ocena je bliža Los Angeles Times-u. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 19, 2019 8:13 pm

Charlie Says (2018)

Jebeni hipici.

Nikad me nisu interesovali detalji oko Mensona i ubistava, znam osnovno i to je to.
Plašila sam se da pogledam ovaj film jer mi se čini da se pravi izvesna revizija nekih zločinaca i serijskih ubica, prilazi im se iz drugog ugla, nalazi način da se humanizuju ili čak romantizuju (poslednji biopik o Bandiju) i mislim da je to uznemirujući trend.

Fokus ovog filma su žene, slikaju se uz puno razumevanja - budući ispranih mozgova i programirane, kao da nisu krive za brutalna ubistva koja su počinile, što mi se ne sviđa. Menson je prikazan u izrazito lošem svetlu (how else), kao ženomrzac, prevarant, egoista i rasista.
Ipak, film iskazuje i empatiju prema žrtvama što donekle vadi stvar.

Ja, dakle, nisam poznavalac ali imam stav i očekivanja da se ovoj i sličnim temama ne prilazi sa prevelikom slobodom mišljenja i želje da se aboliraju ubice. Film negde pleše na tankoj granici i prelazi je u slučaju Mensonovih žena-ubica. Opet, nemam uvid u njihove pojedinačne situacije pa možda generalizujem. Oprostiće mi se, valjda :mrgreen:
Što se tehnikalija tiče, sve je na dosta visokom nivou, gluma, produkcija itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue May 21, 2019 4:14 pm

Disclosure (1994)
https://www.imdb.com/title/tt0109635/?ref_=rvi_tt

Стари добри Мајкл даглас и Деми Мур. Увек је задовољество гледати овакве напете секс-трилере. Ове новотарије што гледам не могу им ни прићи.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Tue May 21, 2019 11:35 pm

Truman wrote: Жалим што су ми укинули Пинк Класик и Пинк Врлд синема.
Jesi sbb-ovac? Otključali su ponovo sve kanale do 15.avgusta ali wrld cinema više nema?

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Wed May 22, 2019 8:46 am

Truman bi i jare i pare, i opozicionu kablovsku i Željka!

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 22, 2019 10:42 am

ex pistol wrote: Jesi sbb-ovac? Otključali su ponovo sve kanale do 15.avgusta ali wrld cinema više nema?
Јесам СББ, је л има Пинк Класик?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed May 22, 2019 10:47 am

The Professor and the Madman
Korektan film, u principu gotivim Mela Gibsona, ali ne znam zašto ga kastuju u zahtevnijim dramskim ulogama poput ove, gde još mora da reprizira škotski naglasak :D čemu zaista nije previše vičan, po mom skromnom i nadasve amaterskom sudu.
Mislim da bi mu mnogo bolje ležala uloga ludaka nego profesora, mada ovako namešten za ulogu liči na Marksa. Kad smo kod ludaka, Šon Pen je razbio, njegova uloga nosi film i daje mu snagu. Metode "lečenja" mentalnih pacijenata tog doba bile su surove, jedna scena me je baš zgrozila.
Sve u svemu, izrada Oksfordskog rečnika, teren na kome se profesor i ludak sreću te počnu da sarađuju, nije baš u prvom planu, više služi kao pozadina za slikanje dve ličnosti i njihovog odnosa.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 22, 2019 3:49 pm

Legion (2010)
https://www.imdb.com/title/tt0001038686/

Апокалиптична акција уз пар дубокоумних мисли о човечанству. Гледљиво, упркос ниској оцени.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed May 22, 2019 4:06 pm

ex pistol wrote: Jesi sbb-ovac? Otključali su ponovo sve kanale do 15.avgusta ali wrld cinema više nema?
Сад сам прегледао све. Откључали су Пинк Сај-Фај, али то ме не привлачи. С друге стране, открио сам да постоји једно тридесетак радио канала са музиком. Зову се Stingray.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply