Nepopularna muzička mišljenja

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Mon Jan 01, 2018 4:22 pm

Vest o tuči između 2 pevača Bijelog Dugmeta posle novogodišnjeg koncerta u Budvi me podsetila na to koliko ne volim ovaj bend. :lol:

Najprecenjeniji domaći bend svih vremena, a u stopu ga prati Riblja Čorba.

Imate li da dodate nekog svog "favorita" ili favorita? :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Mon Jan 01, 2018 4:35 pm

Bajaga i Balašević!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Mon Jan 01, 2018 4:39 pm

Najprecjenjeniji je EKV :dance:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Mon Jan 01, 2018 7:04 pm

U daljem tekstu: "hipsterska mišljenja" :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Pizzobatto » Mon Jan 01, 2018 8:54 pm

Azra 8-)


User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Mon Jan 01, 2018 11:32 pm

Bato bre, neki bi te u top sabili zbog ovog! A i spenkija :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Pizzobatto » Tue Jan 02, 2018 11:31 am

Ono kao, pitanje je najprecjenjeniji, meni Azra nije loša ali da kontam ljude koji se kunu u nju, to mi nije jasno

Mada, moram jednom da poslušam Ravno do dna ili kako se već zove taj album, jer to je fanovima neka kvintesencija, komplet album

Kad ljudi ne shvataju da su Pušenje i Valjak najbolji! 8-)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Tue Jan 02, 2018 11:48 am

Pizzobatto wrote: Valjak
kakav romant'ćar! :mrgreen:

dobra je Azra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 12:48 pm

Popriličan problem Azre je užasna produkcija, većina snimaka im je kao kad neko snima tezgaroše u kafani ne baš kvalitetnim mobilnim telefonom. Hibsteri bi rekli da je to vintage, doduše :)

Mada realno skoro svi ti poznatiji bendovi iz bivše Jugoslavije su precijenjeni, malo šta je tu stvarno držalo korak sa svojim vremenom i kvalitetom onoga što se radilo po Evropi i Americi. Zato me strašno nervira izdizanje EKV-a na pijedestal sto kilometara iznad svih ostalih, a realno se radilo o bendu koji je upao u taj prostor u kojem progresivna muzika može da bude i komercijalno isplativa, pozicionirajući se između Idola i ranog Električnog Orgazma i bivajući manje eksperimatalan od prvih i manje glasan od drugih. Naglašavam da ne smatram ni da je to nelegitimno, samo ako hoćeš da budeš moderan pop bend, aranžmani i produkcija moraju da budu savršeni, a od toga je EKV bio daleko skoro koliko i Štulić.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 12:55 pm

Pušenje je proizvod jednog tačno određenog vremena i prostora, kako im je nestao taj kontekst, tako su i oni izgubili bilo kakvu relevantnost. Ostalo je tu par simpatičnih pjesmica iza svega toga, ali jedva vrijedno pomena. Plus im je jedan od najvećih hitova prevod tuđe pjesme.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Peca » Tue Jan 02, 2018 2:14 pm

Valjak klasičan pop bend, bio na koncertu u hali sportova pre dve godine, kad nisam zaspao stojeći. Bolji su malo bez struje, ali moglo bi se reći da su precenjeni.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Pizzobatto » Tue Jan 02, 2018 3:48 pm

Valjak ima svašta, neke totalne limunade za muvanje, ali onaj ratni album iz 1993. je žešći od EKV. Tu ima teških pjesama. Ali vjerovatno gotovo ništa od toga ne sviraju na koncertima, živi se od ljubavi i zastava.

Ovaj spenki bogohuli totalno, ajd da kažem da ekv slabo više slušam, dosadili mi, ali odakle ta priča da im je loša produkcija, realno instrumentalno kvalitetnijeg benda nema od ekv, i sve se dobro čuje

Azra em garaža, em ženski glas iz kante zvani štulić :D
Mene iritira, iako ima dobrih pjesama

Ovo oko Pušenja, šta sipaju spenkiju u drogu!
Pa i beogradski album im razbija, nači kontekst nije bitan, nego su se prodali za kustine svjetske turneje

Gile zvani šampion!


User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Peca » Tue Jan 02, 2018 4:22 pm

I meni je odličan Ja nisam odavle album, mada nisam neki fan pušenja, rado ih slušam. I slažem se i za EKV, desilo mi se jednom da ih čujem na radiju u pola neke solo deonice, i pomislim uf što ovo dobro zvuči, kad zapjeva Milanče, tad sam ih nekako izrespektovo. :mrgreen:
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 4:25 pm

Pizzobatto wrote: Ovaj spenki bogohuli totalno, ajd da kažem da ekv slabo više slušam, dosadili mi, ali odakle ta priča da im je loša produkcija, realno instrumentalno kvalitetnijeg benda nema od ekv, i sve se dobro čuje

Azra em garaža, em ženski glas iz kante zvani štulić
Mene iritira, iako ima dobrih pjesama

Ovo oko Pušenja, šta sipaju spenkiju u drogu!
Pa i beogradski album im razbija, nači kontekst nije bitan, nego su se prodali za kustine svjetske turneje
EKV: praznjikavo je sve to, bolji su od Štulića utoliko što se uglavnom čuje šta sviraju i pjevaju, ali produkcija nema nikakvu dodatu vrijednost da poveže sve instrumente, da to zvuči kompaktno.
Naravno da je bilo i ima instrumentalno kvalitetnijih bendova od EKV, ali to nije bitno za ovu priču. Idijoti su bili mnogo bolji bend od EKV-a sa mnogo manje tehnike.

Beogradski album Pušenja se i dalje dominantno bavi sarajevskim temama, kao što mu i ime kaže. Plus što predstavlja tranziciju od osrednjeg pop-roka ka turbo-folku :P

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Tue Jan 02, 2018 4:29 pm

Čak sam i ja blago šokirana spenkijevom oštrinom povodom Pušenja, ali mislim da ima pravo. Mnogi bendovi žive od stare slave, jer su u datom trenutku uboli pravi val.
Uzmimo za primer Sex Pistolse (ne poredim) koji su objektivno bili kratki projekat, nisu znali ni da sviraju ni da pevaju - za pank manje bitno - a (p)ostadoše kultni bend.

Ne bih se složila za produkciju EKV-a, mada se ne razumem u te tehnikalije; i meni se njihov zvuk čini kudikamo čistiji od Azrinog iz bureta (povremeno) Jedino što mi je kod Štulića smetalo je taj glas koji vuče na narodnjak, ali imali su vrhunskih politički angažovanih pesama.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 4:38 pm

Peco, nije meni mrzak EKV, samo hoću da kažem da su i oni imali mane, jer ono što meni smeta je nekritično uzdizanje EKV-a u zasebnu ligu iznad svih ostalih naših bendova.
(zapravo samo jedan bend iz čitave bivše Jugoslavije igra in a league of its own - Laibach, jedini globalno relevantan proizvod SFRJ iz domena moderne muzike)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Tue Jan 02, 2018 4:43 pm

EKV se svakako prerasta, na neki način. A must kad si u razvojnom periodu, no kasnije sve to dosadi. Teško mi je da se odredim prema njima, samo bih dodala da ih nisam pustila i voljno poslušala tako dugo, da se čini kao da je bilo nekad u drugom životu.
Ali ne bih ih potcenjivala, svakako. Od precenjivača me više nerviraju ljudi koji bend i ljude vezane za njega otpisuju kao beskorisne narkomane. (Omiljena srpska disciplina, neopravdan osećaj superiornosti baziran na činjenici da si ti živ, a neko drugi je umro od droge ili posledica drogiranja. A življenje i nije neko dostignuće, btw)
Ipak su stvorili umetnost koja traje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 4:47 pm

Dybuk wrote: Ne bih se složila za produkciju EKV-a, mada se ne razumem u te tehnikalije; i meni se njihov zvuk čini kudikamo čistiji od Azrinog iz bureta (povremeno) Jedino što mi je kod Štulića smetalo je taj glas koji vuče na narodnjak, ali imali su vrhunskih politički angažovanih pesama.
Takoebre, evo konačno neke živine na forumu, evo potencijalnog fajta :mrgreen:
EKV zvuči kao tehnički kvalitetno snimljeni materijal koji tek treba da ide u produkciju. Da pank bend zvuči tako to bi bilo legit, pop bend mora bolje od toga, ne smije da zvuči prazno ni u jednom trenutku.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Dybuk » Tue Jan 02, 2018 4:53 pm

Nećemo se fajtati, ako si tol'ki čnjakstru za muzičku produkciju, nek' ti bude, Paf Didi/Kanje Veste! :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Nepopularna muzička mišljenja

Post by Beonegro » Tue Jan 02, 2018 4:56 pm

Oću fajt neću pomirljive tonove ovuda :twisted: :mrgreen:

Post Reply