Apokalipsa, danas

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Mon Jul 27, 2020 1:48 pm

Situacija je postala takva da otkriva svo beznađe i besmisao u kojima živimo i čiji kraj nećemo dočekati živi.

Posljednjih mjeseci je isplivalo na površinu da se bar 80% ljudi protivi zdravom razumu i bilo kakvoj logici kada je u pitanju lokalno i globalno stanje stvari. Vjerovatno je tako bilo i ranije, samo je sad došlo do izražaja, budući da su ljudi spriječeni u nekim redovnim aktivnostima dokoniji i posvetili su se više javnim pitanjima, nažalost sa pogrešne strane i iz pogrešnog ugla.

Da ne povlačim sad od ranije nelogičnosti, iskoristiću konkretne aktuelne primjere izjava jednih te istih ljudi koje variraju od "virus ne postoji" do "ovim virusom hoće da nas istrijebe". To nisu dvije struje, to je jedna struja u mnjenju koja tvrdi obe stvari odjednom. Što bi oni sami rekli i kao šlagvort i kao epilog svakoj priči "pametnom dosta". Ne, nekom pametnom nije dosta da odjednom kažete takve dvije kontradiktorne stvari bez da ih realno argumentujete, što ne uključuje objašnjenja tipa "rekao mi poznanik, gledao doktora na jutjubu, platio ih Soroš, zaključio ja sam i vidiš šta nam rade".

Ne rade nam ništa. Sve radimo sami sebi. Nismo mi jadni. Nismo ni zbunjeni. Mi smo neuki i neželjni znanja. Nije kriva ni tehnologija. Krivi smo mi što mislimo da kad kliknemo, naučili smo sve.

Svo postignuto znanje nam se pruža na dlanu.
Mi biramo liniju manjeg otpora i biramo ono što nam je lakše upamtiti i što zvuči filmski tačno. Znanje i učenje nije uskraćeno nikom. Vi birate da prihvatite ono "što je neko otkrio za vas, jer je neko drugi krio", jer ste sami lijeni da na pravi način otkrivate nešto. Buntovničkim stavom pokazujete da ne vjerujete nikom, veliki ste "skeptici" i onda pročitate članak psiha u kom piše da je Sunce hladno ili Zemlja ravna i širite glupost dalje bez da se ijednog momenta upitate bar zašto bi neko lagao da Zemlja nije ravna i da Sunce nije hladno i kakvu bi to dobit moglo nekom da donese - da ne ulazim sad u naučne, pa čak i laiku očigledne stvari. To što svako izmašta nešto u dokolici i u toku noći sanja i napiše ili ispriča da se desilo stvarno, pa to dalje raznosite je još samo jedan u moru pari opanaka.

Naravno da ne želi svako svakom dobro i da je činjenica da ima loših ljudi bez obzira na znanje, zvanje i titulu. Naravno da svako školovan nije i obrazovan. Nije problem u njima, loših ljudi će uvijek biti. Problem je u vama koji pomažete da se to zlo i neobrazovanost prenosi.

Kad smo kod onih nekih kontradiktornih tvrdnji navedenih na početku, evo ja se slažem sa onom da ćemo biti depopulisani - i to prosto, prirodnom selekcijom - jedni tako što ne vjeruju u viruse (kao da je to stvar vjere), drugi tako što će skakati sa zgrada da pokažu kako gravitacija ne postoji, treći tako što će ispijati varikinu da pročiste grlo i onda dolazimo do generacija koje kad prohodaju guraju pribor za jelo u utičnicu jer je električna energija zavjera koju su smislili Ameri da u budućnosti pobiju Srbe, a Tesla je samo bio špijun koji je doprinio tome.

Ako mislite da se to neće dešavati, onda i sami ne vjerujete u to što pričate i dijelite okolo i sasvim ste neodgovorni i prema svojoj i prema budućim generacijama, nemate empatiju, nije vas briga ni za znanje ni imanje. Nije više ni zanimljivo, ni smiješno, a najmanje misteriozno i uzbudljivo. Žalosno je da žalosnije biti ne može.

Ne treba nama niko da nas uništi, evo možemo mi to i sami.
Komentar sa jedne grupe.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba

Apokalipsa, danas

Post by Truba » Mon Jul 27, 2020 3:50 pm

Da upravo
:violin:

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Mon Jul 27, 2020 8:34 pm

Lepo objašnjeno. Pa Trubo ako se slažeš što si onda na mojoj aketi na hrvatskom forumu glasao za Trampa?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Mon Jul 27, 2020 8:47 pm

evo recimo primer lažnih optužbi protiv njega: https://www.reuters.com/article/uk-fact ... SKBN22V27F
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Mon Jul 27, 2020 9:02 pm

Kakve su to ankete i zašto ih nema ovde? :naughty:
Pa Truba podržava Trampa "nije započeo nijedan rat".

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Mon Jul 27, 2020 9:16 pm

Na forum.hr i krstarici sam napravio anketu da vidim da li je raja za Trampa ili za Gejtsa. Na moju veliku žalost Gejts je potučen na oba foruma. :roll:
A na lasetti naprosto nema dovoljno posetilaca tako da nema poente otvarati temu.
Sri Ramana

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Mon Jul 27, 2020 9:19 pm

Za srce si me ujeo!
Međutim, to i nije neka podela, trebalo je suprotstaviti 2 političara ili dva klovna. :mrgreen:

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Mon Jul 27, 2020 9:34 pm

Postavio sam tu anketu jer su Gates i Trump nekako opoziti i sumnjam da se mirišu. Postavio sam ozbiljnog čoveka i klovna i narod je naravno kao i uvek glasao za klauna. :mrgreen:
Sri Ramana

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Mon Jul 27, 2020 9:39 pm

I to što kažeš...

Truba

Apokalipsa, danas

Post by Truba » Tue Jul 28, 2020 5:21 am

Trump antiglobalista :violin:

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Tue Jul 28, 2020 9:20 am

Image

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Tue Jul 28, 2020 11:07 am

Evo jedan lep tekst iz pera stručnjaka.
Sri Ramana

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Tue Jul 28, 2020 11:26 am

Truman wrote: Evo jedan lep tekst iz pera stručnjaka.
Nema :)

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Tue Jul 28, 2020 11:28 am

To je zavera forumskih botova. Evo ga opet: https://nova.rs/zdravlje/zoran-vujcic-i ... YQZC2W2NZM
Sri Ramana

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Tue Jul 28, 2020 12:55 pm

Da, da, odlično :clap:

Truba

Apokalipsa, danas

Post by Truba » Tue Jul 28, 2020 2:23 pm

Kimentari su koma :violin:

Truman

Apokalipsa, danas

Post by Truman » Tue Jul 28, 2020 2:43 pm

Čitao sam komentare na fejsbuku ispod ove vesti. Jedno osamdeset posto je u fazonu "koliko te plaća soroš". Koliko smo mentalno siromašni to je tužno.
Sri Ramana

Truba

Apokalipsa, danas

Post by Truba » Tue Jul 28, 2020 3:08 pm

Treba uvest ne nosis masku
Potpisat se moras da se neces besplatno lijeciti

Dybuk

Apokalipsa, danas

Post by Dybuk » Tue Jul 28, 2020 3:42 pm

Idiokratija.

Dybuk