Stripovi koje trenutno čitamo

(dokolica dokolice. teme koje ne pripadaju ostalim podforumima)

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Dybuk » Mon Jul 20, 2020 3:41 pm

tomat wrote: neki strip o ovnu koji prdi.
:lol:
Dosta bizarni upiti, prvo pacovi-bajkeri pa sad ovo. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Jul 20, 2020 3:59 pm

Čak ni Meha ne zna. Zapanjen sam! Baš ću ovih dana da pogledam koji je to strip.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by tomat » Mon Jul 20, 2020 4:02 pm

Za pacove bajkere sam se snašao, samo još prevod da nađem :)

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Mon Jul 20, 2020 6:31 pm

Stripovi su pod Dokoličarenje? Ooooooooooo...Keeeeej... :lol:

Ne znam odgovor na ovo što pita Tomat, a za ovo:
Truman wrote:
Mon Jul 20, 2020 3:32 pm
u starim stripotekama izlazio je strip o dva pećinska čoveka i njihovom teškom životu. Stalno su ih napadala neka čudovišta isl.
bi trebalo da znam, pošto je Stripoteka jedini domaći strip-časopis koji sam redovno kupovao. Ali trenutno mi ništa ne pada na pamet. Pomoglo bi kada bih znao više, recimo, da li je humoristički, kakav je crtež (realističan ili karikatura), i sl. Verovatno je nešto francusko, ali u Stripoteci je izlazilo i drugih stvari.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Jul 20, 2020 6:57 pm

Bloodstar! Setila se jedna poznanica sa Krstarice, ja ću to uskoro i da proverim ali mislim da jeste to. Samo nisam dao baš dobar opis, ovo je valjda nakon apokalipse.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Jul 20, 2020 7:05 pm

Da, Bloodstar je. Ako neko zna gde može da se skine nek javi!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Dybuk » Mon Jul 20, 2020 7:21 pm

ridiculus wrote: Stripovi su pod Dokoličarenje? Ooooooooooo...Keeeeej...
:mrgreen: pa nisam znala gde drugo, nemamo poseban pdf jer nema toliko stripadžija.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Mon Jul 20, 2020 7:44 pm

Truman wrote: Da, Bloodstar je. Ako neko zna gde može da se skine nek javi!
Ne bih to lako pogodio iz tvog opisa, ako uopšte, a još mi je strip poznat vrlo dobro. Autor je Richard Corben, po kratkoj priči Roberta Howarda, mada u vrlo slobodnoj interpretaciji.

U stripoteci izlazilo u boji, ali prvobitno je bio objavljen crno-belo. Ne znam za skidanje na srpskom, ali znam za čitanje na engleskom. readcomiconline.to je ime sajta na kome se može naći (uz milion drugih stvari).

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Mon Jul 20, 2020 7:45 pm

Truman wrote: Da, Bloodstar je. Ako neko zna gde može da se skine nek javi!
Ne bih to lako pogodio iz tvog opisa, ako uopšte, a još mi je strip poznat vrlo dobro. Autor je Richard Corben, po kratkoj priči Roberta Howarda, mada u vrlo slobodnoj interpretaciji.

U stripoteci izlazilo u boji, ali prvobitno je bio objavljen crno-belo. Ne znam za skidanje na srpskom, ali znam za čitanje na engleskom. readcomiconline.to je ime sajta na kome se može naći (uz milion drugih stvari).

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Mon Jul 20, 2020 7:46 pm

Dybuk wrote: pa nisam znala gde drugo, nemamo poseban pdf jer nema toliko stripadžija.
Dobro, bar znam da gledajući sve ove TV serije radim nešto vrlo korisno! :)

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Jul 20, 2020 8:24 pm

ridiculus wrote: readcomiconline.to
Hvala, našao!
https://readcomiconline.to/Comic/Bloods ... ?id=163018
Mojoj sreći nema kraja. Videćemo da li će na mene delovati isto kao i kad sam bio klinac. S tim što sam pročitao samo neke delove iz stripoteke.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Aug 03, 2020 12:26 am

Bloodstar je moćan strip i bio bi još moćniji da su ga dali u boji. Onaj u stripoteci je izlazio obojen.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Mon Aug 03, 2020 9:26 am

Corbenu je kolor jedna od najjačih strana. U ono vreme - 70-ih, u ovom slučaju - gotovo niko nije davao takve rezultate. (Iako ne mogu sad da se setim da li ga je on lično radio na Bloodstar-u, ali svakako jako liči na njegov rad.)

Meni je jedina zamerka odnos crteža i teksta. Ovog drugog ima suviše mnogo u suviše velikim količinama, kao da čitam delove prozne priče, pa onda dobijem malo ilustracija, i tako iznova. Naravno, tečnije preplitanje ta dva gradivna bloka stripa je relativno nova pojava, pa ne iznenađuje, pogotovo kada se setimo da je Bloodstar rađen po proznoj priči Roberta Howarda, koja je prethodno već bila adaptirana u strip bar dva puta (jednom je crtao Gil Kane, kome se pripisuje ime Bloodstar, i zvezda urezana u čelo).

Ali, da, sama priča je moćna, i puna strasti i emocija (po Howardu) i groteske (po Corbenu).

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Aug 03, 2020 12:42 pm

Od mene čista petica na goodreadsu. Ne smeta mi više teksta, posebno između delova stripa.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ex pistol » Fri Sep 18, 2020 10:11 pm

Dybuk wrote: Moja omiljena MoH epizoda 'Jenifer' u stripu
O da, odlična je epizoda Dženifer, a i posedujem strip na papiru (kao i celu tu horor ediciju što je Darkwood radio). Inače original priča je prvo u stripu izašla, još 70-ih.

A trenutno se čita ovaj 'savremeni' Dilan Dog sa dosta promena u serijalu, za sada mi ne izgleda baš najbolje.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Sun Sep 27, 2020 2:56 pm

https://www.goodreads.com/book/show/41397423-betmen
Poslednji strip album koji sam čitao. Jako dobre epizode iz rane faze Betmenovog bitisanja dok je klasična mafija još bila na sceni Gotama. Zanimljivo da se jedan od mafijaša zove Miloš, kao i moja malenkost.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Truman » Mon Oct 19, 2020 9:18 pm

Daytripper ( Izletnik u izdanju Darkwooda ) je izuzetan brazilski strip koji vredi pročitati.
https://www.goodreads.com/book/show/8477057-daytripper
Različiti rukavci sudbine u različitim periodima života glavnog junaka kog je karma dovela na mesto pisca nekronoma.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Sat Oct 24, 2020 8:38 am

Za horortobar, od stripova jedan dobar predlog bi bio ovo:
Dybuk wrote: Moja omiljena MoH epizoda 'Jenifer' u stripu
Ali ja ću predložiti jednu kratku priču o Hellboy-u, zvanu The Corpse. U prvom igranom filmu o tom liku ubačen je omaž ovoj priči, ali u potpuno drugačijem kontekstu. Leš je bio od jednog Rusa, ali u stripu je to Irac. I događa se u Irskoj, i umešan je mali narod, daoine sidhe, koje smo mogli videti u drugom filmu, The Golden Army.

Ovo je jedna od najstarijih priča o Hellboy-u, u smislu objavljivanja, i - za razliku od mnogih drugih - u njoj ima i dosta humora. Može da se nađe u kolekciji Hellboy: The Complete Short Stories, u prvom tomu (koji ćemo verovatno potezati i narednih godina, za naredne horortobarske preporuke!*)

Image


*što znači da je bolje nabaviti sve odjednom! ;)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by Dybuk » Sat Oct 24, 2020 10:47 am

Golden Army mi je omiljeni film iz serijala, a ovaj najnoviji je iznenađujuće dobar.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Stripovi koje trenutno čitamo

Post by ridiculus » Sat Oct 24, 2020 11:48 am

Nisam gledao ovaj najnoviji film (koji je publika, ali i kritika, jako loše prihvatila), a oni raniji su mi zabavni, iako su prilično drugačiji od stripa. Hellboy je prilično "lavkraftovski" strip, sa natprirodnim elementima u pozadini ali koji mogu svaki čas da ulete u život koji poznajemo i izobliče ga. Pun je tmurnih i napuštenih mesta, drevnih ruševina i predanja, opsena i varljivih senki... Sasvim udaljen od gradske vreve i buke koju smo gledali i slušali u filmovima.

Post Reply