"outrage culture"

(aktuelne društvene teme)

Moderator: Dybuk

Post Reply
Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Jul 03, 2018 4:36 pm

Image

Na ovo niko od nas nije imun, da se šokiramo nečijim postupkom, da smo besni itd.
Međutim, društvene mreže su ovu pojavu dovele do savršenstva i savršene sinhronizacije duboko uvređene javnosti.
Primer:

https://www.facebook.com/pg/irieFM.Belgrade/reviews/

Dakle, neki lik je pucao sebi u nogu prilično primitivnim (i ne baš normalnim) načinom borbe protiv golubova tzv "letećih pacova" koji, ako ćemo da budemo sasvim iskreni, jesu neka gradska pošast. Svako kome su zaseravali terasu može da posvedoči da znaju da budu iritantni.
Ja sam pre neku godinu tražila savet kako da ih se rešim, ništa nije pomoglo, ni kačenje diskova i plastičnih kesa na ogradu, nije ih odvratilo od njihove rabote.

To na stranu, lik iz priče je, ispostaviće se, (sada već bivši, nakon pritiska javnosti) član poznatog (?) domaćeg benda - meni, naravno, nepoznati. Na linkovanoj fb stranici benda možete da vidite reakciju javnosti na to što je uradio njihov gitarista.

Pravi primer outragea, jedno je osuditi ovaj nehuman postupak, a drugo pozivati na linč i gore, crveni od besa, sopstvene pravičnosti, u naletu moralne panike.
Da se razumemo, apsolutno NE opravdavam postupak. No mislim da se u moralisanju i pozivanju na nasilje protiv počinioca preteralo, tj, reakcija je neproporcionalna. Danas sam provela dobar deo dana iščitavajuci razne komentare, i zaista sam zapanjena količinom agresije.

Ovo je bila ilustracija teme. Ako imate slične primere ili stav o ovom konkretnom slučaju, bring 'em.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Peca

Re: "outrage culture"

Post by Peca » Tue Jul 03, 2018 6:51 pm

Imam mišljenje o konkretnom slučaju, ovi najnoviji komercijalni hitići koje proizvode upravo ciljaju likove koji ih sad hejtuju, tako da mi ih uopšte nije žao. Mada su odlični muzičari.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Jul 03, 2018 7:01 pm

:lol: gori si hejter od mene (kapiram) :D

šta ću, ja kad vidim da je nekim "moralnim gromadama" ovakva hejt kampanja jedini način da dođu u fokus, jednostavno moram da ih hejtujem više od neke budale koja je skuvala 2 golubija jajeta i pohvalila se time.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Peca

Post by Peca » Tue Jul 03, 2018 7:08 pm

Šta je uradio? Skuvao 2 jajeta i zato su svi poludeli i on dobio otkaz iz benda? Pa golubari zavrću vratove golubima koji "padnu", to je najnormalnija stvar. Ovaj svet je zreo za reset.

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Jul 03, 2018 7:15 pm

U pitanju je nezamisliv zločin

Golubovi su mu zaseravali terasu, a golubica koja je svila gnezdo na istoj - kako je izlegla jaja - počela da štiti svoje gnezdo od ostalih golubova.
E, on je (valjda po nekom starinskom "receptu", kako sam shvatila) uzeo jaja, skuvao ih i poturio golubici nazad u gnezdo. Da bi i dalje terala ostale ptice, bez, jelte, kolateralne štete budućeg podmlatka.
Sve je dokumentovao slikom i propratnim tekstom na insta.
Neki kažu da je u pitanju glupa fora, te da jaja na slici uopšte nisu golubija, nego obična. Ne znam. U svakom slučaju, to mu je uništilo život i karijeru u roku od 24 - 48 sati.

Peca

Post by Peca » Tue Jul 03, 2018 7:26 pm

Strahote modernog doba. Ja mislio raspolutio neke golubove, prosipao im creva, natačinjao ih na kolac i slične gadosti. Jebo ti tu karijeru kad zavisi od fejsbuka. A i realno lik je glup, i dok sam imao fb nikad mi nije padalo na pamet da skrećem pažnju na sebe takvim nebulozama, jebala ga jaja i golubovi.

Peca

Post by Peca » Tue Jul 03, 2018 9:46 pm

Evo i Bljuca. Namerno neću da ih linkujem, ovo je dovoljno.Image

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Jul 03, 2018 10:21 pm

Ma idi, GNUSNO

meanwhile, živimo u zlatno doba.

jbt, kol'ko sam nekad srećna što sam nenormalna pa gledam horore, umesto da čitam Blic.

Pizzobatto

"outrage culture"

Post by Pizzobatto » Tue Jul 03, 2018 10:45 pm

koliko sam ja van ovih tokova na početku sam skonto da je neko lovio golubove štoljpijem :mrgreen:
Dybuk wrote:
Tue Jul 03, 2018 4:36 pm
neki lik je pucao sebi u nogu prilično primitivnim (i ne baš normalnim) načinom borbe protiv golubova tzv "letećih pacova"

Pizzobatto

"outrage culture"

Post by Pizzobatto » Tue Jul 03, 2018 10:47 pm

i razmišljam pola dana kako mu je uspjelo da se upuca... dal je bio u ležaljci pa se zaebavo i golub naletio taman kod nogu :mrgreen:

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Jul 03, 2018 10:51 pm

Haha, daa, pesnička sloboda se otela kontroli. :mrgreen:

spanky_ham

"outrage culture"

Post by spanky_ham » Wed Jul 04, 2018 5:22 am

Pizzobatto wrote: koliko sam ja van ovih tokova na početku sam skonto da je neko lovio golubove štoljpijem :mrgreen:
Malo manje Švarceneger da se gleda :P :lol:

Peca

"outrage culture"

Post by Peca » Wed Jul 04, 2018 5:25 am

:lol: :lol: :lol:
Ulepšaste mi prvu kafu
:lol: :lol: :lol:

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Wed Jul 04, 2018 10:51 am

Image

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Thu Sep 27, 2018 12:31 pm

Ali zaista, ako hoćete IŠTA da završite ili uradite danas, napunite novine, društvene mreže i tv emisije vašom pričom.

Nekad to ima pozitivan efekat (slučajevi vršnjačkog nasilja na koje možda drugačije ne bi bilo reagovano), a nekad dosadite i bogu i narodu te se izazove kontraefekat. Linija je tanka i lako ju je preći.

Kompletna tabloidizacija društva, ukratko.

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Thu Sep 27, 2018 2:15 pm

Southpark cinično jaše na novom outrage talasu, pa su za promo nove sezone odabrali hashtag #cancelsouthpark

a sve to jer u jednoj od epizoda koja se bavi pucnjavom u školama prikazuju potpuno normalizovanje ove pojave, just another day..što bi moglo biti uvredljivo za dobar deo javnosti.
(video na linku)

http://www.ladbible.com/entertainment/f ... 7990457105

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Tue Nov 20, 2018 6:37 pm

Bodlje ispred izloga, šiljcima protiv građana

drugi put nailazim na ovu pojavu šetkajući netom, izgleda da je 'hostile architecture' stvarno 'a thing'.
Kako god, evo šiljaka koji onemogućavanju odmaranje na nekoj površini i kod nas.

Dybuk

"outrage culture"

Post by Dybuk » Wed Nov 21, 2018 1:58 pm

A danas čitam da su, zahvaljujući pablik autrejdžu, uklonili šiljke.
Ne bi bilo loše da se narod buni i oko nekih bitnijih (krupnijih) stvari.

Post Reply