pop-kulturne dekonstrukcije!

(aktuelne društvene teme)

Moderator: Dybuk

Pizzobatto

Post by Pizzobatto » Sun Sep 10, 2017 1:38 pm

nikad više nećete Šabana Šaulića gledati istim očima!!!

http://sporafarma.blogspot.com/2017/08/ ... jedno.html

elem, mogo bi biti svojevrsni topik o različitim analizama popularne kulture

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Sep 10, 2017 1:54 pm

Samo udri, ja sam ti više za nanu i kamilicu :dance: Pročitaću.

(inače, sad vidim da se link ne otvara automatski u drugom prozoru, to treba srediti...)
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Sep 10, 2017 2:15 pm

Dobro, umesto nana/kamilica, više pivo i pank :lol:

Što opet znači da narodnjake, čak i ovakve klasike, gledam drugačijim očima punim predrasuda :mrgreen:
Ja sam, onako, prelistala tekst, autor analizira i nalazi logičke greške u stihovima koji prvenstveno udaraju na emociju, "id" - sumnjam da su pravljeni da bi konkurisali za neku književnu nagradu (Nobela, ko Dilan, prim.prev). Vau. Alal vera droog!
Obrada Let 3 je dobra, mada popularna i među ne-rokerima (to dobijaš kad obradiš narodnjak!) :violin:
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

spanky_ham

Post by spanky_ham » Mon Sep 11, 2017 10:57 am

KaCmo kod pop dekonstrukcije, tesko ce se ponoviti nesto ovako; bar na nasim prostorima:
The Relay of Youth symbolized the collapse of Yugoslavia following Tito's death, as well as the failure of institutions, the failure of collaboration between nations, and most of all the faltering stability. Another reason attributed to the collapse of the Relay of Youth was that year's poster (seen below). It was designed by a controversial Slovenian art collective (Neue Slowenische Kunst) and was based on a Nazi propaganda poster, as they wanted to emphasize that the Relay of Youth contributed to Tito's Cult of Personality. The jury who chose the Slovenian poster was unaware where the design had been taken from. Since this event Neue Slowenische Kunst has evolved and today claims that they are a state themselves, issuing their own passports. They are not recognized by other states; however, they clearly marked the end of the Yugoslav Era.
Image
:mrgreen:

spanky_ham

Post by spanky_ham » Wed Nov 15, 2017 9:37 am

Bogami sam se zabrinuo za Mugabeta, nece valjda da ga otjeraju ovako u cvijetu mladosti?!

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Nov 15, 2017 1:38 pm

Uvek se iznenadim kad čujem da su neki od tih ljudi i dalje živi...Mugabe - pop-kulturna ikona? :think:

spanky_ham

Post by spanky_ham » Wed Nov 15, 2017 3:44 pm

Nego sta nego pop-kulturna ikona, last king of Scotland, bre :lol:

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Nov 16, 2017 1:59 pm

Rekonstrukcija
23622010_10213511483715762_3780215175117605653_n.jpg
23622010_10213511483715762_3780215175117605653_n.jpg (67.28 KiB) Viewed 1985 times

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Nov 23, 2017 6:23 pm

Ne znam da li ovim malo rastežem okvire teme, ne da mi se da otvaram novu; ali ja, ljudi, mislim da je krajnje vreme da zabranimo bajke!

"Seksualno zlostavljanje" i u bajkama: "Moj sin ovo neće čitati"

Još 1 primer: naletim na neku fb grupu za roditelje (ne pitajte kako i zašto) i tamo se žene frasiraše jer se u bajci Šarl Peroa "Magareća Koža" 'promoviše' incest. Naravno da je insert iz neke dečje slikovnice izvučen iz konteksta pa podeljen i naravno da cjenjeni roditelji nisu imali pojma koja je bajka u pitanju, kako se završava, ali znaju da su skandalizovani...

Pizzobatto

Post by Pizzobatto » Sun Nov 26, 2017 1:11 pm

Braća Grim, Ivica i Marica otvoreno krive majku da je otjerala djecu, dok ćale nije htio.

Realno, ja sam slušao verziju bajke u kojoj ih niko ne otjera, sami se izgube i tako, ovo što se sada prodaje je zabezek, a koliko ssm na wiki skonto, to je original iz 19. vijeka

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Nov 26, 2017 1:51 pm

Ma narodne bajke su generalno morbidne, to sto je Dizni prilagodio i umekšao je druga stvar. Mala sirena je dosta brutalna (kad je dobila noge u zamenu za glas, svaki korak je boleo kao da je bodu stotine noževa) i ima tužan kraj, da ne pominjem Plavobradog kao ultimativnu horor priču.

mene više fascinira potpuno neznanje roditelja koji kao da se prvi put sreću s bajkama, plus nepoverenje u sopstvenu decu, jasno da klinci to ne tumače u istom ključu kao odrasli. A izgleda treba nešto i pročitati u životu, pa birati šta ćeš dati deci na čitanje pre nego što krene autrejdž na društvenim mrežama.

Ja sam imala sreću što mi je biblioteka bila na izvolte, niko mi nije branio da čitam šta mi volja, pa ispala okej :lol: :?

spanky_ham

Post by spanky_ham » Fri Dec 08, 2017 10:21 am

in d mintajm in Ingland: :clap: :clap: :clap:
Zacementirao glavu u mikrotalasnu, spasavali ga satima

Pet vatrogasaca provelo je sat vremena pokušavajući da oslobodi Jutjubera koji je zacementirao glavu u mikrotalasnu rernu, prenosi Independent.
Dvadesetdvogodišnji mladić iz Velike Britanije i grupa njegovih prijatelja sasuli su cement oko njegove glave u mikrotalasnoj, koju je štitila plastična kesa.

Njihova namera bila je da iskoriste rernu kao neku vrstu kalupa za mladićevu glavu, a dok su vatrogasci stigli na mesto događaja, grupa je pokušavala da ga oslobodi 90 minuta.

Prijatelji su prethodno nekako uspeli da uvuku cev do mladićevog nosa kako bi mogao da diše.

"Iako se možda činilo kao smešna ideja, ovaj mladić je lako mogao da se uguši ili zadobije ozbiljne povrede. Najteže je bilo rastaviti mikrotalasnu, jer je veliki deo nje bio zavaren, a ipak ne povrediti mladića", izjavio je komandir vatrogasne jedinice Šon Dakin.

"Videlo se na kraju da im je vrlo žao, ali njihova nepromišljenost dovela je do toga da je na drugom mestu mogao da izbije neki stvaran problem, a da mi u tom trenutku nismo mogli da pomognemo", dodao je.

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Dec 08, 2017 4:51 pm

Pa sjajno. Trebalo je da puste prirodnu selekciju da dođe do izražaja. I can't even...

Filaret

Post by Filaret » Fri Dec 08, 2017 5:44 pm

Случајно данас набасам на топ листу најглупљих држава (добро, замислите да то нешто значи, а гласање још траје), иначе ови што су први данас били други, напредују :mrgreen: . Енглези би по овоме требало да буду боље пласирани од тренутно 17. места. При врху смо, не брините, али једино што буни, ниђе нема Босне! :D

https://www.thetoptens.com/stupidest-countries/

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Dec 08, 2017 6:18 pm

:occasion-unclesam: :flags-usa:

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Dec 19, 2017 3:32 pm

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Jan 05, 2018 5:01 pm

AgliMad'fakrr

Post by AgliMad'fakrr » Fri Jan 05, 2018 9:18 pm

Bravo!
I na cijoj strani je zdrav razum?
Ovi novi pc fasisti , sto su im 'hurt filings' na svakom cosku, i SVI ostali treba da zaboga paze da im ne hurtuju filingse!?!
Ili ovi drugi koji su u fazonu, setaj ako ti se ne svidja... :)

spanky_ham

Post by spanky_ham » Fri Jan 05, 2018 9:40 pm

Štonokaže dobri narod Barselone:
Image

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Jan 05, 2018 10:53 pm

Ma naravno, spenki, ali ovde je reč o cenzuri umetnosti. I da li umetnost treba da bude politički i društveno odgovorna, te da se priklanja trendovima.
Sad, ja naravno razumem svačiju muku itd, ali meni su ovi "trigger warnings" problematični. Pre svega, na taj način se ljudi tretiraju kao debili koje pošto-poto treba poštedeti svake neprijatne emocije. Pa, kako inače da sazrevamo, pitam se?

Post Reply