Mali Alek

(aktuelne društvene teme)

Moderator: Dybuk

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Tue Jul 09, 2019 3:50 pm

I šta sad, Nebojša iz BG ne samo da nema doktorat, nego ni završen fakultet. Ccccc

Gostovao Đorđe Vukadinović i govorio o toj i ostalim političkim temama na N1 jutros, lepo je analizirao

Veli, što se percepcije javnosti tiče, narod baš briga; ako su izabrali za predsednika Tomu nedugo nakon što je pukla bruka o njegovoj "diplomi".

Kaže da nova istraživanja pokazuju preko 20% neopredeljenih građana koji nisu za SNS, ALI ne znaju kojoj bi opozicionoj stranci dali glas. Dakle, opet apstinenti u najavi...
I live in the weak and the wounded, Doc

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Wed Jul 10, 2019 10:03 am

Smrad se opet kurobeca, izaš'o mu autorski tekst u Politiki, u tekstu jopet prezire narod

Vučić: Elita se sladostrasno bavi diplomama, a mi "krezuba stoka"

mora da je gledao poslednji Utisak, perifernim vidom :lol:

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 10:30 am

Agencija BIRODI obavi telefonsku anketu na uzorku od 1000+ ljudi, i sad ispade da je ovo istraživanje "fašističko" (po Martinoviću)
Valjda je i Vučić napisao tekst u Politici iziritiran rezultatima ankete po kojoj su "Među glasačima SNS najbrojniji stariji od 65 godina i siromašniji"
http://rs.n1info.com/Vesti/a498302/Istr ... i-SNS.html
Stariji i siromašniji građani, nižeg i srednjeg obrazovanja, najbrojniji su među glasačima Srpske napredne stranke (SNS), rezultati su istraživanja koje je sproveo Biro za društvena istraživanja (BIRODI).
Istraživanje koje je BIRODI sproveo u aprilu i nakon majskih praznika, pokazuje da su to ujedno i "najverniji gledaoci televizija Pink i Hepi"
, prenosi Danas.

Od ukupnog broja ispitanika, njih 1.006, podršku SNS-u pruža 35,4 odsto ispitanika, posle njih najbrojniji su oni koji neće glasati, njih 19,2 odsto, dok Savez za Srbiju uživa podršku 10,6 odsto ispitanih.

Među onima koji podržavaju SNS i Aleksandra Vučića, 58,7 odsto njih je starije od 65 godina, dok 32,6 odsto onih koji toj stranci pružaju podršku imaju između 18 i 29 godina.

Najviše glasača SNS uživa u istočnoj i južnoj Srbiji, a najmanje u Beogradu, pokazali su rezultati do kojih je došao BIRODI.
Reagovanje direktora ovog biroa: Gavrilović: Nekoga je, očigledno, zabolelo istraživanje o tome ko glasa za SNS
Martinović je tražio da tužilaštvo reaguje zbog podataka koje je objavio BIRODI da su glasači SNS stariji građani i slabo obrazovani i ocenio da je to "opasna pojava i da "ima elemenata krivičnog dela".
!!!!!!!!

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Thu Jul 11, 2019 12:48 pm

36,2% 18-29 godina je više nego kompletno biračko tijelo SzP

Inače, ista priča s procentima tries godina

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 1:03 pm

Ma procenti i nisu iznenađenje nego vidiš ti kako SNS reaguje - totalna inverzija stvarnosti: istraživanje krivično delo (???!!!) a falsifikovanje diploma i doktorata, eto, nije. Strašno, strašno kako se ponašaju.
I onda ti čitavih 20% NE glasa, jer njih još niko nije ubedio da postoji opcija vredna njihovog glasa i ne misle da nešto mora da se menja. Aupm.

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Thu Jul 11, 2019 3:02 pm

Ako Birodi tvrdi da više mladih i obrazovanih glasa opoziciju onda Birodi laže. Dal to ima elemente krivičnog djela pojma nemam, ali brate trideset godina ovo oni pričaju a bilo je i prije trideset godina netačno.

Baš žalosna ova opozicija, jbt ja da sam diktator postavio bih lažne opozicionare samo da pričaju o diplomama i kanalizaciji.

Ozbiljno, dotle došlo da se zapitam. Tako je Mubarak sam sebi postavljao političke protivnike

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Thu Jul 11, 2019 3:14 pm

Inače, oni koji su akreditovali megatrend sad ga kritikuju što je izdavao diplome. Pa da čoek poludi

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 3:35 pm

Pizzobatto wrote: Ako Birodi tvrdi da više mladih i obrazovanih glasa opoziciju onda Birodi laže.
Tvrdi ono što piše u izveštaju, a nigde ne piše da više mladih i obrazovanih glasa opoziciju. Koliko sam shvatila fokus je bio na biračkom telu SNS-a
Čakšaviše bih se kladila da su takvi većinski u ovih 20% belih listića tj neglasača, ako već nisu zapalili u inostranstvo.

uostalom, zašto kažeš da je to laž? (ovo iz citiranog posta) Otkud ti to?

Truman

Mali Alek

Post by Truman » Thu Jul 11, 2019 7:02 pm

Да, одлив младих је тренутно можда и највећи проблем опозиције. Ти који су на ( привременом ) раду у иностранству неће се цимати до куће или најближе амбасаде да гласају.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 7:17 pm

Neće da se iscimaju ni ovi što žive u Srbiji...200 m do glasačkog mesta.
Glasam od svoje 18., to je baš dosta godina staža.
Čak sam glasala na poslednja 2 izbora. Prvi put u Pah-ri, drugi put BG, zgodno se zatekla tu na dan izbora :mrgreen:

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Thu Jul 11, 2019 8:30 pm

ne kontam pitanje za Birodi. Ono što je N1 napisao je tipičan spin, jer se sugeriše da je SNS nekakva stranka starih a ono SNS ima bukvalno polovinu osoba 18-29 godina

Meni realno nebitno, samo ovo su spinovi i ne vode ničemu

uzgred, ljudi 65+ ima 1.250.000 u Srbiji, a ljudi 30-65 ima 3.5 miliona

dakle, o čemu pričamo, srednje godine će uvijek nadvladati 65+ ako hoće

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 9:04 pm

Ali kako to? Malo preko 35% glasača SNS, od toga 58 % starih, 32% mladih. Koliko je to procenata ukupnog biračkog tela koje otpada na mlade SNS birače, i koliko procenata imaju drugi (szs i apstinenti)
Svakako ova druga grupacija ima 30% što je više od procentualnog udela mladih (obrazovanih? teško da su svi) koji glasaju za SNS
Šta to N1 tačno spinuje?

Edit ovo sve uzimajući u obzir uzorak i rezultate BIRODI istraživanja
Bila je priča da je za SNS glasalo 25% od ukupno izašlih birača na prethodnim izborima.

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Thu Jul 11, 2019 9:40 pm

misliš od ukupnog broja birača, al to je normalno, pa Makron je dobio još manje

to je već poseban problem s današnjim državama, mislim da je Makron dobio 19% i eno ga fura da je precednik svih građana

Spin je višestruk, pa 58% od svih 65+ ljudi je 650.000 a 32% od 18-29 je 450.000

to ofrlje govorim, a za obrazovane znam pouzdano da je opozicija lagala devedesetih, o tome je Vladimir Goati pisao. Besmisleno je pričati da neki DS ima 20% obrazovanog članstva a SPS recimo 5% devedesetih, kada je DS imao 50.000 članova a SPS 500.000.

Dakle, DS 20% je 10.000 a SPS 5% je 25.000 stručnjaka

nači, spin je prvenstveno manipulacija matematikom. Hajde da kažu ono da je tih 25.000 nestručno, falsifikovalo diplome itd ali oni se busaju u prsa procentima jer imaju 20% a SPS 5%

i bukvalno 30 godina kasnije pričaju isto, odo bre da spavam, realno mi je žao što je opozicija u svom danu mrmota 3 decenije

pa samo pogledaj da ona osoba koja danas ima 65 imala je 35 ljeta 1990. godine i tada je opozicija tvrdila da je to njihov mladi glas, onaj student koji je demonstrirao 1996. sada ima 45 minimum a realno i 55 kako su tada studirali, šta su ti ljudi danas pa da ih opozicija kudi tako, zar nisu oni glasali za DOS 12 godina, odakle Tadiću milioni glasova (dobijao je više od Vučića pa samim tim i više penzionera od Vučića), pa stvarno oni su prsli totalno, misim prso je i Vučić al može mu se, meni je ovo mrmotanje neoprostivo, ta priča da njih neki starci ugrožavaju a ti ljudi su im 9. mart napravili, pogurali 5. oktobar, pa ko je ako ne oni koji danas imaju tih 65 godina

mislim, ovo je spin jer je totalno izvađeno iz konteksta i praktično diskriminiše te ljude jer danas ne glasaju za njih

moraju iz temelja da se mijenjaju

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 9:49 pm

Nisu 65+ izneli 5.10., malo mlađi ali ok.
Svakako je problem dvostruk: stariji su uvek za poziciju, kakva god bila, mlađu i u snazi trenutno imaju prevelike prohteve, birkaju, kukaju, čekaju mesiju a ne glasaju na izborima. Ovo drugo mi je čak srž problema. Jer su to ljudi u snazi i neke ekonomske moći, videli i demokrate i ovo sad, znači 30-45 i nema boga da ih možeš ubediti da glasaju jer nam je to nacionalni križ, da biramo manje zlo...a oni čekaju Godoa.

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Thu Jul 11, 2019 9:51 pm

To jest Bato (scorpio speaking now!) ako se nas dvoje možemo složiti da je SNS veće zlo. Nadam se...uvek se nadam.

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Fri Jul 12, 2019 9:40 am

i SNS je bio manje zlo 2012. Ja se uopšte ne slažem da treba birati po tom principu

znam samo da je besmisleno diskriminisati ljude koji glasaju a da niko nije ni ispitao zašto glasaju

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Fri Jul 12, 2019 11:15 am

Pizzobatto wrote: i SNS je bio manje zlo 2012
Kako za koga, meni nisu, i ispostavilo se da sam bila u pravu.
Ne zato što sam mnogo politički mudra, nego bivši radikali, jelte. :confusion-shrug:

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Fri Jul 12, 2019 12:31 pm

Dybuk wrote:
Fri Jul 12, 2019 11:15 am
Kako za koga
za dva miliona ljudi koji i dalje glasaju za njih?

Dybuk

Mali Alek

Post by Dybuk » Fri Jul 12, 2019 12:47 pm

Baš 2 miliona? Nešto mi to zvuči previše :x
Neka bude i tako, kad je srpski narod znao šta je za njega najbolje? Zato Vučić zna, nastaviće da se useravaju u sve živo, pa ko pretekne.

Dva fina teksta u Pečaniku

https://pescanik.net/mrzilacka-ekstaza- ... edsednika/

https://pescanik.net/aleksandar-vucic-l ... -krezubih/

Pizzobatto

Mali Alek

Post by Pizzobatto » Fri Jul 12, 2019 2:33 pm

Vučić jeste lažni zaštitnik krezubih, tu nema spora, al ko mu kaže. To je čitav problem.

https://pescanik.net/toma-piketic-i-druge-bajke/

mene iskreno zanima zašto ljudi glasaju tako kako glasaju i do sada sam najčešće čuo vrlo jadan odgovor, i poguban upravo za opoziciju: ljudi koji do 2012. nisu imali posla ili su primali 15.000 dinara, bukvalno 15 soma, sada imaju 25 soma i ljube Vučića u dupe. Njima je to bogatstvo, uz neku bašticu koju obrađuju skrpe se.

To je žalosno, očigledno. Ali nije tek Vučićeva sramota.

Dok se to ne adresira, a kao što vidimo Mijat to zasigurno ne adresira jer on se Piketiju protivi, stvari će se teško mijenjati.

U ovom trenutku ne postoji pro-piketi političar u Srbiji.

Post Reply