Краљ

žanrovska književnost i beletristika

Moderator: Truman

Peca

Re: Краљ

Post by Peca » Fri Mar 01, 2019 6:43 pm

Nema na čemu. Ako nekome još treba nek se javi.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truman

Краљ

Post by Truman » Fri Mar 01, 2019 10:35 pm

Е ај пошаљи и мени! И реци шта још имаш од добрих хорор ствари...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Peca

Post by Peca » Fri Mar 01, 2019 11:59 pm

Poslaću ti, samo mi šibni u pm mail adresu. Slao si mi one programčiće ali ne mogu da te nađem u imeniku. Nemam ništa u telefonu osim ovog kinga i vrbe od Blekvuda, to sam sad počeo da čitam. Imao sam gomilu nekih knjiga ali mi je taj hdd na izdisaju, pa sam ga isključio. Ako ti treba nešto konkretno mogu da probam da ti iskopam.

Dybuk

Краљ

Post by Dybuk » Mon Mar 18, 2019 12:01 pm

Truman i ja istim tempom čitamo Groblje Kućnih Ljubimaca, izgleda :D

Prešla sam pola, i stvarno je odlično, što kažu page turner. Stari Džad ubedljivo najbolje izgrađen lik u priči, doktor i njegova porodica generalno blazirani.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Truman

Краљ

Post by Truman » Mon Mar 18, 2019 2:59 pm

О-па! Решила и ти да се латиш књиге. Лепо, драго ми је да си се мало одвојила од филмова који по мом мишљењу када је реч о овом жанру стоје барем два степеника испод књижевних дела.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truman

Краљ

Post by Truman » Fri Mar 22, 2019 2:58 pm

Стивене Кинже, након овог романа скочио си за две лествице код мене као књижевник!
Sri Ramana

Dybuk

Краљ

Post by Dybuk » Tue Apr 09, 2019 11:46 am

Ostalo mi je nekih 50-60 strana GrobJa kućnih ljubimaca; završno poglavlje "Mikmačko groblje" je mnogo uzbudljivije od ostatka, jer se tu dešava ril dil. Veoma slikovito pripovedanje, potpuno prenese čitaoca u prostor koji se opisuje, te psihološku torturu koju prolaze junaci priče.
Čak iako sam pogledala film, te znam kako se sve odvija i završava, knjiga uspeva da bude napeta. Verujem da je roditeljima, posebno male dece, cela tragedija na ivici nepodnošljivosti, no i ja sam se povremeno upitala šta bih uradila na Luisovom mestu, nedobog.

digresija na ivici oftopika; u nekom od diskusija na fb videh da je osoba dala svom sinu ime Gejdž inspirisana knjigom, koliko morbidan moraš da budeš... :x ili, pak, potpuno nesujeveran.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Peca

Post by Peca » Tue Apr 09, 2019 3:44 pm

Moj mlađi sin je Gejdžovih godina, i baš iz tog razloga mi je bilo skoro pa nepodnošljivo da čitam iz cuga, pravio sam dosta pauza. Odlična je to knjiga, neću da čitam više ništa od Kinga da ne kvarim

Dybuk

Краљ

Post by Dybuk » Sun Apr 14, 2019 10:08 am

Konačno završila Groblje. Gejdž, little shit :x
I u filmu je uradio sve iz knjige ali nekako su ga prikazali beslovesnog sa onim kikotom, knjiga više elaborira, ukazuje na posednuće Vendigom, a mali priča kao Regan u Exorcistu :mrgreen:

E, sad sam spremna za rimejk.

Truman

Краљ

Post by Truman » Sun Apr 14, 2019 1:35 pm

Римејк има неке измене. Пиши да ли ти се свидело кад га погледаш.
Sri Ramana

Dybuk

Краљ

Post by Dybuk » Sun Apr 14, 2019 6:33 pm

Truman wrote:
Sun Apr 14, 2019 1:35 pm
Римејк има неке измене. Пиши да ли ти се свидело кад га погледаш.
Naravno :)

videlo se još na trejleru da su izmenili neke stvari.

ex pistol

Краљ

Post by ex pistol » Sun Apr 14, 2019 11:39 pm

Peca wrote:
Tue Apr 09, 2019 3:44 pm
Moj mlađi sin je Gejdžovih godina,
Isti slučaj, moj klinjo bio tog uzrasta kad sam čitao, jezivo.
Ako ništa drugo, od tada je prelazak ulice sa detetom i podučavanje istog dobio sasvim drugu dimenziju.

Post Reply