Koreanci zaslužuju posebnu temu

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Beonegro » Fri May 03, 2019 2:18 pm

Pa 2016. je bio i train to Busan :P

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Pizzobatto » Fri May 03, 2019 3:28 pm

I am Hero :mrgreen:

ipak je Wailingov zombi najbolji :eusa-whistle:

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by ex pistol » Fri May 03, 2019 11:00 pm

Nae-ga sal-in-beom-i-da (Ispovesti ubice) (2012)
Image
https://www.imdb.com/title/tt2468774/?ref_=tt_rec_tti
Serijski ubica najavljuje izdavanje svojih pisanih memoara 15 god od poslednjeg ubistva, caka je u tome da postoji zakon da zločin zastareva nakon tog perioda pa će se tada i otkriti svima. Sjajna ideja, blesavo onako kako samo Korejanci znaju, problem je što film levitira, čas te vuče na komediju čas na čistokrvni triler pa malo ne znaš gde biju ali svideo mi se.


Salinjaui gieokbeob (Sećanja jednog ubice) (2017)
Image
https://www.imdb.com/title/tt5729348/
Luckasto kao i ovaj gore ali malo ozbiljniji ton prisutan. Ovde imamo omatorelog serijskog ubicu sa Alchajmerom i čestim gubicima pamćenja koji sumnja da je novi dečko njegove ćerke (inače pandur) serijski ubica koji vršlja po gradu.

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Beonegro » Sat May 04, 2019 8:11 am

Fala!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Sun May 05, 2019 10:40 am

Skinula oba, pa ćemo da vidimo. Hvala, ex pistole.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Tue May 07, 2019 8:12 pm

ex pistol wrote: Serijski ubica najavljuje izdavanje svojih pisanih memoara 15 god od poslednjeg ubistva, caka je u tome da postoji zakon da zločin zastareva nakon tog perioda pa će se tada i otkriti svima.
Neverovatno da takav zločin zastareva uopšte, ali dobro. Još neverovatnije je da sam ja ovaj fim gledala (ili bar počela da gledam) pa zaboravila ali ajd' sad, gledam izprave :x :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Tue May 07, 2019 8:55 pm

Kolika tvistova u ovim filmu, bokte!
Najinteresantniji deo je ipak društvena kritika, gde serijski ubica postaje medijska zvezda i pravi selebriti posle svoje knjige. Pomaže što je lep, naravno.
Setih se Isei Sagave, japanskog kanibala koji je 80tih ubio i pojeo jednu Holanđanku u Parizu i završio kao omanji selebriti u svojoj zemlji.
Ne da zapadne ubice ne postaju predmet interesovanja i katkad obožavanja, ali ovo mora da je neki azijski trip.
Ili naša (medijska) budućnost, što na koncu nije teško zamisliti, jer smo kao civilizacija vrlo blizu ovoj vrsti dekadencije.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by ex pistol » Wed May 08, 2019 11:56 pm

Ma to za zakon su sigurno izmislili ali ono, gledaš film i razmišljaš koliko su ludi možda je i istina. Gledao sam dok o ovom Sagavi, Sin Abraxas preporučivao.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Fri May 10, 2019 9:36 pm

ex pistol wrote: Salinjaui gieokbeob (Sećanja jednog ubice)
WTF, koliko su puta pretumbali sled događaja i pravili preokret u filmu???? Ludilo
Bolji mi je of Confession, ali stvarno je moglo sa manje tvistova :D
A vidi, i ovde pominju zastarevanje ubistva, izgleda je ril dil (mrzi me da guglam)
Dodala bih da nepotrebno komplikuju sa mnogo likova i preokreta, ok ovde je dobar deo toga u službi demencije glavnog lika, ali mnogo je brate.
I dalje smatram da - što se rivendž trilera i ovih krimi filmova tiče, samo štancuju u poslednje vreme. Možda je to bolje od američke ponude, ali toliko su visoko postavili lestvicu krajem prošle i početkom ove decenije, da sve kasnije izgleda pomalo repetitivno i nedoraslo glori danima kinematografije.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Sun May 12, 2019 10:22 am

Evo izašao neki novi iz Koreje, izgleda kao more of the same

The.Witness.2018.KOREAN.720p.BluRay.H264.AAC-VXT

https://www.imdb.com/title/tt8865562/
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Mon May 13, 2019 10:58 am

Ispade The Witness bolji nego što sam očekivala. Uživala sam u njemu više negu u prethodna dva, gore pomenuta filma, a mogu reći i da sam se uživela.
Radnja je dosta linearna, nema previše likova i obrta, policija je kudikamo ozbiljnija, čak imamo sposobnog detektiva koji rešava slučaj.
Ovo, naravno, nije I Saw The Devil niti Chaser koji ostaju vrh žanra, ali ima tenzije, napetosti, ubica je zlokoban, hladnokrvan i motivisan, a ima i kvalitetne makljaže. Relativno straight forward ali jako efektan triler koji ne zazire od krvi i nasilja.
Vreme se ne gubi na komplikacije i lutanja, sve vrlo konkretno i jasno, uz prevladavajući komentar na konto otuđenja i socijalne dinamike ljudi iz gradova. Jaka sedmica, možda čak i stidljiva osmica od mene.
I live in the weak and the wounded, Doc

Ispettore Morosini
Posts: 54
Joined: Tue Dec 26, 2017 7:11 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Ispettore Morosini » Mon May 13, 2019 7:49 pm

Погледао сам својевремено без превода филм 휴일 сиротог 이만희 јер ме је привукла визуелна привлачност ове интимне драме у синемаскопу. То је било непотребно јер је филм расположив на Јутјубу са енглеским поднатписима и у високој дефиницији слике
https://www.youtube.com/watch?v=MUKS5VWgWXc&t=91s

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by ex pistol » Tue May 14, 2019 12:26 am

Kupljeno, ovo će možda biti prvi film ikad koji ću pogledati na jutubu, je li nema drugde?
I što je bio zabranjen?

A ovo Dybuk što kažeš za one tvistove, ja to volim ali baš ga preteraše. Fazon par meseci posle gledanja nisam zaista siguran kako se završio sve mi se izmešalo...

Ispettore Morosini
Posts: 54
Joined: Tue Dec 26, 2017 7:11 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Ispettore Morosini » Tue May 14, 2019 10:10 pm

ex pistol wrote: Kupljeno, ovo će možda biti prvi film ikad koji ću pogledati na jutubu, je li nema drugde?
I što je bio zabranjen?
Може и да се преуземе помоћу неког програма, рецимо 4K Video Downloader. На KG и Avistaz га има само у SD, на asiancinema.me га нема уопште. Филм је изашао у Blu-ray формату у едицији најбољих корејских филмова које издаје Корејски филмски архив па ће бити евентуално на ADC ако тракер икад поново проради.
Цензури је крај био сувише горак па су тражили измену коју редитељ није прихватио и филм је био бункерисан више од 30 година.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Sun May 26, 2019 1:08 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Wed Jul 03, 2019 10:41 am

Ovo je rekord, VEĆ se planira rimejk (gorepomenutog) Parasite koji još uvek nije izašao??? :? :shock:

English-Language Remake of Bong Joon-ho’s ‘Parasite’ Already Being Talked About
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Wed Aug 28, 2019 9:32 pm

Parasite (2019) Baš ne mogu da kažem da me je film oduvao. Štaviše, bio mi je već dosadan u drugom satu. Mislim da su braća Korejci sigurno imali boljih filmova do sad, ali publika i kritičari valjda tek sada primećuju njihov kinematografski potencijal, da ne kažem genij. Ipak, u Parazitu, koliko god bio solidan, a jeste - ne vidim nikakvo čudo. :confusion-shrug:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Fri Nov 08, 2019 6:48 pm

Dobro, jel neko oduševljen Parazitom?
Hejluju ga brate kao sekond kaming, ko da 1 korejski film nisu pogledali u životu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by NGboo » Fri Nov 08, 2019 6:59 pm

Ni meni Parazit nije nikakvo otkrovenje - štaviše, Bonga smatram jednim od najprecenjenijih reditelja danas. Dobar je kao zanatlija, i to je to.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Koreanci zaslužuju posebnu temu

Post by Dybuk » Fri Nov 08, 2019 8:21 pm

Memories of Murder i Mother su fantastični. Snowpiercer i Host dobri.
Sad gledam filmografiju, valjda je moja sposobnost da zapamtim ime nekog korejskog reditelja vrlo ograničena, Kim Ki Duk i to je to :mrgreen:
Nekako mi cela ova priča i socijalna satira nije bila efektna kao milionima drugih ljudi.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply