I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Feb 27, 2020 8:59 am

Odlična recenzija! :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 27, 2020 2:26 pm

Saglasna sa NGboo-om, pročitala bez preskakanja. 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Thu Feb 27, 2020 2:51 pm

:obscene-drinkingcheers: :oops:

Ja sam solidno zadovoljan kako je ispalo, mada sam hteo da tekst ovog puta bude kraći, pa nisam pomenuo neke stvari koje je možda trebalo. Ali dobro, biće (još) bolje :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Feb 28, 2020 9:49 pm

Synonymes Yoav je mladi Izraelac koji ima krizu identiteta, želi da zaboravi svoj jezik i poreklo, te odlazi u Pariz sa namerom da postane Francuz.
Ovo je, što bi se reklo, pretenciozan film, Yoav je sve vreme na autopilotu, sreće ljude i stvari mu se dešavaju bez mnogo otpora s njegove strane. Naracija je relativno nelinearna i stil povremeno dokumentaristički (a la pokret 'Dogma'), neke scene snimljene ručnom kamerom.
Film je dobio veoma negativne kritike korisnika Imdb-a, razlog je verovatno što ni Jevreji u egzilu, ali ni Francuzi nisu oslikani povoljno. Naprotiv. Plus to umetničarenje, dakako :D
Meni je bio zanimljiv iz ličnih razloga, naime ispod fasade republike koja sve tretira jednako i uljudnih građana spremnih da pomognu...krije se licemerje i hladan, prikriven osećaj superiornosti nad ne-Francuzima :) Što će Yoav i sam ubrzo shvatiti.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 28, 2020 10:46 pm

Padre padrone (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0076517/
pravi naturalistički film o teškom životu jednog pastira koji je i fakultet uspeo da završi. S vremena na vreme volim pogledati ovakve autentične stvari, pravi opozit današnjim produkcijama. Kom bi recimo reditelju danas palo na pamet da snimi scene gde dok pastir muze kozu ona ispusti brabonjke u mleko.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Feb 28, 2020 11:11 pm

Truman wrote: Kom bi recimo reditelju danas palo na pamet da snimi scene gde dok pastir muze kozu ona ispusti brabonjke u mleko
Retko kome, fala filmu :mrgreen:
Koliko su meni talijanski filmovi osim horora i giallo :sleeping-sleeping:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4461
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 28, 2020 11:32 pm

Италијански филмови су сјајни. Буквално у сваком жанру, од озбиљне драме до Тинта Браса.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Mar 02, 2020 10:55 am

Divino Amor - vizuelno atraktivna, festival-friendly satira teokratske države, tj. 'sex, rave & Jesus' verzije Brazila u bliskoj budućnosti. Voleo bih da reditelj iskoristi svoj raskošan talenat za nešto još smelije od ovog... (6+/10)

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Mon Mar 02, 2020 11:40 am

mmmm izgleda zanimljivo

bot mi at teokratija

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Mar 02, 2020 11:42 am

Čim sam videla da Vojnov hvali Guns Akimbo znala sam da mi se neće svideti :mrgreen:
Nije ovo za mene, moderni spin na distopijsku igru preživljavanja, zna se da ja ne volim glorifikaciju nasilja :lol:
Naravno, ima simpa stvari, npr onaj beskućnik i Redklif kojeg često mešam sa Ilajdžom Vudom (Redklif=engleski Ilajdža) su kul. Šareno, brzo i dimanično snimljeno. Dobra je i Samara, ali ukupno nije moja šoljica čaja, ne bih puno propustila da nisam pogledala 6/10
Mislim da će ljudima sa iskustvom video igrica i generalno ljubiteljma ovakve eksploatacije film više prijati.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Mar 02, 2020 3:16 pm

^ Da, to sam skroz zaboravio da spomenem, valjda zato što mi ta "videoigričasta" estetika nije zasmetala... A nije mi zasmetala čak ni kontroverza oko rediteljevog cyberbullying-a za koju sam saznao nakon gledanja filma. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Mar 02, 2020 3:19 pm

NGboo wrote: A nije mi zasmetala čak ni kontroverza oko rediteljevog cyberbullying-a za koju sam saznao nakon gledanja filma.
To tek nije bitno...baš sam pre neki dan videla.
Znači, tebi je dobar? Kako si ga ocenio?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Mon Mar 02, 2020 8:30 pm

Motherless Brooklyn... Meni je bio sasvim solidan. Svideo mi se Ed Norton u neoubicajenoj glavnoj ulozi za ovaj zanr, bio mi je simpatican i zabavan, a i ostatak glumacke ekipe je mnogo doprineo pozitivnom utisku (posebno Alek Boldvin i Brus Vilis, koji mi nazalost poslednjih nekoliko godina deluje kao da otaljava svoje uloge, bez mnogo energije). Zaplet - nista nevidjeno, ali bilo je interesantnih detalja. Od losih stvari izdvojio bih predugo trajanje, donekle konfuzno pripovedanje (sto je mozda i do mene), i neke neuverljive postupke likova (recimo, lik Vilema Dafoa mi je bio prilicno nejasan).

The Laundromat... Film Stivena Soderberga, koji uvek isporuci nesto makar pristojno i gledljivo. Takav je i ovaj film o pranju novca putem offshore kompanija. Posto ja ne znam mnogo toga o ovoj temi bilo mi je zanimljivo, film je onako "playful" i ima dobru glumacku ekipu (Meril Strip, Geri Oldmen, Antonio Banderas). S druge strane, radjen je za Netflix i vise deluje kao TV film, a uz to je previse didakticki i bez jasnog fokusa.

Obecao sam i malo opsirniji utisak o Nightingale. Od ova tri najvise mi se dopao, a posebno izgled filma, snimci prirode i celokupni old-school look. U principu sam veliki fan osvetnickih filmova, ali ovde mi se nije dopalo to sto je negativac prikazan "crno-belo", on je jednostavno pokvaren do koske i to je sve, nema neke dubine. Ovo mi, pretpostavljam, ne bi bio problem da je film uradjen kao eksploatacija i da se junakinja krvnicki sveti zlotvorima nakon sto oni zgrese nad njom, ali rediteljka je izabrala drugaciji pristup. Od pozitivnih stvari, drago mi je sto sam se malo upoznao sa, pretpostavljam istorijski verodostojnom situacijom u Australiji tog perioda. U svakom slucaju, hvala Dybuk za preporuku :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Mar 02, 2020 9:34 pm

Nema na čemu, zadovoljstvo mi je. :)
Pogledaj negde ovaj Guns Akimbo, kapiram da bi ti fino legao.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Mon Mar 02, 2020 9:46 pm

Hoću, hoću, meni već to neko vreme deluje kao za moj ukus, a još ga je Cripple nahvalio ;)))

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Mar 03, 2020 9:52 am

Dybuk wrote: Znači, tebi je dobar? Kako si ga ocenio?
Jednom ocenom više od tebe... :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 03, 2020 2:27 pm

The Forgiven pogledah kasno sinoć neku relativno muljavu kopiju na strimu. Bez obzira na jaku temu (Aparthejd i rasizam, dani teškog pomirenja u periodu nakon njegovog sloma) i jake glumce - Forest Vitaker i Erik Bana kao suprotstavljeni likovi i simboli južnoafričkog aparthejda; ovo nije dobro režiran i upečatljiv film. Likovi su dosta suvi, pa čak i surova zatvorska svakodnevica nije opisana dovoljno smelo i mišićavo.
U suštini, računalo se da će sama teška tema i glumci biti dovoljni da iznesu film, bez prevelikih intervencija (inače iskusnog) reditelja i ekipe filma. Gledati samo zbog navedenih aduta, ali može i da se preskoči.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Mar 05, 2020 10:44 am

Diner - visokokalorični slatkiš za oko posle kojeg bi trebalo otići bar na jednodnevnu filmsku dijetu. :D (9-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Mar 05, 2020 1:30 pm

Sjajan rivju, gotovo da si me ubedio da pogledam :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Mar 05, 2020 1:57 pm

Dybuk wrote: Sjajan rivju, gotovo da si me ubedio da pogledam
Hvala!
Zaboravio sam da spomenem da su mi (nepuna) 2 sata brzo proletela. Ne znam koliko voliš Mikeov opus, pošto je ovaj film manje-više "girl empowered" varijanta nekog njegovog filma sa jakuzama. :D

Post Reply