I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 07, 2024 1:31 am

The Independent
https://www.imdb.com/title/tt3416670/?r ... mg_t_7_act
Ako volite političke drame go for it. Nezavisni kandidat (John Cena ovde glumi sebe tako da je podnošljiv pošto mu uloga političara leži) se uspešno probija, između ostalog zahvaljujući i novinarskom tekstu glavne junakinje (atraktivna i fokusirana afro-britanska glumica Jodie Turner-Smith). Ali ne lezi vraže, nakon toga otkriva da naš nezavisni kandidat možda i nije tako čist. Od mene sedmica, iako me metacritic i prosečan rejting nizak.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 07, 2024 10:17 pm

Hero (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0299977/

Još jedan izvanredan film Jeta Lija koji se odvija u davnoj prošlosti. Ovde imam priču o borcu koji je ubio tri druge ubice koji predstavljaju opasnost za kralja, ali priča je kompleksnija i ide u više koloseka pa je teško pohvatati šta se zaista desilo a šta ne.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 08, 2024 12:44 am

All the Old Knives
https://www.imdb.com/title/tt3706352/
Špijunski triler sa jako dobrom (i tužnom) pričom.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Jan 08, 2024 9:19 pm

Society of the Snow (2024) Njetfljiks
Istinita priča o urugvajskom ragbi timu čiji se avion srušio u snežnim Andima. A zima sve žešća.
Odlično urađen film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 08, 2024 11:27 pm

Promising Young Woman
https://www.imdb.com/title/tt9620292/
Za razliku od svoje britanske preteče iz devedesetih (svojevremeno me je neko na sagiti podsećao na naslov) koja je dosta krvavija, žanrovski definisanija i konzistentnija ovo je jedan navučen, plitak i dosta usiljen feministički film. Mi sad treba da poverujemo da se grupa studenata medicine iživljavala na studentkinji tokom žurke. Studenti medicine su inače poznati po tome. I takođe teba da poverujemo da su svi muškarci svinje uključujući i Mr NiceGuya kog je srela nakon puno godina a koji je zapravo bio deo ganga koji joj je silovao drugaricu.
Previsoka ocena na imdbu za ovako nešto. Od mene šestica više zbog produkcije i režije.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Jan 08, 2024 11:56 pm

Da, treba da poverujete. Zašto ne bi, jer ste se pokazali tako sjajni sa desetinama femicida za nekoliko meseci?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 09, 2024 12:03 am

U svakom slučaju film nije realan, trebalo je da smakne silovatelje, umesto da ih "nauči pameti".
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 09, 2024 10:29 am

Film je besmislen jer sve muskarce predstavlja kao silovatelje i svinje. A taj gde ubija napasnike je ona britanska verzija, i ta verzija deluje dosta ubedljivije. Ovaj je samo los feminizam.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 09, 2024 12:41 pm

Da, da #notallmen, shvatila sam :roll:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 09, 2024 12:47 pm

Takodje, film nije o femicidu koji si gore spomenula vec o seksualnom nasilju. Ispadose svi muskarci svinje (a posebno studenti medicine!). Sve u svemu, besmislen ali lepo upakovan i odglumljen film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 10, 2024 2:00 am

Robin Roberts Presents: Mahalia
https://www.imdb.com/title/tt13942226/

Klasičan televizijski film o životu najveće gospel pevačice ikad Mahaile Jackson. Prošle godine sam malo intenzivnije slušao gospel, i ona je bila prva na listi. Lep period biopic sa tadašnjim odevanjem, automibilima i svi. Sviđa mi se ta estetika. Priča je standardna. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Jan 10, 2024 5:42 pm

Society of the Snow (2024) U oktobru 1972, avion sa urugvajskim ragbistima se srušio u snežnim Andima.
Ovo je istinita priča o preživljavanju, vrv i najpoznatija svoje vrste.
Dobro su Španjolci opravili film, što se ovog žanra tiče, jedan veoma solidan uradak.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Jan 11, 2024 2:14 am

Hail, Caesar!
https://www.imdb.com/title/tt0475290/

Volim filmove o holivudskim producentima, posebno ako se dešavaju u zlatno doba holivuda. Ovde glavni protagonista ima jednu moralnu dilemu i na kraju je rešava onako kako treba, kako bi hrist to želeo. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jan 13, 2024 1:17 am

Living
https://www.imdb.com/title/tt9051908/
Lepo stilizovana drama o uštogljenom britanskom birokrati koji saznaje tešku vest o svom zdravstvenom stanju. Tada reši da proživi što smislenije može. Dobio sam što sam i očekivao, i zadovoljan sam. Podseti me Bill Nighy na svoje postojanje. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sat Jan 13, 2024 12:50 pm

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person - simpatična romantična komedija / drama o odrastanju sa tinejdžerkom vampiricom koja ne želi da ubija ljude da bi se hranila. Moglo je to i vickastije i smelije, ali nije loše ni ovakvo kakvo je... (6+/10)

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jan 13, 2024 7:37 pm

Monkey Business
https://www.imdb.com/title/tt0044916/
U poslednje vreme mi je fokus na novim filmovima pa skoknuh malo do kinoteke da odgledam ovu čuvenu komediju Howarda Hawksa sa Cary Grantom, Ginger Rogers i Marilyn Monroe. Rasejani hemičar istražuje formulu koja treba da bude eliksir mladosti tako što eksperimentiše na majmunima. Nevolja kreće kad krene da je isprobava na sebi. Sjajni glumci, vrcavi dijalozi i efektan ending. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 14, 2024 3:50 am

Assassin Club
https://www.imdb.com/title/tt7720142/

Film mi se svideo iako nije baš dobio visoke ocene. Zapletena igra gde profi ubica dobija zadatak shvatajući da je i sam meta. Postoji sedam ubica i svako od njih je meta onim ostalima. Sam Neil i Noomi Rapace su obavili odličan posao, podsetili me na svoje postojanje. Henry Golding je takođe zanimljiva (mešovita) pojava.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 14, 2024 3:56 pm

The Beekeeper
https://www.imdb.com/title/tt15314262/
Sa zadovoljstvom sam odgledao ovaj punokrvni akcijaš sa Jasonom Stathamom. Tema je prilično aktuelna jer se bavi prevarantskim call-centrima (u jednom sam i sam proveo par dana dok nisam zbrisao), ovde je reč o šemi koja vodi do samog vrha. Sam koncept Pčelara mi se jako dopao, kao i fotografija i scene borbi.
Iako je ovo film koji udara na sistem, čast onoga ko je na samom vrhu (da ne otkrivamo ko je Matica pčela) je sačuvan jer ipak je to JU-AS-AJ. Od mene osmica, mada vidim po metascoru i prosečnoj oceni da se nije svima dopalo. Ko ih šiša!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Jan 15, 2024 2:09 pm

SISU Vrhstra, efikasno, preterano, krvavo, ubitačno. Dobra muzika, sve u sat i po. Valja!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4475
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 16, 2024 2:32 am

The High Note
https://www.imdb.com/title/tt9308382/

Pristojna drama o filmskoj zvezdi na zalasku i njenoj mladoj i ambicioznoj asistentkinji. Najbolja stvar kod ovoga filma su karakteri i njihov razvoj. Obe su osobe od krvi i mesa, sa svojim manama i vrlinama koje u procesu izazova uče i razvijaju se i kao osobe i kao profesionalci. Ovo je jedan nepretenciozan film koji pokazuje da Ameri i dalje umeju da prave dobre drame i kada nije reč o ambicioznim projektima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply