I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Fri Mar 27, 2020 6:48 pm

MiB neki najnoviji, dobra postava, dobra režija, baš mi je prijao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Fri Mar 27, 2020 9:33 pm

NGboo wrote: Knives Out - simpatična stilska vežba parodiranja detektivskih filmova. Vidim da je najavljen drugi deo, ali se pitam - čemu? (7/10)
I kod nas se to gledalo sinoć, više nego solidan uradak naročito ako se uporedi sa sličnim pokušajima. Nastavak ima smisla jedino ako Krejg ponovi ulogu ali u potpuno novom slučaju hm :think:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Mar 27, 2020 10:46 pm

^ Pa da, moderni Poaro :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sat Mar 28, 2020 10:16 pm

Krvavi sport Žan Dam Van Kloda u ponoć na Pinku!

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Mar 29, 2020 12:21 am

Одгледах на Синестару Човека који је видео бесконачност. Филм је о генијалном индијском математичару Раманајану или како се већ звао. Класична британска драма, добар филм без превише тензије. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sun Mar 29, 2020 12:29 am

odma poslije Krvavog sporta ide Kiborg s JCVD! Kakva noć, ludilo u nama!

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Mar 29, 2020 12:36 am

JCVD, tu je Van Dam razotkrio svoju dušu!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by tomat » Sun Mar 29, 2020 12:31 pm

pogledao sinoć Dark Waters o aferi sa teflonom i Du Pontom, glumi Mark Rafalo.

vikipedija ga opisuje kao legal thriller, a daleko je to od trilera. nema nikakvog saspensa, tenzije, obrta, ništa, sve ide nekako ravno. mogao je da se od celog događaja napravi fin dokumentarac (možda i postoji, ne znam), ovako ide pravac u zaborav. budžet spucan na, recimo, En Hetavej i Bila Pulmana (mada verovatno ne traže baš previše para ovih dana) za likove koje je mogao da odigra neki glumac pripravnik.

Rafalo je dobar, eto da ne bude baš da je potpuno gubljenje vremena.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Mar 29, 2020 1:06 pm

Meni se svideo, ali da, legal drama ili ekološka drama bi bio bolji opis.
Baš gotivim Pulmana, mada se ovih dana retko pojavljuje i uglavnom mesečari kroz epizodne role, šteta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Mar 30, 2020 1:55 am

The Razor's Edge (1946)
https://www.imdb.com/title/tt0038873/?ref_=nv_sr_srsg_1
Ovo je jedna od najboljih drama koje sam u životu gledao, a nisam neki fan melodrama. Imate moj pečat, jedan od onih filmova koje treba gledati zarad svog duševnog zdravlja. Dybuk, skidaj ga!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Mon Mar 30, 2020 10:11 am

Sleuth (1972). Lorens Olivije i Majkl Kejn u neizvesnoj igri mačke i miša... Olivije je popularni pisac krimića i veliki ljubitelj igara (psiholoških i drugih), koji uvlači Kejna u svoju opasnu igru. Film je zasnovan na predstavi, ceo se dešava u jednoj kući i njenoj okolini. Glumci su odlično izneli svoje uloge, a njihovo konstantno prepucavanje je vrlo dovitljivo i duhovito napisano, uživanje je gledati i slušati ih, i izgrađen je uverljiv, neobičan odnos između dvojice glavnih likova. U crime/mystery zaplet odlično je utkan podtekst o klasnom sukobu (Olivije je bogati, prefinjeni Britanac, a Kejn je vlasnik frizerskih salona i prvo koleno italijanskog imigranta).

Glavna zamerka odnosi se na opštu predvidivost svih od brojnih preokreta... Ne znam, možda '72. ovi preokreti nisu bili toliko očigledni, mada ne verujem. Takođe, sa trajanjem od skoro dva i po sata, film postaje pomalo monoton, što je opet povezano sa neupečatljivim preokretima. No, to na stranu, vrlo dobar film.


Onda sam pogledao rimejk iz 2007. Opet Majkl Kejn, u ulozi koja je u izvornoj filmskoj verziji pripadala Olivijeu, a njegov takmac u ovoj verziji je Džud Lou. Očekivano lošiji film, ali nisam očekivao da bude baš ovoliko lošiji. Prvo, Lou nije ni za prineti Kejnu iz '72, ne samo što ni približno nema takvu harizmu, nego su mu i replike daleko manje dovitljive (to važi generalno za čitav rimejk, ali se baš bolno primećuje kod Louovog lika). Film je nekih sat vremena kraći; možda je delimično zbog toga odnos između likova potpuno neubedljiv. Samo u poslednjih pola sata ima bitnih izmena u odnosu na prvi film (ako ne računamo to što je daleko hladniji i potpuno operisan od šarma), pa sam se pitao koja je bila svrha snimanja ovog filma (sem novca). Ali, i izmene u poslednjih pola sata su baš, baš bezveze. Meh.

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Mar 30, 2020 1:07 pm

Одличан Детектив, гледах га пре можда 7-8 месеци. Мени заплет није био предвидљив.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue Mar 31, 2020 11:32 am

@Truman
► Show Spoiler

The Last of Sheila (1973). Godinu dana nakon smrti svoje žene Šile, playful filmski producent, koga tumači Džejms Koburn, poziva šestoro svojih prijatelja (svi rade u filmskoj industriji) na krstarenje Mediteranom. Svo šestoro bili su prisutni na žurci, sudbonosne večeri kada je Šila preminula...

Šta reći sem, impresivno skockana i prezentovana misterija. Tempo je brz, gledaoci su bombardovani stvarno velikim brojem tragova i podataka, a onda se u jednom trenutku sve "primiri" i kompleksna misterija polako počinje da se odmotava sa, meni, ovde neočekivanim preokretima... Čini mi se da je ovde stalo dovoljno tragova za celu knjigu (mada psihologija/istorija likova svakako nije toliko razrađena), a opet nisam imao utisak da ih je previše, verovatno posledica vrlo efektne strukture. Dobra glumačka ekipa, lepe lokacije (izlaze i na kopno u nekoliko navrata), odličan film.


The Mirror Crack'd (1980). Adaptacija romana Agate Kristi o gospođici Marpl. Holivudska filmska ekipa dolazi u idilično seoce u kom gospođica Marpl živi. Tokom fešte koju organizuju poznati reditelj i njegova supruga, još poznatija glumica, meštanka je gnusno otrovana! Pošto je gđica Marpl nešto pre toga povredila stopalo, ovaj slučaj rešava u saradnji sa svojim nećakom, inspektorom Skotland Jarda.


Pošto sam ova dva filma gledao jedan za drugim, neizbežno je da ih sad uporedim. Najznačajnija razlika je u režiji; iako o tome nisam nešto razmišljao dok sam gledao The Last of Sheila, to je ipak vrlo dobro snimljen i montiran film, sa znatno bogatijom atmosferom od one u The Mirror Crack'd, koji mi je pre izgledao kao TV film (iako to nije). Misterija u The Mirror Crack'd je više nego solidna, ali posle mystery ekstragavance iz Šile, delovala mi je nekako... bazično.

Što se likova tiče, sa psihološke strane bolji su oni u The Mirror Crack'd, a kao bonus, gđica Marpl i njen nećak su mi bili dosta šarmantniji od bilo kog iz postave Šile. Prijatni inspektor deluje "britanski" uzdržano, ali ipak elegantno i suptilno dominira nad posetiocima iz Amerike.

Žao mi je što se ovom adaptacijom nije pozabavio neki drugi reditelj jer, na osnovu iskustva sa romanima Agate Kristi koje sam čitao kad sam bio mali, imam utisak da je atmosfera u njenoj knjizi bila dosta mračnija, intenzivnija, pa i jezivija (naročito pri kraju) od one u filmskoj verziji. Pamtim, recimo, završnice njenih romana 10 malih crnaca, Zavesa, Smrt na Nilu, meni je to tad bogami bilo prilično jezivo... I ovde je donekle jeziva i tragična patologija iza ubistva, ali potencijal nije ispraćen adekvatnim filmskim sredstvima.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Tue Mar 31, 2020 11:42 am

koja je trešina ovaj Rambo, pustili sva tri dijela ovih dana. Misim, nikad ga nisam volio, draži mi je Roki, al ovo je stvarno budalaština

This is the End i Hangover, ako su ovo najjače komedije ovih dana pobiti čitavu postavu glumaca. Vratite Bena Stilera.

Fala Bogu pa JCVD dominira, Death Warrant i No Retreat, No Surrender bogovski

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 31, 2020 11:51 am

@Al'Eksandar

Dobri prikazi!
Što se tiče izbora filmova, Truman approves, bez sumnje :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue Mar 31, 2020 12:06 pm

Hvala, hvala :D

Gledam filmove koje je reditelj Knives Out naveo kao uzore... za sada svi mnogo bolji od njegovog dela :mrgreen: Trumanu preporučujem The Last of Sheila ako nije gled'o, a ja ću uskoro da overim neke od ovih klasika o kojima nas izveštava...

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Tue Mar 31, 2020 12:53 pm

Last of sheila 7/10 al ae ne sjecam puno

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by tomat » Tue Mar 31, 2020 1:22 pm

Pizzobatto wrote: This is the End
meni ovaj bio dobar, čak sam ga i preprizirao relativno skoro.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Tue Mar 31, 2020 2:07 pm

nisam pogledo čitav, jedino ako ponovo puste na TV

Franko je još i dobar, ovi ostali nikakvi, neka scena o silovanju epohalno bezvezna

Set Grin jednostavno uništi svaki film :mrgreen:

pored badposter teorije i setgrin teorija je realno neoboriva!

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Mar 31, 2020 3:02 pm

Al'Eksandar wrote: Trumanu preporučujem The Last of Sheila ako nije gled'o, a ja ću uskoro da overim neke od ovih klasika o kojima nas izveštava...
хвала, хвала. Оба која си навео иду на моју воч листу!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply