I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Dec 25, 2023 2:47 pm

to je jedan od onih koje bih gledao u bioskopu uz kokice i kolu
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2825
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Dec 25, 2023 8:02 pm

Dybuk wrote:Pogledala sam Killers of the Flower Moon, ali iskreno ne znam šta da kažem o samom filmu, osim da je 3 i po sata mrcvarenje gledalaca. Meni se na takvoj dužini već gubi svaki fokus i smisao, ljudi kažu da film čine 3 logičke celine, s tim da je tek pred kraj (ili u 3. etapi) dobio nekakvo ubrzanje. Mogao je komotno sat vremena kraći da bude.

U ostalim vestima, De Niro igra De Nira, Di Kaprio završio transformaciju u De Nikolsona.
Odustao posle sat ipo i više nikad neću da ga upalim. Film traje tri ipo sata a opet imam utisak da je sve nekako nedorečeno i loše posloženo. Likovi se ponašaju kao da su na heroinu, svi stondirani, dok okolo mrtvi padaju oko njih. Vrlo, vrlo neubedljivo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 26, 2023 12:13 am

Le marginal
https://www.imdb.com/title/tt0085900/

Stari dobri Belmondo u starom dobrom tvrdom krimiću o žestokom policajcu koji stvari rešava pesnicama i pištoljem bez mnogo obraćanja pažnje na ljudska prava. Nije ovo ni najbolji Belmondo ni najbolji film tog tipa, ali lepo je malo sprati ukus moderne kulture u filmovima. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 26, 2023 11:24 pm

Children of Men
https://www.imdb.com/title/tt0206634/

Zanimljiva distopija. Niko nije u stanju da začne dete. Osim jedne migrantkinje koja je trudna. Film ima dobar tok, Clive Owen balansira između pobunjenika i vladinih snaga. Cilj mu je da spase živote trudnice. Film ima i efektna kraj...samo ne dobijamo odgovor zašto je ona the chosen one i da li će čovečanstvo izumreti. Ovaj film ima izazovan koncept ali mu nedostaje vizija.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2825
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue Dec 26, 2023 11:31 pm

Zajebavaš da nikad ranije nisi gledao CoM? Skoro sam ga reprizirao, meni je to fantastičan film.

Inače, reprizirao sam ovih dana još 2 klasika, Silence of the Lambs i The Thing, neverovatno kako vreme proleti uz vrhunske filmove.

Inače, jedna zanimljivost, dok sam gledao The Thing (4k remaster, dakle SVE se jasno vidi), supruga donela tanjir da nešto pojede, baš u toku scene autopsije, i morala je da se skloni. Još jedan dokaz da praktični efekti nemaju premca i da smo daleko od toga kada će CGI da zameni real thing.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Dec 26, 2023 11:58 pm

Peca wrote: Zajebavaš da nikad ranije nisi gledao CoM?
Ne, nisam ga gledao. Posipam se pepelom. :whistle: Dobar je film, fluidna priča i koherentna atmosfera. Produkcija i gluma, sve na nivou. Samo kažem, na na nivou ideja voleo bih da znam zašto je ona jedina mogla da zatrudni, da li ima šanse za čovečanstvo i tako to...Inače, ne bih ni ovog puta gledao da nisam naleteo na HBO-u.

Slažem se da su fizički efekti bolji od ovih CGI, barem kada je reč o tim horor stvarima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Dec 27, 2023 4:29 pm

Ni ja nisam gledala Children of Men :think:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Dec 27, 2023 8:27 pm

Eto, ipak to nije tako redak fenomen.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Dec 30, 2023 1:37 pm

Zoolander 2 (2016)
Ako pregurate pola filma sa netaknutim nervnim ćelijama, isplatiće se.
Ovo je 1 ili 10 tip filma, zato od mene, preživele, 10/10.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 31, 2023 2:03 am

Phantom Thread
https://www.imdb.com/title/tt5776858/

Ovo je poslednja uloga Daniel Day Lewisa. Tumači markantnog, hladnog, distanciranog i ekscentričnog dizajnera haljina za britansku i međunarodnu elitu 50-ih. Žene ga zanimaju jedino kao modeli za njegove haljine. Onda upoznaje jednu migrantkinju koja od njega želi više. Film ima jedan bizaran element koji filmu daje poseban kvalitet. I da spomenemo da Vicky Krieps sjajno parira jednom od najvećih glumaca svih vremena.
8.5/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 31, 2023 4:52 am

In Bruges
https://www.imdb.com/title/tt0780536/
Odličan krimić kakav skoro nisam gledao. Dvojica profi ubica poslati u grad Briž da se pritaje, ali zapravo je zaplet oko nečeg drugog. Pored sjajnog dvojca Farrell Gleeson koji smo nedavno opet videli u Banshees of Irishdale film ima pregršt kvalitetnih sporednih likova i naravno lepi mada pomalo depresivni briž.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2825
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Dec 31, 2023 6:01 pm

Truman wrote:In Bruges
https://www.imdb.com/title/tt0780536/
Odličan krimić kakav skoro nisam gledao. Dvojica profi ubica poslati u grad Briž da se pritaje, ali zapravo je zaplet oko nečeg drugog. Pored sjajnog dvojca Farrell Gleeson koji smo nedavno opet videli u Banshees of Irishdale film ima pregršt kvalitetnih sporednih likova i naravno lepi mada pomalo depresivni briž.
Trumane bukvalno ti zavidim, koliko kultnih filmova nisi odgledao.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Dec 31, 2023 8:04 pm

Peca wrote: Trumane bukvalno ti zavidim, koliko kultnih filmova nisi odgledao.
Zahvalan sam Šolaku i SBB-u što mi je oktljučao HBO da mogu da gledam toliko sjajnih filmova.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 01, 2024 1:25 am

Let Him Go
https://www.imdb.com/title/tt9340860/
Ono što je pohvalno kod ovog filma što su glavni likovi dodeljeni seniorima (Kevin Costner i Diane Lane). Film se bavi pokušajem njih dvoje da vrate unuka nakon što im se snaha preudala za nasilnog tipa. I priča funkcioniše dok se diže tenzija, najbolji deo je kad upoznaju problematičnu familu kod koje im živi unuk. Ono što na kraju kvari utisak su scene nasilja. Ipak ih je previše za jednu dramu. 7/10


The Flash
https://www.imdb.com/title/tt0439572/
Kao klinac sa voleo seriju Flash, vidim da su i skoro napravili novu koju nisam gledao.
Što se ovog filma tiče motiv vraćanja kroz vreme drži pažnju, kao i različiti glumci u ulozima superheroja. Uključivanje starog Betmena Michaela Keatona je pun pogodak. Najiritantniji mi je glavni glumac Ezra Miller tj. njegov prikaz Flasha. Pošto je ovo priča o ispravljanju prošlosti ne može se govoriti o klasičnom flashu već više o omažu uz razne druge superheroje. Dao sam mu šesticu. A za pravog Flasha moraću da skinem seriju.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Jan 01, 2024 7:22 pm

Svašta sam gledala ovih dana, uglavnom reprize. Što se tiče nehorora,

Trading Places Klasična i solidna komedija iz ovog perioda sa stelarnom ekipom komičara, ali ovaj Landis ne samo da je paćenik (non-stop skida svoje glumice) nego je film i veoma politički nekorektkan. Ovakve stvari danas ni u ludilu ne bi prošle, štaviše, čudi me da neko nije probao da ga kenseluje.

Leave the World Behind (2023) Lik Džulije R. mi je još bolji ovog puta, (pomalo se identifikujem) ali zaista jako razvučeno, da bi se naglo završio. Ljudi, filmovi smeju da traju kraće od 2 i po sata.

Inglorious Basterds (2008) nisam odavno gledala, i baš strašan film. Tarantino u top formi. O glumcima da ne govorim. Samo ću reći da nisam mogla da se ljutim na Landu, iako je zmija u ljudskom obliku. Toliko je sjajan Volc.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 01, 2024 9:23 pm

Dybuk wrote: Inglorious Basterds (2008) nisam odavno gledala, i baš strašan film.
Da, moćan film. Više volim Tarantina iz druge faze, posle Kill Billa.


The Silencing
https://www.imdb.com/title/tt7149730/
Gledljiv film o serijskom ubici. Dešava se u ruralnoj Americi gde maskirani psiho juri devojčice i gađa ih strelom. Glavni junak je jedan od očeva koji su izgubili svoje dece. Tu je i šerifica koja ima svoje probleme sa bratom koji joj je slaba tačka. 6.5/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 02, 2024 12:11 am

Police story
https://www.imdb.com/title/tt0089374/?ref_=tt_mv_close

Ovaj film sa Chanom mi je podsetnik zašto ga nikada nisam mnogo voleo. Komedijaš, akrobata, glumac...samo ne pravi borac.Nema niti jedan ozbiljan film za ljubitelje borilačkih veština koliko znam.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Jan 03, 2024 3:07 pm

Dragons forever
https://www.imdb.com/title/tt0093015/
Gledljiva akciona komedija. Džeki Čen je advokat koji prvo brani loše momke pa se posle okrene protiv njih jer mu proradi savest. Ima par itnenzivnih scena borbi. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Jan 05, 2024 2:47 pm

Evo Trumane, jednom i ja da pogledam film 80 godina star :mrgreen: Gaslight noir sa Ingrid Bergman, u kome se radi upravo o tehnici manipulacije koja je danas ušla u svakodnevni govor - a ovaj film je inspiracija za termin. Iako pomalo naivan, sa obaveznim srećnim krajem, film ipak drži pažnju i dobro opisuje sluđivanje druge osobe radi lične koristi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4492
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jan 05, 2024 3:56 pm

Gaslight nisam gledao, na listi mi je. Sad ću da ga skinem. Hvala na podsećanju.
I bilo bi ti bolje da gledaš više takve filmove, a manje trash hororčiće. :geek:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply