I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Dec 16, 2019 4:47 pm

The Avengers : endgame, na HBO bila premijera. Lagano preskočiti osim ako niste baš fan. Recimo da mi je prethodni deo, infinity war bolje legao, nekako sam ga lakše svario, ovde mnogo drame i nećkanja, klasika kad su superheroji u pitanju. Prvo neće pa onda ipak na kraju 'oće i tako to.

[spoiler]
Smrt ajronmena - patetika najgora, kao žena, ćerka, smirio se, i onda mu drugari ubace rovca i on naravno zagrize, spase svet al' umre. Najgori mogući kliše, al' to se valjda podrazumeva u ovakvim filmovima, jbmliga. Meni je bilo baš jadno.
[/spoiler]
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue Dec 17, 2019 10:27 am

Meni se svidelo kako su zaokružili lik Iron Mana, kad se gleda od prvog filma pa do sad. Imao je dobar character arc. Ali jeste, neki takvi klišei se izgleda podrazumevaju za Marvel u ovoj fazi (posebno za Avengerse), isto tako svaki film mora da se završi masovnom epskom bitkom (mada mora da im se prizna da je ova u Endgame bila najepskija). Meni je film bio sasvim ok, ali da... samo za fanove.

Videćemo kako će situacija dalje da se razvija, penzionisali su najbolje heroje u ovom filmu, u međuvremenu je objavljeno da i Spider-Man više nije deo Marvelovog filmskog univerzuma, nisam nešto optimističan.

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Dec 17, 2019 7:57 pm

Hullumeelsus - ovo je već treći film iz 60-ih koji me je u poslednjih nedelju dana oduševio, nakon Svetog peska Mike Antića i reprize Ranih radova Želimira Žilnika. Reč je o 'misteriji' (u nedostatku bolje definicije) smeštenoj u ludnicu neke neodređene zemlje pod nacističkom okupacijom tokom Drugog svetskog rata, a zapravo se radi o satiri sovjetskog režima. Vizuelno elokventan, a po stilu na tragu francuskog i češkog novog talasa. (8+/10)

Ako ni zbog čega drugog, ovo ostvarenje vredi videti zbog glumice po imenu Mare Garšnek... :romance-heartbeating:
Image

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Dec 19, 2019 10:30 pm

I See You Poradovah se hororu, ipak triler. Poradovah se i Helen Hant, posle fejsliftinga ne liči na sebe; ironično, izgleda još starije. A od nekad dobre karakterne glumice senka. Zar par umrtvljenih mišića na licu zaista čine toliku razliku u glumi? Poražavajuće.
Elem, ovo nije neki lep niti lepo režiran film, samo korektno urađen, ali se oslanja na efektnost tih par preokreta pa je u tom smislu znatno gledljiviji i zanimljiviji u drugom poluvremenu. Zaključno sa samim krajem, "ček, šta? aa, tako, ok" :mrgreen: Ipak fali jači i razrađeniji scenario, pa u skladu s tim preporuka - baš ako nema šta pametnije da se radi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Dec 22, 2019 12:43 pm

Pig - luckasta iranska komedija koja pomalo podseća na španske crnjake. Najzabavniji arthaus film koji sam odgledao ove godine. :D

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Dec 24, 2019 9:08 am

The Souvenir - još jedno ovogodišnje mezimče kritičara koje me je ubilo u pojam, uprkos povremeno sjajnim replikama, izvrsnoj glumačkoj ekipi sa uvek pouzdanom Tildom Svinton u sporednoj ulozi, kao i odličnom kvalitetu fotografije koja, iako uronjena u sive tonove, odiše toplinom, budući da je film snimljen na 16mm. Polu-autobiografska priča o toksičnoj ljubavnoj vezi koja je istovremeno i omaž filmotvorstvu (glavna junakinja je mlada rediteljka), ne donosi apsolutno ništa novo, a deluje uštogljeno, nalik britanskim TV-dramama. (5-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 24, 2019 10:43 am

NGboo wrote: The Souvenir - još jedno ovogodišnje mezimče kritičara koje me je ubilo u pojam
:D :D da se preskače, znači.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Dec 24, 2019 12:10 pm

Evo još jednog za preskakanje - Jojo Rabbit. Lepo uslikano, ali vrlo neduhovito. Serija 'Allo 'Allo se daleko bolje sprdala s nacizmom još pre 30 godina.

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Tue Dec 24, 2019 12:19 pm

Jaro sta ti gledas

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 24, 2019 2:31 pm

Nije mi ni delovao nešto posebno. Videh ga na torentima i, nah.
Marriage Story sam pogledala do kraja, onako s pola mozga, nešto mi je bilo zanimljivo, mnogo toga nije. Ništa specijalno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
son of man
Posts: 94
Joined: Sat Sep 16, 2017 12:08 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by son of man » Tue Dec 24, 2019 2:47 pm

Mora da kažem da je Once Upon in Vavilon očaj samo takav. Da nema ofrlje priče Manson related ne bi ljudi znali šta su gledali. Mada kontam da 96% ljudi nije skontalo šta se tu zapravo desilo na kraju. A i ta verzija je lažna. Helter Skelter je bajka, promocija sistema od strane državnog tužioca Vinsa Bugliosija. Iskorišteno da se suzbije pokret 60-ih.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 24, 2019 2:55 pm

Btw, zaboravih da kažem, u Meridž Stori su mi se najviše svideli Lora Dern i Rej Liota, u sporednim ulogama. Kad bi se pojavili na ekranu, malo bih se probudila i gledala sa interesovanjem. Šta ti je prezens :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Dec 24, 2019 3:17 pm

son of man wrote: A i ta verzija je lažna.
Meni se svidža što si sredili Mensonove hipike na kraju filma :mrgreen:
Jesi li gledao Charlie Says?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Dec 25, 2019 8:46 pm

Back to the Future (1985)
https://www.imdb.com/title/tt0088763/?ref_=nv_sr_srsg_0

Одгледах у кинотеци овај мегахит из осамдесетих. Има шарма, није да нема иако сам давно прерастао вакве ствари. И осетио сам мало носталгије према детињству премда те године још нисам бија рођен. Све у свему, драго ми је што сам га одгледао на великом платну.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Dec 25, 2019 9:35 pm

Meni je to jedan od onih što moram da odgledam kad natrčim na njega, iako praktično znam svaku scenu i dijalog.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Wed Dec 25, 2019 10:11 pm

To fredi kruger et evoksi...
Su obiljezili jedno razdoblje

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Dec 25, 2019 10:12 pm

Peca wrote: Meni je to jedan od onih što moram da odgledam kad natrčim na njega, iako praktično znam svaku scenu i dijalog.
Ако буду давали и наставке у кинотецили или на тв-у погледаћу.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Beonegro » Thu Dec 26, 2019 9:11 am

son of man wrote: Helter Skelter je bajka, promocija sistema od strane državnog tužioca Vinsa Bugliosija. Iskorišteno da se suzbije pokret 60-ih.
Ako je istina, svaka cast za gospodina Vinsa Bugliosija. Sve je dobro ako je cilj da se zatre hipik :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Dec 28, 2019 10:53 pm

Knives Out je fino skockan film, dovoljno zabavan i zanimljiv. Ali nije neko remek-delo. Opet, držao mi je pažnju uprkos Krejgovom lošem southern drawl-u.
Bokte, kako izgleda Don Džonson :shock:
I Džejmi Li je ekstra. Generalno, dobra ekipa i neki istinski smešni momenti. Sedmica od mene.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sun Dec 29, 2019 3:16 pm

Otprilike je takav i moj utisak, mada bih mu ja dao 6/10, a za murder mystery aspekt i mnogo manju ocenu. Dinamično i šareno, a najveći plus je glumačka ekipa. Svidelo mi se što su svi dobili dovoljno prostora i dovoljnu minutažu da se iskažu (rima je slučajna :mrgreen:).

Ja sam gledao Trumanov Serenity. Tokom prvih 45 minuta or so nije mi se naročito dopadao, delovao mi je kao prosečan triler, sa dodatkom prijatne tropske lokacije i lepe muzike. Ali posle preokreta pokazuje se da film zapravo pripada nekom drugom žanru, i u tom trenutku postao mi je znatno zanimljiviji. Na kraju, utisak je pozitivan, ali mislim da je film trebalo da traje nekih 15 minuta duže, da bi se motivi uveli više postepeno i bolje izgradili odnosi između likova. Dijalozi su loši, i nije mi se dopao kraj, mislim da je film trebalo ranije da se završi (tako da zapravo mislim da je trebalo da traje 10 minuta duže :mrgreen:). Inače me ne čudi što se Trumanu dopada, jer ima velikih sličnosti sa filmom Trumanov Šou :)

Takođe sam gledao i najnoviji film Vudija Alena, A Rainy Day in New York, ko voli Vudija nema greške sa ovim naslovom. Za moj ukus, jedan od najboljih njegovih filmova u zadnjih 10ak godina, koje štancuje po sličnom principu.

Post Reply