I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 21, 2019 5:56 pm

Sector wrote: Mahershaalalalalshalalshalalalhashbaz
:lol: ali reci, kakvo ime!!!!!

vredi svakog hajpa, retko se desi da baš ovako uživam u filmu, sve vreme kez na licu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Mhejl » Thu Feb 21, 2019 7:37 pm

Konačno odgledah akvamena novog čim je procurio iole solidan snimak u prodavnici, utisci se mogu sumirati u jednoj rečenici: nije katastrofa od filma na kakve nas je dc navikao sa justice league i suicide squad, ali nije ni pretjerano bolje, svega nekoliko faktora ga "iskupljuju".

definitivno se osjeti da dc snima ove filmove bez nekog šireg plana, tako smo dobili prvo akvamena u justice league pa onda u solo filmu, sveukupni utisak je stoga krajnje "razbacan": film obiluje idejama i više nego solidnim vizuelnim nadahnućima (sa izuzetkom one trešine od kostima na kraju, ne interesuje me da li je identičan i u stripu, to je TREBALO po svaku cijenu izbaciti/modifikovati), ali nijedna od njih nije lijepo razvijena u skladu sa osnovnom cjelinom i temom filma, stoga sam stekao utisak da film jednostavno ne "diše", osjeti se neka usiljenost. čak mi je i Venom sa Hardijem, kao grdno razočaranje, bio prirodniji u svom besramnom valjanju po stripovskom trešu negoli Akvamen.

u tematskom smislu, film obrađuje danas aktuelnu temu sukoba kultura/civilizacija, uz određeni stepen miješanja i "hibridizacije" kao poželjno rješenje konflikta, dok se na ličnom planu ispoljava kao momoina kriza identiteta, napor za balansiranjem suprotnosti i postavljanjem sebe u položaj zrelosti, tj. prihvatanja svog naslijeđa. međutim, one služe tek kao pozadina razbacanih šareno-akcionih momenata, te čiste melodrame kojih se ne bi postidjela ni televisa presenta; ako želim da gledam dinastijsku dramu u superherojskom ključu daleko radije bih uključio prvog Tora negoli ovo, iskreno. dalje, momoa je krajnje blijed u ulozi, ni u jednom momentu ne prenosi osjećaj unutrašnjeg konflikta, a neke reakcije su apsolutno psihološki neuvjerljive, poput kreveljenja u akva-autu nakon što mu polubrat ispraši tur u prvoj borbi/dvoboju. da, kako da ne. sve u svemu, krajnje razočaravajuće, bolje se snašao kad nije u samom spotlightu, kao u jl.

jedna dobra strana filma jeste što su se potrudili da daju pozadinsku priču podvodnih civilizacija, prikažu vizuelne raskoši i nijanse tog svijeta, koje su me čak donekle i zainteresovale za inače totalno passe ideju atlantide; ipak, vizuelni prikaz - koliko god na momente bio impresivan - se istovremeno i graniči sa kičom, pa čak i prelazi datu granicu u ekstazi disko-svjetala kakvih se ne bi postidile ni 80te. Da, film djeluje kao da je izletio iz nekog crtaća 80tih, tj. kao besramna live adaptacija njihovog duha. humor je usiljen, ne znam što ga rivjueri dižu u nebesa, u pet minuta tora 3, naprimjer u scenama sa torom i banerom, ima više kvalitetnog humora nego u ovom uratku. par kul scena, tipa spuštanje u rov, bitka na siciliji...

no ko nas pita, bitno da je super prošao na box officeu, pičiće i dalje...

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Thu Feb 21, 2019 9:51 pm

Dybuk wrote: ali reci, kakvo ime!!!!!

vredi svakog hajpa, retko se desi da baš ovako uživam u filmu, sve vreme kez na licu.
Jbg, nisu roditelji uzeli u obzir opciju da ce im sin postati poznat. :D Mada moze i gore, recimo Tarzan Milosevic. :mrgreen:

Dobar je glumac, zanimljivo je gledati ga istovremeno u 2 potpuno razlicite uloge (TD i Green Book). A film je bas dobar, kao sto rekoh mene obicno smaraju ove drame koje se stancaju samo za oscare ali ovaj film me ''radio'' od prvog do zadnjeg minuta.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Feb 21, 2019 9:55 pm

Sector wrote: Mada moze i gore, recimo Tarzan Milosevic.
Znam za Tarzana!!! :mrgreen: :dance:

ali vidi, to je bar svima poznato i lako se izgovara; ovi su se iživljavali.
Dobar je glumac, da.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Feb 25, 2019 8:21 pm

Амерички психо
https://www.imdb.com/title/tt0144084/
Занимљиво да овај филм нисам до сада никад гледао.
Оно што ми се код њега највише допада је тај олд-скул приступ естетици и режији. Могу без проблема да замислим Хичкока да је ово режирао. Кристијан Бејл је психо без мане, а његов патолошки свет нас увлачи.

Сад кад се филм завршио мислите ли да је урадио све оно или је то у његовој глави?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Feb 25, 2019 8:48 pm

Nisam ga nikad gledao ali to je navodno kritika kapitalizma, korporatovnog biznisa n shit ?!? Morao bih ispraviti tu grešku, par puta sam natrčao na njega ali nikako da odgledam od početka do kraja.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Feb 25, 2019 9:15 pm

Провлачи се тај мотив јер главни протагониста ради на Вол Стриту. Филм је баш олд-скул и има тај трипозни елемент у себи. Одличан.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Mon Feb 25, 2019 10:18 pm

pa ono, Bejl je mogo biti totalno dosadan aparatčik, al realno odgovoran za smrt miliona na planeti

neoliberalčina takoreći 8-)

tako da je ovo samo filmsko otjelovljenje onoga što kasapi s Vol strita realno i rade. A seks je generalno vrlo inspirativan način da se to i prikaže

inače to iživljavanje bogatih i slavnih po sirotinji, najčešće ženama, jeste karakteristika elite još od de Sadovih knjiga, pa i Ničeovih

kod de Sada uopšte nije metaforičko nasilje u pitanju, al to već svi znamo

to jest, odgovor je da je samo pitanje sporedno :mrgreen:

sve u svemu, bješe te godine još jedna žena snimila solidno hororče Ravenous. To je najzanimljivije, da je žena dobro odradila muškog psiha :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 25, 2019 10:30 pm

Nisam se nikad posvetila Psihu, sve na parče i na preskoke. U svim tim instancama bio mi je pomalo bzv iako je Bejl odlično odigrao korporativnog sociopatu. Morala bih da sednem i odgledam ljucki.

A što ne bi žena dobro opisala sajkoa, imamo i mi oči i uši :mrgreen:
Ne znam koliko je ekranizacija verna, možda su se slepo držali knjige koju je napisao muškarac :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Feb 25, 2019 11:08 pm

Одгледај цео филм, мислим да вреди.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Mhejl » Tue Feb 26, 2019 11:10 am

Ma američki psiho je prejak film, odlično prikazuje to obezljuđenje, a meni se izuzetno dopalo kako spaja totalnu pitkost ličnosti menadžera-kapitaliste današnjice sa sadističkim nasiljem i seksom, izuzetno dopunjavanje, serijsko ubijanje kao produžetak korporativne strasti za dominacijom

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Feb 26, 2019 11:15 am

^ Zar nije na kraju
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Mhejl » Tue Feb 26, 2019 11:30 am

nisam siguran, davno sam gledao...

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Feb 26, 2019 11:39 am

Ni ja nisam sigurna, ali tako sam shvatila. Eto, Truman bi mogao da potvrdi ili demantuje :D


If Beale Street Could Talk Marginalno zanimljiv angažovani film o afroamerikancima. U prvom planu je ljubavna priča izmedju dvoje mladih od kojih jedno dopada zatvora na konto lažne optužbe za silovanje. I to je to, ostalo je dvosatna razrada teme na ova dva fronta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Feb 26, 2019 6:16 pm

Дибук, крај је недоречен. Једно тумачење је то што си написала, а друго да је заправо он сва та злодела извршио али га нико није ухапсио што показује привилегованост те капиталистичке више класе.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Tue Feb 26, 2019 7:37 pm

Dybuk wrote:
Mon Feb 25, 2019 10:30 pm
A što ne bi žena dobro opisala sajkoa, imamo i mi oči i uši :mrgreen:
Ne znam koliko je ekranizacija verna, možda su se slepo držali knjige koju je napisao muškarac :mrgreen:
pa to kažem, mislim možda bi lošije ispalo da je muško režiralo, jer je žena reklo bi se to fino ublažila

eto Trira šta je uradio, prosto nije znao kad da stane

Američki Psiho je prilično izbalansirao sve strane, fino je to i generalno podržavam da žene snimaju filmove o muškarcima ali i obrnuto, jer žene o ženama kad snimaju ne valja ništa :mrgreen:

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Feb 26, 2019 8:53 pm

Life of Pi (2012)
https://www.imdb.com/title/tt0454876/

Лепа фотографија и занимљива прича, али овакви филмови "који имају душу" више нису мој фах. Претпостављам да ми је Пинк Хорор променио укус. Док гледам Пијев живот на П2 питам се шта ли се даје на мом омиљеном каналу за то време.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Friško izvan horora...

Post by Truman » Wed Feb 27, 2019 8:10 pm

Hitchcock (2012)
https://www.imdb.com/title/tt0975645/?r ... lmg_act_18

Гледам овај филм и нешто ми смета код Хопкинсове изведбе, да л због гласа или нечег другог, али не замишљам тако Хичкока. Ваше мишљење?

п. с. сад видех да сам промашио тему. :mrgreen: Надам се да си до сада извежбала пребацивање порука.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Feb 27, 2019 8:31 pm

Prebacila, smartass :P

nisam gledala film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Feb 27, 2019 8:35 pm

Хвала, права си паметница.
Можда и боље што га ниси гледала ( посебно ако си Хичкоков фан ).
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply