I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Jan 26, 2021 12:35 pm

Some Southern Waters - odličan linčovski debi / žanrovski mix razumnog trajanja od 70-ak minuta koji se može (legalno!) pogledati besplatno (bez registracije i sa titlovima na engleskom) na sledećoj stranici:

https://tubitv.com/movies/569365

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 26, 2021 1:21 pm

Vidim da stranci dosta koriste tubi, good to know.

Inače videh film na torentu, ali me, za razliku od većine filmofila, pridev 'linčovski' malo odbija od uratka :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 26, 2021 3:37 pm

Ladies of Leisure (1930)
https://www.imdb.com/title/tt0021040/
Krenuo sinoć na RTS-u ciklus filmova Frenka Kapre. Ovaj prvi je lep primerak opisa klasnih razlika kroz dvoje mladih. Film se završava hepi endom pa ostaje neki utisak naivnosti.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Jan 26, 2021 6:58 pm

Dybuk wrote: Inače videh film na torentu, ali me, za razliku od većine filmofila, pridev 'linčovski' malo odbija od uratka
:o :o :o

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Jan 27, 2021 7:49 pm

Lars and the Real Girl (2007) It takes a village...

Ovo je bila baš jaka godina za film! Ne znam kako sam propustila ovaj, Rajan Gosling je odličan kao neutorični, disfunkcionalni i asocijalni mladić.
U momentima psihološke krize kupuje lutku za odrasle s interneta i "udahnjuje joj život".
Neverovatno, cela zajednica odlučuje da mu pomogne da krizu prevaziđe tretirajući lutku kao živo biće i njegovu devojku.

Takođe neverovatno, Lars je ipak svestan da je lutka njegovo emocionalno pomagalo kroz tešku tranziciju i uz pomoć mudre i empatične doktorke i porodice/prijatelja uspeva da se vrati na put izlečenja i među ljude, na konvencionalna način. Stvarno neobičan film, ali jako dobar i psihološki slojevit.

Najteže mi je zamisliti da bi u ovakvoj situaciji svi oko Larsa, od sveštenika do doktora bili on board ali u tome je čarolija filma. Kao što rekoh, it takes a village to raise... a man. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Jan 27, 2021 8:07 pm

Ovo redovno puštaju na kablu, natrčao sam bar 10 puta a gledao minimum 2x Simpatičan filmić.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Jan 28, 2021 11:39 am

Adam's Apples (2005) Još kasnog paljenja, nakon Druk sam rešila da pogledam još neki danski sa Madsom, i ovaj je stvarno neverovatan...pomalo se nadovezuje na ^Larsa^ jer obrađuje deluziju kod glavnog lika - ovog puta radi se o svešteniku koji je u potpunoj negaciji stvarnosti, a ljudi oko njega, i sami otpadnici iz društva, to prihvataju. Sve dok u manastir, na izdržavanje kazne kroz društveno koristan rad, ne dođe sredovečni neo-nacista Adam koji pokušava da destabilizuje čudnog sveštenika Ivana. Od apsurdnih, preko smešnih do tragičnih situacija, ovo je jedan užasno neobičan film koji odlično funkcioniše u svakom momentu; prvenstveno zahvaljujući Madsu, ali i ostalim glumcima.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Jan 28, 2021 7:24 pm

Peca wrote: Jesi li gledala Ibiza(2018) sa netflixa? Sexy romkom, ima psovanja, drug abuse, fensi žurke, zgodni dj, a ipak je u centru priče neka kao fina cura. Meni je bila malo bljuks ali odgledo, ženi se naravno sviđa.
Yasss - uzgred, užasno iritantantan izgovor :lol: ali trebalo mi je malo sexy fantazije na nekom lepom, mediteranskom mestu. Sve stoji što si napisao, ali je sasvim ok iz ovih razloga.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Jan 29, 2021 8:47 pm

Lost Girls and Love Hotels Nemam pojma zašto ovako niska ocena, vrv poznati američki puritanizam, mada film uistinu nije savršen, daleko od toga.
Meni nekako ok A. Daddario u svakoj ulozi, ima onako pogubljen 'deer in the headlights' pogled i izraz lica, ali je za ovu ulogu depresivne i samodestruktivne devojke prilično dobro poslužio.
Naime, Margaret, lik kojeg ona igra, je oštećena neutvrđenim traumatičnim događajima iz života, pa se stavlja u jako rizične situacije provodeći večeri po jeftinim tokijskim hotelima sa nepoznatim ljudima.
U jednom trenutku sve to kulminira, pa ostaje bez sredstava, ali i volje za život.

Sad, davno sam gledala Izgubljeni u Prevodu, ali je postavka slična. Možda je ova iteracija površnija i erotičnija, mada za film u kome se događa dosta seksualnih susreta, ovo je vrlo svedeno i neeksplicitno.
Uglavnom, glavne uloge su dobre, malo je toga objašnjeno i elaborirano - ali u današnjem svetu se valjda takve incidentne situacije dešavaju. Mislim, razni su vidovi neuroze. Meni okej film, malo spor. Neka šestica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Jan 29, 2021 9:35 pm

The Night of the Iguana (1964)
https://www.imdb.com/title/tt0058404/

Kvalitetna drama. On ( Ričard Barton ) je sveštenik odbačen od crkve zbog problematičnog ponašanja, a ona ( Ava Gardner ) je vlasnica hotela u Meksiku koja ima svoje probleme. Ranije nisam mnogo naletao na Gardnerovu, ovde se pokazala kao jako dobra glumica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Jan 30, 2021 8:07 pm

The Life and Times of Judge Roy Bean (1972)
https://www.imdb.com/title/tt0068853/
Izuzetno originalan vestern ( a I kako ne bi bio kad ga režira veliki John Huston ) o kriminalcu koji pravi grad i postaje sudija u njemu. Neobična i vredna rola Paula Newmana. Za filmske sladokusce.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Sat Jan 30, 2021 11:34 pm

Poznat sudija iz stripova

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Jan 31, 2021 12:23 pm

Pogledah sinoc The Little Things.

Jeste sve vec vidjeno dosta puta ali ipak zasluzuje malo vecu ocjenu od 6.4
Ako nista drugo glumacki trio Denzel-Malek-Leto je odradio sjajan posao.

7/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 31, 2021 12:26 pm

To mi je sledeće na spisku, ako ne uleti neki drugi u međuvremenu :D

Ja sam pogledala Palmer (2020) sa Đastinom Timberlejkom. Priča o bivšem robijašu koji se brine o zanemarenom dečaku iz komšiluka. Mali je presmešan, a Džastin je odradio dosta dobar posao. Možda je bolji glumac nego pevač.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Jan 31, 2021 11:44 pm

Il deserto rosso (1964)
https://www.imdb.com/title/tt0058003/
Odgledah u kinoteci ovu kvalitetnu dramo Mikelanđela Antonionija o neurotičnoj ženi koja ima strah od života. Celokupna fabrička atmosfera daje utisak sumornosti i beznađa.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 05, 2021 1:50 am

The Ghost and Mrs. Muir (1947)
https://www.imdb.com/title/tt0039420/?ref_=hm_rvi_tt

Fin film o odnosu lepe udove i duha koji obitava u kući u koju se uselila. Spada u kategoriju "ovakve više ne prave".
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Feb 05, 2021 8:57 pm

Sensei to mayoi neko (2015)
https://www.imdb.com/title/tt4156646/
Mirna drama o starijem čoveku kome nedostaje njegova pokojna žena. Film je malo monoton, ali ima lepu fotografiju i priču.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Feb 06, 2021 6:17 pm

The King and Four Queens (1956)
https://www.imdb.com/title/tt0049407/

Simpatična avantura o prevarantu ( sjajni Klark Gejbl ) koji pokušava da nađe zlato skriveno od staramaje i 4 joj snaje.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4462
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Feb 07, 2021 10:24 pm

Mutiny on the Bounty (1935)
https://www.imdb.com/title/tt0026752/

Dopada mi se ova verzija više nego ona sa Hopkinsom. Čarls Loton i Klark Gejbl u klinču.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 08, 2021 8:56 pm

The Little Things (2021) dosta standardan triler sa poznatim facama; Denzel, Rami Malek, Džared Leto. Ipak, film je dosta rasplinut bez jasnih smernica i čvrstih dokaza, likovi glavinjaju kroz policijsku proceduru a Malek je lik sa neverovatno punchable facom, nije mi jasno kako dobija ove uloge.
Na kraju, bez dobrog zaključka
► Show Spoiler
Holivud ima problem da napravi dobar triler bar od 2013. i Prisoners.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply