I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Jan 18, 2020 4:46 pm

:angelic-cyan: :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sun Jan 19, 2020 2:04 pm

Two Popes

Po meni loše režiran, al kome je do dijaloga u vezi stanja savremenog hrišćanstva i želi saznati ponešto o novom papi, ovo je solidno.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 19, 2020 2:13 pm

Ja sam shvatila da su želeli taj dokumentaristički stil, pa mi režija nije smetala.


Pogledala Dark Waters (2019) (ne, nije horor), ali slično: ekološka pravna drama, inspirisana stvarnim događajima. Građanska parnica protiv hemijskog giganta proizvodjača teflona, koja se odužila nekoliko decenija. Ameri znaju da naprave ovakve filmove, a i da usput malo sebi smire savest valjda. Jbg živi država od industrije, koga briga za farmere, okolinu, radnike hemijskih postrojenja. Usput shvatate da su ovakve kompanije maltene jače od države. Solidno, sa solidnom glumačkom ekipom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Jan 19, 2020 4:00 pm

Non stop puštaju trejler na kablu, moraću da pogledam.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sun Jan 19, 2020 4:15 pm

Ne znam jesam spomeno Jay i Silent Bob, reboot remek samo za sladokusce

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Jan 19, 2020 4:32 pm

Pokusavam da zavrsim Motherless Brooklyn vec danima al mi ne ide. Tako da bi ovo vise moglo na temu "Sta smo gledali ovih dana ali nismo pogledali''. :lol:

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 19, 2020 6:02 pm

Da, nekako je napadan sa onim poremećajem govora, plus taj period i mafijaški obračuni, recept za smor.

Sve sam ovo procenila za 5 min :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Jan 19, 2020 6:13 pm

Ma ja nemam nista protiv mafije, naprotiv. Ali za sat vremena koliko sam pogledao se nista specijalno nije desilo, samo neko spijuniranje.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Jan 19, 2020 8:11 pm

Istvud me već jako dugo nije fascinirao svojim filmom, Mule je bio ok ali Snajperista i onaj jadni uradak o američkim vojnicima koji su sprečili teroristički napad u francuskom vozu...uf. Richard Jewell (2019) ne spada u bolje radove ali je bar podnošljiviji od ovih drugih fascinacija all-amerikanizmom.

U svim tim slučajevima nalazio je neke evridž dorkove za glavne junake koji nisu posebno zanimljivi, kao ni njihova dela. Ričard je jedan od takvih, ALI film ima jače i harizmatičnije face na suvozačkom mestu pa film ipak prolazi kao korektan i drži pažnju.

I ovo je inspirisano stvarnim događajima kad radnik obezbeđenja tokom neke fešte vezane za OI u Atlanti '96 spreči veće posledice bombaškog napada svojom preteranom agilnošću (koja ga je do tad koštala karijere)

Međutim, zahvaljujući FBI i medijima, od heroja preko noći postaje glavni osumnjičeni.

Sem Rokvel i Nina Arianda - koja mi uvek izmami osmeh jer je super simpa - su odlični. I Keti Bejts, uvek dobra, uvek rado viđena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Jan 19, 2020 8:51 pm

Odgledao sam Ad Astra. Konačno mi je stigao android box (više o tome u "mali žuti ljudi" kad stignem) pa sam ga premijerno odgledao u 4k. Vizuelno i tehnički stvarno perfektan, ali ako pričamo o tome o čemu se ovde zapravo radi, mogli smo gledati i film u kome Bred Pit glumi ciganina iz sneča, čiji je otac pre 30 godina otišao sa čergom u Kinu, pa sad ovaj ide da ga traži na magarcu. Siguran sam da mu ni Bata ovo ne bi oprostio. Mislim, ok je film, ali stvarno sam očekivao malo više sf-a. 3+/5 i to zbog tehnikalija, mogao je i gore da prođe.

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Sun Jan 19, 2020 8:58 pm

Truman je reko da je lošiji od Interstellara, što nije lako postići 8-)

Ne znam šta se dešava, stvarno je zaglupio sf

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Sun Jan 19, 2020 9:41 pm

Nije los al nije ni dobar

Isto video igrica...kao da neko prelazi nivoe

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Jan 20, 2020 6:21 am


Pizzobatto wrote:Terminator blaminator
Jbt pustio početak da vidim čisto kako izgleda, početna scena na plaži je pogrešna na toliko načina da ne znam da li ću ga uopšte i gledati.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Mon Jan 20, 2020 9:26 am

Jedino zanimljivo nema veze s terminatorom, a to je što su prikazali ova sranja s južnoameričkim migrantima, Trampovim zidom, logorima itd

Ali u principu kao i svi nastavci, više kao TV epizode serije koju bi opušteno gledo, nego neka ozbiljna filmografija.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Jan 20, 2020 10:25 am

Bukvalno, izađe robot iz vode i upuca malog za 3 sekunde, i eto ti zaplet. Popišali se na T2, ajmo sledeća epizoda.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Jan 20, 2020 9:23 pm

Ipak sam odgledao Šerminatora, još jedna reciklaža samo prilagođena trenutku, dakle girl power film. Ono što je kao sveže i novo bolje da nije, reciklirani materijal je gledljiv. Nije najgori terminator ali to i nije teško. Jedina zaista svetla tačka je neplastificirana Sara Konor, prava retkost danas u Holivudu, svaka joj čast i nadam se da će snimiti još mnogo filmova za života. Sve u svemu moš' se pogleda a nije šteta ni ako se preskoči.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 20, 2020 10:12 pm

Peca wrote: ali ako pričamo o tome o čemu se ovde zapravo radi, mogli smo gledati i film u kome Bred Pit glumi ciganina iz sneča
Не бих се сложио, сматрам да је најбоља страна овог филма управо ПРИЧА. Драма између оца и сина, као и заслепљеност оца нечим што ( вероватно ) не постоји. Интерстелар је недодриљив, али овај филм ми улази у топ 10 СФ-ова.

Иначе, одгледах у сплитској кинтеци Фелинијев Амаркорд. Гледао сам га давно па сам многе детаље заборавио. Леп колаж о животу Италијана.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Jan 20, 2020 10:13 pm

Peca wrote: Jedina zaista svetla tačka je neplastificirana Sara Konor, prava retkost danas u Holivudu, svaka joj čast i nadam se da će snimiti još mnogo filmova za života.
Ево ни овде се не слажем. Мислим да је убедљиво најбоља страна филма управо Шварци, успео да унесе дозу дедпен хумора уз терминаторску хладноћу. Остало је за заборав.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Jan 21, 2020 1:12 pm

Sad mi gotovo dođe da pogledam tog n-tog Terminatora pa da ocenim jel bolja Linda ili Švarci, ali, nah :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Jan 21, 2020 11:10 pm

Totò Contro Maciste
https://www.imdb.com/title/tt0056602/
Ovo je čista komedija koja se dešava u Starom Egiptu, ali pruža moguć odgovor na pitanje kako su religije funkcionisale u to vreme. Ako nekoga zanima evo link:
https://www.youtube.com/watch?v=Kb1fduj ... 8O&index=3
Ima engleski subtitl.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply