I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Mar 18, 2024 12:04 am

Past Lives
https://www.imdb.com/title/tt13238346/
Ovo je film o kojima sam čitao hvale, ali me je dobrim delom ostavio ravnodušnim. Nije mi proradila nostalgija niti bilo kakva emocija prema ova dva lika koji su se simpatisali u mladosti a kasnije opet sreli.
► Show Spoiler
Možda sam ja tvrda srca, a možda je film malo ipak precenjen. Neka bude 7/10.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Mon Mar 18, 2024 12:00 pm

^ Jeste precenjen. (6/10)

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Mar 19, 2024 1:43 am

Očekivao sam više naprosto jer sam u toj priči o reinkarnacijama, prošlim i budućim životima itd. Recimo ona rečenica na kraju kad on pita
► Show Spoiler
je baš jaka, ali nekako ceo film je mlakušan, kao ravna linija. Ne znam ko je za to najviše odgovoran, vrv reditelj.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Wed Mar 20, 2024 11:12 am

No Hard Feelings - ili, kako je kod nas preveden, Devojka za sve. Šta znam, u isti mah simpatično i tupavo, kao što američke komedije to umeju da budu. Ne znam samo šta im je trebalo da ubace onu scenu u kojoj Dženifer Lorens pokazuje SVE, dok prebija grupu drskih tinejdžera na plaži, pošto više deluje prostački, nego provokativno. (6-/10)

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Mar 20, 2024 11:21 pm

Jennifer Lawrence se mora gledati.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Mar 24, 2024 10:24 am

Daliland - prosto je neverovatno da je ovaj film režirala ista žena koja je potpisala American Psycho. Ravno, nezainteresovano, bez duše, sa tek ponekim momentom koji film vraća u život, najčešće zahvaljujući Benu Kingzliju i Barbari Sukovoj koji tumače Dalija i Galu. (4-/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Mar 24, 2024 10:05 pm

NGboo wrote: Ne znam samo šta im je trebalo da ubace onu scenu u kojoj Dženifer Lorens pokazuje SVE, dok prebija grupu drskih tinejdžera na plaži, pošto više deluje prostački, nego provokativno. (6-/10)
Iskreno, šokirana sam.
Posebno jer film deluje kao gaža, autopilot da se uzmu pare.
OVO je prilika da se skine? Vau :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Mar 30, 2024 10:28 pm

Mothers' Instinct
https://www.imdb.com/title/tt13397574/

Ovo je film koji se može odgledati zbog dve glavne glumice i njihovog odnosa. Takođe, ako ste ljubitelj 60-ih. Samo ne ako očekujete neki sjajni triler. 6/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Mar 30, 2024 11:01 pm

Road House (2024) sa Džejkom G. i Konorom Mekgregorom je zabavan.
Maj men Džejk izgleda prilično ugašeno, ali izvlači svoj maksimum u ovoj humorističkoj akciji.
Ne deluje mi da su ono njegovi trbušnjaci, ako ko zna :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Mar 31, 2024 1:28 am

Road House 2024 bih voleo da vidim u kinu.

AMERICAN FICTION je jedan od viđenijih filmova prošle godine i otprilike sam dobio što sam očekivao. Ozbiljni afroamerički pisac koji ne pravi kompromise sa komercijalom i ne zanima ga african-american studies polica u knjižari odluči da napiše roman u gangsta stilu iziritiran uspehom takve književnosti. Ispostavi se da je dobio ponudu koju nije očekivao. Sam kraj nekako muti vodu, šta su autori time hteli postići ne znam tačno, valjda meta utisak. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Mar 31, 2024 2:58 pm

Dybuk wrote:Road House (2024) sa Džejkom G. i Konorom Mekgregorom je zabavan.
Maj men Džejk izgleda prilično ugašeno, ali izvlači svoj maksimum u ovoj humorističkoj akciji.
Ne deluje mi da su ono njegovi trbušnjaci, ako ko zna :mrgreen:
Nije Džejk nikad bio bez mišića, samo ima tu smorenu facu pa deluje mlohavo. Par meseci intenzivnih treninga kombinovanih sa pravilnom ishranom i steroidima, mogu da daju taj rezultat. Naravno, to nije održivo na duge staze.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Mar 31, 2024 10:00 pm

Jake je za mene unikatan glumac, jedan od najboljih američkih. Uvek je bio na ivici mejnstrima ali nikad u njemu. Zato ga još više poštujem.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Apr 05, 2024 11:28 pm

Perfect Days
https://www.imdb.com/title/tt27503384/
Wim Wenders je ovim filmom pokazao kako od najobičnijih ljudi i poslova može da se napravi vredna priča. Glavni junak je čistač WC-a (ne želim to nikome, ali radi pos'o) koji uživa u svakodnevnim rutinama i sitnicama koje život znači. Iako ga sestra smatra za crnu ovcu familije to mu ne smeta da živi svoj život bez kompleksa. 8/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Apr 10, 2024 1:13 am

Diary of a Mad Black Woman
https://www.imdb.com/title/tt0422093/

Skinuh ovaj film jer sam mislio da je komedija gde se komičar Tyler Perry preoblači u ženu (Madea), nešto poput Eddie Murphyja. Međutim, ovo je lepa drama gde je dotični (hvala bogu) samo u sporednoj ulozi. Imamo ženu koju je muž izdao i koja prolazi krož životne lomove tražeći pravog a tu su i upečatljivi sporedni likovi u afroameričkoj zajednici. 7/10
Sad ću da vidim šta još ima od ovih filmova sa Madeom.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Apr 18, 2024 11:42 pm

Black Sea
https://www.imdb.com/title/tt2261331/
Black Sea je film koji ne bih gledao da nije bio na kablovskoj. Sama priča ima potencijala, otpušteni ronilac i podmorničar čuje priču o "zakopanom blagu" na dnu mora. Upušta se u tu avanturu ne znajući da mu sve nisu rekli. Najslabiji deo ovog filma po mom mišljenju odvija se u samoj podmornici. Ali prvi deo i sam kraj zaslužuju pažnju. Jude Law je pravi leading man, od mene 7/10.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Apr 20, 2024 9:31 pm

Odgledao sam dva Brandova filma u kinoteci

The Chase
https://www.imdb.com/title/tt0060232/
Efektna krimi drama o odbeglom lepuškastom robijašu koji ne može bez nevolje (Robert Redford) i o šerifu (Brando) u malom gradu koji pokušava da održi red. Lik Redforda je konvencionalniji dok Brando glumi ironičnog, duhovitog i pravednog nosioca pravde u mestu u kom vladaju rasizam, bahatost i nasilje tobože uzornih građana. Likovi se jako dobro uklapaju i interakcija između njih je na nivou što zahvaljujući scenariju, što glumi a verovatno i režiji. Ovo je jedan od filmova koji mi idu u fasciklu "ovakve više ne prave".

Reflections in a Golden Eye
https://www.imdb.com/title/tt0062185/
Jedan od filmmova meni dragog Johna Hustona koje nisam gledao. Marlon Brando glumi autoritarnog i uštogljenog oficira američke vojske koji ima neku grešku u psihi. Žena mu je vrlo atraktivna Elizabeth Taylor ali on je gleda kao stvar, a radi i još neke bizarne stvari koje neću otkrivati. Tu je i njegov komšija oficir i njegove tajne. Zanimljiva priča sa čudnim likovima, autor ovde verovatno želi da iskritikuje vojnički mentalitet.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Apr 25, 2024 9:03 am

Monkey Man - rediteljski debi glumca Deva Patela je osvetnički, (b)eat-the-rich triler neujednačenog ritma u kojem se neretko imitiraju razni uzori, od filmova Brusa Lija i Žan-Kloda Van-Dama do Raid-a i savremenih korejskih akcijaša, ali je snimljen sa dovoljno stila, dobrih namera i ambicije za jedno gledanje. (6/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Apr 25, 2024 5:05 pm

Imam osećaj da su baš zaređali sa John Wickovima za siromašne.
Tako doživljavam i ovaj film, na neviđeno.
It's a no from me :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4474
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Apr 25, 2024 7:27 pm

Mogao bih da skoknem do kina da ga pogledam, ako ne budem imao pametnija posla za vikend.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Fri Apr 26, 2024 9:11 am

Dybuk wrote: Imam osećaj da su baš zaređali sa John Wickovima za siromašne.
Tako doživljavam i ovaj film, na neviđeno.
It's a no from me
Dobra procena! :D

Post Reply