I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Tue Feb 16, 2021 2:02 pm

A cime si se zanimao prije 15 20 godina? :hand:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Feb 16, 2021 2:06 pm

Daj bre Trubo, ko da je bitno kad je ko pogledao neki film. Ispada da si i ti zakasnio ako ga nisi gledao '76. Ja još nisam gledala neke klasike, pa šta?
Što se 20. Veka tiče, najviše pamtim smrt (ubistvo) onog deteta, jeziva scena.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue Feb 16, 2021 3:00 pm

Pa Truba je samo ocenio film, Truman je prvi počeo.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Tue Feb 16, 2021 3:28 pm

Ja pamtim rijetko sta
Samo macku

Bolji mi je Gepard film o talijanskom drustvu i revolucijama

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Feb 16, 2021 6:30 pm

Edge of Seventeen Čudnjikava i uvrnuta priča o odrastanju i tinejdž mukama sa istom takvom glavnom junakinjom. Uvek dobri Vudi H. ima zanimljivu ulogu profesora mizantropa, a Kira Sedžvik je solidna kao majka glavne junakinje. Devojka koja igra protagonistkinju je vrlo simpatična, iako glumi neurotičnu i neprilagođenu osobu.
Film na trenutke ispada iz ritma, pa ipak glumci teraju da se gleda dalje. Bez obzira na idiosinkrazije glavne junakinjem Nadin, mislim da je film baš dobro preneo taj poznati "teenage angst", iako je snimljen iz vizure ličnosti s kojom se neće baš svi identifikovati, ima izvesnu univerzalnost iskustva.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Tue Feb 16, 2021 9:34 pm

Talk to Her - odgledao na preporuku prijatelja i nisam se pokajao, ali meni je film bio tek simpatičan u svojoj vrcavo-lepršavoj bizarnosti... Činjenica da mi je ovo tek treći (ili četvrti?) susret sa Almodovarom dosta govori o tome koliko mi njegova ostvarenja ne leže, zbog čega ih uglavnom i zaobilazim. :D

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Feb 16, 2021 11:22 pm

Dybuk wrote: Daj bre Trubo, ko da je bitno kad je ko pogledao neki film. Ispada da si i ti zakasnio ako ga nisi gledao '76. Ja još nisam gledala neke klasike, pa šta?
Svojevremeno me je ghoul isprozivao jer sam neki klasik isto tako odgleda "kasno". A tad sam bio u dvadesetim. Truba počinje da liči na njega. To dovoljno govori.

Da, scena "ringišpila" je i meni jedna od najstrašnijih koje sam video. Donald Saterlend me je u ovoj ulozi fascinirao. Izuzetan glumac.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Feb 17, 2021 11:42 am

NGboo wrote: Talk to Her
Pogledala sam dosta Almodovarovih filmova, ali se ne sećam da li sam gledala ovaj film. Možda i jesam. Baš bih mogla da to proverim :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Feb 17, 2021 7:31 pm

Gledala, sećam se bolničara ljigave face. Ništa, ponovo ću. :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat Feb 20, 2021 4:25 pm

I Care a Lot Jadna Rozamund Pajk, od Gone Girl je viđena za uloge sociopata, pa tako i ovde, sa dosta slabijim filmskim rezultatom.
Marla ima razrađenu šemu da šalje stare i nemoćne u starački dom, pa im onda kao legalna starateljka sudski dodeljena rasprodaje i oduzima imovinu.
Dženifer Piterson deluje kao lak plen, ali stvari se ubrzo komplikuju jer je Marla sa ekipom udarila u osinje gnezdo najgore vrste: rusku mafiju na čelu sa likom koga igra Piter Dinklidž.
Film je počeo obećavajuće, ali se ubrzo pretvara u dosadnjikavu i razvučenu priču u kojoj je lik Rozamund praktično nepobediva super-negativka. Negde na pola mi je postalo svejedno šta se u filmu događa. I care not.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sun Feb 21, 2021 1:29 am

The Turning Point (1977)
https://www.imdb.com/title/tt0076843/

Pristojna drama o dve balerine od koje je jedna žrtvovala karijeru zarad dece a druga decu zarad karijere.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Sun Feb 21, 2021 1:55 pm

Blanche comme neige - neponovljiva Izabel Iper kao zla maćeha u modernoj verziji Snežane - šta će vam više za preporuku? :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Feb 21, 2021 2:07 pm

Say no more :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Feb 22, 2021 10:19 pm

The Ceremony o bre, ovo kao da je Haneke režirao. Gomila nekakvih autističnih procesija, klasna podela a zatim šokantno finale.
Previše francuskih filmova je napravljeno na ovu foru :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Feb 26, 2021 8:48 pm

Rezon/verovanje Selme Hajek i Ovena Vilsona, tj njihovih junaka u filmu Bliss me podseća na pola srpskih komentatora na fejsu. Sve je fejk, ovo nije stvarno, samo oni i par odabranih jesu stvarni i znaju istinu.
Volela bih da se ovaj film u stvari posprdao sa današnjim teoretičarima zavere, ali ono u šta pola naroda danas veruje, you can't make that shit up, zajebali SF. Mislim, ovo na filmu je skroz lajt verzija tog dualiteta. :mrgreen:
Da nastavim vezu sa današnjim čovečanstvom, kao i u filmu, svi ti ljudi moraju da ubede sebe da je stvarnost zapravo simulacija da bi njihova psiha izdržala stvarnost koja im je nepodnošljiva.

Nisam jedna od tih, obviously, iako je stvarnost sve teže podnošljiva, blue pill (matrix? ) nije opcija. Posebno ako podrazumeva trenutno mejnstrim oblik negatorskog ludila i magičnog mišljenja.
E, sad, film nudi ambivalenciju po tom pitanju šta je stvarno, ja se ipak odlučujem da je sivilo stvarno a Bliss samo fantazija.

Selma fino kultiviše težak španski naglasak, Oven nije loš u nekomičnoj ulozi.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Fri Feb 26, 2021 8:58 pm

Kažem nije loš, moš se gleda.
Sad natrčao na kablu na HappyTime murders, noar komedija sa lutkama, gledao sam ga ranije ali nisam spominjao, kome se gleda dobra komedija nek overi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Feb 26, 2021 9:19 pm

Mogao bi da pogledaš Willy's Wonderland ako voliš lutke :mrgreen: ove su, doduše, velike, kripi i mehaničke. I Nik Kejdž!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Fri Feb 26, 2021 9:36 pm

Imam u planu.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Feb 27, 2021 10:24 pm

Atlantic City (1980)
https://www.imdb.com/title/tt0080388/?ref_=hm_rvi_tt

Ostareli gangster ( Burt Lancaster ) i mlada, nezadovoljna konobarica ( Susan Sarandon ) se karmičkom igrom nađu rame uz rame. Ko bi rekao da je to moguće. 7/10
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Mar 01, 2021 10:05 pm

Crazy for Her Generalno ne gledam evropske komedije, romcom ili takve limunadice, a ovo se reklamira na Netflixu pa ajde. Još onaj kripl dao suludo visoku ocenu. O bože, ukusa bez. Gomila dosadnih klišea,čak ni individualne neuroze štićenika mentalne bolnice nisu zanimljive, ne izazivaju reakciju, nekmoli smeh. Vrlo, vrlo prosečno u svakom smislu. Uštedite sebi vreme, gledajte bilo šta drugo.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply