I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue Mar 19, 2019 9:17 pm

Peca wrote: Jbt Emma Stone glumi u svakom drugom filmu
Ja se ne zalim, simpaticna je Emica :oops:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Tue Mar 19, 2019 9:41 pm

I više nego simpatična, ali i najbolja pesma kad se stalno sluša dosadi.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 19, 2019 9:52 pm

The Mule (2018) Klint Istvud, "veći od života" posvećuje se jednoj dosta intimnoj priči o starcu koji je izgubio izvor prihoda, pa sad prevozi drogu za narko-kartel. Dosta poznatih glumaca je prodefilovalo filmom, ali nijedan nije naročito dobro iskorišćen. Kažem, "intimna priča", možda čudno s obzirom na temu trgovine drogom, znači organizovanog kriminala, ali film je bukvalno tretira tako, nista bombastično, nikakve velike akcije, jurnjave i pucnjave. Samo starac i more droge :P
Nisam oduševljena, pristojno ali pomalo sporo i bez energije, kao Klint sam. Ko bi ga krivio, dobro je da još snima i glumi, uopšte. Starina od stotinu ljeta.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Mar 21, 2019 8:35 pm

X-Men: Days of Future Past (2014)
https://www.imdb.com/title/tt1877832/

Гледам ово док радим, иде на П2, и питам се - шта људи виде у овом серијалу...тотално безвезе.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Mar 22, 2019 9:31 pm

The Mighty Quinn (1989)
https://www.imdb.com/title/tt0097880/
Ах, како ми се иде на Јамајку након овог филма. Карипска крими акција са Дензелом В.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sat Mar 23, 2019 12:44 pm

Truman wrote: Гледам ово док радим, иде на П2, и питам се - шта људи виде у овом серијалу...тотално безвезе.
Nisam gledao kasnije delove, ali prvi deo, First Class, je odlican, jedan od boljih filmova sa superherojima... Nista cudno, s obzirom da ga je rezirao Matthew Vaughn (Kick-Ass, Kingsman, Layer Cake) :clap:

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Mar 23, 2019 2:58 pm

Можда је напросто моја мана што не волим суперхеројске ствари па дискриминишем такве филмове.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Sat Mar 23, 2019 7:37 pm

Mozda, a mozda je i taj stvarno bezveze :D Mene ne zanimaju nesto X-Menovi nakon First Class, mada mozda pogledam nekad u daljoj buducnosti (ovaj najnoviji sa Wolverineom, Logan, su dosta nahvalili, a meni je bio samo solidan, moracu da repriziram nekad).

Inace, pravio sam nedavno listu omiljenih filmova sa superherojima (geekovanje malo :D), evo je ovde, mozda nekom koristi:
► Show Spoiler

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat Mar 23, 2019 9:41 pm

Unbreakable са Вилисом ми се свидео. Ваљда зато што је атипичан.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 26, 2019 12:24 pm

Perfume: The Story of a Murderer morala sam da repriziram ovaj film posle nemačke serije koja je zapravo apdejtovana verzija priče.
U sećanju mi je ostao kao morbidan i nekako neugodan ali je tokom reprize taj utisak sasvim izbledeo pa se gleda kao blago patološki period piece, prelepo snimljen sa jakim imenima poput Dastina Hofmana i Alana Rikmena u sporednim ulogama.
Nisam znala da je roman po kome je film nastao napisao Nemac, niti da je režiser Tom Tikver (Run, Lola, Run). Vole Njemci morbidno :mrgreen: Dobro je ovo, baš, i jaka završnica.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Mar 27, 2019 4:26 pm

Vera Cruz (1954)
https://www.imdb.com/title/tt0047647/
Хвала Пинк ВЕстерну што ми омогућава да гледам овај одличан каубојац. Амерички плаћеници у Мексику.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Mar 27, 2019 6:12 pm

The Dirt (2019) - Netflixov biopik o nastanku, usponu i propasti benda Motley Crue. Skroz zabavno i opuštajuće štivo, koje obiluje seksom, drogiranjem, alkoholisanjem, haosom, i generalno svim tim stvarima koje rok zvezde treba da rade kada su na vrhuncu slave.

Motley Crue u životu nisam slušao, odvratni su mi uvek bili ti metal bendovi u kojima su muškarci onako napadno izgledali kao žene, a pravili su i takvu muziku, neki metal koji je toliko pederast i mekan, da stvarno ne znam kako se uopšte metalom može zvati. Tu svrstavam i još odvratnije Van Halen, Poison, Deff Lepard i njima slične. Izjednačavam ih sa aktuelnim muzičkim talasom u Srba, gde se sve grupe zovu "xyz band", oblače se i ponašaju kao propali matori rokeri iz sela Azanja kod Smederevske Palanke (ili Plane), a sviraju najseljoberskije narodnjake.

Ali MC imaju moj respekt, jer su se po svemu sudeći bukvalno sprdali, od početka su se okupljali i organizovali prema zahtevima tržišta, da bi zaradili pare, jebavali grupike, drogirali se i alkoholisali do besvesti, partijali i rasturali hotele, itd. itd. Pojma nisam imao da su bili takvi ludaci, potpuna suprotnost scenskom nastupu i muzici koju su pravili. Ludo vreme su bile te osamdesete, i The Dirt verno prenosi tu atmosferu i vajb, što mu je ogroman plus. Ceo film je u tom opuštenom fazonu, potpuna suprotnost Bohemijskoj Rapsodiji (koju nisam gledao ) i stoga ima moju preporuku.

4/5
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Mar 27, 2019 6:32 pm

:clap: potpuno se slažem za ove bendove koje si opisao! to je valjda hair metal, ali ja sam taj tip bendova uvek trpala u hard rok.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Mar 27, 2019 7:59 pm

Ne znam šta su al' su užasni. I sedamdesete i devedesete su mi bolje od toga, i muzički i vizuelno, ali osamdesete su iznedrile jednu metaliku i megadet npr. tako da ipak respekt (metalika i megadet nemaju veze sa ovima ni u kom smislu naravno, totalno drugi svet...). Da ne spominjem dorse ili Hendriksa, koji su još u šezdesetima prešli igricu, u svakom smislu.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Pizzobatto » Wed Mar 27, 2019 8:10 pm

pa da, ono mislim da nisam čuo nijednu pjesmu od MC a znam ko su, šta su, Pamela itd...

hard rokeri protestuju zbog poređenja s hair/glam metalom :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=TG2JtdUEMJU

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Mar 27, 2019 8:27 pm

Ma čuo si girls girls i onu jednu drugu
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Mar 27, 2019 8:55 pm

Kako god se zvali momci u helankama, čućete ponekad da je grandž koji je stigao 90tih uništio dobru zabavu koju su ti i takvi bendovi emitovali, svojom depresivnom muzikom i pojavom :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Mar 27, 2019 9:22 pm

Dybuk wrote:Kako god se zvali momci u helankama, čućete ponekad da je grandž koji je stigao 90tih uništio dobru zabavu koju su ti i takvi bendovi emitovali, svojom depresivnom muzikom i pojavom :mrgreen:
Kapiram ja da je neko odrastao na tome pa voli, to je legitimno skroz, ali da neko ko nije tada imao 16-17 danas to sluša jer mu se sviđa, ono, ne poznajem takvu osobu.

A ovo za depresivnu muziku i pojavu ima smisla sa jedne tačke gledišta, a to je tačka gledišta lika koji je '82 imao 17 godina a '92 27. To su one godine kad skontaš da se bliži trideseta i da moraš nešto da uradiš sa svojim životom. Zabavi je svakako kraj jbg. ali hajde da za to okrivimo Kurta Kobejna i RATM

Ja bih iskreno ovog lika prebio.

https://youtu.be/SwYN7mTi6HM
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Mar 27, 2019 9:31 pm

Swordfish (2001)
https://www.imdb.com/title/tt0244244/

Осредњи трилер о свемоћном хакеру који за минут провали систем који најбољи хакери не могу ни за дан. Једино због чега вреди гледати овај рутински урадак је Хале Бери.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Wed Mar 27, 2019 9:41 pm

Truman u fazonu : "Odjebite mi sa teme, smarači !"

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply