I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Aug 25, 2020 9:23 pm

Na Pink Thriller!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truba » Tue Aug 25, 2020 10:05 pm

Sjecate se njezina filma
Cell :hand:

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Tue Aug 25, 2020 10:48 pm

Film onako, ona baš dobra

The Clearing (2004)
https://www.imdb.com/title/tt0331952/
Gledam sad ovo na istom kanalu ( hvala Željku M. ) i razmišljam kako je Viljem Defo podcenjen glumac. Slažete li se?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Aug 26, 2020 8:50 am

Truman wrote: razmišljam kako je Viljem Defo podcenjen glumac. Slažete li se?
Ne, čovek je veteran glume, zanimljivo je da bira uloge van holivudskog kalupa. Na tome mu svaka čast.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Aug 26, 2020 8:59 am

Reprizirala sam Soderbergov Side Effects (2013) jedna od prvih uloga Runi Mare, Ketrin Zita i dalje u prajmu (u zemlju propala) i Džad Lou - takođe u zemlju propao.
Dakle, kul ekipa i sigurna rediteljska ruka u klasičnom psihološkom trileru, ali mi se ipak manje dopao nego pre 7 godina. Mislim da je motivacija slabo razrađena i da je na građenje tog dela filma trebalo potrošiti više vremena. Malo rutinski i zbrzan završetak. Ipak, kakvi se danas prave - nema mesta prevelikom sitničarenju. 7/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Aug 26, 2020 12:33 pm

Dybuk wrote: Ne, čovek je veteran glume, zanimljivo je da bira uloge van holivudskog kalupa. Na tome mu svaka čast.
Meni on deluje baš skrajnuto kad se priča o najboljim glumcima ili onima koji zaslužuju nagrade. Pitam se zašto. Čovek je vrhunski glumac.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Aug 26, 2020 1:49 pm

Pa zato što nije napadno prisutan ili igrao u gomili blokbastera/zvučnih filmova. Ali pravi filmoljupci znaju, plus verujem da je cenjen u svojoj branši ili esnafu, kako kažu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Aug 26, 2020 2:01 pm

Ma sve to stoji, ali opet...zbog čega nije cenjeniji i zbog čega nije dobijao više značajnih uloga. Ima glumaca koji beže od blokbastera pa su jako cenjeni.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Aug 26, 2020 2:05 pm

Bira čovek uloge - bez da guglam članke i ulazim u nekakve druge teorije eventualne nepodobnosti.
Džoš Hartnet je u nekim intervjuima priznao da su ga izbacili iz Holivuda jer je valjda odbio Nolana za ulogu Betmena or something. Sve zarad nekakvog svog mira i stremljenja u životu. Jbg, neće svako da bude deo mašine.

Recimo, ovih dana Brus Vilis na autopilotu igra u totalnim treševima (kao Kejdž, De Niro ili Nison) pod stare dane.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ridiculus » Wed Aug 26, 2020 6:33 pm

Truman wrote: i razmišljam kako je Viljem Defo podcenjen glumac. Slažete li se?
Ne, ne verujem da bi on mogao biti mnogo više cenjen nego što jeste, osim ako se taj aspekat ne meri po broju blokbastera ili Oskara za sobom, s čime ne samo da se apsolutno ne slažem, već sam spreman da se gađam vicevima povodom toga.

Elem, poenta je da glumaca danas ima koliko hoćete. Pozoršte i film (plus televizija) se prepliću, i, dok zahtevaju nešto drugačiji skup veština, većina ovih je identična. Kada se radi kasting za film ili seriju, nema potrebe tražiti "dobrog" glumca, kada nije teško u svom tom moru izbora pronaći osobu koja će da predstavlja samu sebe na ekranu, barem donekle. A od poznatijih imena se traži da igraju ono po čemu su poznati, i što dokazano umeju da igraju, i tako dolazimo do tipskih uloga. Većina poznatih glumaca u kasnijoj fazi svoje karijere ionako samo preglumljuje, ali to "preglumljivanje" je njihov brend, ono što se očekuje.

Glumce je teško porediti iz prostog razloga što različite uloge nisu poredive, i obuhvataju u sebi mnoge druge faktore koji nisu do glumačke izvedbe. Sam Rockwell je jednom rekao (ali pripisuje originalnu izjavu Kluniju) da se mogu porediti samo iste uloge u različitim interpretacijama, i to je sasvim tačno.

Sve ovo rečeno važi za najbolji moguć slučaj, kada se svima ponudi ravnopravna prilika. Naravno, u stvarnosti ima i mnogo naklonosti, i protekcije, i različitih ultimatuma, pa čak i ucena.

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Aug 26, 2020 7:08 pm

Vidiš, ima tu neke istine iako ja mislim da je adekvatan kasting izuzetno značajan za uspeh filma ili serije. I da ima velike razlike u kvalitetu glumaca.

Nego da nastavimo sa gledateljskim utiscima.
Fei ying gai wak (1991)
https://www.imdb.com/title/tt00000000099558/
Zabavna avantura akcija u kojoj Džeki Čen traži skriveno nacističko blago. Ima dosta dobrih scena borbe. Iznadprosečan film u ovom paražanru borilačkih veština.
Sada vidim da je Džeki Čen i reditelj. Svaka čast, zna zanat.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed Aug 26, 2020 9:52 pm

Jbt, Džeki Čen.
Mnogi kažu da je majstor i multitasker ali ja ne mogu da zamislim da gledam neki njegov film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Aug 26, 2020 9:57 pm

A dobro, razumem te, žene ne vole filmove s borilačkim veštinama.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Wed Aug 26, 2020 10:42 pm

True Crime (1999)
https://www.imdb.com/title/tt0139668/
Jako lep film koji režira i uzima glavnu ulogu Klint Istvud. Momak je osuđen za ubistvo i sprema mu se smrtna kazna. Je li nevin? Ako jeste kako to dokazati?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Aug 27, 2020 1:09 pm

^ Ne sećam se da li sam gledala, zvuči okej. Thnx.

Irresistible Stiv Karel se u zadnje vreme profilisao kao glumac poželjan za aktuelno-političke uloge, ovaj film nije izuzetak.
Ono što je dobro, umesto da se - kako liberalni Holivud ima običaj - bira jedna strana i ismeva druga, konzervativna; ovaj film je u celosti kritika progresivne Amerike, tj njenih političkih ličnosti i stratega.
Na dobar, i povremeno zabavan način, analizira se otuđenost i zatvorenost urbanih DC krugova i političke elite te nikakav uvid i kontakt sa ostatkom glasačkog tela, posebno u 'swing states'.

Karel je strateg/menadžer na glasu za kampanju demokratskih kandidata, i zbog jednog viralnog youtube videa izlazi iz svoje zone komfora te odlazi u ruralni Viskonsin, da upozna, vrbuje, pripremi ev. kandidata za tamošnjeg gradonačelnika.
Naime, radi se o vojnom veteranu/sada farmeru koji je idealan za razbijanje kalupa i privoljavanje neodlučnih glasača na stranu demokrata u državi koja je tradicionalno republikanska (red state).

Ovde ću stati sa sinopsisom, jer film nudi obrt i brojne izmene u dinamici među likovima, a Karel (uz još nekoliko poznatih faca) odrađuje standardno solidan posao u dramsko-komičnoj ulozi.
Ne mislim da je film savršen - dala bih mu možda 6.5/10 - ali je uvid koji nudi na socijalnom, klasnom i svakom drugom planu veoma svež i, rekla bih, pošten.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ridiculus » Thu Aug 27, 2020 1:46 pm

Truman wrote: Run All Night (2015)

Nakon dve komedije gledam žestoki i mračni akcioni krimić. Lajam Nison je stari ubica koji pokušava da spasi sina koga je uvukao u svoje mafijaške obračune. Dobar kao i uvek. U sporednoj ulozi albanskog krimosa pojavljuje se i naš Raša Bukvić.
Gledao ga kada je izašao. Liam Neeson više-manje u standardnoj ulozi, ali Ed Harris je zakon. I Willem Dafoe! A ne, to je bio John Wick. Koji ima neke slične elemente, nije da nema! ;)

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Aug 27, 2020 2:08 pm

I Neeson i Harris su standardni s tim što je stari Ed meni malo bolji. One njegove plave psihopatske oči... :dance:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ridiculus » Thu Aug 27, 2020 5:14 pm

Truman wrote: Vidiš, ima tu neke istine iako ja mislim da je adekvatan kasting izuzetno značajan za uspeh filma ili serije.
Ne kažem da nije - naprotiv, mislim da je u tome dobar deo uspeha. Ono što kažem je da producenti i agenti ne moraju da se cimaju da traže "najboljeg glumca", tj. nekog ko će najuverljivije da se pretvara da je neko sasvim drugi, već im je lakše da pronađu osobu najbližu datoj ulozi koja je glumac, i koja će samo malo da se pretvara.

Više puta sam čuo mišljenje, i to od ljudi iz branše, da je Mark Rylance najbolji ili jedan od najboljih živih glumaca, a koliko je on poznat ovde?
Truman wrote: A dobro, razumem te, žene ne vole filmove s borilačkim veštinama.
Ovo je staromodno mišljenje. :naughty:

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Aug 27, 2020 5:20 pm

Gledala sam ja zapadnjačke borilačke filmove iz 80tih sa Van Damom i sl, na kraju, volim i Kill Bill. Raid 1 i 2 su ok iako ima previše koreografije.
Ali to što Čen radi :naughty:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4472
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Thu Aug 27, 2020 5:21 pm

ridiculus wrote: Ovo je staromodno mišljenje.
Staromodno, ali kroz moju praksu potvrđeno kao tačno. Ne sećam se da je ijedna devojčica iz odeljenja gledala borilačke filmove a i kasnije se nisam sretao sa ženama koje ih gledaju.
Mark Rylance...nisam za njega čuo, to je moja sramota, ali da probam da se operem pa da kažem da je on većinom pozorišni glumac.
https://www.imdb.com/name/nm0753314/bio ... _ov_bio_sm
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply