I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Mar 05, 2021 4:32 pm

Par "ženskih" i jedan koji će se dojmiti i muškarcima :P

Ingrid goes West friki Aubrey Plaza u glavnoj ulozi koja joj je baš legla, opsednuta stalkerka insta influenserki. Super gluma i solidna režija, film nije neko čudo ali može da se pogleda.

Moxie sladak mada povremeno 'cringey' tinejdžerski feministički film. Najbolje sam ga ocenila od svih u ovoj grupi, mislim da tin publici trebaju ovakvi filmovi, muzika je super (Bikini Kill) i nekako su uspeli da izbalansiraju bitne teme i vrednosti bez prevelikog mudrovanja i popovanja.

Lady Bird sam izbegavala kad se pojavio; ovaj film je hipsteraj. Ne dešava se ništa naročito, glavna junakinja koju igra Serša Ronan je malo iritantna u svom neshvatanju okoline, sebičnosti i privilegovanom stavu, međutim film je vrlo dinamičan i gledljiv, pa sam bez problema pogledala do kraja. Ipak je Lady Bird tinejdžerka, od njih se ne može puno očekivati, a junakinja pomalo i sazreva usput.

The Way Back jedan košarkaško/alkoholičarski, a oba kvaliteta su objedinjena u liku koga igra Ben Aflek. Ben je vrlo prirodan, reklo bi se da nije mnogo ni morao da glumi u filmu o tin basket zvezdi koji se nakon niza životnih lomova odaje alkoholu. Šansu za izbavljenje dobija nakon Što krene da trenira tim iz svoje bivše škole - katoličke srednje - međutim ni to nije dovoljno da se traume i unutrašnji demoni isteraju na čistac. Meni je ritam bio malo problematičan, ima ovde uspona i padova, ali može da se pogleda.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Thu Mar 18, 2021 12:04 pm

Der Hexer (The Mysterious Magician, aka The Ringer) - gde li je nestao ovaj simpatičan smisao za humor koji su Nemci imali u filmovima iz 60-ih? :D Intrigantna krimi-misterija u kojoj glavni likovi moraju obazrivo da stavljaju ruke u džepove pošto tamo mogu naći zmiju otrovnicu, i u kojoj ćete često videti telefon u kadru, a bogme i upotrebi. Izdvojio bih tri scene kao najupečatljivije - jurnjavu na krovu, bežanje od dva vučjaka po podzemnom lavirintu i podvodni duel, i istakao da film ima prelepu fotografiju! (8-/10)

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Mar 19, 2021 10:51 am

Dinner at Eight (1933)
https://www.imdb.com/title/tt0023948/

Klasičan film o visokom društvu i njihovim malim ljudskim slabostima. Zanimljivo je gledati nešto što je snimljeno pre 90 godina a i dalje je aktuelno.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sun Mar 21, 2021 5:43 pm

Zack Snyder's Justice League (2021)

Sjajan film, jedan od boljih ovog zanra svakako. 4 sata preletise samo tako. 8.5/10

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by NGboo » Wed Mar 24, 2021 10:35 am

Coven (Akelarre) - ukoliko vas interesuju filmovi na temu progona veštica, verovatno će vam prijati ova istorijska drama čiji glavni adut je mlada glumica Amaia Aberasturi kao glavna junakinja koja Šeherezadinom taktikom pokušava da odloži čin spaljivanja. I njene partnerke su prilično dobre u svojim ulogama, a istakao bih i poslednjih petnaest minuta koji deluju kao šlag na tortu. Iako film traje svega 90 minuta, možda je mogao tu i tamo još malo da se potkreše... (7/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Mar 25, 2021 11:24 am

Pogledala sam Her (2013) nakon silnog ignorisanja. Mogu reći da je sama vožnja dobra, mada predugo traje, prvenstveno zahvaljujući glumi i Skarletinom šarmantnom glasu koji zaista odaje utisak prisutnosti "osobe" i veoma animira. Međutim, negde u poslednjoj deonici film se izduvao, a kraj je, za moj groš, antiklimaktičan. Nekako sam očekivala da će se glavni junak ubiti, možda je moja morbidnost kao gledaoca navikla na dramatičnija rešenja. Na kraju, ok film, svakako nadprosečan ali daleko od nekog masterpisa.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Mar 28, 2021 12:28 pm

The Father (2021) se bavi temom demencije, i kao takav nije lagano štivo. Međutim, film je najviše showcase klasične engleske škole glume, i tu su Olivija Kolman i Entoni Hopkins zicer. Nema greške sa te strane, ali nema ni velikih uzleta, glumačkih bravura. Entoni je već vrlo star (da poživi bar 100 god!) pa verujem da su mu ovo uloge na zalasku karijere. Odlično je sve to izneo fizički, nadam se da ćemo ga gledati u još ostvarenja.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun Mar 28, 2021 5:18 pm

Odgledao Snajedrovu ligu pravde pa onda jedan unazad, Batman vs Superman. Mogu da kažem da sam zadovoljan, odlična razbibriga, više mi leže nego marvelovi filmovi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Mar 29, 2021 5:38 pm

The Missing (2003) - prilično dobar vestern Rona Howarda, sa jakom glumačkom postavom. Na tragu Bone Tomahawka (tj. obrnuto), sa prizemnijim negativcima i izuzetno upečatljivim glavnim bajom. Tomi Li Džons standardno dominira. Mogao je biti za mrvicu kraći ali i ovako je ok. Ima i kritike belačkog rasizma u razumnim granicama, taman koliko treba.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon Mar 29, 2021 6:08 pm

Gledala sam film gde je Tomi Li nekakav šerif (ima onaj gif ili mim iz filma kad gleda preko novina). Pretpostavljam da nije taj?
Gotivim i njega i Kejt, moglo bi se negde pogledati.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon Mar 29, 2021 7:47 pm

To je iz no country for old man, ovde ima dugu kosu jer je živeo sa indijancima a radnja se dešava mnoooogo ranije.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Mon Mar 29, 2021 9:59 pm

The Hunchback of Notre Dame (1939)
https://www.imdb.com/title/tt0031455/

Prelep klasik. Dok sam gledao onu masu prostog naroda osetih zadovoljstvo što sam rođen u dvadesetom veku.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue Mar 30, 2021 10:25 am

Haha, kakav komentar! Bome, ni sad nije mnogo bolje, 21. nas je unazadio...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Apr 01, 2021 1:06 pm

The Dry (2021) je ok, australijski krimi-triler po uzoru na američke novijeg doba. Fotografija, atmosfera, pripovedanje, sve već viđeno. Da nije uzrečica mate i g'daaay ne bi čovek provalio da je Ozi film. Erik Bana je standardan, galerija likova iz provincije pogođene ekstremnom sušom na trenutke zanimljiva.

Bio mi je naporan iz razloga što sam gledala bez titlova i malo razvučen u odnosu na tanak scenario, kako to biva. Na kraju se prošlost i sadašnjost sastaju u tački razrešenja aktuelne i misterije iz prošlosti, na korektan način. Ipak, film zaista nije ništa specijalno u okviru svog žanra.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by ex pistol » Thu Apr 01, 2021 3:03 pm

Suša? Ako je ubistvo na farmi blizu gradića, glavni lik se vraća u rodno mesto, čitao sam tu knjigu, ništa posebno priča.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Thu Apr 01, 2021 3:57 pm

Toeto.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri Apr 09, 2021 12:12 am

Il gattopardo (1963)
https://www.imdb.com/title/tt0057091/

Živote aristokrate sa Sicilije tokom ujedinjenja Italije. Bart Lankaster je glumio i u čistom remek delu Novecentu kao i u ovom odličnom filmu. Legendaran glumac.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Thu Apr 15, 2021 6:23 pm

The Marksman 2021

Ono jeste Liam tu ali film je malo dosadnjikav i previše puta viđen. 5.5/10

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri Apr 16, 2021 11:17 am

Pogledala sam nekoliko mejnstrim filmova, da odmorim od uradaka "s koca i konopca".

The Imitation Game (2014) o Alanu Turingu koji je postavio osnove za moderne kompjutere i tragično skončao zbog svoje homoseksualnosti, što je u to vreme bilo nezakonito. Odlična glumačka podela, Benedikt Kumberbač, Kira Najtli i ostali, svi u elementu. Baš klasičan film epohe jak na svim frontovima.

Snowden (2016) još jedan solidan biopik, Džozef Gordon-Luit je odličan u naslovnoj ulozi. Kad uporedim njegovog Snoudena sa nekim glumačkim rešenjima u seriji Porodica... :) Nisam znala puno o Snoudenu, ovaj film dobro prikazuje njegov razvojni put od konzervativnog patriote do uzbunjivača i "izdajnika". Užasno je u kom obimu su ljudi praćeni, narušavana privatnost i vršene (i vrše se) ostale neetične, nezakonite i skandalozne radnje od strane CIA, NSA i ostalih velikih igrača, na globalnom planu.

Concrete Cowboy (2021) Upalila iz dosade, na osnovu sinopsisa ne bih ni pogledala u normalnim okolnostima. Idris Elba i onaj mali Lukas iz Stranger Things igraju u all-black postavi filma o crnim kaubojima negde u pregrađu Filadelfije. Zvuči blesavo ali film je zapravo dobar i zanimljiv, najviše zahvaljujući glumi, konjima i simpatičnim likovima. Meni je baš prijao.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun Apr 18, 2021 11:21 am

Love and Monsters Solidna fantazi avantura na Netflixu, ima zanimljivih čudovišta, Majkla Rukera u sporednoj ulozi i simpatičnog protagonistu. Lagana zabava za celu porodicu.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply