I ne-horore prave, zar ne?

Moderator: Al'Eksandar

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue May 05, 2020 6:08 pm

Navuk'o sam se, gledam klasike i oduševljavam se :D


@Truman

Element komičnosti dolazi od glumačke igre, zato kažem da glumac ima 'auru komičara'. Mislim, one face koje pravi, pokreti...meni je bilo smešno. Pa još sadistički osmeh dok nasilnim putem izvlači informacije, iz čega se naslućuje da nije u sivoj zoni...ako to nije samo posledica generalno komičnog nastupa glumca. Uopšte, ceo film je preteran, a likovi su svi redom karikature. Mislim da je to namerno, recimo već na početku credits ide naopačke što nagoveštava kakvo nas ludilo očekuje. Ja sam ovaj film doživeo prvenstveno kao trashy 'sprdnju' i subverziju (recimo, macguffin zovu "the great whatsit") pa tako i dramski aspekt. A to što glavni lik uopšte nije pozitivac nisam naveo kao manu, samo konstatacija...

Da ne trtljam sad previše, evo teksta u kom je detaljno objašnjeno ono što hoću da kažem - http://www.ruthlessreviews.com/12337/kiss-me-deadly/

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Tue May 05, 2020 6:22 pm

Al'Eksandar wrote: Navuk'o sam se, gledam klasike i oduševljavam se
Dobri su ti prikazi, čitam sa zadovoljstvom. :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Al'Eksandar » Tue May 05, 2020 6:36 pm

^ :obscene-drinkingcheers:

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Wed May 06, 2020 10:10 pm

Furie aka Get In Lažni home invasion iz Fra/Belgije, ok, zapravo nije lažni ali ne poštuje pravila podžanra sve do samog kraja. Ovo je drama/triler o porodici iz srednje klase koja se, nakon povratka sa odmora, suočava sa činjenicom da ne mogu da se vrate u svoju kuću, budući da su je iznajmili jednom paru dok su oni odsutni. Naime, po nekom uvrnutom francuskom pravu, zakupac, pa makar i neformalan, ima pravo da ostane u kući dok god plaća račune, i nema izbacivanja podstanara preko zime.

Ovo je okosnica, protagonisti nakon toga prolaze kroz razne pravne neprijatnosti i lične transformacije, potpomognuti grupom žestokih momaka na koje su usput naišli. Ovo malo podseća na Straw Dogs, ali film je generalno studija o muškosti, da li imaš petlju da uzmeš ono što ti pripada, ili si neki tamo slabić, "beta". Pa, bar je to tako ovde predstavljeno.

Slabo ovde ima materijala za fanove žanra, ako ne računamo nekih 10-15 minuta krljanja pred kraj filma.
Svakako, ovo izgleda kompetentno u svakom smislu, može da se pogleda, ali ne očekujte previše nasilja i tenzije, jer ovo nije takav tip filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4489
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Fri May 08, 2020 12:39 am

La sconosciuta (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0494271/?ref_=hm_rvi_tt

Солидан урадак Торнатореа, али не на нивоу претходна четири филма која сам одгледао. Но добро, не може се очекивати да му сваки филм буде ремек-дело. Ни квалитет Непознате не достигну многи редитељи никад.
идемо даље...
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
tomat
Posts: 145
Joined: Sun Jun 03, 2018 10:05 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by tomat » Fri May 08, 2020 11:29 am

pogledao The Drop, ako se ne varam poslednji film u kojem je glumeo Gandolfini, poznat i kao Toni Soprano. sve u svemu dobar film, uz neke zamerke, recimo malo mi je lik koga glumi Tom Hardi previše u fazonu kišnog čoveka, a i lik koij glumi Numi Rapas šupljikav. spor je film, ali mi nije smetalo, preporuka.

ondak pogledao The Death of Stalin, odličan film koji povremeno jako lepo zamiriše na Pajtonovštinu, tu je i Majkl Pejlin u sporednoj ulozi Vječeslava Molotova, i koliko mi je poznato to je to što se direktnog učešća Pajtonovaca tiče, ali je uticaj jasan i prepoznatljiv. na par fora sam se baš od srca nasmejao, jako dobra satira a u isto vreme i solidno verno pokriva događaje koji su se desili neposredno nakon Staljinove smrti, valja overiti ko do sada nije.

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Fri May 08, 2020 2:29 pm

Dobar je Death od Stalin.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4489
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat May 09, 2020 1:16 am

No Way Out (1950)
https://www.imdb.com/title/tt0042792/?ref_=nv_sr_srsg_0

Прва улога Сиднија Поатјеа и то прилично значајна. Црни лекар има посла с белим криминалцима...Нисам чуо још филм у ком је реч нигр толико пута поновљена. :mrgreen:
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat May 09, 2020 12:32 pm

The Place Vrlo dobar italijanski drama triler, film koji se ceo odvija u jednom kafiću i potpuno je oslonjen na dijaloge. Podsetio me na neku epizodu Zone Sumraka ili sl, zapravo jesam negde davno i videla nešto što jako podseća na ovaj film, ali ne mogu da smestim niti da se setim naziva serije.

Elem, u pitanju je moralistička, kriptična misterija sa (možda) natprirodnim elementima koji su samo načeti u filmu.
Odlični glumci, posebno glavni lik Valerio Mastandrea i konobarica u kafeu Sabrina Ferilli.

Interesantno da je iste godine izašao i film 'El Bar' Aleksa de la Iglesije, imaju nekih dodirnih tačaka.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4489
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat May 09, 2020 1:29 pm

Мој колега!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat May 09, 2020 1:32 pm

Truman wrote: Мој колега!
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4489
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat May 09, 2020 1:34 pm

Не бих знао, не сећам се тих детаља. Али Ђеновесе је по струци економиста, није ни чудо какви су му филмови!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sat May 09, 2020 1:39 pm

A, ti pričaš o reditelju :mrgreen:
Pa šta bi rekao, da su mu filmovi ekonomični? :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4489
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Truman » Sat May 09, 2020 1:46 pm

Да, по струци економиста, али је прво неким сплетом околности улетео у снимање реклама па одатле филмова.
Па да филмови су му економични и прецизни. Базирају се на дефинисаним односима и комбинаторици ( Савршени незнанци исто ) уз дозу мистерије наравно. Али је некако у зони рационалности. Торнаторе и Сорентино имају другачији, раскошнији стил.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 10, 2020 7:36 pm

Dybuk wrote: The Place Vrlo dobar italijanski drama triler, film koji se ceo odvija u jednom kafiću i potpuno je oslonjen na dijaloge. Podsetio me na neku epizodu Zone Sumraka ili sl, zapravo jesam negde davno i videla nešto što jako podseća na ovaj film, ali ne mogu da smestim niti da se setim naziva serije.
evo je!

The Booth at the End
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2825
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Sun May 10, 2020 8:09 pm

Bad Education (2019) - Izuzetno dinamičan, odlično tempiran i režiran, i još bolje odglumljen afera-triler, o proneverenim milionima u državnoj srednjoj školi. Da sam prvo pročitao sinopsis nikad ga ne bih gledao, ali eto, sa npr. Dark Waters se sit namučih, a ovaj me je "uhvatio" bukvalno na prvi kadar. Poređenje sa dark waters nije slučajno, jer iako je slučaj u DW neuporedivo masivniji i ozbiljniji, on nikako ne uspeva da bude tako zanimljiv i dinamičan, iako ima mnogo više materjala za rad. Ovde bukvalno imamo upravnika, njegovu desnu ruku, srednjoškolku, par polu nebitnih likova i nešto para. Dosta vedar film, ima i humora, nema mrtvih, bolesnih, velikih zlih korporacija i zavera, već je sve na lokalnom nivou ali jako lepo ispripovedano. Preporuka lagano.

3+/5

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Sun May 10, 2020 8:40 pm

Pogledala sam, i iskreno nisam imala mnogo toga da prokomentarišem.
Meni nije legao. Nije loš film, ali...baš sam se teško fokusirala i Hju Džekmen je nekako odvratan. Film je sigurno bolji nego što se to meni učinilo, ali ovih dana prosto ne nalazim na bilo šta vredno hvale, bar subjektivno + +
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2825
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: I ne-horore prave, zar ne?

Post by Peca » Mon May 11, 2020 6:30 am

Ma dobro to je sve relativno, valjda sam bio dobro raspoložen. A Džekmen je meni baš odličan, msm on i treba da bude odvratan, valjda je to i poenta. Meni on nije nikakav mužjak sa tom pacovskom njuškom, iako se ženskinje primaju, čak mi je i rođena žena jednom prokomentarisala kako je "faca".

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11905
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Dybuk » Mon May 11, 2020 10:17 am

Jeste, nego mi je i fizički bio neverovatno odvratan :mrgreen:
Dadoh mu mislim 6, ali to je od mene za dramu malo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 865
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

I ne-horore prave, zar ne?

Post by Sector » Sat May 16, 2020 9:40 pm

Pogledao tek sada Wild Tales.

Odlican film. Sve price su super, samo je prva malo slabija. 8/10

Post Reply