Aj preporučite komedije :)

Moderator: Al'Eksandar

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Pizzobatto » Thu Jun 06, 2019 3:45 pm

gledo neko Sorry to Bother You (2018)

https://www.imdb.com/title/tt5688932/

hvale komunjare na sva usta :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Thu Jun 06, 2019 4:35 pm

Meni 'nako, može da prođe ali ništa specijalno, iako je koncept ambiciozan.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Thu Jun 06, 2019 5:47 pm

Pizzobatto wrote:
Thu Jun 06, 2019 3:45 pm
gledo neko Sorry to Bother You (2018)

https://www.imdb.com/title/tt5688932/

hvale komunjare na sva usta :mrgreen:
Aleksandar ostavio duži komentar:
viewtopic.php?f=21&t=16&start=380
Pogledao sam Sorry to Bother You, satiricnu komediju o kapitalizmu, rasizmu itd, koju su svi zivi prilicno nahvalili. Meni je ovo bezveze, nit mi je bilo duhovito, nit su mi odnosi medju likovima delovali uverljivo, nit su mi oni bili posebno simpaticni, a simbolika je prvoloptaska... Ukratko, smor. Freedom kaze da ako vam se ne svidi - do vas je, ne znam da li da mu verujem :D Sto se mene tice, Boots Riley da se drzi repa, nisam ga mnogo slusao, ali ovo sto je radio sa Tom Morellom mi se mnogo vise svidja:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Pizzobatto » Thu Jun 06, 2019 6:23 pm

pretpostavljam onda da je to pomama za crnim rediteljima, sad ih se Holivud sjetio i tako to

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Al'Eksandar » Thu Jun 06, 2019 8:29 pm

Verovatno, sad je vreme kad je jedan Black Panther dobio nominaciju za Oskara za najbolji film, sto je smesno. I to kazem kao covek koji voli takve filmove, Black Panther je jedan od gorih Marvelovih filmova...

Da preporucim i ja Downsizing kad sam vec tu, otprilike se slazem sa Pecom... Ali taj reditelj (Alexander Payne) je imao mnogo bolje filmove, velika preporuka za Sideways, a vrlo dobar je i recimo The Descendents... Ali to su malo drugacije filmovi, vise comedy-drama, melanholija (ali bez previse patetike)... Dok je Downsizing blizi mainstream Holivudu...

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Fri Jun 07, 2019 9:29 pm

Blesav je ovaj Downsizing. Kristof Volc krlj. :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ex pistol » Thu Jun 13, 2019 8:51 pm

Rudo y cursi (2008)
https://www.imdb.com/title/tt0405393/

What We Do in the Shadows (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3416742/?ref_=tt_rec_tt

Ne mogu da se setim tri krštene komedije novijeg datuma, evo ove dve, eto obe neameričke, koje su me pristojno zabavile...

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Aj preporučite komedije :)

Post by Peca » Sat Jun 15, 2019 4:59 pm

Reprizirao Monti Pajton Brajanov život, navatao na AMC. Iako dosta bajat, i dalje uspeva da me nasmeje.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Sun Jun 16, 2019 12:51 pm

Toliko su mi pali kriterijumi da sam pogledala Murder Mystery (2019) Sendler i Eniston u glavnim ulogama :lol:
Parodija na Agatu Kristi, ne potpuno loša, mada Sendler stvarno nije smešan.
Uglavnom, njih dvoje, prosečni Ameri, odu na putovanje Evropom i tamo se zapetljaju u malo ubistvo među prijateljima, oko nasledstva itd.
Kao i kod Poaroa tu je galerija sumnjivih likova i francuski detektiv koji pokušava da rasvetli ubistvo bogataša, a Sendler-Eniston vode svoju paralelnu "istragu", sami bežeći od policije pošto su kao jedini stranci u grupi osumnjičeni za isto. Kažem, ok ubijanje vremena može da se pogleda, mada Dženifer- Amerikanka koja profi vozi Ferarija u ludoj trci - sa volanom na desnoj strani i ručnim menjačem jeste one hell of a reach.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Aj preporučite komedije :)

Post by Truman » Fri Aug 09, 2019 4:11 pm

Fast Track (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0458364/?r ... lmg_act_35

Забавна комедија о младом пару који се сели у Охајо где настају невоље на његовом новом послу с злим колегом.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Aj preporučite komedije :)

Post by Peca » Fri Sep 13, 2019 8:03 pm

Mislim da je Dybuk negde spominjala Hevi metal izlet, sad sam ga odgledao na cinemax, baš dobra sprdnja, ima to nešto, iako nemam nikakve veze sa skandinavskim metalom.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Sat Sep 14, 2019 9:52 am

Peca wrote: baš dobra sprdnja, ima to nešto, iako nemam nikakve veze sa skandinavskim metalom.
Ista stvar :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ridiculus » Sat Nov 27, 2021 11:19 am

Užas! :shock:

Mislim, ova tema. Izgleda da ću morati da podignem revoluciju ovde i preuzmem forum, ili bar njegov deo. To je jedini način da komedija zaživi na Lasetti! :violin:

Za početak sam hteo da postavim listu Američkog filmskog instituta za 100 najboljih (američkih) komedija. Objavljena je 2000-e, pa ne sadrži kasnije uratke, normalno.

AFI's 100 Years... 100 Laughs

Nisam gledao A Night at the Opera, pa ću morati. Duck Soup sam gledao jako davno, pa ga se ne sećam. Pričam o filmovima Braće Marx.

Nema nekih filmova Jerryja Lewisa i Deana Martina koje sam gledao kao klinac i voleo. Nažalost, ne sećam se naslova... osim jednog: Artists and Models.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ex pistol » Sat Nov 27, 2021 11:04 pm

Najsvežiji na listi iz 1998.
Caddyshack čoveče, koliko sam voleo taj film, Čevi Čejs i Bil Marej, mogla bi da padne repriza, da vidim kako će današnji klinci da reaguju.

Nekog Džeri Luisa sam pokušao pre par godina, nisam izdržao do kraja.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by Dybuk » Sat Nov 27, 2021 11:11 pm

Nemam ništa protiv *nasilnog" ili nenasilnog preuzimanja komedijaške sekcije (pa, teme) jer to nije jača strana na ovom forumu :mrgreen:
Samo izvolite!
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ridiculus » Sun Nov 28, 2021 8:36 am

ex pistol wrote: Najsvežiji na listi iz 1998.
A The Big Lebowski nije tu. Jeste Fargo, ali koji od ta dva filma je smešniji ili zabavniji?

Bill Murray je glumio u meni jako smešnom filmu iz 1990. koji se zove Quick Change, koga bih ja svakako uvrstio na ovakvu listu.

Takođe, ako pričamo o Ediju Marfiju, Kolo sreće (Trading Places) je meni daleko zabavniji film od Policajca sa Beverli Hilsa. Ovde imam mnogo manju (ako ikakvu) dilemu nego za gore pomenute filmove.

Ali nisam gledao bar pola filmova sa gornje liste, pa nema ni mnogo smisla da pričam o slaganju ili neslaganju.

Razvrstao sam po decenijama, i najviše ima filmova iz 80-ih, pa onda iz 30-ih. Najmanje iz 20-ih i 90-ih, mada ovo poslednje može da se razume kao prevelika aktuelnost da bi se utvrdila trajnija vrednost. U 20-im su snimani nemi filmovi, ali su se neki od njih zavukli i u 30-e - oni od Čarlija Čaplina.

Riba zvana Vanda, Apartman, Neki to vole vruće, Dr Strangelove, Biti ili ne biti, My Man Godfrey, His Girl Friday... sve filmčine. Drago mi je što se ovaj prvi pomenuti našao na listi, jer dodaje malo britanskog šmeka. Ionako nema Gilliama, što je možda katastrofa, možda greška, a možda jeste po pravilima? Ne znam koliki deo produkcije npr. Brazila je američki.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ex pistol » Sun Nov 28, 2021 10:10 pm

Quick change je jedna od voljenijih a neizvikanih komedija među rajom kod nas, nije baš da ima status kulta ali... najzaslužniji za to je Pink koji ga je često puštao u onom periodu pre interneta kada smo imali jedva 5-6 televizija.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ex pistol » Sun Nov 28, 2021 10:30 pm

Ovako sam pre 6 godina na Darkwoodovom forumu glasao za najbolju komediju svih vremena, kad je bila organizovana akcija neka. Naravno, sad kad bi sastavljao listu pola bih promenio ali neka ostane zabeleženo. Ove brojke su poeni.

10 modern times
9 life of Brian
8 Gods must be crazy
7 Clerks
6 Hot shots
5 Naked gun
4 Napaljeni ulicari
3 Dirty rotten scoundrels
2 Il mostro
1 Duck soup

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ridiculus » Mon Nov 29, 2021 10:15 am

I meni je Life of Brian u samom vrhu, ali skorije sam gledao Monty Python and the Holy Grail - koji nisam dugo gledao, mnogo duže od Briana - i bio mi je histerično zabavan.

Sinoć sam na nekom TV kanalu uhvatio drugi deo Neki to vole vruće (Some Like It Hot), koji je po AFI-jevoj listi najsmešniji film. Ne znam za to "naj", ali stvarno je odličan film. Nema nikakve veze to što Merilyn Monroe generalno ne ume da "glumi", zato što je ona u tom filmu Merilyn Monroe, kako god se njen lik zvao. Govor Malog Bonaparte na okupu mafije je legendaran.

Bio je na istom kanalu i Moja devojka Petko (My Girl Friday), film Howarda Hawksa iz 1940-e, ali nisam stigao da ga pogledam. Ostao mi je u jako dobrom sećanju, i može se naći na YouTube-u, ali je gledanje toliko ispresecano reklamama, i to u najnezgodnijim trenucima - u pola ne samo scene, nego rečenice - da sam brzo izgubio volju da ga gledam tako.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Aj preporučite komedije :)

Post by ridiculus » Mon Nov 29, 2021 10:33 am

Inače, evo liste 500 filmova predloženih za listu. Vidim da nema Brazila ali nema ni Kralja ribara (The Fisher King), koji bi trebalo da je američki film.

Landis, koga smo skoro Dybuk i ja pominjali, je tu sa nekoliko filmova koji nisu ušli u prvih 100, pa je čak i Američki vukodlak u Londonu bio u konkurenciji. Meni taj film nikako nije komedija, iako ima komične trenutke. Čak i IMDB ga klasifikuje tako. Ali "komedija" nije puki zbir smešnih trenutaka ili scena nego bi čitava struktura trebalo da bude specifična i podređena određenoj funkciji.

Post Reply