Aj preporučite komedije :)

Moderator: Dybuk

Pizzobatto

Post by Pizzobatto » Thu Jun 06, 2019 3:45 pm

gledo neko Sorry to Bother You (2018)

https://www.imdb.com/title/tt5688932/

hvale komunjare na sva usta :mrgreen:

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Jun 06, 2019 4:35 pm

Meni 'nako, može da prođe ali ništa specijalno, iako je koncept ambiciozan.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Jun 06, 2019 5:47 pm

Pizzobatto wrote:
Thu Jun 06, 2019 3:45 pm
gledo neko Sorry to Bother You (2018)

https://www.imdb.com/title/tt5688932/

hvale komunjare na sva usta :mrgreen:
Aleksandar ostavio duži komentar:
viewtopic.php?f=21&t=16&start=380
Pogledao sam Sorry to Bother You, satiricnu komediju o kapitalizmu, rasizmu itd, koju su svi zivi prilicno nahvalili. Meni je ovo bezveze, nit mi je bilo duhovito, nit su mi odnosi medju likovima delovali uverljivo, nit su mi oni bili posebno simpaticni, a simbolika je prvoloptaska... Ukratko, smor. Freedom kaze da ako vam se ne svidi - do vas je, ne znam da li da mu verujem :D Sto se mene tice, Boots Riley da se drzi repa, nisam ga mnogo slusao, ali ovo sto je radio sa Tom Morellom mi se mnogo vise svidja:
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Pizzobatto

Post by Pizzobatto » Thu Jun 06, 2019 6:23 pm

pretpostavljam onda da je to pomama za crnim rediteljima, sad ih se Holivud sjetio i tako to

Al'Eksandar

Post by Al'Eksandar » Thu Jun 06, 2019 8:29 pm

Verovatno, sad je vreme kad je jedan Black Panther dobio nominaciju za Oskara za najbolji film, sto je smesno. I to kazem kao covek koji voli takve filmove, Black Panther je jedan od gorih Marvelovih filmova...

Da preporucim i ja Downsizing kad sam vec tu, otprilike se slazem sa Pecom... Ali taj reditelj (Alexander Payne) je imao mnogo bolje filmove, velika preporuka za Sideways, a vrlo dobar je i recimo The Descendents... Ali to su malo drugacije filmovi, vise comedy-drama, melanholija (ali bez previse patetike)... Dok je Downsizing blizi mainstream Holivudu...

Dybuk

Post by Dybuk » Fri Jun 07, 2019 9:29 pm

Blesav je ovaj Downsizing. Kristof Volc krlj. :dance:

ex pistol

Post by ex pistol » Thu Jun 13, 2019 8:51 pm

Rudo y cursi (2008)
https://www.imdb.com/title/tt0405393/

What We Do in the Shadows (2014)
https://www.imdb.com/title/tt3416742/?ref_=tt_rec_tt

Ne mogu da se setim tri krštene komedije novijeg datuma, evo ove dve, eto obe neameričke, koje su me pristojno zabavile...

Peca

Re: Aj preporučite komedije :)

Post by Peca » Sat Jun 15, 2019 4:59 pm

Reprizirao Monti Pajton Brajanov život, navatao na AMC. Iako dosta bajat, i dalje uspeva da me nasmeje.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Jun 16, 2019 12:51 pm

Toliko su mi pali kriterijumi da sam pogledala Murder Mystery (2019) Sendler i Eniston u glavnim ulogama :lol:
Parodija na Agatu Kristi, ne potpuno loša, mada Sendler stvarno nije smešan.
Uglavnom, njih dvoje, prosečni Ameri, odu na putovanje Evropom i tamo se zapetljaju u malo ubistvo među prijateljima, oko nasledstva itd.
Kao i kod Poaroa tu je galerija sumnjivih likova i francuski detektiv koji pokušava da rasvetli ubistvo bogataša, a Sendler-Eniston vode svoju paralelnu "istragu", sami bežeći od policije pošto su kao jedini stranci u grupi osumnjičeni za isto. Kažem, ok ubijanje vremena može da se pogleda, mada Dženifer- Amerikanka koja profi vozi Ferarija u ludoj trci - sa volanom na desnoj strani i ručnim menjačem jeste one hell of a reach.

Truman

Post by Truman » Fri Aug 09, 2019 4:11 pm

Fast Track (2006)
https://www.imdb.com/title/tt0458364/?r ... lmg_act_35

Забавна комедија о младом пару који се сели у Охајо где настају невоље на његовом новом послу с злим колегом.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply