M. Night i trilogija: Unbreakable-Split-Glass

Moderator: Dybuk

Post Reply
Dybuk

Post by Dybuk » Mon Feb 11, 2019 11:24 pm

Image ImageImage

Mišljenja i utisci o ovoj trilogiji (Glass se čeka). Izvolite!
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Peca

Re: M. Night i trilogija: Unbreakable-Split-Glass

Post by Peca » Tue Feb 12, 2019 8:00 am

Vidim da je glass pokupio neke dobre kritike. Unbreakable mi nije loš ali me nije oduševio, split nisam gledao.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Feb 12, 2019 11:33 am

Bila sam ubeđena da sam pogledala Unbreakable, ali posle "reprize" shvatam da su to verovatno bili delovi filma. Dobar je, mada M. Night ima i boljih uradaka.
On je u stvari napravio originalni superherojski univerzum, bez oslanjanja na konkretne stripove, što je interesantno.

Split je odličan, ako te zanima Glass, treba pogledati. Mračniji i hororističniji od Unbreakable, Mekavoj dominira svojom fantastičnom glumom.
Oduvek sam smatrala da je M. Night sjajan reditelj, čoveka potpuno neopravdano hejtuju.
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Apr 02, 2019 9:21 pm

Dakle, Glass? Gde stoji u ovoj trilogiji? Meni verovatno najslabiji deo iako su u pitanju nijanse, pretpostavljam.

spanky_ham

Post by spanky_ham » Wed Apr 03, 2019 8:02 am

Dybuk wrote: Dakle, Glass? Gde stoji u ovoj trilogiji? Meni verovatno najslabiji deo iako su u pitanju nijanse, pretpostavljam.
Reciklaza?

Peca

Re: M. Night i trilogija: Unbreakable-Split-Glass

Post by Peca » Wed Apr 03, 2019 10:30 am

O'š ti Dybuk da bačiš neki utisak ili šta?
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Apr 03, 2019 11:17 am

M. Night je pametan čovek :D

Lepo je uvezao trilogiju i potpuno stripoizovao narativ, neki detalji i motivi sve trojice "superheroja" se provlače kroz film i igraju važnu ulogu, slomljen, voda, svetlost. Ne mogu u detalje onoga što mi je ostavilo najjači utisak jer su spojleri, ali ovako generalno:

Više mi se dopao na intelektualnom tj idejnom nego filmskom planu; dosta je dugačak i ima neke padove. Mislim da je opet Mekavoj dobio najviše prostora da iskaže svoj glumački rang, iako je po naslovu film posvećen Semjuelu (Mr Glass), mada bih ja volela da smo dobili još malo od Brusa koji je i dalje strašno kul 8-)
Ali, film ih smešta na isti prostor i zna se šta onda sledi, obračun, sa uvođenjem 4. negativca kao komentar na današnji svet i sivu eminenciju koja ga vodi. Ostavljen je prostor za neki nastavak u tom smislu.

Meni je Split i dalje nekako najdraži, jer je valjda žanrovski bliži mom ukusu. Ostali filmovi su, recimo autorski superherojski film. Posebno se Glass izdvaja kao stripovski i superherojski jer su svi protagonsti već predstavljeni i znamo ko su i kakve moći imaju. Nema razotkrivanja njihove prirode, nema misterije u tom smislu. Krug se zatvara u strip prodavnici, tako da se izrazim.

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Apr 03, 2019 12:20 pm

spanky_ham wrote: Reciklaza?
Hi-hiii

ali ima istine :think:

Post Reply