Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Truman

Post by Truman » Tue Oct 27, 2020 6:18 pm

The Glow (2002)
https://www.imdb.com/title/tt0286653/
Zanimljiv film o zgradi u kojoj žive neki dobroćudni stariji ljudi koji jeftino izdaju stanove mladim parovima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Oct 27, 2020 6:37 pm

Ovo je i meni bio okej film, ne posebno originalan, ali okej.
I live in the weak and the wounded, Doc

NGboo

Post by NGboo » Sun Nov 01, 2020 9:21 am

Desire Path - reč je o žestoko eksperimentalnom filmu koji će bez sumnje izazvati polarizujuće reakcije - oni koji od filmova očekuju priču sa zaokruženim likovima mrzeće ga iz dna duše i verovatno će biti u većini, a oni koji umeju da uživaju u smelim dekonstrukcijama žanra (kao što su, recimo, Beyond the Black Rainbow, Under the Skin ili giallo "iživljavanja" dueta Cattet & Forzani, mada ovaj film ide još dalje) čvrsto će ga prigrliti. Baš kao što i sam opis kaže, film je beskompromisno eliptičan i gotovo bez dijaloga, a meni je na neobjašnjiv način bio, u najmanju ruku, opčinjavajuć. (9/10)

edit: Upravo sam saznao da postoji i zvanični torrent, a film je dostupan i javno na YouTube-u, tako da svaka čast za autorku što ga je na taj način učinila dostupnim!

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Nov 01, 2020 10:18 am

Uh, vampiri, demoni...zvuči strašno primamljivo! I ta devetka takođe.

NGboo

Post by NGboo » Sun Nov 01, 2020 11:04 am

Dybuk wrote: Uh, vampiri, demoni...zvuči strašno primamljivo! I ta devetka takođe.
Evo kratkog rivjua koji sam objavio na svojoj FB stranici:

"Fear and desire become opaque and obscure One in Marjorie Conrad’s uncompromising sophomore feature – a deliberately paced, relentlessly elliptical and formally adventurous de(con)struction of the vampire subgenre. Almost completely wordless and featuring a minimal cast of three (Amy Deanna, Otto von Schirach and Andrew Banewicz, more ciphers than characters), this cryptic experimental horror plays out like a densely atmospheric tone poem which will certainly provoke extremely polarizing reactions. So, I am speaking for myself when I say that its peculiar blend of heavily brooding drones and oppressively tenebrous visuals slowly but assuredly creeps its way under the viewer’s skin and stays there for who knows how long. What I particularly like about it are unforeseen changes in image format, fetishist approach to both soft focus and flickering, as well as the frequent ‘leaps into the void’ (i.e. black screen intrusions) that intensify its mysteriousness and turn the experience of watching it into an eerie encounter with some alien / demonic entity."

Peca

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Nov 01, 2020 6:53 pm

Koko Di Koko Da - ghoul ga je nahvalio pa sam pogledao. Ovo je definitivno neki arthouse, što meni standardno ne prija. Ima tu materjala, ali i previše prostora za interpretaciju (ili ja jednostavno nisam uspeo da dokučim). Svakako je košmaran i atmosferičan, na momente čak i nekako previše sirov i vizuelno jadan. Ne bih ocenjivao, Dybuk i NG bi mogli da pogledaju, a i ostali.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Nov 01, 2020 7:00 pm

Nisam ga videla na torentima, vrv je trebalo da tražim.
Meni je već sam naslov presmešan, možda grešim ali mislim da ovo nije za mene.
NG neka preuzme, ako hoće :mrgreen:

Usput, gledam neki sasvim svež hororček Come and Play, ovakvi naslovi su skroz jadni i istrošeni a bogami i Babadook kopije. Ovo je elektronski, da ne kažem Kindle Babadook, dosta slabiji umetnički pečat i više mejnstrim, ali ima to nešto. Pre svega 'Larry' je kripi a i film nosi zdravu poruku o štetnosti tehnologije i celodnevnog buljenja u tablete na razvoj dece. Što jes-jes.

Peca

Post by Peca » Sun Nov 01, 2020 8:30 pm

Meni je i Babadook skroz retardiran naslov za horor film, ali ovo jeste još gluplje.

Dybuk

Post by Dybuk » Sun Nov 01, 2020 8:36 pm

Možda, ali fino kotrlja i zbunjuje Amerikance :mrgreen: bar je nešto izmišljeno, ovo je kokošija onomatopeja - bar kod nas :lol:

NGboo

Post by NGboo » Sun Nov 01, 2020 9:57 pm

Peca wrote: Koko Di Koko Da - ghoul ga je nahvalio pa sam pogledao. Ovo je definitivno neki arthouse, što meni standardno ne prija. Ima tu materjala, ali i previše prostora za interpretaciju (ili ja jednostavno nisam uspeo da dokučim). Svakako je košmaran i atmosferičan, na momente čak i nekako previše sirov i vizuelno jadan. Ne bih ocenjivao, Dybuk i NG bi mogli da pogledaju, a i ostali.
Manje mi se dopao nego Ghoulu, upravo zbog sirovih vizuala, ali mi je svejedno prijao, pošto volim mindfuck filmove. :D Dospeo je na moju mesečnu (oktobarsku) listu najboljih filmova, ali na godišnju sumnjam da će se probiti.

Dybuk

Post by Dybuk » Tue Nov 03, 2020 9:49 pm

Day of the Lord Meksikanci i Španci su se udružili u cheesy turbo catolico projekat koji naravno slavi Gospoda, šta bi drugo. Ražalovani i posramljeni sveštenik dobija još jednu šansu da izleči posednutu osobu nakon što je poslednja preminula tokom zahvata, a on završio u tvorza...njegove metode su drugačije, on prosto serijom krošea isteruje đavola iz sumnjivog klijenta. Đavo nesumnjivo postoji i ove osobe su nesumnjivo posednute, pa zar je iko sumnjao...generalni meh i dosta propagandan uradak.

Dybuk

Post by Dybuk » Wed Nov 04, 2020 7:26 pm

Malevolent još jedno Netflix iznenađenje, priča o duhovima koja je već viđena, ali solidno ispričana i snimljena. Ako kažem da me je držao zainteresovanom, iako relativno predvidiv, mislim da to danas dovoljno govori. Čak ima momenata autentične napetosti i tenzije, svakako preporučujem ako niste gadljivi na brojne klišee.

Peca

Post by Peca » Wed Nov 04, 2020 10:49 pm

Gadljiv sam.

Dybuk

Post by Dybuk » Thu Nov 05, 2020 12:52 pm

Pošteno :mrgreen:

Peca

Post by Peca » Fri Nov 06, 2020 10:38 pm

The Blob (1988) - U nedostatku pravih filmova, pretražujem na elementumu kojekakve horor top liste. Jes da sam odgledao masu ovih B horočića kad sam bio klinac, ali verovatno isto toliko i nisam, pa ima materjala kol'ko hoćeš. Što se tiče bloba, čik da vidim da danas neko napravi zanimljiv film o ljigavom mehuru iz svemira koji jede ljude, i još sa tvistom. Iako pun klišea i tupavih situacija, zanimljiv i dinamičan svih sat ipo. Jadni sklepani spec. efekti iz osamdesetih deluju uverljivije nego još bedniji cgi kojim se danas služe u filmovima koji nisu A produkcija. Neću da ocenjujem ali sam uživao. Mislim da ću nastaviti da kopam po osamdesetima i devedesetima, jer od ovih dveiljaditih nema 'leba.

Dybuk

Post by Dybuk » Sat Nov 07, 2020 1:14 pm

Mogao bi onda Night of the Creeps, Brain Damage i Street Trash da uzmeš u obzir.

i The Hidden (1987)

Peca

Post by Peca » Sun Nov 08, 2020 4:22 am

Brain damage nikako da mi nabaferuje, slabo nešto seedova bilo, valjda će večeras biti bolje.

Retrokid

Post by Retrokid » Tue Nov 10, 2020 11:38 am

La Setta
Jedan od najčudnijih filmova koje sam gledao.
Svideo mi se, ali treba pažljivo gledati ceo film.
:angry-devil: Keep rocking! :angry-devil:

Truba

Post by Truba » Tue Nov 10, 2020 12:39 pm

Naj si jaci

Peca

Post by Peca » Tue Nov 10, 2020 10:26 pm

The day of the beast (1995) - Slobodno mogu da konstatujem da je ovo daleko najbolja horor komedija koju sam u životu pogledao. Samo španci mogu da snime ovakav bućkuriš svega i svačega, a da savršeno funkcioniše, i bude neverovatno zabavan. Pritom je socijalna poruka izuzetno jaka i koliko je smešan, toliko je i surovo realan. Ako je neko kojim slučajem ovo propustio, nema opravdanja da sad ne pogleda. 4.5/5.

Post Reply